Kozmetika a krása

Najlepšie krémy a séra s retinolom

sérum s retinolomRetinol, alebo veľmi zjednodušene vitamín A, dokáže našej pleti neuveriteľne pomôcť. Okrem iného má schopnosť prenikať hlbšie do pokožky, vďaka čomu je mimoriadne účinný pri redukcii vrások a pri podpore regenerácie pokožky. Výsledkom pri dlhodobom používaní je krajšia a mladistvejšia pleť.

Možno aj vy začínate hľadať najlepšie krémy a séra s retinolom, ktoré by ste chceli zaradiť do každodennej starostlivosti o svoju pleť. Práve preto sme pripravili test, v ktorom rozoberáme nielen TOP produkty, aké sú momentálne na trhu, ale venujeme sa tiež častým otázkam súvisiacim práve s retinolom.

Ako často používať sérum s retinolom? Je pre mňa vhodnejší krém, alebo radšej investovať peniaze do séra s retinolom? Kedy uvidím prvé výsledky na svojej pleti? Môže kozmetika s retinolom podráždiť moju pleť?

Pokúsime sa odpovedať aj na tieto vaše otázky. Náš článok zahŕňa teda aj zaujímavé informácie, rady a ďalšie užitočné informácie okolo tejto témy.

Budeme radi, keď vám tento rebríček TOP krémov a sér s retinolom pomôže správne sa rozhodnúť a vybrať pre seba to najlepšie. Zároveň sa tešíme na vaše postrehy a rady, ktoré nám píšete v závere do diskusie.

[ssba]

Test – najlepšie krémy a séra s retinolom – TOP 6

ProduktTypBalenieHodnotenieCena odRecenzie
1.MOON Noční anti-age
krém s HyRetinem IUVENIO
krém30 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]24 EURČítať recenzie
2.Medik8 Crystal Retinal 10
sérum30 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
3.Dermalogica Age Smart
Reversal Eye Complex
krém15 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
4.Institut Esthederm
Intensive Retinol Cream
krém50 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
5.La Roche Posay Redermic R
krém30 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
6.Elizabeth Arden Ceramide
Retinol Capsules
sérum30 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]21 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku krémov a sér s retinolom


Aké sú najlepšie krémy a séra s retinolom na trhu

 • MOON Noční anti-age krém s HyRetinem IUVENIO
 • Medik8 Crystal Retinal 10
 • Dermalogica Age Smart Reversal Eye Complex
 • Institut Esthederm Intensive Retinol Cream
 • La Roche Posay Redermic R
 • Elizabeth Arden Ceramide Retinol Capsules

Ako vybrať najlepšie krémy a séra s retinolom?

 • Sérum alebo krém. Ide o to, ako sa staráte o svoju pleť a čo používate najradšej. Ideálne je ráno po očistení pleti naniesť najprv sérum s retinolom, a pak denný krém s SPF minimálne 30, potom môžete začať s líčením. Večer po odlíčení a očistení môžete použiť nočný krém s retinolom, alebo sérum s retinolom a nejaký kvalitný nočný krém. Všeobecne je však ideálnejšie sérum s retinolom, nakoľko sa dostane hlbšie do pokožky.
 • Koncentrácia retinolu. Veľmi dôležitý údaj. Pokiaľ len začínate používať krém alebo sérum s retinolom, ideálna je koncentrácia 0,2 %, alebo najviac 0,3 %, aby si pleť na retinol zvykla. Neskôr, asi po dvoch mesiacoch, môžete prejsť na koncentráciu okolo 0,5 % retinolu. Na záver je vhodná koncentrácia 1 % retinolu, pre odvážnejšie dámy aj viac.
 • Typ vašej pleti. Ďalší dôležitý faktor pri výbere. Suchá pleť, alebo staršia pleť nad 40 rokov pravdepodobne lepšie prijme krém s retinolom. Zmiešaná pleť, mastná pleť alebo problematická pleť so sklonom k akné si bude lepšie rozumieť so sérom s retinolom.
 • Kombinácia s inými zložkami. Krémy alebo séra s retinolom sú niekedy aj s prídavnými látkami, napríklad s vitamínom E alebo s kyselinou hyaluronovou – takáto kozmetika môže byť bonusom navyše. Pozor však v prípade, že po nanesení séra budete chcieť použiť krém s nejakými inými látkami. Podobne to platí pri krémoch s retinolom, keď ich chcete kombinovať s nejakým sérom. Obvykle sa neodporúča kombinácia retinolu s vitamínom C v kozmetike.
 • Obal a kvalita. Nie sme tak bohatí, aby sme mohli kupovať lacné veci – a presne tak je to aj s kozmetikou. Kvalitné krémy a séra s retinolom sú to, z čoho by ste mali vyberať. Ide o kozmetiku určenú priamo na pleť, na tvár, je dôležité myslieť predovšetkým na kvalitu. Séra s retinolom a krémy s retinolom majú byť v dobre uzatvárateľnej nádobe, samozrejmosťou je tmavé sklo. Nikdy nie sú v nejakom plastovom kelímku. Pozrite si výrobcu, čítajte recenzie, zvážte radšej vyššiu cenu.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test krémov a sér s retinolom na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Musím používať SPF pri používaní kozmetiky s retinolom?

Áno. Séra alebo krémy s retinolom zvyšujú fotosenzitivitu, teda vašu citlivosť na slnečné žiarenie. Krém s SPF minimálne 30 je absolútnou samozrejmosťou.

V akom veku môžem začať používať kozmetiku s retinolom?

Pleťové séra alebo krémy môžete používať vo veku 25 rokov a viac, kedy začínajú byť viditeľné prvé vrásky. Niekedy okolo tridsiatky je retinol súčasťou bežnej starostlivosti o pleť.

Ako začať používať sérum s retinolom?

Na začiatok odporúčame sérum s retinolom v koncentrácii 0,2 % až 0,3 % dvakrát alebo trikrát týždenne, pred nanesením denného krému alebo krému s SPF ochranou 30 a viac.

Po asi dvoch mesiacoch môžete prejsť na sérum s retinolom v koncentrácii do 0,6 %, ktoré budete nanášať na pleť každý druhý deň asi tak ďalšie dva mesiace.

Na záver, keď si pleť na retinol zvykla, prejdite na koncentráciu 1 % a viac – pokojne používajte denne.

Citlivejšie osoby, napríklad s atopickou pleťou, môžu používať stále sérum s retinolom v nižšej koncentrácii, trebárs počas 6 mesiacov budú používať koncentráciu najviac 0,6 %.

Za aký čas uvidím výsledky používania séra s retinolom?

Najlepšie krémy a séra s retinolom prinesú výsledky asi do 6 mesiacov pri pravidelnom používaní.

Aké sú hlavné benefity používania kozmetiky s retinolom?

Kvalitné krémy a séra s retinolom predovšetkým pomáhajú vašu pleť regenerovať, a tým výrazne znižujú výskyt vrások. Zároveň je pleť rozjasnená a akné je minimalizované, takže vlastne svoju pleť aj ošetrujete. V prípade, že použijete napríklad aj vitamín E, pleť bude hydratovaná.

Séra s retinolom podporujú tvorbu kolagénu. Taktiež sa používajú na redukovanie pigmentových škvŕn.

Môže sa pleť na začiatku používania retinolu dočasne zhoršiť?

Na začiatku používania, napríklad prvý mesiac alebo dva, môže dôjsť k tvorbe šupiniek na pleti, alebo bude pleť dočasne suchá – je to dôkaz toho, že retinol odstraňuje odumreté bunky a pleť sa začína regenerovať. Vydržte minimálne tri mesiace. Výsledkom je potom vlastne “nová pleť”.

Čo je prirodzene zdrojom retinolu?

Prirodzene nájdete retinol najmä v mliečnych výrobkoch a obsahujú ho tiež ryby. Ďalej môžete do stravy zaradiť pečienku a vaječné žĺtky.

Avšak pleť potrebuje pre regeneráciu viac retinolu, než koľko vieme bežne prijať stravovaním. Aj kvôli tomu sa v súčasnosti odporúčajú kvalitné krémy a séra ako súčasť starostlivosti o pleť pre jej výživu a omladenie.


Ukázať celú ponuku krémov a sér s retinolom


Pomohol vám náš test krémov a sér s retinolom? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné krémy s retinolom na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × two =