Kozmetika a krása

Najlepší krém proti vráskam

Eucerin Hyaluron-Filler O svoju pleť sa treba starať po celý život. To, koľko investujete do starostlivosti o seba, vám bude vrátené v podobe krásnej pleti. Krémy proti vráskam sa týkajú nielen žien po dovŕšení tridsiateho roku života, ale i mužov – viaceré značky prišli na trh s krémami určenými práve pre starnúcu pleť mužov.Najlepší krém proti vráskam dokáže pleť vyhladiť a zmierniť predovšetkým mimické vrásky objavujúce sa najčastejšie okolo očí a pier. Pleť vyzerá zdravšie, hladšie, a pritom stále prirodzene. Najlepší krém na vrásky by mal obsahovať vitamín E, kyselinu hyalurónovú, koenzým Q10 a určite kolagén. Na trhu sú však aj krémy proti vráskam obohatené o včelí jed alebo kaviár.

Nie je teda jednoduché zorientovať sa v ponuke výrobcov a nájsť ten najlepší krém na vrásky vhodný práve pre svoj typ pleti. Nasledujúci test ponúka top krémy proti vráskam, aby ste mali základný prehľad a vedeli si lepšie vybrať. Stále platí, že budete musieť zopár krémov vyskúšať „na vlastnej koži“, ale náš test vám sprehľadní aktuálne krémy od niekoľkých výrobcov.

[ssba]

Test – najlepší krém na vrásky – TOP 8

HodnotenieCena odRecenzie
1.Vichy Liftactiv Supreme
nočný spevňujúci a
protivráskový krém s
liftingovým efektom
[usr 5 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
2.Juvena MasterCream
denný a nočný
protivráskový krém
na omladenie pleti
[usr 5 text="true" tooltip="true"]112 EURČítať recenzie
3.Eucerin Elasticity+Filler
denný krém pre
zrelú pleť SPF 15
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29 EURČítať recenzie
4.Eucerin Hyaluron-Filler
nočný krém[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
5.Collistar Pure Actives
liftingové pleťové sérum
s kyselinou hyalurónovou
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Lancôme Visionnaire
denný liftingový krém[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]71 EURČítať recenzie
7.Nivea Visage Q10 Plus
nočný krém[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9 EURČítať recenzie
8.Nivea Cellular Anti-Age
denný omladzujúci krém[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku krémov na vrásky


Najlepšie krémy proti vráskam (recenzie)

1. Vichy Liftactiv Supreme

Cesta ku krásnej pleti nemusí byť vôbec zložitá. Vybrali sme Vichy Liftactiv Supreme do nášho výberu najmä preto, že jeho výsledky sú skutočne viditeľné – pleť je pevnejšia, hydratovaná a vďaka ramnóze aj upokojená bez začervenaní, čo ocenia mnohé ženy práve po večernom odličovaní, kedy je pleť namáhaná. Pri pravidelnom používaní vyhladzuje postupne aj hlbšie vrásky, nielen tie povrchové, čo dokáže len málo krémov na trhu. Obsahuje napríklad cenný olej z marhuľových jadier a samozrejme aj termálnu vodu Vichy.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


2. Juvena Master Cream

Cenovo náročnejší krém na pleť, ale nemohli sme ho v tomto zozname vynechať. Poskytne vám totiž všetko, čo potrebujete – hydratuje, spevňuje pleť, vyživuje a v neposlednom rade vyhladzuje vrásky. Stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu, kyseliny hyalurónovej aj elastínu. Ako bonus, môžete ho používať ako denný a aj ako nočný krém, takže stačí mať jeden dobrý krém. Výborne sa kombinuje s ďalšími sérami a s ďalšou starostlivosťou o pleť, pokojne zaujme miesto podkladového krému pod mejkap alebo poslúži ako finálna bodka za vašim obľúbeným pleťovým sérom pred spaním.

Balenie: 75 ml.


Ukázať v obchode


3. Eucerin Elasticity+Filler

Cenovým stredom je napríklad značka Eucerin, ktorú bežne nájdete napríklad aj v lekárňach. Tento krém sa nám páči pre bohatú hydratáciu a boj proti vráskam. V zložení nájdete aj antioxidanty, vďaka ktorým je pleť pružnejšia a s pomocou ktorých sa uľahčí proces prirodzenej tvorby kolagénu, a nechýba tiež kyselina hyalurónová. Pri pravidelnom používaní začne vrásky jemne vypĺňať. Vaša pleť tak bude hladšia, pevnejšia, zdravšia. Krém má SPF ochranu a UVA ochranu, čo je jeho ďalšou prednosťou.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


4. Eucerin Hyaluron-Filler

Ešte raz spomenieme Eucerin, a to ešte pri tomto ďalšom kréme proti vráskam. V porovnaní s predošlým obsahuje saponín, ktorý sa dostáva do hĺbky pleti, kde aktívne zabraňuje tvorbe vrások a postupne vyhladzuje už tie vzniknuté. Pôsobí nielen v oblasti čela, ale viditeľné výsledky je možné dosiahnuť napríklad aj pri vráskach okolo pier. Neupcháva póry, je vhodný pre všetky typy pleti a často sa používa už okolo 30. roku, aby sa vráskam predchádzalo.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


5. Collistar Pure Actives

Hľadáte cenovo dostupné a dobré sérum proti vráskam? Ak áno, možno vás zaujme práve tento skvost od Collistar – liftingové sérum proti vráskam na pleť, ktoré je vhodné pre všetky typy pleti. Používa sa vždy na čistú pleť ráno a večer, buď samostatne, alebo s ďalšími prípravkami z vašej „skincare“. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ale v troch rôznych molekulárnych hmotnostiach, takže sa dostane do celej štruktúry pleti. Výsledkom je viditeľne vyhladená pleť, vrásky sú minimalizované a celkovo je pleť krajšia.

Balenie: 30 ml.


Ukázať v obchode


6. Lancôme Visionnaire

Hlavnou účinnou látkou v zložení tohto krému proti vráskam je kyselina hyalurónová. Práve preto, že tu dominuje a nie sú pridané ďalšie zložky na vyhladzovanie, môžu sa jej blahodarné účinky prejaviť naplno. Pri pravidelnom používaní najprv vyživuje pleť, po viac ako dvoch týždňoch spozorujete pružnejšiu pleť a menej jemných vrások. Viac ako po mesiaci bude pleť rozjasnená a spozorujete menej hlbších vrások. Okrem toho postupne zmierni rozšírené póry. Samozrejme, kyselina hyalurónová pleť aj hydratuje, takže už po prvom použití bude vláčnejšia.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


7. Nivea Visage Q10 Plus

Aj obľúbená značka Nivea má v ponuke zaujímavé krémy proti vráskam, navyše sú aj cenovo dostupné. Vybrali sme práce tento, ktorý obsahuje koenzým Q10 – nielen zjemňuje prvé vrásky, ale pomáha vráskam predchádzať, čiže ho môžete pokojne používať už pred 30. rokom ako prevenciu pred prvými vráskami. Je vhodný pre všetky typy pleti, takže si ho chvália aj ženy so suchšou pleťou. Okrem boja proti vráskam hydratuje, postupne regeneruje a pleť je tak krajšia, vláčnejšia, pružnejšia.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


8. Nivea Cellular Anti-Age

A máme tu opäť značku Nivea, pretože sme nemohli vynechať ich celý rad Cellular Anti-Age, pretože ide o naozaj dobrú starostlivosť o pleť za dobrú cenu. Krém je pre všetky typy pleti, veľmi dobre sa vstrebáva po nanesení a je jemný k pleti, takže napríklad po večernom odlíčení bude pleť upokojená a zmierni sa prípadné začervenanie. Kyselina hyalurónová pomáha zredukovať prvé vrásky, ale môže sa používať aj skôr už ako prevencia pred tvorbou vrások.

Balenie: 50 ml.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší krém proti vráskam?

 • Typ pleti. Výrobcovia ponúkajú krémy proti vráskam s ohľadom na typ pleti. Ak máte mastnú pleť používajte krém určený pre mastný typ pleti, ak máte suchú pleť hľadajte krém na suchú pleť. Nie je jedno, aký krém nanášate večer na tvár, pretože zloženie je prispôsobené konkrétnemu typu pleti. Treba svoju vlastnú pleť rešpektovať.
 • Podľa veku. Krémy proti vráskam sú rozdelené do kategórii podľa veku. Krátko po tridsiatke by ste mali začať s krémami 30+ alebo 35+, neskôr prejsť na krémy s označením 40+ alebo 45+, potom 50+ a 60+. Každá kategória má iné zloženie a iný pomer ingrediencii.
 • Zloženie krémov. Nemusíte byť laborantkou alebo chemičkou, aby ste sa vedeli orientovať v zložení jednotlivých krémov. Kvalitný krém neobsahuje parabény ani ropné extrakty. Naopak, mal by obsahovať čo najvyšší podiel aktívnych látok schopných vyhladzovať vrásky, ako napríklad kolagén alebo kyselinu hyalurónovú. Ak máte problémy s pigmentovými škvrnami je dobré myslieť na zloženie obohatené výťažkami z perál.
 • Rozlišujte pleťový krém a krém určený pre okolie očí. Pleťové krémy majú iné zloženie, preto ich nikdy nenanášajte do oblasti okolo očí; na to sú určené krémy okolo očí. Sú neparfumované, majú ľahšiu konzistenciu a sú prispôsobené pre starostlivosť práve o jemnú pokožku v okolí očí. Netreba zabúdať na fakt, že pod očami a v ich okolí je pokožka mimoriadne tenká a citlivejšia.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test krémov na vrásky vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Sú krémy s obsahom jedu účinnejšie?

Každá žena potrebuje nájsť „ten svoj“ krém proti vráskam – preto ich je v predajniach tak veľké množstvo. Krémy obsahujúce hadí jed, kaviár alebo včelí jed sú pravdepodobne účinnejšie, no musíte vyskúšať či aj vo vašom prípade.

Kedy začať s používaním krémov proti vráskam?

Krémy proti vráskam určené pre oblasť okolia očí treba začať používať už okolo 25. roku života. Krémy proti vráskam na pleť začnite riešiť krátko po 30tke.

Za ako dlho vidieť výsledky?

Ak vám nový krém proti vráskam nespôsobil do 24 hodín po nanesení svrbenie, alebo viditeľné začervenanie, používajte ho aspoň tri týždne. Pleť si naň potrebuje zvyknúť, výsledky neuvidíte po pár dňoch používania. Keď nevyzerá pleť lepšie po troch týždňoch, zmeňte krém za iný.

Je rozdiel medzi nočným krémom proti vráskam a krémom denným?

Áno. Denný krém vašu pleť chráni, musí poskytovať aj ochranu pred UV žiarením a v mnohých prípadoch je použiteľný, ako podklad pod mejkap. Nočný krém má zloženie viac regeneračné nakoľko je pleť v kľude, oddychuje.


Lacné krémy proti vráskám už od 3 EUR

Pomohol vám náš test krémov na vrásky? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší krém proti vráskam na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

5 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 5 =

 • Ahojte. Ja mam uz po 35-tke a pouzivala som kremy loreal paris. Mala som jemne vrasky na cele. Tak som si kupila krem od la prairie luxe cream sheer a hned som spozorovala rozdiel. Po tyzdni sa mi uplne stratili jemne vrasky na cele. Plet mam ziarivu a vypadam o 5 rokov mladsie. Je sice nehorazne drahy,ale fakt ucinny.

 • Prírodný zosvetľujúci hydratačný krém 24h biely kaviár & perla rady sayaz od hristina je teraz suprový 🙂 skúšame ho s mamkou a sme nadšené 🙂 netestovali ste aj ten ? Ď.

 • Dobrý deň! Pozdravujem Vás a rada by som reagovala na Váš test kvality tykajúci sa krémov proti vráskam. Musím povedať, že som už vyskúšala množstvo rôznych denných či nočných krémov. Dlhé roky som používala Vichy, ale po istom čase som nevidela žiaden pokrok, skôr princíp udržiavania pokožky v rovnakej kvalite. Potom som skúšala istú dobu Eucerin, výsledok žiadny zvláštny, alebo skôr podobný k Vichy.

  Po Eucerine som vyskúšala Shiseido Wrinkle 24 (teda nie ten kvalitnejší, cenovo pre mňa nedostupný). Tu som cítila malinkú zmenu, ale nič moc (podobnosť s Vichy či Eucerin). A keď medzi ženami dosť často počujem, že nie je rozhodujúca značka či samotná cena krému, tak som pristúpila na Dermacol (maska sa mi celkom páčila), ale žiaľ tiež to nebolo to čo som čakala (možno k cene produktu kvalita zodpovedá).

  Neskôr som si kúpila tak veľmi ospevovanú čistú kyselinu hyalurónovú, ale neviem ako dlho by sa to malo používať, aby som videla akýsi výsledok. A úplne nakoniec by som sa s Vami rada podelila s mojou skúsenosťou týkajúcou sa krému Lancome Rénergie Multi-lift (ale nie ten najdrahší), ktorý som dostala do daru. Nuž musím Vám povedať, že to bol očividný výsledok po prvom použití, jednoducho fantastický krém. Neviem si predstaviť účinok toho najdrahšieho krému tejto značky, alebo aj iných krémov v týchto cenových reláciách. Takže ja predsa len tvrdím, že kvalitný krém si nekúpime lacno. Toto je moja skúsenosť. Ďakujem za Váš čas, ktorý ste mi venovali. Pekný a úspešný týždeň.
  S úctou
  Klára

  • by ma Klára zaujímalo kolko máš rokov, ked dlhé roky si používala nejaký krém a teraz na starobu ti vyhovuje tento ktorý odporúčaš….