Kozmetika a krása

Test korektorov

najlepšie korektory Prebdená noc, drobné nedokonalosti pleti, kruhy pod očami, začervenania, póry v okolí nosa, pigmentové škvrny, zjednotenie tónu pleti – na tieto a ešte niekoľko ďalších nedostatkov sú tu korektory. Navyše sú dni, kedy nič nestíhate, a tak jedinou záchranou je jeden kvalitný korektor namiesto zdĺhavého líčenia celej tváre. Práve preto je tak dôležité vybrať si ten správny.

Alebo skôr, vybrať si tie správne, pretože potrebujete určite dva korektory: jeden na oblasť okolo očí na zakrývanie tmavších kruhov a druhý na problematické miesta na pleti. Totižto od týchto dvoch korektorov očakávame rozličné vlastnosti; ten pod oči, má čo najmenej zaliezať do vrások, ale spoľahlivo schovať tmavšie kruhy a korektor na tvár má vedieť schovať začervenania, vyrážky či iné nedostatky.

Práve preto sme pre vás pripravili tento zaujímavý test korektorov. Veríme, že si aj vďaka našim radám vyberiete najlepší korektor práve pre svoj typ pleti. Nájsť kvalitný korektor totiž môže byť niekedy poriadna veda, najmä ak vám na vašom líčení a na kvalite kozmetiky záleží.

[ssba]

Najlepšie korektory podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Yves Saint Laurent
Touche Éclat
[usr 5 text="true" tooltip="true"]33 EURČítať recenzie
2.MAC Pro Longwear
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
3.Clinique All About Eyes
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]17,60 EURČítať recenzie
4.Lancôme Effacernes Longue Tenue
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27,10 EURČítať recenzie
5.Maybelline Fit Me!
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5,20 EURČítať recenzie
6.Dermacol Matt Control
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3,40 EURČítať recenzie
7.Rimmel Match Perfection
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]4,80 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku korektorov


Ako vybrať najlepší korektor?

 • Účel používania korektora. Ako sme spomenuli už v úvode, mali by ste mať aspoň dva korektory. Korektor pod oči by mal mať jemnú textúru a dobre prekrývať tmavšie kruhy. Korektor na tvár má byť schopný čo najlepšie zakryť nedostatky ako sú začervenania, akné, čierne bodky na nose a pod. Práve podľa účelu potom viete vybrať správnu farbu a konzistenciu.
 • Farby korektorov. Základom sú žlté odtiene a odtiene doružova. Odtiene doružova sa hodia bledým typom pleti, svetlej pokožke. Žlté odtiene práve naopak, svedčia tmavším typom pleti. Druhú skupinu tvoria korektory slúžiace na skrývanie nedokonalostí, najčastejšie sú v zelenej, oranžovej a vo fialovej farbe. Pokiaľ sa chcete s líčením vyhrať k dokonalosti, práve tieto farebné vám budú nápomocné.
 • Konzistencia korektorov. Vo všeobecnosti platí, že čím je korektor tekutejší, redší, tým má nižšiu kryciu schopnosť. Korektory krémové až tuhé majú najvyššiu kryciu schopnosť avšak tuhé korektory sa nepoužívajú v okolí očí (najviac zaliezajú do vrások a zvýrazňujú všetky aj tie najmenšie záhyby čo je nežiadúce).
 • Typ pleti. Suchá pleť si pravdepodobne nebude rozumieť s tuhými korektormi a pre mastnú pleť nie sú vhodné tuhé korektory. Ak teda poznáte svoju pleť, viete čomu sa vyvarovať. V ideálnom prípade ich vyskúšajte niekoľko, aby ste našli to najlepšie pre svoju pleť a svoj vzhľad.
 • Testy, recenzie a vlastné skúsenosti. Najideálnejšie je vyskúšať viacero rôznych korektorov, pretože zistíte čo vám vyhovuje a čo sa vám najviac páči. Pozrite si rôzne videá beautyblogerok týkajúce sa líčenia a/alebo rovno korektorov a prečítajte si rôzne testy a hodnotenia. Vždy však v závere dajte na svoj vlastný úsudok.

Akú konzistenciu môžu mať korektory?

Korektory môžu mať najčastejšie takúto konzistenciu:

 • Tuhý – nanáša sa vždy len v jednej tenkej vrstve, pretože má sám o sebe vysoké krytie, je vhodný pre normálnu až suchšiu pleť, najčastejšie sa používa na začervenania okolo úst a nosa, nikdy sa nepoužíva na pokožku okolo očí, pretože zvýrazňuje vrásky a zachádza do tak jemných záhybov aké sú pod očami;
 • Tekutý – hodí sa pre normálnu aj zmiešanú a aj pre mastnejšiu pleť, dá sa vrstviť. Ak je to nutné, dokáže schovať vyrážky a často sa používa aj pod oči na schovanie kruhov pod očami, obvykle málo zalieza do vrások;
 • Krémový – kryje viac ako tekutý korektor, je vhodný pod oči a často spoľahlivo už v jednej vrstve schová nielen kruhy pod očami, ale aj výraznejšie nedostatky, ako sú rôzne žilky a akné, ľahko sa nanáša.

Ako správne používať farebné korektory?

Základné pravidlá používania sú nasledovné:

 • Zelený korektor – najlepší korektor na zakrytie žiliek, začervenaní a akné na pleti, pretože zelená farba neutralizuje červenú, čiže ho využijete na akékoľvek červenšie miesta na pleti.
 • Oranžový korektor – je určený na veľmi tmavé kruhy pod očami s miernym zafarbením domodra, ktoré pôsobia hlboko a s bežnými odtieňmi si pri takýchto kruhoch veľmi neviete poradiť.
 • Fialový korektor – ideálny na schovanie pigmentových škvŕn.
 • Sýto žltý korektor – zakryje modriny a aj tmavšie kruhy pod očami s miernym zafarbením do sivomodra.

Všetky tieto farebné korektory sa spravidla používajú pod make-up, teda ešte pred tým než začnete mejkap nanášať na pleť.

Kedy správne naniesť korektor?

Pokiaľ riešite bežné líčenie na deň, platí jednoduché pravidlo – pri kruhoch pod očami sa nanáša najprv korektor a potom mejkap, pri vyrážkach a iných nedokonalostiach najprv mejkap a potom korektor.

Ako otestovať či korektor zakryje modrý/sivý podtón pokožky pod očami?

Ak máte možnosť korektor naživo vyskúšať, naneste ho na opačnú stranu zápästia, zvnútra, kde presvitajú žilky a ak ich prekryje, poradí si pravdepodobne aj s výraznejšími kruhmi pod očami.

Môžem korektorom schovať vrásky?

Odborníci v líčení sa zhodujú na tom, že každý korektor zalieza do vrások, avšak niektorý menej a niektorý viacej. Spravidla tekuté a krémové korektory zaliezajú do vrások najmenej, ale len ak sú nanášané v tenkej vrstve. Ak by predsa korektory dokázali spoľahlivo prekryť vrásky, nepotrebovali by sme krémy a rozličné procedúry na zmierňovanie vrások. Na druhej strane však správny korektor pleť oživí, mierne omladí a zbaví farebných nedokonalostí.


Lacné korektory už od 1,40 EUR

Pomohol vám náš test korektorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný korektor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

7 + eleven =