Kozmetika a krása

Najlepšie riasenky

riasenka max factor master piece max Riasenka (alebo tiež maskara) je neoddeliteľnou súčasťou líčenia a drvivá väčšina žien ju používa každý deň. Niektoré ženy vynechajú v rýchlosti mejkap alebo rúž, ale riasenku jednoducho musia naniesť. Najlepšia riasenka poskytne vašim mihalniciam presne to, čo potrebujú. Je preto dobré kupovať vlastnú riasenku podľa seba, nespoliehajte sa na výber kamarátok alebo kolegýň. Vaše mihalnice sú s najväčšou pravdepodobnosťou iní ako ich, a teda si vyžadujú aj iný typ riasenky.

Na to, aby ste si kúpili tú správnu, máte k dispozícii náš prehľadný test riaseniek. Aby ste vedeli presne, aký typ potrebujete, poradíme vám v jednoduchých bodoch. Samotný výber na predajni bude potom jednoduchší a lepšie sa zorientujete v bohatej ponuke. Okrem bežných riasenie sú na trhu aj vodeodolné riasenky, obľúbené curl maskary schopné dodať mihalniciam vytočenie aj bez použitia klieštikov a najnovšie už aj bio riasenky vhodné aj pre ženy s citlivými očami.

[ssba]

Test – najlepšie riasenky – TOP 7

ModelTyp riasenkyHodnotenieCena odRecenzie
1.Max Factor 2000 Calorie
vodeodolná pre objem[usr 5 text="true" tooltip="true"]5 EURČítať recenzie
2.Max Factor Masterpiece Max
predlžuje a zhusťuje riasy[usr 5 text="true" tooltip="true"]7 EURČítať recenzie
3.L'Oréal Paris Volume Million
Lashes So Couture
pre objem a natočenie rias[usr 5 text="true" tooltip="true"]9 EURČítať recenzie
4.Helena Rubinstein Lash Queen
Sexy Blacks Waterproof
vodeodolná riasenka[usr 5 text="true" tooltip="true"]32 EURČítať recenzie
5.Collistar Mascara Infinito
pre objem a natočenie rias[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie
6.Maybelline Total Temptation
pre objem[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]7 EURČítať recenzie
7.L'Oréal Paris Mega Volume
Miss Manga
pre objem[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]8 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku RIASENEK


Ako mám vybrať najlepšiu riasenku?

  1. Všimnite si typ svojich mihalníc. Máte ich redšie? Sú dlhé alebo krátke? Podľa toho si budete vedieť rýchlejšie vybrať, pretože riasenky sú prehľadne rozdelené do kategórií, podľa toho ako sa vedia o mihalnice postarať. Ak si kúpite riasenku na predĺženie, keď potrebujete dodať objem, nečudujte sa, že výsledok nie je dobrý. Štandardne dostanete v každej drogérii predlžujúce riasenky, zahusťujúce riasenky, vodeodolné riasenky, riasenky na vytočenie mihalníc a rôzne ich kombinácie (zahusťujúca a vodeodolná, predlžujúca a zahusťujúca, atď.).
  2. Tvar kefky. Nie je jedno, aký tvar má kefka a z čoho sú vyrobené štetinky. Hrubšia a hustejšia kefka je dobrá pre dlhé mihalnice. Redšia kefka, ktorá má odstupy medzi štetinkami, lepšie nanesie farbu na krátke mihalnice. Redšie a krátke mihalnice budú potrebovať kefku s rôzne dlhými štetinkami, aby sa im dodal objem spolu s predĺžením.
  3. Hustota farby. Redšia čierna farba bude na mihalniciach schnúť dlhšie, takže buď budete s nanášaním ďalších vrstiev čakať trošku dlhšie, alebo sa budú mihalnice zlepovať. Tuhšia farba znamená lepšie schnutie a fixáciu. Je len na vás, aký typ líčenia lepšie vyhovuje vám, rozhodne treba vyskúšať obidva typy.
  4. Farba maskary. Okrem klasickej čiernej môžete nájsť aj zelené, fialové alebo hnedé farby riaseniek, vďaka ktorým budú mihalnice farebné a ešte viac upútajú pozornosť.

Aká maskara je vhodná pre citlivé oči?

Všetky maskary sú, alebo by mali byť, oftalmologicky testované. Citlivým očiam to ale nestačí, často potrebujú jemné zloženie, preto sledujte informácie u výrobcu. Konkrétne značky majú pri maskarách napísané informácie o tom, či niektoré z nich sú určené aj pre citlivé oči.

Používať riasenku aj keď nosím kontaktné šošovky?

Líčiť sa môžete aj s kontaktnými šošovkami, ba dokonca nemusíte meniť ani zabehnutú značku maskary. Na trhu sú ale odličovacie vody určené špeciálne pre oči s kontaktnými šošovkami – používajte radšej tie namiesto bežných. Nájdete je napríklad v eshopu Elnino.sk.

Ako dlho po otvorení používať riasenku?

Platí pravidlo, že po šiestich mesiacoch musíte kúpiť novú. Tým, že bola otváraná (alebo otvorená čo i len raz) vnikol do fľaštičky vzduch, čím sa znehodnotili niektoré látky. Oči by ste si mohli minimálne podráždiť, a to netreba riskovať.

Čo zvládnu vydržať vodeodolné riasenky?

Bez obáv ich môžete nosiť počas daždivých dní, nerozmažú sa počas plaču a sú vhodné k vode (kúpaliská, jazerá, letná dovolenka pri mori). Pamätajte však na to, že sa odličujú odličovačmi určenými práve na vodeodolné maskary.

Čím sú bio riasenky iné?

Riasenky zaradené medzi bio kozmetiku obsahujú žiadne, alebo len minimálne množstvo konzervantov a dráždivých chemických látok, čím si získali pozornosť hlavne žien s citlivými očami. Výsledný efekt je podobný ako pri bežných riasenkách, rozdiel nie je veľmi badateľný ani v cene.


Lacné RIASENKY už od 2 EUR

Pomohol vám náš test riasenek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie riasenky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

3 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fourteen − nine =

  • Nevidela som tu maskary z avonu. Nova kolekcia mark. Ma maskaru s ktorou som spokojna. Ma ohnutu kefku. Oddeli a natoci riasy. Vobec neopadava. Vydrzi cely den bez toho, aby ste museli riasy prejsť este raz. Velmi som spokojna.

  • Ja by som zas rada upozornila na značku collistar a maskaru infinito pre objem a natočenie rias v zlatom balení a tiež z notina