Kozmetika a krása

Najlepšie masky na vlasy | Test a recenzie

Najlepšie masky na vlasyRovnako ako pokožka, aj vlasy niekedy potrebujú trochu „nabudiť“. Áno, hovoríme o svätom grále starostlivosti o vlasy: maske na vlasy. Masky na vlasy sú nevyhnutné pre zdravé a dobre udržiavané vlasy. A aby ste s ňou dosiahli čo najlepšie výsledky, musíte vedieť, ako si ju vybrať a ako ju používať. Suché, mastné, farbené, kučeravé, jemné – ani tie najlepšie masky na vlasy nie sú univerzálne – každý typ alebo stav vlasov potrebuje špeciálne navrhnuté produkty.

Najlepšie masky na trhu na trhu – TOP 7

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
TIPVENIRA regeneračná maska na vlasy
+ regeneračná maska na vlasy
+ napomáha k hĺbkovej regenerácii jednotlivých vlákien vlasov
+ Vôňa: kokos
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14,57 EURČítať recenzie
1.FRANCK PROVOST PARIS MASK PROFESSIONAL EXPERT NUTRITION
+ značka založená skúseným kaderníkom
+ veľké balenie masky na vlasy
+ vyživujúca maska na vlasy
+ nízka cena
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3,68 EURČítať recenzie
2.SEBASTIAN PROFESSIONAL PENETRAITT

+ viac ako 40 rokov na trhu
+ používajú ju aj profesionálni kaderníci
+ jednoduchá aplikácia
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39,60 EURČítať recenzie
3.MACADAMIA PROFESSIONAL DEEP REPAIR MASQUE

+ regeneračná maska na vlasy
+ receptúra s makadamiovým olejom
+ hydratuje vlasy
+ dodáva lesk
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]26,20 EURČítať recenzie
4.Résistance Masque Thérapiste

+ maska pre veľmi poškodené vlasy
+ opravuje poškodené miesta vlasových vlákien
+ aminokyseliny zaceľujú poškodené miesta vlasu
+ podporuje zdravý lesk vlasov
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]37,10 EURČítať recenzie
5.Résistance Masque Force Architecte

+ posilňujúca maska pre oslabené, poškodené vlasy a rozštiepené končeky
+ uľahčuje rozčesávanie vlasov a ich finálnu úpravu
+ navracia vlasov stratený lesk a zanecháva ich hodvábne jemné
+ pro-keratín uhladzuje vlasy a zlepšuje ich oslabený vzhľad
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]33,50 EURČítať recenzie
6.Invigo Nutri-Enrich

+ hĺbkovo vyživujúca maska na vlasy
+ intenzívne hydratuje
+ pôsobí do hĺbky vlasového vlákna
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]8,60 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku masiek na vlasy


Čo je to maska na vlasy?

Vlasové masky sa často označujú ako „conditioning treatments“ alebo „intensive hair conditioners“. Fungujú ako pleťové masky, ktoré vyživujú a hydratujú vašu pokožku, ale sa aplikujú na vlasy, aby ich hĺbkovo kondiciovali a podporili ich zdravie. Od bežných kondicionérov sa odlišujú, pretože zložky sú koncentrovanejšie. Ich aplikácia si tiež vyžaduje, aby pôsobili o niečo dlhšie, ako pri bežnom kondicionéri.

Zložky, ktoré sa nachádzajú vo vlasových maskách, sa môžu značne líšiť. Najlepšie masky na vlasy sú však tie, ktoré boli starostlivo formulované profesionálnymi kaderníkmi, ktorí vedia, čo bude na daný typ vlasov efektívne, obsahujú prírodné zložky a vyhýbajú sa drsným chemikáliám.

Masky na vlasy prémiovej kvality sú úžasné na vyživenie vlasov a udržanie ich zvládnuteľnosti medzi návštevami salónu. Aj keď sa zložky líšia a sú navrhnuté tak, aby sa zamerali na rôzne typy vlasov, vo všeobecnosti všetky prospievajú vašim vlasom jedným alebo viacerými z nasledujúcich spôsobov:

  • zjemňujú vlasy a robia ich lesklejšími
  • dodajú vlasom a vlasovej pokožke vlhkosť
  • pomáhajú redukovať lámavosť a poškodenie vlasov
  • pomáhajú redukovať krepovatenie
  • prispievajú k zdravšej pokožke hlavy
  • môžu posilniť vlasy

Aby ste z masky na vlasy alebo vlasovej kúry vyťažili maximum, je dôležité, aby ste ju prispôsobili vášmu typu vlasov a vašim cieľom v oblasti starostlivosti.

Ako vybrať masku na vlasy?

Pórovitosť a lámavosť, resp elasticita vlasov je veľmi dôležitá pre nájdenie správnej starostlivosti pre potreby vašich vlasov a je potrebné ju určiť skôr, ako sa rozhodnete pre kúpu niektorého z vlasových produktov.

Prečo na tom záleží? Ak máte vysoko porézne vlasy (poškodená a otvorená vlasová kôra, vlasy rýchlo absorbujú vlhkosť, ale aj rýchlo ju uvoľňujú), ktoré sa lámu, znamená, že vaše vlasy potrebujú masku, ktorá má hĺbkové hydratačné vlastnosti a proteíny, ktoré budú pracovať na náprave poškodenia.

Nízko porézne vlasy (zriedkavo farbené alebo vôbec nefarbené vlasy, ťažšie absorbujú vlhkosť, vlasová kôra je uzavretá, takže vlhkosť ťažšie vstupuje aj odchádza), ale sa lámu, potrebujú hĺbkovú hydratačnú starostlivosť bez bielkovín. Takéto vlasy už majú dostatok keratínového proteínu a nepotrebujú ho.

To je dôvod, prečo je odporúčané poznať pórovitosť. Je dôležité si uvedomiť aj to, že potreby vašich vlasov sa menia, pretože pri správnej starostlivosti môžu vlasy zmeniť svoje vlastnosti (ozdraviť sa) a napríklad prejsť z vysokej pórovitosti na strednú.

Vlasové masky pre rôzne typy vlasov

Rôzne typy vlasov vyžadujú rôzne typy masiek na vlasy – tu je náš sprievodca výberom tej správnej masky na vlasy pre vás.

Kučeravé vlasy

Dámy, ktoré majú kučeravé vlasy, zvyčajne čelia problémom, ako sú krepatenie a lámanie vlasov v dôsledku sournosti vlasov, čo ešte zhoršuje vlhké počasie. Kučeravé vlasy majú tiež tendenciu byť suché, a preto je prioritou nájsť vlasovú masku, ktorá je hydratačná, no zároveň umožňuje vlasom, aby boli pružné, jemné, bez krepovatenia a s definovanými kučerami.

Testy a recenzie odporúčajú: Olaplex No. 3 Hair Repair Perfector –  je vyrobený patentovanou technológiou, ktorá dramaticky zlepšuje stav každého typu vlasov. Poskytuje reálnu štrukturálnu opravu, ktorá funguje zvnútra.

Suché/poškodené vlasy

Sú vaše vlasy krehké a ľahko sa lámu? To sú príznaky, že sú suché a/alebo poškodené a to preto, že vašim prameňom chýba vlhkosť, ktorá zvyčajne pomáha udržiavať vlasy hladké a hodvábne. Kvalitné masky na suché vlasy poskytnú serióznu, intenzívnu, hĺbkovú hydratáciu, aby sa im vrátila ich plná krása. Dobrou možnosťou je nočná maska, ktorá umožní vlasom a vlasovej pokožke zotaviť sa počas spánku.

Testy a recenzie odporúčajú: Olaplex No.8 Bond Intense Moisture Mask – Obsahuje rovnaký posilňujúci bis-aminopropyl diglykol dimaleát, ktorý je vo všetkých produktoch značky, no táto maska obsahuje dve tajné zbrane, ktorými sú dve hrdinské zložky starostlivosti o pleť: ceramidy a kyselina hyalurónová.

Farbené vlasy

Možnosť zmeniť farbu vlasov je jedným z najefektívnejších spôsobov vyjadrenia našej individuality. A hoci väčšina z nás si už vlasy nechala farbiť, proces farbenia je pre vlasy často veľmi škodlivý. Rovnako ako suché a poškodené vlasy, aj farbené vlasy sú dehydrované a zúfalo potrebujú zvýšenú starostlivosť. V tomto prípade poslúži veľmi bohatá maska na vlasy, ktorá obsahuje antioxidanty, živiny, vitamíny a minerály – ktoré spolupracujú tak, aby okamžite a citeľne zlepšili zdravie a živosť farbených vlasov.

Testy a recenzie odporúčajú: Kérastase Reflection Mask for Color-Treated Hair – použitím multi-ochranného zloženia táto maska kondiciuje pramene a vytvorí anti-deposit efekt na povrchu vlasov,  čím dodá vašej farbe lesk a energiu.

Jemné vlasy

Ak sú vaše vlasy jemné alebo tenké, vyhnite sa tomu, aby boli  zaťažené. To znamená, že by ste sa mali vyhýbať ošetreniam, ktoré sú príliš husté a bohaté na textúru – čo masky na vlasy vo všeobecnosti sú. Namiesto toho si vyberte produkt, ktorý obsahuje ľahké hydratátory, ako je jojobový olej, kokosový olej alebo mandľový olej, ktoré pomôžu omladiť a zdvihnúť pramene.

Testy a recenzie odporúčajú: Garnier Ultimate Blends Plumping Hair Food Watermelon & Pomegranate – tento produkt 3 v 1 možno použiť ako kondicionér, bezoplachový kondicionér alebo masku na vlasy. Obsahuje vodný melón a granátové jablko, ktoré intenzívne hydratujú vlasy a zároveň zvýrazňujú a vypĺňajú štruktúru vlasov. Výživná maska uľahčuje rozčesávanie a zanecháva vlasy jemné, hladké a lesklé. Nezaťažuje vlasy a znižuje ich poškodenie a lámavosť. Je vyrobená z 97 % prírodných ingrediencií, čo z nej robí ekologickú voľbu.

Husté/hrubé vlasy

Dámy s hustými prameňmi sa vo všeobecnosti nemusia veľmi starať, pretože je pravdepodobnejšie, že plná hlava vlasov je výsledkom zdravých a vyživovaných vlasov. Jediný významný problém, s ktorým sa môžete stretnúť, je rozčesávanie. Na vyriešenie tohto problému vám môže pomôcť hĺbkový kondicionér, aby boli vaše vlasy lepšie upraviteľné.

Avšak na vlasy, ktoré sú husté, hrubé a kučeravé, budete potrebovať masku, ktorá je skutočnou bombou! Použitie ťažkých a bohatých masiek, ktoré sú naplnené prísadami, ako je kokosový olej, mandľový olej, bambucké maslo a avokádo, zjemní pramene, budú hladšie a pružnejšie.

Testy a recenzie odporúčajú: K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask – Táto ľahko použiteľná maska je veľmi obľúbená pretože nielenže prináša seriózne výsledky, ale nie je  ani veľkým časovým záväzkom. Je to maska, ktorá ponúka okamžité výsledky, doba aplikácie trvá štyri minúty, takže nestrávite desať minút v sprche „trpezlivým“ čakaním.

Rovné vlasy

Rovné vlasy vyzerajú najlepšie, keď sú jemné, lesklé a nie mastné. Výber správnej masky na vlasy bude veľa závisieť od vašej individuálnej štruktúry vlasov, takže dobrým pravidlom je dávať pozor na kľúčové slová ako „hrubé“ alebo „jemné“ na obale. Vo všeobecnosti však dobrou hĺbkovo ošetrujúcou maskou na vlasy nič nepokazíte, ak máte hladké a rovné vlasy.

Testy a recenzie odporúčajú: Toni & Guy Nourish Reconstruction Mask –  Hĺbkové kondicionačné zloženie zmení suché a krehké vlasy na jemné a vyživené, s hladkou textúrou a lesklým plášťom. Maska, ktorá venuje končekom vlasov bohatú starostlivosť, zaistí žiarivý a zdravý vodopád dlhých, rovných prameňov.

Mastné vlasy

Mastné vlasy sú postrachom, ale žiadne obavy – existujú spôsoby, ako na ne. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na svoje pramene, zamerajte pozornosť na pokožku hlavy. Zúfalo potrebuje vyrovnávaciu kúru, ako je prípravok na reguláciu mastnoty, pretože je pravdepodobné, že vaša pokožka hlavy nadmerne produkuje maz, čo vedie k masteniu vlasov. Vyhnite sa hĺbkovým kondicionačným maskám, pretože by vám mohli upchať póry a vlasy budú ešte ťažšie.

Testy a recenzie odporúčajú: Paul Mitchell Tea Tree Hair & Scalp Treatment – Toto ošetrenie čajovníkovým olejom je jedným z najúčinnejších nástrojov, ktoré môžete použiť na riešenie problémov s pokožkou hlavy a na posilnenie a úpravu vlasov. Spolu s čajovníkom, ktorý má antimikrobiálne účinky a používa sa na liečbu lupín, obsahuje táto maska dobroty ako mätový a levanduľový olej, vitamín E a bambucké maslo.

Tip na záver

Aby ste optimalizovali účinky svojej vlasovej kúry, nechajte ju robiť zázraky tak, že po aplikácii vlasy zabalíte do horúceho uteráka. Pomôže to aktívnym zložkám preniknúť hlboko do vašich prameňov.


Lacné masky na vlasy už od 3,68 EUR

Pomohol vám náš test masiek na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší masky na vlasyna trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four × 1 =