Starostlivosť o telo

Test fénov na vlasy

Sušič vlasov remington d5220 Sušič vlasov je považovaný za úplnú samozrejmosť a nad jeho používaním sa už ani pozastavíme. Každému z nás, dokonca i mnohým mužom, uľahčuje život; vlasy si pohodlne umyjeme ráno pred odchodom do práce, alebo predtým než máme vyraziť na nejaké stretnutie. Najlepší fén na vlasy však toho zvládne oveľa viac, než iba tradičné usušenie vlasov – pridá objem, vlasy môžu byť lesklejšie a bez poškodenia.

Na to, aby ste si vybrali správne, je dobré čítať test fénov na vlasy, vďaka ktorému získate prehľad o fénoch a ich kvalite. Náš test je vždy aktualizovaný, takže čitatelia získavajú informácie len o fénoch momentálne dostupných na trhu aj s ich detailným popisom. Najlepšie fény na vlasy zostavujeme podľa výsledkov renomovaných testovacích spoločností, ako aj na základe názorov viacerých odborníkov z tejto oblasti.

Test fénov na vlasy je obohatený o praktické rady, ktoré vám pomôžu pri nákupe. Ak sa chcete podeliť o vlastné názory alebo poradiť ostatným kupujúcim, zapojte sa do diskusie – každý názor si ceníme, lebo pomôže ostatným a aj nám v našej práci.

[ssba]

Test – najlepšie fény na vlasy – TOP 7

ProduktPríkonPočet rýchlostí / teplotHodnotenieCena odRecenzie
1.Philips MoistureProtect HP8281
2300 W6 / 6[usr 5 text="true" tooltip="true"]82 EURČítať recenzie
2.Dyson Supersonic
1600 W3 / 4[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]400 EURČítať recenzie
3.Braun HD785
2000 W2 / 4[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]79 EURČítať recenzie
4.Valera Metal Master 584.01/I
2000 W2 / 3[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
5.Remington D5220
2400 W2 / 3[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
6.Braun SatinHair 7 HD730
2200 W2 / 3[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
7.Philips DryCare Advanced HP8232
2200 W2 / 2[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku FÉNOV NA VLASY


Aké sú najlepšie fény na vlasy na trhu?

 1. Philips MoistureProtect HP8281
 2. Dyson Supersonic
 3. Braun HD785
 4. Valera Metal Master 584.01/I
 5. Remington D5220
 6. Braun SatinHair 7 HD730
 7. Philips DryCare Advanced HP8232

Ako mám vybrať fén na vlasy?

 1. Výkon. Najlepšie fény na vlasy majú výkon od 1700 W vyššie. Nižší výkon sa neoplatí, hľadajte preto fény vždy nad touto hranicou. Husté a/alebo hrubé vlasy ocenia výkon aj nad 1900 W.
 2. Spôsob sušenia vlasov: teplota a intenzita fúkania. Fén musí mať aspoň 2 teplotné stupne (ideálne 3), aby ste vedeli zvoliť čo najlepšiu teplotu práve pre svoje vlasy. Rýchlosť fúkania by tiež mala mať najmenej 2 stupne. Intenzita fúkania a teplo by sa mali nastavovať zvlášť, nezávisle od seba; niekedy predsa budete potrebovať napríklad vyššiu teplotu, ale nižšiu rýchlosť fúkania vzduchu.
 3. Funkcie fénu. Samozrejmosťou by mal byť studený vzduch, ktorý je ideálny nielen pre poškodené a/alebo jemné vlasy, ale i pre konečnú úpravu účesov. Užitočná je i ionizácia, alebo turbofénovanie pre extra rýchle usušenie vlasov. Fén by mal mať poistku proti prehriatiu.
 4. Príslušenstvo. Niektoré fény majú vo svojej výbave napríklad difuzér pre vytvorenie lepšieho objemu vlasov, alebo užšiu násadku navyše pre lepší styling účesu. Je dobré, ak má fén v príslušenstve aj puzdro, nejaký obal na praktické uskladnenie.
 5. Dĺžka kábla. Štandardne majú fény dĺžku kábla cca 1,8 m, no viete nájsť fén aj s káblom dlhým 3m. Informácie o tom sú obvykle na krabičke.
 6. Vyskúšajte fén naživo. Každý fén je iný, niektoré sú veľké, iné ťažšie a každý z nich má inak usporiadané tlačidlá. Vždy by ste si mali vyskúšať osobne manipuláciu s konkrétnym modelom nech viete, či vám vyhovuje umiestnenie tlačidiel.
 7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test fénov na vlasy vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké funkcie ponúkajú fény na vlasy?

Aj fény napredujú, výrobcovia stále pridávajú nové funkcie. Najčastejšie sa však stretnete napríklad s:

 • funkciou „cool“: je to studený vzduch, vďaka ktorému bude jednoduchšia nielen konečná úprava účesu, ale oceníte ho aj v prípade ak máte jemné vlasy, alebo problém so štiepajúcimi sa končekmi vlasov;
 • ionizáciou: vlasy neelektrizujú a nezostávajú po sušení strapaté, ale pekne uhladené, navyše záporné ióny podporujú lesk vlasov a vlasy nevysúšajú;
 • turbofénovaním: vlasy sú rýchlo suché vďaka extra horúcemu vzduchu;
 • difuzérom a inými násadkami pre dokonalé vyfénovanie vlasov.

V čom je iný cestovný fén?

Cestovný fén je spravidla ľahší, súčasťou balenia by mal byť aj nejaký obal, puzdro do ktorého ho môžete počas cesty uschovať, a tiež sklopiteľnú rukoväť kvôli šetreniu miesta. Cestovné fény zvyknú mať menej funkcii, pretože sú určené primárne na rýchle vysušenie vlasov.


Lacné FÉNY NA VLASY už od 10 EUR

Pomohol vám náš test fénov na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší fén na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

9 + twenty =

 • ja mam velmi podobny tomu prvemu – mam oravu hd 422 s vlastnostou ionizacie a hoci mam huste dlhe vlasy, tak za cca 15 minut ich mam vysusene … najviac sa mi paci, ze nenici vlasy

 • Mám ten prvý a je ozaj super. Kupovala som na Notine a teda za menšie peniaze než uvádzajú tu.