Starostlivosť o telo

Test elektrických kefiek

Zubna elektrická kefka Oral-B Novinky sa týkajú všetkých oblastí nášho života – aj umývania zubov. Klasické čistenie tradičnou zubnou kefkou nikdy nevyčistí všetky nečistoty; potrebujeme ešte medzizubnú kefku, jednozväzkovú kefku a škrabku na jazyk, aby sme mohli byť s ústnou hygienou spokojní. Najlepšie elektrické kefky zvládnu všetky tieto činnosti naraz, resp. s pomocou šikovných nadstavcov, ktoré sú často už súčasťou balenia.

Elektrické zubné kefky menia pohľad na čistenie zubov už len preto, že celý proces trvá kratšie, ale kvalita čistenia je omnoho vyššia. Znamená to teda, že máte dobre vyčistené zuby za kratší čas. Elektrické kefky tešia dokonca aj deti, lebo čistenie je kreatívnejšie, jednoduchšie a zábavnejšie.

Pri kúpe treba riešiť základnú otázku: elektrickú, alebo sonickú? Náš prehľadný test ponúka top elektrické zubné kefky jednoducho zoradené tak, aby ste sa mohli lepšie zorientovať pri výbere. Test elektrických kefiek pravidelne aktualizujeme, takže máte dostupné vždy aktuálne porovnania.

[ssba]

Test – najlepšie elektrické kefky – TOP 6

ProduktTechnológiaVýdrž akumulátoraPočet režimovHodnotenieCena odRecenzie
1.Philips Sonicare 9500 DiamondClean
sonická14 dní4[usr 5 text="true" tooltip="true"]240 EURČítať recenzie
2.Philips Sonicare 4500 Protective Clean
sonická14 dní2[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
3.Oral-B Genius X 20000N
rotačná
3D technológia
14 dní6[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
4.Dr. Mayer GTS2085
sonická30 dní5[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie
5.TrueLife SonicBrush UV
sonická18 dní4[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
6.Oral-B PRO 3900 Black+White
oscilačno-rotačná14 dní3[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ELEKTRICKÝCH KEFIEK


Test – najlepšie detské elektrické kefky – TOP 3

ProduktTechnológiaVýdrž akumulátoraPočet režimovHodnotenieCena odRecenzie
1.Philips Sonicare for Kids HX6322
sonická14 dní2[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
2.Philips Sonicare Teens HX6212
sonická14 dní1[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie
3.Braun Oral-B Vitality Kids
rotačná8 dní2[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie

Aké sú najlepšie elektrické zubné kefky na trhu?

 • Philips Sonicare 9500 DiamondClean – náš víťaz
 • Philips Sonicare 4500 Protective Clean – cena / výkon
 • Oral-B Genius X 20000N – najlepšia rotačná elektrická kefka
 • Dr. Mayer GTS2085 – alternatíva
 • TrueLife SonicBrush UV
 • Oral-B PRO 3900 Black+White
 • Philips Sonicare for Kids HX6322 – najlepšia detská elektrická kefka

Ako mám vybrať najlepšiu elektrickú zubnú kefku?

 1. Sonická alebo rotačná? Na túto otázku odpovedajte podľa stavu svojich zubov a na základe kvality ďasien. Tí, ktorí majú pevnejšie ďasná a zdravé zuby, môžu siahnuť po rotačnej kefke. Osoby s citlivejšími ďasnami a problematickejšími zubami potrebujú šetrnejšiu sonickú kefku.
 2. Čo od elektrickej kefky očakávate? Chcete len nahradiť klasickú zubnú kefku, alebo plánujete zuby čistiť dôkladnejšie a nahradiť trebárs aj škrabku na jazyk? V ponuke sú desiatky elektrických kefiek, ktoré majú už pri zakúpení viaceré nadstavce schopné vyčistiť medzizubné priestory alebo jazyk. Všetko závisí od vašej náročnosti a možnosti vašej peňaženky. Môžete používať jednoduchšiu elektrickú kefku a medzizubné priestory čistiť aj naďalej medzizubnou kefkou.
 3. Aké je napájanie týchto kefiek? Väčšinou sú elektrické kefky nabíjateľné, akumulátorové. Poniektoré sa však ešte stále vyrábajú na batérie. Mnohí ale dávajú prednosť akumulátorovým, pretože potom netreba riešiť batérie.
 4. Sú vhodné aj pre deti? Áno. Predovšetkým sonické zubné kefky sú mimoriadne šetrné, ale zároveň čistia omnoho dôkladnejšie v porovnaní s inými spôsobmi čistenia. Zároveň niektoré z nich vedia ďasná aj masírovať, čo je nepochybne ďalšou výhodou. Takéto čistenie býva pre deti zaujímavejšie, jednoduchšie a zúbky sú skôr čisté. Sú dokonca kefky s časovačom, takže deti budú zúbky umývať dostatočne dlho.
 5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrických kefiek vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú sonické zubné kefky?

Sonická elektrická zubná kefka čistí zuby kmitaním; za jednu minútu okolo 30 000 až 40 000 kmitov. Kmitajú (alebo by sa dalo povedať aj vibrujú) len štetinky, čím sa pri čistení vytvára správna „zmes“ slín, zubnej pasty a vody. Zuby sú touto kefkou čistené šetrne ale efektívne, štetinky sa dostanú aj do ťažšie dostupných miest. Je ideálna aj pre osoby s citlivými zubami alebo s mäkšími ďasnami, pretože ich jemne masíruje.

S touto technológiou prišla na trh prvý raz značka Philips, ktorá dokázala takýmto spôsobom čistenia pri pravidelnom používaní minimalizovať pigmentové stopy na zuboch od kávy alebo vína. Sonická zubná kefka je síce cenovo náročnejšia, no dostane sa napríklad aj do medzizubných priestorov.

Aké sú rotačné zubné kefky?

Rotačná elektrická zubná kefka má hlavicu so štetinami, ktorá urobí približne od 3 000 do 7 500 rotačných pohybov za minútu. Zuby sa čistia rotáciou, pootáčaním hlavice zubnej kefky. Tieto elektrické kefky sú ideálne pre ľudí s pevnejšími ďasnami a zdravšími zubami – počas čistenia sú ďasná namáhané o čosi viac než pri somatickej zubnej kefke. Tieto kefky sú cenovo dostupnejšie a v ponuke nájdete viaceré varianty nadstavcov.

Priekopníkom je v tomto prípade značka Oral-B, ktorá ponúka prepracované rotačné hlavice so špeciálnym usporiadaním štetín. Kefky značky Braun Oral-B patria medzi špičku a rozhodne stoja za pozornosť.

Ako tieto kefky čistiť? Ako často meniť nadstavce?

Čistenie elektrických kefiek pri najmodernejších modeloch prebieha pomocou UV samočistenia, ktoré ničí baktérie usadené dokonca aj medzi vláknami jednotlivých štetiniek.

Nadstavce treba meniť spravidla každé tri mesiace; rovnako často treba vymeniť aj bežnú zubnú kefku za novú. V ponuke sú však aj elektrické kefky, ktorých štetinky zmenia farbu v prípade, že sú opotrebované, čím vás upozornia na nutnosť zakúpenia novej hlavice.

TIP: Čítajte tiež informácie o ústnych sprchách.


Najlepšie značky elektrických zubných kefiek

Philips

Rok 1891, Holandsko – vtedy sa začala písať história jednej z najobľúbenejších značiek elektroniky a spotrebičov. Zakladateľom je Gerard Philips spolu so svojím otcom.

Značka Philips kedysi začínala žiarovkami, poriadny boom však spôsobil až ich legendárny prvý pánsky elektrický holiaci strojček, ktorý zaistil aj vstup na trh v USA. Odvtedy značka Philips napreduje a dodnes ponúka mimoriadne obľúbené spotrebiče. Napokon, ich filozofiou je myšlienka “sense and simplicity”, teda prinášať intuitívne ovládanie elektroniky na zjednodušenie každodenného života.

V oblasti starostlivosti o telo patrí medzi mimoriadne obľúbených výrobcov. Elektrické zubné kefky Philips sa vyznačujú nadčasovým dizajnom, kvalitou a užitočnými funkciami. Keď hľadáte kvalitné zubné kefky, určite si pozrite ponuku Philips.

Braun

Rok 1928, Nemecko – inžinier Max Braun v tomto roku sprevádzkoval svoju prvú vlastnú továreň so 400 zamestnancami pod názvom Braun. Od roku 1921 však vlastnil malú dielňu na opravu pásov, zároveň ich vedel zlepšiť a predĺžiť tak životnosť.

V roku 1950 sa trh dočkal prvého elektrického holiaceho strojčeka, ako aj prvého kuchynského robota od tejto značky. Keďže vždy značka Braun myslela na kvalitu, výrobky sa veľmi dobre predávali. Dodnes sa spotrebiče Braun vyznačujú jednoduchým dizajnom a spoľahlivosťou.

Postupne sa výroba rozširovala a my tak v súčasnosti máme doma výborné fény na vlasy Braun alebo spotrebiče v kuchyni.

V rámci ústnej hygieny sú elektrické zubné kefky Braun medzi najlepšími a dobre predávanými. Určite si pozrite ich ponuku.

Eta

Rok 1943, Česká republika – zakladateľ Ján Prošvic najprv prišiel so značkou Esa, od roku 1960 tu máme Etu až dodnes.

Ich mixéry a vysávače sú jednoducho legendárne. Kedysi nebola u nás domácnosť, ktorá by nemala aspoň jeden Eta spotrebič a mnohí sú značke verní aj dnes. Takmer 80 rokov tu máme výborné spotrebiče pre domácnosť a od roku 2019 aj šikovnú elektroniku zameranú na životný štýl, ako napríklad kvalitné elektrické zubné kefky.

Elektrické zubné kefky Eta sú cenovo dostupné a jednoduché na používanie, samozrejme s množstvom zaujímavých funkcii.

Xiaomi

Čína, Peking, rok 2010 – v porovnaní s niektorými ostatnými značkami ide na trhu o nováčika, no rýchlosť akou si získava trh je až neuveriteľná.

Značka Xiaomi patrí k najrýchlejšie rastúcim spoločnostiam. V ich portfóliu je z elektroniky naozaj takmer všetko, od smartfónov ktorými začínali, cez robotické vysávače a diagnostické osobné váhy, až po smart hodinky a elektrické zubné kefky.

Za výbornú cenu ponúkajú kvalitné elektrické zubné kefky s viacerými inteligentnými funkciami, ako je napríklad detekcia málo očistených miest na zuboch.

Panasonic

Rok 1918, Japonsko – zakladateľ Konosuke Matsushita začal budovať značku, ktorú dnes pozná takmer celý svet a ktorej výrobky sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou.

Viac ako 100 rokov sú tu s nami spotrebiče a elektronika Panasonic. V začiatkoch išlo najmä o výrobu žiaroviek, no postupom času sa podnikanie rozšírilo a po druhej svetovej vojne sa na trh dostali napríklad aj žehličky. Značka Panasonic je dodnes verná svojmu mottu “A better life. A better Wold.” a angažuje sa i v projektoch týkajúcich sa elektrifikácie či životného prostredia.

Značka Panasonic má v ponuke spoľahlivé holiace strojčeky vyznačujúce sa dlhou životnosťou pre dámy aj pánov, inovatívne fény na vlasy pre šetrnú starostlivosť o vlasy a v neposlednom rade kvalitné elektrické zubné kefky, vďaka ktorým je domáca dentálna hygiena jednoduchšia.

Oral – B

USA, rok 1950 – lekár Robert W. Hutson založil vlastnú značku zubných kefiek, pretože s doterajšími nebol dostatočne spokojný.

Vďaka jeho túžbe po precíznosti v oblasti ústnej hygieny tu máme kvalitné elektrické zubné kefky Oral-B. Kedysi boli na trhu dosť drsné a tvrdé zubné kefky, ktorými sa nie vždy podarilo umyť zuby poriadne kvôli nepríjemnému pocitu z tak tvrdých štetín. Tento lekár založil firmu, ktorá dodnes prináša skvelé ústne vody, zubné kefky, zubné pasty, zubné nite a už aj elektrické zubné kefky. Mnohí zubní lekári aj u nás odporúčajú okrem iných výrobcov aj Oral-B.

Pre zaujímavosť, písmeno “B” je odvedené od anglického slova brush, teda kefa alebo kefka. Takže naozaj išlo zakladateľovi o zdravie zubnej skloviny a o lepšie štetinky na zubných kefkách, najmä o ich mäkkosť a jemnosť.

Dr. Mayer

Moderná značka, ktorá prerazila na trh aj u nás, spolupracuje s odborníkmi a dizajnérmi. Výsledkom sú inovatívne, nové elektrické zubné kefky prepracované do detailov.

Značka Dr. Mayer je spojením odborníkov z oblasti dentálnej hygieny, dizajnérov a podnikateľov. Väčšinovými vlastníkmi sú špecialisti z Európy a USA. Od začiatku bolo hlavnou myšlienkou priniesť na trh domácu profesionálnu starostlivosť o zuby vo výbornej kvalite, no stále za dostupnú cenu. Myslíme, že značke sa to podarilo.

Elektrické zubné kefky Dr. Mayer sú kvalitné, dostupné, plné funkcii a v neposlednom rade i dizajnovo pekné nielen do modernej kúpeľne.


Najpredávanějšie elektrické zubné kefky


Lacné ELEKTRICKÉ KEFKY už od 15 EUR

Pomohol vám náš test elektrických zubných kefiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie elektrické kefky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

17 − nine =