Elektronika

Test domácich kín

Domacé kino Bose Acoustimass 10 V Domáce kiná sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou našich domácností, pretože zážitok z filmu alebo hudby je s takouto zostavou omnoho lepší. Aj obyčajné sledovanie televízie sa zmení na väčší pôžitok vďaka lepšiemu zvuku v miestnosti. Ako si však vybrať to najlepšie domáce kino?

Ponuka výrobcov je naozaj bohatá, a tak pre laika nie je jednoduché zorientovať sa v ponuke a kúpiť si domov to správne domáce kino. Vo všeobecnosti však platí, že kvalitné domáce kiná ponúkajú renomovaní výrobcovia ako napríklad Samsung, Sony, Panasonic alebo LG. Dôležité je koľko peňazí ste ochotní investovať do takejto zostavy a čo od domáceho kina očakávate.

My vám ponúkame prehľadný test domácich kín a užitočné rady, ktoré vám s výberom domáceho kina pomôžu. Náš rebríček je zostavovaný pravidelne na základe stále nových výsledkov testovacích spoločností s ohľadom na názory odborníkov z tejto oblasti. Máte tak možnosť pozrieť si vždy aktuálny test doplnený o užitočné rady. Ak sa chcete podeliť o vlastné postrehy a názory s inými čitateľmi, pridajte príspevok do diskusie.

[ssba]

Najlepšie domáce kiná na trhu – TOP modely

ProduktPočet kanálov HodnotenieCena od
1.Bose Lifestyle 550
5+1[usr 5 text="true" tooltip="true"]2500 EURČítať recenzie
2.BOSE set 307
3+1[usr 5 text="true" tooltip="true"]1280 EURČítať recenzie
3.Klipsch Cinema 400 Eua
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]450 EURČítať recenzie
4.SONY BDV-E4100
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]360,30 EURČítať recenzie
5.JBL Cinema 510
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]269 EURČítať recenzie
6.Samsung HT-J5150
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]273,12 EURČítať recenzie
7.LG LHB645N
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]268,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku domácich kín


Ako vybrať najlepšie domáce kiná?

 • Podľa miestnosti, v ktorej má byť domáce kino. Štandardne sa do domácností kupuje zostava 5.1 (5 reproduktorov a 1 subwoofer) alebo do väčších obývačiek aj 7.1 (7 reproduktorov a 1 subwoofer). Malé miestnosti a/alebo nenároční používatelia si vystačia so zostavou 2.1 (2 reproduktory a 1 subwoofer). Úplne najjednoduchší variant je domáce kino 1.1 pozostávajúce iba z jedného reproduktora a jedného subwoofera. Nároční používatelia si vo veľkých obývačkách môžu dovoliť zostavu 9.1 zloženú až z deviatich reproduktorov.
 • Pripojiteľnosť a kompatibilita. V prvom rade skontrolujte kompatibilitu s televízorom (prípadne s domácim projektorom). Niektoré reproduktory fungujú bezdrôtovo, väčšina ale vyžaduje pripojenie káblov. Domáce kino môže disponovať tzv. dokovacou stanicou do ktorej vložíte iPhone alebo iPod a môžete priamo takto prehrávať hudbu a videá. Najlepšie domáce kiná ponúkajú rôzne vychytávky, možnosť USB pripojenia, pripojenie jack konektora a i.
 • Zostavy „All In One“. Takéto zostavy majú už od výrobcu všetko v krabici, čiže nič nemusíte dokupovať. Navyše výhodou môže byť zladenie celého domáceho kina v jednom štýle, najmä ak si potrpíte na štýl. A vám nevyhovujú takéto zostavy, pretože máte vysoké nároky na kvalitu zvuku, potrebujete zostaviť domáce kino podľa vlastného uváženia tak, ako to vyhovuje práve vám.
 • Frekvenčný rozsah. Reproduktory na bežné domáce počúvanie hudby a pre dobré filmové zážitky majú mať frekvenčný rozsah od 20 do 4000 Hz.
 • Cena, výrobca, kvalita. Vo všeobecnosti je najlepšie spoľahnúť sa na značkové domáce kiná od populárnych výrobcov, ktorí majú skúsenosti s výrobou elektroniky a vybudovali si dobré meno na trhu. Čo sa týka funkcií, premyslite si čo potrebujete a čo už nevyužijete. Ak máte pocit, že blue-ray prehrávač nevyužijete lebo si dokonale vystačíte s USB, zbytočne nepreplácajte. Kvalitu domáceho kina pred kúpou zistíte jedine tak, že si prečítate recenzie a nezávislé testy.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test domácich kín na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo je to domáce kino „all in one“?

Domáce kino „all in one“ znamená kompletnú zostavu reproduktorov a všetkého, čo potrebujete na zapojenie vrátane receivera. Takéto domáce kino je ideálne pre laikov a pre všetkých, ktorí majú radi zladené doplnky v jednom štýle a domáce kino považujú za súčasť doplnkov v interiéri.

Aký môže byť počet reproduktorov?

Domáce kino môže byť v zostavách:

 • 9.1 – takéto domáce kiná sú určené pre náročných a pre tých, ktorí majú napríklad veľkú obývačku a môžu si takúto zostavu priestorovo dovoliť. Pozostávajú z deviatich reproduktorov a jedného subwoofera.
 • 7.1 – na túto zostavu potrebujete dostatok miesta, no ak disponujete väčšou obývačkou napríklad aj v paneláku, siahnite po tomto domácom kine zo siedmich reproduktorov a jedného subwoofera. Táto zostava vás ešte viac vtiahne do deja pri sledovaní filmov, pričom rozdiel oproti zostave 5.1 budete počuť hlavne vo zvukových efektoch, alebo pri počúvaní obľúbenej hudby.
 • 5.1 – štandardná zostava, ktorá sa najčastejšie kupuje do panelákových domácností a miestností štandardných rozmerov (aj do spální).
 • 2.1 – toto domáce kino pozostáva len z dvoch reproduktorov a jedného subwoofera. Ide o ideálne riešenie pre malé miestnosti alebo nenáročných ľudí, ktorí si vedia vystačiť aj s 2.1 zostavou (napríklad keď máte malú obývačku alebo spálňu a pozeráte len televízor).
 • 1.1 – domáce kino zložené s jedného reproduktora a jedného subwoofera sa často označuje názvom „soundbar“.

Ako vyladiť domáce kino?

Nastaveniam potrebujete venovať čas. Lacné zostavy v štýle „all in one“ sa buď nedajú nastavovať vôbec (zvuk je prednastavený výrobcom) alebo ich musíte postupne nastavovať manuálne. Kvalitné domáce kiná „all in one“ sa dokážu nastaviť samé napríklad pomocou pribaleného mikrofónu, ktorý nastaví úrovne hlasitosti a fázového pootočenia na každý reproduktor správne; jednoducho prispôsobí domáce kino do miestnosti, v ktorej bude zapojené.

Môžem k domácemu kinu pripojiť aj projektor?

Áno, len treba skontrolovať kompatibilitu (HDMI výstup a pod.).

Čo je to receiver?

V skratke – je to zosilňovač pre reproduktory, dekóder zvukových signálov a rádiový prijímač. Zostavy „all in one“ majú zabudovaný/už pribalený receiver.

Čo je to AM/FM tuner s RDS funkciou?

Funkcia RDS zabezpečí, že pri počúvaní rádia cez domáce kino budete na TV obrazovke alebo na displeji vidieť názov počúvanej stanice a názov práve prehrávanej skladby na naladenej stanici, čiže vždy uvidíte aj názov hraných skladieb v rádiách.


Lacné domáce kiná už od 176,90 EUR

Pomohol vám náš test domácich kín? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie domáce kino na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 × five =