Kozmetika a krása Starostlivosť o telo

Najlepšie farby na vlasy

Farba na vlasy L´oreal Casting Creme Gloss K zmene farby vlasov sa odhodláme najčastejšie buď kvôli šedinám, ktoré nám na veku zbytočne pridávajú, alebo len potrebujeme zmenu. Najlepšie farby na vlasy toho dokážu naozaj veľa – pozdvihnú črty tváre, zvýraznia osobnosť a ak sa odtieň zvolí správne vie dotyčnú osobu omladiť o niekoľko rokov. Výber tej správnej farby vlasov je mimoriadne dôležitý, nakoľko musí ladiť s typom pleti, očami a aj celkovým zovňajškom. Ako pomôcku vo svete farieb na vlasy môžete využiť test farieb na vlasy.

Praktický test (ako zostavujeme rebríčky) vám pomôže zorientovať sa v ponuke farieb a vybrať si čo najlepšie svoju značku. Okrem toho prinášame aj šikovné rady, ktoré oceníte pri kúpe, ako aj odpovede na najčastejšie otázky súvisiace so zmenou farby vlasov.

[ssba]

Najlepšie farby na vlasy podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.L’Oréal Professionnel Majirel
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6,60 EURČítať recenzie
2.Wella Professionals Illumina Color
[usr 5 tooltip="true" text="true"]8 EURČítať recenzie
3.Schwarzkopf Professional IGORA Royal
[usr 5 tooltip="true" text="true"]6,80 EURČítať recenzie
4.L’Oréal Professionnel Dialight
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]6 EURČítať recenzie
5.Wella Professionals Koleston Perfect ME+ Pure Naturals
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]9,80 EURČítať recenzie
6.La Riche Directions
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]7,20 EURČítať recenzie
7.L’Oréal Paris Excellence Creme
[usr 4.5 tooltip="true" text="true"]5,60 EURČítať recenzie
8.Kallos KJMN
[usr 4.5 tooltip="true" text="true"]2,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku farieb na vlasy


Najlepšie farby na vlasy (recenzie)

1. L’Oréal Professionnel Majirel

Veľmi obľúbená značka prípravkov na vlasy nesmie chýbať ani v našom výbere. Majirel profesionálne farby nás očarili nielen intenzitou farby a bohatým výberom rôznych odtieňov, ale aj spoľahlivým krytím šedín na dlhý čas. Dokonca sú farby Majirel vhodné aj pre celé sivé vlasy lebo špeciálna technológia umožňuje farebným pigmentom priľnúť k vlasovým vláknam. Tuba s farbou sa mieša spolu s oxidantom, ktorý dokúpite zvlášť k tomuto radu farieb Majirel.


Ukázať v obchode


2. Wella Professionals Illumina Color

Značka produktov na vlasy Wella stále nestráca na svojej popularite a keďže majú v ponuke aj farby na vlasy, vybrali sme rad Illumina Color. Farba je na vlasoch prirodzená aj preto, že zloženie farby rešpektuje prirodzene svetlejšie a tmavšie miesta na vlasoch. Vlasy sú tak prirodzene krásne, hebké a pevné. Ochranu pred poškodením zabezpečuje Microlight Wella Color. Tuba s farbou na vlasy sa zmiešava s oxidačným činidlom Welloxon Perfect podľa toho, aký chcete dosiahnuť výsledok. Farba poskytuje 70 % krytie šedín.


Ukázať v obchode


3. Schwarzkopf Professional IGORA Royal

Ak obľubujete značku Schwarzkopf, potom určite vyskúšajte farbu na vlasy z radu IGORA. Vlasy získajú takýmto farbením lesk, jemnosť a dokonale prekryjete všetky šediny. Na výber je množstvo zaujímavých odtieňov vrátane modernejších. Tuba s farbou sa aj v tomto prípade rozrieďuje s činidlom IGORA Royal Colorist Creme alebo s IGORA Royal Colorist Color & Care, ktoré kúpite k farbe zvlášť. Farba na vlasy má navyše extrakt z moringy pre ochranu vlasov.


Ukázať v obchode


4. L’Oréal Professionnel Dialight

Ak hľadáte šetrnú a kvalitnú semi-permanentnú farbu na vlasy, vyskúšajte rad Dialight. Farba na vlasy neobsahuje amoniak a vymýva sa postupne. Vlasy sú lesklejšie, farba vyzerá naozaj krásne a použitie je jednoduché, dokonca pôsobí už do 20 minút. Aj táto farba na vlasy sa používa spolu s tzv. aktivátorom, ktorý viete dokúpiť zvlášť. Spolu si tak viete namiešať výslednú farbu podľa vlastných predstáv. Paleta farieb je naozaj zaujímavá a stojí za vašu pozornosť.


Ukázať v obchode


5. Wella Professionals Koleston Perfect ME+ Pure Naturals

Máte citlivú pokožku hlavy? Ak máte problém s farbením vlasov, lebo vás niekedy páli pokožka na hlave alebo cítite počas farbenia podráždenie, možno by ste mali vyskúšať práve túto farbu na vlasy od Wella – má minimum alergizujúcich látok v zložení. Je teda vhodná aj pre citlivejšiu pokožku. Výsledok vyzerá prirodzene a aj šediny sú maximálne prekryté. Tuba s farbou sa rozmiešava s Welloxon Perfect, ktorý si zvlášť viete dokúpiť a farbu tak rozriediť podľa potreby.


Ukázať v obchode


6. La Riche Directions

Hľadáte poriadnu zmenu? Páčia sa vám netradičné farby vlasov? Či už si zafarbíte celé vlasy alebo len oživíte jednotlivé pramienky vlasov, výsledok vás nadchne. Tieto semi-permanentné farby na vlasy sú živé, pestré a oživia akýkoľvek účes. Zloženie je šetrné k vlasom a farba sa už ďalej neriedi s peroxidom, aplikácia na vlasy je jednoduchá. Môžete skúšať rôzne kombinácie farieb. Konečne je tu farba na vlasy, s ktorou sa môžete vyblázniť.


Ukázať v obchode


7. L’Oréal Paris Excellence Creme

Máme radi jednoduchosť – preto sme sem zaradili aj farbu na vlasy Excellence Creme. Všetko, čo potrebujete na farbenie vlasov, je rovno v krabičke ešte aj s hrebienkom pre rovnomerné nanášanie farby počas farbenia. Doma tak zvládnete za pár minút zafarbiť vlasy a výsledok bude vynikajúci. Navyše farba kryje 100 % šedín a obsahuje ceramidy pre ochranu vlasov a vyhladenie, ako aj Pro Keratin na oživenie vlasov. A ako bonus niektoré odtiene z týchto farieb zvládnu zosvetliť vlasy až o 5 odtieňov.


Ukázať v obchode


8. Kallos KJMN

Cenovo dostupná farba na vlasy nás príjemne prekvapila nielen priaznivou cenou, ale aj výberom farieb a dobrou kvalitou. Pokiaľ teda chcete vyskúšať nejakú inú značku než tie bežne dostupné, skúste farby na vlasy Kallos KJMN. Vlasy sú hydratované, príjemné na dotyk a lesklé. V zložení je okrem keratínu aj arganový olej. Tuba s farbou sa zmiešava s Oxidant Kallos KJMN, ktorý kúpite zvlášť. Navyše, tieto farby kryjú aj šediny a nepôsobia umelo.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepšiu farbu na vlasy?

 1. Druh farby na vlasy. V prvom rade si premyslite na ako dlho plánujete zmeniť farbu vlasov. Obyčajné jednorazové šampóny zmenia farbu vlasov len nakrátko, takže máte možnosť experimentovať a zistiť, aká sa vám páči najviac. Naopak, permanentné farby odrastajú, nevymyjú sa.Poznáme nasledujúce základné druhy farieb čo sa týka trvácnosti:
  • permanentné farby na vlasy: výsledný efekt je dlhotrvajúci nakoľko sa farba dostane aj do vlasov vďaka obsahu amoniaku aj peroxidu, farba postupne odrastá, používajú ich hlavne kaderníci;
  • semipermanentné farby na vlasy: vydržia až do 20 umytí, sú zväčša bez amoniaku a bežne dostupné v obchodoch, dobre kryjú šediny;
  • tónovacie farby na vlasy: vydržia asi tak 10 umytí, farba sa zachytáva len na povrchu vlasov a dá sa pomerne dobre vymyť čím sa minimalizuje odrastanie farby, dobre kryjú šediny;
  • jednorazové farby na vlasy, farbiace šampóny: ide o krátku zmenu na cca 5 umytí, šediny nie sú dobre prekryté, farba sa časom z vlasov vymyje;
  • henna: prírodná farba na vlasy, nezvykne odrastať ale stráca sa z vlasov postupne, vydrží na vlasoch približne jeden mesiac.
 2. Pena alebo krém? Farby na vlasy vo forme krému sa nanášajú takmer ako vlasové masky, nestekajú po vlasoch a ani po pokožke. Sú vhodné aj na suché vlasy. Penové farby na vlasy sú praktickejšie lebo sa rýchlo rozmiešajú, aplikáciu na vlasy zvládne aj úplná začiatočníčka.
 3. Zohľadnite farbu svojej pleti. Ak máte pleť s nádychom olivovej farby, vyberajte si tmavé odtiene a vyhnite sa plavým vlasom. Žltkastá pleť nepotrebuje blond a ani akékoľvek iné farby so žltým podtónom. Jemná ružovkastá pleť neznesie ryšavé, sýtočervené ani bordové vlasy. Bledá pleť si môže dovoliť plavé vlasy, vyhnúť sa treba ostrým červeným odtieňom aj svetlým blond vlasom.
 4. Farba vlasov podľa očí. Modrým očiam svedčia blond vlasy, plavé a svetlohnedé. Zelené oči si rozumejú v plavými vlasmi, gaštanovou farbou a rôznymi odtieňmi ryšavej až mierne červenej farby. Orieškové oči (svetlohnedé) si môžu dovoliť hnedé odtiene vlasov, červené aj tmavohnedé vrátane farby horkej čokolády. Hnedé oči môžu mať farbu vlasov čiernu, bordovú alebo tmavohnedú.
 5. Značka a zloženie. Keďže ide o vaše vlasy, vyberajte naozaj kvalitné farby na vlasy. Nechajte si poradiť od skúseného kaderníka, alebo sa riaďte cenovkou a zložením farby. Pokiaľ ide o diskutovaný amoniak – je to chemická zložka spôsobujúca, že molekuly pigmentu lepšie preniknú do vlasov takže sa napríklad ľahšie prekryjú šediny, a zároveň sa farba len tak ľahko z vlasov nevymyje. Farby bez amoniaku sú k vlasom šetrnejšie, no nie vždy dobre prekryjú šediny.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test farieb na vlasy vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Môžem farby na vlasy miešať?

Nie. Doma by ste nemali miešať rozličné farby na vlasy, pretože netušíte aký bude výsledok a ani neviete či sa navzájom „znesú“ aj keby boli od rovnakej značky. Navyše riskujete alergiskú reakciu na pokožke hlavy a/alebo poškodenie vlasov. Miešanie farieb prináleží kaderníckym salónom. Bežne dostupné farby na vlasy nie sú určené na takýto účel.

Čo je to henna na vlasy?

Henna je prírodné farbivo na vlasy. Vlasy takýmto farbením neodrastajú, farba sa veľmi dobre postupne vymýva až dostratena. Keďže neobsahuje chémiu celý proces farbenia je zložitejší – k henne je nutné primiešať napríklad šťavu z citróna, vylúhovaný zelený čaj alebo kávu, pričom výsledná zmes musí na vlasoch pôsobiť minimálne tri hodiny (ak chcete intenzívnu farbu je to aj šesť hodín). Vlasy môžete hennou farbiť pravidelne, približne každých päť týždňov. Hlavnou výhodou je prírodné zloženie bez zaťažujúcich chemických zložiek. Pri kúpe henny sledujte zloženie, aby ste farbili vlasy naozaj len prírodnou hennou. Farbenie vlasov hennou počas tehotenstva sa považuje za bezpečné.

Je farbenie vlasov v tehotenstve bezpečné?

Áno, ak použijete farby neobsahujúce amoniak. Vhodné sú tiež farbiace šampóny na vlasy a akékoľvek netrvácne farby.


Lacné farby na vlasy už od 2,9 EUR

Pomohol vám náš test farieb na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie farby na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eighteen − six =

 • Dobrý deň , kupujem si farbu na vlasy Ĺoréal Paris, som s ňou spokojná, ale viac krat sa mi stalo, že tam boli veľmi malé rukavice.
  Preto chcem zmeniť značku farby.
  Škoda , ešte ze je taká konkurencia na trhu. I.M