Kozmetika a krása

Test krémov na strie

Elasti-Q Exclusive telový krém proti striám Začnime jednoducho tým, že kvalita kože je daná geneticky a drvivá väčšina ľudí má na tele strie. Najlepšie krémy na strie dokážu ich výskyt a vzhľad zmierniť, ale ani najlepší krém na strie ich úplne nevyhladí.

Dôležité je vedieť, že strie sú drobné trhlinky v elastických vláknach kože, teda nevnikajú na povrchu kože, ale v jej hĺbke. Ide o komplexnú problematiku, na ktorú dodnes hľadáme, čo možno najefektívnejšie riešenia. Akékoľvek natiahnutie kože spôsobí praskliny, ktoré aj po zahojení v štruktúre pokožky zostávajú.

Najčastejšou príčinou vzniku je u žien tehotenstvo, najmä tretí trimester. U mužov sú strie spôsobené najčastejšie pubertou, alebo náhlym zvýšením svalovej hmoty v dôsledku čoho sa koža musela natiahnuť. Test krémov na strie v tehotenstve je zameraný predovšetkým na ženy, budúce mamičky, ktoré chcú predchádzať striám a zaujímajú sa o najlepšie krémy, aké sú momentálne na trhu dostupné.

Pevne veríme, že vám tento praktický rebríček pomôže nájsť správnu kozmetiku a minimalizovať tak strie na svojej pokožke.

Ak máte otázky alebo sa chcete podeliť o vlastné skúsenosti, zapojte sa do diskusie v závere – budeme radi, ak článok doplnia aj naše čitateľky a poradia tak ďalším ženám.

Ďakujeme aj za vaše zdieľania na sociálnych sieťach.

[ssba]

Porovnanie kvalitných krémov na strie

ProduktObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.Bi-Oil Ošetrujúci olej
200 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]27 EURČítať recenzie
2.Elasti-Q Exclusive proti striám
200 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]14 EURČítať recenzie
3.Weleda Pregnancy and Lactation
100 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]15,50 EURČítať recenzie
4.Eucerin Natural Caring Oil
125 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie
5.Onclé Woman
200 ml[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie
6.SALOOS ošetrujúci olej
50 ml[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku krémov na strie


Aké sú najlepšie krémy na strie na trhu?

 1. Bi-Oil Ošetrujúci olej
 2. Elasti-Q Exclusive proti striám
 3. Weleda Pregnancy and Lactation
 4. Eucerin Natural Caring Oil
 5. Onclé Woman
 6. SALOOS ošetrujúci olej

Ako vybrať najlepší krém na strie v tehotenstve?

 • Účinné látky krémov proti striám. Najdôležitejšie je zloženie, pretože ak má byť prípravok proti striám naozaj účinný, musí obsahovať overené zložky. Kvalitné krémy proti striám najčastejšie obsahujú oleje a vitamíny, napríklad cenný vitamín E alebo aj vitamín A, veľmi často je používaný vitamín C. Samozrejmosťou sú látky podporujúce elasticitu kože.
 • Spôsob používania. Dôležitý je aj spôsob používania – môžete si zakúpiť ten najlepší krém proti striám, ale ak ho nebudete používať správne, efekt nebude dostačujúci. Ideálne je vo všeobecnosti používanie dvakrát denne, po sprchovaní kedy je pokožka mäkšia a lepšie vstrebáva výživné látky z kozmetiky. Ak je v návode uvedené používanie napríklad trikrát za deň, určite vám natieranie raz denne nepomôže dosiahnuť želaný výsledok. Čítajte informácie a riaďte sa podľa nich.
 • Konzistencia prípravkov proti striám. Niekomu viac vyhovujú oleje, niektoré ženy preferujú skôr krémy. Ak máte v tehotenstve zvýšenú citlivosť na rôzne vône, možno oceníte neparfumovanú kozmetiku proti striám.
 • Výrobca a cena. Zohľadnite pri výbere značku kozmetiky a aj cenu – stále platí, že nie sme tak bohatí, aby sme kupovali lacné veci. Zamerajte sa na kvalitu, overení výrobcovia investujú časť peňazí aj do inovácie a prinášajú často vyššiu kvalitu. Dajte si na výbere záležať.
 • Dajte si poradiť. Čítajte recenzie, pozrite si testy krémov na strie v tehotenstve, opýtajte sa lekárov či kamarátok. Čím viac toho zistíte, tým lepšie si vyberiete.

Aké sú najúčinnejšie látky v zložení krémov proti striám?

Najlepšie krémy proti striám v tehotenstve sú zamerané predovšetkým na čo možno najúčinnejšiu prevenciu a zmiernenie, lebo ako sme spomenuli v úvode, strie sú jednoducho prirodzenou reakciou kože na natiahnutie.

Kvalitné krémy proti striám obsahujú napríklad:

 • vitamín E (často v pomerne vysokých koncentráciách lebo je okrem iného výživou pre kožu a jej hojenie),
 • vitamín C (antioxidant, pomáha hojeniu, vyživuje),
 • elastín (účinná látka na podporu elasticity kože),
 • kyselina hyalurónová (nachádza sa prirodzene v pokožke a okrem iného zvláčňuje a vyživuje),
 • kolagén (látka prirodzene vyskytujúca sa v koži a zodpovedá aj za regeneráciu),
 • retinol (hojenie kože, regenerovanie, výživa).

Z prírodných olejov sú najpoužívanejšie:

 • nechtíkový olej, levanduľový olej, jojobový olej, arganový olej, kokosový olej, slnečnicový olej a extra vyživujúci šípkový olej plný antioxidantov.

Kedy používať krém proti striám v tehotenstve?

Odporúčame hneď od začiatku tehotenstva. Výživa kože trvá nejaký čas a čím neskôr začnete, tým menej práce kozmetika proti striám stihne urobiť.

Nečakajte na prvé náznaky poškodenia kože, natierajte poctivo pravidelne v dostatočnom množstve.

Má na strie vplyv aj pitný režim a váha?

Áno. Počas tehotenstva si určite máte dopriať vitamíny, ale na druhej strane jesť doslova za dvoch vedie k nadváhe, čo nepomáha už aj tak namáhanej pokožke. Ideálne je pribrať v tehotenstve podľa gynekológov najviac 13 kilogramov.
Pitný režim podporuje správnu výživu a zvláčnenie kože.

Pomôžu krémy proti striám aj na staršie strie?

Rozhodne sú menej účinné, než pri čerstvých vznikajúcich striách. Napríklad aj ošetrenia laserom sú ideálne najmä pre strie staré najviac jeden rok, potom účinnosť klesá.

Existujú babské recepty v boji proti striám v tehotenstve?

Kedysi sa ženy natierali domácou bravčovou masťou, lebo už v oných časoch vedeli, že zvláčňovanie pokožky má význam. Dodnes sa používajú extrakty z nechtíka a včelie produkty (med, vosk a i.).


Lacné krémy na strie už od 5 EUR

Pomohol vám náš test krémov na strie v tehotenstve? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší krém na strie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four + 18 =