Elektronika

Test fotopascí

Najlepšie fotopasce Pojem fotopasca by sme mohli nahradiť aj synonymom – kamerová pasca. Ide o zhotovovanie fotografií a videí hneď, ako bol v dosahu kamery zaznamenaný pohyb. Fotopasce sa preto využívajú nielen na stráženie majetku a usvedčovanie pytliakov, ale napríklad aj na fotografovanie zvery. Kvalitná fotopasca dokáže zhotovovať naozaj krásne fotky divej zvery, ku ktorej by ste sa bežným fotoaparátom len tak nedostali. Najlepšie fotopasce súčasnosti už zaznamenávajú videá aj vo full HD kvalite.

Ak premýšľate nad kúpou fotopasce, budeme radi ak vám pomôže náš test fotopascí plný zaujímavých informácii. Tento rebríček pravidelne aktualizujeme, takže tu nájdete vždy čerstvé informácie. Navyše odpovedáme na najčastejšie otázky kupujúcich.
Budeme radi, ak sa zapojíte v závere do diskusie a poradíte ostatným s výberom.

[ssba]

Test – najlepšie fotopasce – TOP 6

DosvitRozlíšenieInfra prísvitHodnotenieCena odRecenzie
1.SPROMISE S328
až 25 m12 Mpix940nm[usr 5 text="true" tooltip="true"]285 EURČítať recenzie
2.ScoutGuard SG520
až 18 m12 Mpix940nm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
3.Bentech Mini
až 15 m16 Mpix940nm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie
4.ScoutGuard MG983G-30M
až 21 m30 Mpix940nm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]350 EURČítať recenzie
5.Spider X7
až 25 m12 Mpix940nm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
6.Welltar 7310 MC 940nm
až 14 m12 Mpix940nm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku fotopascí


Aké sú najlepšie fotopasce na trhu?

  1. SPROMISE S328
  2. ScoutGuard SG520
  3. Bentech Mini
  4. ScoutGuard MG983G-30M
  5. Spider X7
  6. Welltar 7310 MC 940nm

Ako vybrať najlepšiu fotopascu?

  • Zorné pole. Zorné pole znamená uhol záberu, laicky „do akej šírky kamera vidí“. Štandardom je zorné pole od 45° do 52°, čo je postačujúce pre kvalitné zábery. Niektorí výrobcovia však uvádzajú zorné pole až do 60°, čo sa hodí najmä na väčšie vzdialenosti – napríklad zorné pole 60° využijete, ak je fotopasca schopná snímať fotky a videá do vzdialenosti 15 metrov a viac.
  • Rozlíšenie fotopasce. Rozlíšenie má vplyv na kvalitu fotografie a videa. Najlacnejšie fotopasce majú rozlíšenie minimálne 5 Mpx. Ak očakávate kvalitu, potom hľadajte fotopascu s rozlíšením kamery aspoň 12 alebo 16 Mpx. Najlepšie fotopasce majú rozlíšenie aj 30+ Mpx.
  • PIR údaj. Fotopasca má tzv. PIR čidlo, ktoré sleduje pohyb v zornom poli a v prípade pohybu začne zaznamenávať fotografie/video. Dôležitý je reakčný čas, teda za ako dlho od zaznamenania pohybu spustí fotografovanie/natáčanie videa. Tento reakčný čas môže byť od 0,4 sekundy až po 1,2 sekundy. Samozrejme, čím menší reakčný čas, tým skôr fotopasca reaguje a začína zhotovovať snímky.
  • Kapacita pamäte. Zhotovované fotografie a videá potrebuje fotopasca niekam ukladať, k čomu je využívaná pamäť fotopasce. Používajú sa štandardné SD karty. Ideálne je zakúpiť SD kartu s čo možno najväčšou kapacitou, teda 64 GB alebo 128 GB. Zistite si tieto možnosti rozšírenia pamäte fotopasce ešte pred kúpou.
  • GSM fotopasce. Keď si chcete fotky ihneď po zhotovení pozrieť, iste vás zaujmú fotopasce s GSM modulom – do fotopasce môžete dať SIM kartu s predplatenými dátami. Ihneď, ako budú nejaké fotografie zhotovené, vám ich fotopasca sama pošle na váš email.
  • Prevádzkové vlastnosti. Je dobré zistiť aj ďalšie prevádzkové vlastnosti fotopasce, ktorú sa chystáte kúpiť. Najlepšie fotopasce zvládnu prevádzku v teplotách od -20°C do +60°C, čiže im neprekážajú ani horúčavy na priamom slnku. Kvalitná fotopasca bude plne funkčná aj pri rozsahu vlhkosti 5 až 95 %.
  • Dosah fotopasce. Najlepšie fotopasce zvyknú mať dosah na diaľku 15 metrov. Štandardom je dosah 8 až 14 metrov.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test fotopascí na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Na aké najčastejšie účely sa fotopasce používajú?

Fotopascu môžete použiť na viaceré účely. Mnohí si ju kúpia trebárs za účelom vlastnej zábavy, pretože už dlhší čas túžili sledovať voľne žijúce zvieratá v prírode a mať tak vo fotoalbume aj takéto krásne zábery.

Veľa ľudí kupuje fotopasce za účelom ochrany svojho majetku, napríklad na sledovanie chaty alebo hospodárskych zvierat. Často fotopasce dobre slúžia poľovníkom, a to nielen na sledovanie a monitorovanie zveri, ale aj na usvedčovanie pytliakov.

Fotopasca postráži v podstate všetko, nad čím v exteriéry potrebujete mať neustály dohľad.

Môže fotopasca zhotovovať aj videá vo full HD kvalite?

Áno, kvalitná fotopasca zhotovuje videá s full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov.

Kam umiestniť fotopascu?

Fotopascu umiestnite podľa toho, čo potrebujete strážiť. Vo voľnej prírode sa najčastejšie umiestňuje na strom, ale uchytiť ju viete aj na stĺpe, na plote alebo inom stabilnom mieste. Ide o to, čo ňou potrebujete sledovať a aké možnosti uchytenia môžete použiť pri konkrétnom modely.

Niektoré fotopasce disponujú napríklad aj dodatočným zámkom z pevnej ocele, aby ju zlodej alebo pytliak nemohol len tak odmontovať.

Aké ďalšie funkcie môže mať fotopasca?

Napríklad:

  • bluetooth – môžete fotopascu ovládať na dostupnú vzdialenosť bezdrôtovo
  • wifi – na dostupnú vzdialenosť vám môže fotopasca posielať fotografie a videá bez dát prostredníctvom wifi
  • USB – môžete fotografie a videá sťahovať do vášho tabletu alebo PC pomocou USB pripojenia
  • ďalšie podľa konkrétneho modelu danej fotopasce.

Ako funguje pohybový senzor fotopasce?

Pohybový senzor funguje pomocou tzv. pohybového čidla, ktoré sa aktivuje vďaka infračervenému snímaču vždy, keď je „spozorovaný“ pohyb alebo teplo zvieraťa/človeka v stanovenom dosahu fotopasce.

Sú aj nočné snímky kvalitné?

Áno. Aj nočné snímky môžu byť kvalitné, ak má konkrétna fotopasca dostatočné rozlíšenie a kvalitu šošovky.

Môžem ešte pred kúpou fotopasce overiť jej kvalitu?

Je dobré čítať testy fotopascí a recenzie užívateľov. Na internete môžete nájsť napríklad aj ukážkové videá a fotografie nasnímané daným modelom fotopasce pri rôznych svetelných podmienkach, a tak uvidíte kvalitu snímania, nech sa môžete čo najlepšie rozhodnúť.


Lacné fotopasce už od 52 EUR

Pomohol vám náš test fotopascí? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú fotopascu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 4 =

  • Zdravím Vás, v stati Ako vybrať najlepšiu fotopascu by sa mal zákazník informovať o napájaní.Koľkými batériami sa napája FP.a koľko voltov treba pri externom napájaní,6v,9v alebo12v,Taktiež o prísvite,či je 850nm.alebo 940 nm.To sú ďalšie dôležité parametre pri výbere FP.z môjho pohľadu.