Najlepšie farby na vlasy

Farba na vlasy L´oreal Casting Creme Gloss K zmene farby vlasov sa odhodláme najčastejšie buď kvôli šedinám, ktoré nám na veku zbytočne pridávajú, alebo len potrebujeme zmenu. Najlepšie farby na vlasy toho dokážu naozaj veľa – pozdvihnú črty tváre, zvýraznia osobnosť a ak sa odtieň zvolí správne vie dotyčnú osobu omladiť o niekoľko rokov. Výber tej správnej farby vlasov je mimoriadne dôležitý, nakoľko musí ladiť s typom pleti, očami a aj celkovým zovňajškom. Ako pomôcku vo svete farieb na vlasy môžete využiť test farieb na vlasy.

Praktický test (ako zostavujeme rebríčky) vám pomôže zorientovať sa v ponuke farieb a vybrať si čo najlepšie svoju značku. Okrem toho prinášame aj šikovné rady, ktoré oceníte pri kúpe, ako aj odpovede na najčastejšie otázky súvisiace so zmenou farby vlasov.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie farby na vlasy podľa nás – TOP 7

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Logona
5 out of 5 stars (5 / 5)8,70 EURČítať recenzie
2.L'Oréal Excellence Creme
5 out of 5 stars (5 / 5)5,80 EURČítať recenzie
3.Wella Koleston Perfect Pure
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6,31 EURČítať recenzie
4.Directions
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)6,85 EURČítať recenzie
5.L'Oréal Paris Casting Creme Gloss
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4,9 EURČítať recenzie
6.Khadi
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)7,30 EURČítať recenzie
7.Kallos KJMN
4 out of 5 stars (4 / 5)2,4 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku farieb na vlasy


Ako vybrať najlepšiu farbu na vlasy?

 1. Druh farby na vlasy. V prvom rade si premyslite na ako dlho plánujete zmeniť farbu vlasov. Obyčajné jednorazové šampóny zmenia farbu vlasov len nakrátko, takže máte možnosť experimentovať a zistiť, aká sa vám páči najviac. Naopak, permanentné farby odrastajú, nevymyjú sa.Poznáme nasledujúce základné druhy farieb čo sa týka trvácnosti:
  • permanentné farby na vlasy: výsledný efekt je dlhotrvajúci nakoľko sa farba dostane aj do vlasov vďaka obsahu amoniaku aj peroxidu, farba postupne odrastá, používajú ich hlavne kaderníci;
  • semipermanentné farby na vlasy: vydržia až do 20 umytí, sú zväčša bez amoniaku a bežne dostupné v obchodoch, dobre kryjú šediny;
  • tónovacie farby na vlasy: vydržia asi tak 10 umytí, farba sa zachytáva len na povrchu vlasov a dá sa pomerne dobre vymyť čím sa minimalizuje odrastanie farby, dobre kryjú šediny;
  • jednorazové farby na vlasy, farbiace šampóny: ide o krátku zmenu na cca 5 umytí, šediny nie sú dobre prekryté, farba sa časom z vlasov vymyje;
  • henna: prírodná farba na vlasy, nezvykne odrastať ale stráca sa z vlasov postupne, vydrží na vlasoch približne jeden mesiac.
 2. Pena alebo krém? Farby na vlasy vo forme krému sa nanášajú takmer ako vlasové masky, nestekajú po vlasoch a ani po pokožke. Sú vhodné aj na suché vlasy. Penové farby na vlasy sú praktickejšie lebo sa rýchlo rozmiešajú, aplikáciu na vlasy zvládne aj úplná začiatočníčka.
 3. Zohľadnite farbu svojej pleti. Ak máte pleť s nádychom olivovej farby, vyberajte si tmavé odtiene a vyhnite sa plavým vlasom. Žltkastá pleť nepotrebuje blond a ani akékoľvek iné farby so žltým podtónom. Jemná ružovkastá pleť neznesie ryšavé, sýtočervené ani bordové vlasy. Bledá pleť si môže dovoliť plavé vlasy, vyhnúť sa treba ostrým červeným odtieňom aj svetlým blond vlasom.
 4. Farba vlasov podľa očí. Modrým očiam svedčia blond vlasy, plavé a svetlohnedé. Zelené oči si rozumejú v plavými vlasmi, gaštanovou farbou a rôznymi odtieňmi ryšavej až mierne červenej farby. Orieškové oči (svetlohnedé) si môžu dovoliť hnedé odtiene vlasov, červené aj tmavohnedé vrátane farby horkej čokolády. Hnedé oči môžu mať farbu vlasov čiernu, bordovú alebo tmavohnedú.
 5. Značka a zloženie. Keďže ide o vaše vlasy, vyberajte naozaj kvalitné farby na vlasy. Nechajte si poradiť od skúseného kaderníka, alebo sa riaďte cenovkou a zložením farby. Pokiaľ ide o diskutovaný amoniak – je to chemická zložka spôsobujúca, že molekuly pigmentu lepšie preniknú do vlasov takže sa napríklad ľahšie prekryjú šediny, a zároveň sa farba len tak ľahko z vlasov nevymyje. Farby bez amoniaku sú k vlasom šetrnejšie, no nie vždy dobre prekryjú šediny.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test farieb na vlasy vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Môžem farby na vlasy miešať?

Nie. Doma by ste nemali miešať rozličné farby na vlasy, pretože netušíte aký bude výsledok a ani neviete či sa navzájom „znesú“ aj keby boli od rovnakej značky. Navyše riskujete alergiskú reakciu na pokožke hlavy a/alebo poškodenie vlasov. Miešanie farieb prináleží kaderníckym salónom. Bežne dostupné farby na vlasy nie sú určené na takýto účel.

Čo je to henna na vlasy?

Henna je prírodné farbivo na vlasy. Vlasy takýmto farbením neodrastajú, farba sa veľmi dobre postupne vymýva až dostratena. Keďže neobsahuje chémiu celý proces farbenia je zložitejší – k henne je nutné primiešať napríklad šťavu z citróna, vylúhovaný zelený čaj alebo kávu, pričom výsledná zmes musí na vlasoch pôsobiť minimálne tri hodiny (ak chcete intenzívnu farbu je to aj šesť hodín). Vlasy môžete hennou farbiť pravidelne, približne každých päť týždňov. Hlavnou výhodou je prírodné zloženie bez zaťažujúcich chemických zložiek. Pri kúpe henny sledujte zloženie, aby ste farbili vlasy naozaj len prírodnou hennou. Farbenie vlasov hennou počas tehotenstva sa považuje za bezpečné.

Je farbenie vlasov v tehotenstve bezpečné?

Áno, ak použijete farby neobsahujúce amoniak. Vhodné sú tiež farbiace šampóny na vlasy a akékoľvek netrvácne farby.


Lacné farby na vlasy už od 2,9 EUR

Pomohol vám náš test farieb na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie farby na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *