Kozmetika a krása

Najlepšie šampóny na vlasy

Redken color extend magnetics Každý výrobca tvrdí, že práve on ponúka tie najlepšie šampóny na vlasy. V skutočnosti ide predovšetkým o zloženie šampónu a jeho účinok na vlasy. Aj lacný šampón môže byť dobrý pokiaľ práve vašim vlasom vyhovuje. Aj tu platí to, čo pri každej (nielen) kozmetike – čo vyhovuje vašej kamarátke alebo známej, nemusí vám. Kým vaša kolegyňa vychvaľuje obyčajný žihľavový šampón za pár drobných z drogerie, vaše vlasy môžu potrebovať niečo kvalitnejšie.

Určite budete musieť vyskúšať niekoľko šampónov na to, aby ste zistili aký vám vyhovuje najviac, no pomôcť vám môže aj test šampónov na vlasy zostavený vždy podľa najnovších výsledkov. Tento prehľadný rebríček vám stále aktuálne prináša top šampóny na vlasy zoradené podľa názorov mnohých žien, s ohľadom na názory odborníkov.

Samotný výber je vždy len na vás, ale test vás môže naviesť pri nakupovaní k lepším značkám a k šampónom, ktoré sú vo všeobecnosti lepšie hodnotené a ľahšie sa potom rozhodnete. Všeobecne platí, že treba vyskúšať aj taký šampón, po akom by ste bežne nesiahli; možno práve ten vás napokon očarí najviac.

[ssba]

Najlepšie šampóny na vlasy podľa nás – TOP 8

HodnotenieCena odRecenzie
1.L'Oréal Expert
Absolut Repair Lipidium
pre veľmi poškodené vlasy[usr 5 text="true" tooltip="true"]8 EURČítať recenzie
2.Vichy Dercos Anti-Dandruff
šampón proti lupinám pre normálne až mastné vlasy[usr 5 text="true" tooltip="true"]13,40 EURČítať recenzie
3.Matrix Total Results High Amplify
proteínový šampón pre objem[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4,60 EURČítať recenzie
4.Kérastase Nutritive Magistral
vyživujúci šampón pre normálne až silné extrémne suché a citlivé vlasy[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19,80 EURČítať recenzie
5.Redken Color Extend
šampón pre ochranu farbených vlasov[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]13,90 EURČítať recenzie
6.L'Oréal Professionnel
Série Expert Inforcer
posilňujúci šampón proti lámavosti vlasov[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7,60 EURČítať recenzie
7.Vichy Dercos Densi Solutions
zhusťujúci šampón[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]14,40 EURČítať recenzie
8.Kallos LAB 35
šampón bez sulfátov a parabénov[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4,10 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku šampónov


Ako vybrať najlepší šampón na vlasy?

  • Typ vlasov. Vždy najprv zohľadnite typ vlasov. Na trhu je bohatý výber šampónov na suché, mastné, kučeravé, farbené (pozrite najlepšie farby na vlasy) alebo poškodené či dlhé vlasy. Nie je totiž jedno, aký si kúpite, pretože umývanie vlasov závisí hlavne od šampónu. V prípade mastných vlasov vám pomôžu výťažky z lopúcha, nechtíka, žihľavy alebo brezy, pričom by šampón by mal mať číru farbu bez prímesi olejov alebo silikónov.
  • Zloženie šampónov na vlasy. Vo všeobecnosti vlasy najviac zaťažujú sulfáty (najčastejšie laurylsulfát sodný), parabény a silikóny. Vlasy sú spočiatku lesklejšie a na pohľad možno i zdravšie, no tieto látky sa cez pokožku hlavy usádzajú v našom tele, čo môže časom spôsobovať rozličné zdravotné problémy. Ak hľadáte zdravé, čo najšetrnejšie šampóny na vlasy, vyhľadávajte prírodnú kozmetiku a predovšetkým čítajte zloženie.
  • Hydratácia, objem, sila, regenerácia. Vo všeobecnosti sú hydratačné šampóny na vlasy (hydrating, moisturizing, a pod.) určené pre suché, hrubé, silné a/alebo prirodzene vlnité vlasy, ktorým dodávajú potrebné zvlhčenie. Šampóny na objem vlasov (volume, volumizing, a pod.) sú skvelé pre jemné, padavé alebo aj rýchlejšie sa mastiace vlasy, lebo dodávajú objem a vlasy získajú krajší vzhľad. Šampóny na posilnenie vlasov (strength) sú určené primárne na vlasy krehké, lámavé, poškodené napríklad častým striedaním farieb na vlasy, pretože obsahujú látky schopné vlásky trochu posilniť a lepšie zoceliť. Regeneračné šampóny na vlasy obsahujú proteíny, keratín, aloe vera, pantenol a rozličné ďalšie látky pre intenzívnejšie oživenie vlasov.
  • UV filter. Nielen naša pokožka, ale i vlasy reagujú na UV žiarenie zo slniečka. Ak je to možné, vyberajte vlasovú kozmetiku s UV filtrom aspoň počas leta alebo ak máte vlasy namáhané farbením.
  • Lekáreň alebo drogéria? Keď máte problematické vlasy, trápia vás lupiny a bežne dostupné šampóny nepomohli, zájdite do lekárne a investujte do drahších šampónov. Prípravky z lekárne pomôžu aj pri veľmi mastiacich sa vlasoch. V niektorých prípadoch pomôže až kožný lekár, ktorý proti lupinám alebo nadmernej tvorbe mazu nasadí správnu liečbu (prípravky na lekársky predpis, tablety a i.).
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte najlepšie šampóny na vlasy na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najkvalitnějšie.

Aký je suchý šampón na vlasy?

Suché šampóny na vlasy nie sú určené na pravidelné „umývanie“. Využijete ich v prípadoch, kedy nemôžete umyť vlasy klasickým spôsobom – napríklad keď nemáte čas a potrebujete rýchlo umyté vlasy, alebo ste po operácii a nevládzete / nemôžete umyť vlasy. Vždy dodržujte návod na použitie a vlasy potom poriadne vymyte normálnym šampónom, aby sa vám nevytvorili vo vlasoch šupinky (šupinky potom zmyjete nie po jednom ale až po dvoch až troch umytiach).

Musí byť kondicionér na vlasy rovnaký ako šampón?

Áno. Ak máte napríklad šampón na vlasy Nivea volume sensation, aj kondicionér by mal byť od Nivea a z radu volume sensation. Pamätajte, že prípravky na vlasy sa vždy dopĺňajú svojím zložením i účinkom.

Máme na Slovensku výrobcu prírodnej vlasovej kozmetiky?

Áno. Najobľúbenejšie značky sú Soaphoria (majú aj kamenné predajne v niekoľkých mestách) a Navia (len eshop).

Aké sú najlepšie značky dámskych šampónov?

Medzi kvalitné značky šampónov patria títo výrobcovia: L’Oréal, Vichy, Kérastase, Matrix, Redken, Alterna či s lacnejšími produktmi a pozitívnymi recenziami Kallos.


Lacné šampóny na vlasy už od 1.4 EUR

Pomohol vám náš test šampónov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie šampóny na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine + five =