Test elektrických kefiek

Zubna elektrická kefka Oral-B Novinky sa týkajú všetkých oblastí nášho života – aj umývania zubov. Klasické čistenie tradičnou zubnou kefkou nikdy nevyčistí všetky nečistoty; potrebujeme ešte medzizubnú kefku, jednozväzkovú kefku a škrabku na jazyk, aby sme mohli byť s ústnou hygienou spokojní. Najlepšie elektrické kefky zvládnu všetky tieto činnosti naraz, resp. s pomocou šikovných nadstavcov, ktoré sú často už súčasťou balenia.

Elektrické zubné kefky menia pohľad na čistenie zubov už len preto, že celý proces trvá kratšie, ale kvalita čistenia je omnoho vyššia. Znamená to teda, že máte dobre vyčistené zuby za kratší čas. Elektrické kefky tešia dokonca aj deti, lebo čistenie je kreatívnejšie, jednoduchšie a zábavnejšie.

Pri kúpe treba riešiť základnú otázku: elektrickú, alebo sonickú? Náš prehľadný test ponúka top elektrické zubné kefky jednoducho zoradené tak, aby ste sa mohli lepšie zorientovať pri výbere. Test elektrických kefiek pravidelne aktualizujeme, takže máte dostupné vždy aktuálne porovnania.

Test – najlepšie elektrické kefky – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Philips Sonicare HX9392
5 out of 5 stars (5 / 5)319 EURČítať recenzie
2.Philips Sonicare FlexCare HX6932
5 out of 5 stars (5 / 5)144,90 EURČítať recenzie
3.Braun Oral-B Genius 8900
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)127,90 EURČítať recenzie
4.Braun Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)102,90 EURČítať recenzie
5.Oral-B PRO 750
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)29,90 EURČítať recenzie
6.Panasonic EW-DL82-W803
4 out of 5 stars (4 / 5)82,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ELEKTRICKÝCH KEFIEK


Test – najlepšie detské elektrické kefky – TOP 3

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Philips Sonicare for Kids HX6322
5 out of 5 stars (5 / 5)59,99 EURČítať recenzie
2.Braun Oral-B Stages Power Kids
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)15,90 EURČítať recenzie
3.Braun Oral-B D4
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)9,90 EURČítať recenzie

Ako mám vybrať najlepšiu elektrickú zubnú kefku?

  1. Sonická alebo rotačná? Na túto otázku odpovedajte podľa stavu svojich zubov a na základe kvality ďasien. Tí, ktorí majú pevnejšie ďasná a zdravé zuby, môžu siahnuť po rotačnej kefke. Osoby s citlivejšími ďasnami a problematickejšími zubami potrebujú šetrnejšiu sonickú kefku.
  2. Čo od elektrickej kefky očakávate? Chcete len nahradiť klasickú zubnú kefku, alebo plánujete zuby čistiť dôkladnejšie a nahradiť trebárs aj škrabku na jazyk? V ponuke sú desiatky elektrických kefiek, ktoré majú už pri zakúpení viaceré nadstavce schopné vyčistiť medzizubné priestory alebo jazyk. Všetko závisí od vašej náročnosti a možnosti vašej peňaženky. Môžete používať jednoduchšiu elektrickú kefku a medzizubné priestory čistiť aj naďalej medzizubnou kefkou.
  3. Aké je napájanie týchto kefiek? Väčšinou sú elektrické kefky nabíjateľné, akumulátorové. Poniektoré sa však ešte stále vyrábajú na batérie. Mnohí ale dávajú prednosť akumulátorovým, pretože potom netreba riešiť batérie.
  4. Sú vhodné aj pre deti? Áno. Predovšetkým sonické zubné kefky sú mimoriadne šetrné, ale zároveň čistia omnoho dôkladnejšie v porovnaní s inými spôsobmi čistenia. Zároveň niektoré z nich vedia ďasná aj masírovať, čo je nepochybne ďalšou výhodou. Takéto čistenie býva pre deti zaujímavejšie, jednoduchšie a zúbky sú skôr čisté. Sú dokonca kefky s časovačom, takže deti budú zúbky umývať dostatočne dlho.
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrických kefiek vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú sonické zubné kefky?

Sonická elektrická zubná kefka čistí zuby kmitaním; za jednu minútu okolo 30 000 až 40 000 kmitov. Kmitajú (alebo by sa dalo povedať aj vibrujú) len štetinky, čím sa pri čistení vytvára správna „zmes“ slín, zubnej pasty a vody. Zuby sú touto kefkou čistené šetrne ale efektívne, štetinky sa dostanú aj do ťažšie dostupných miest. Je ideálna aj pre osoby s citlivými zubami alebo s mäkšími ďasnami, pretože ich jemne masíruje.

S touto technológiou prišla na trh prvý raz značka Philips, ktorá dokázala takýmto spôsobom čistenia pri pravidelnom používaní minimalizovať pigmentové stopy na zuboch od kávy alebo vína. Sonická zubná kefka je síce cenovo náročnejšia, no dostane sa napríklad aj do medzizubných priestorov.

Aké sú rotačné zubné kefky?

Rotačná elektrická zubná kefka má hlavicu so štetinami, ktorá urobí približne od 3 000 do 7 500 rotačných pohybov za minútu. Zuby sa čistia rotáciou, pootáčaním hlavice zubnej kefky. Tieto elektrické kefky sú ideálne pre ľudí s pevnejšími ďasnami a zdravšími zubami – počas čistenia sú ďasná namáhané o čosi viac než pri somatickej zubnej kefke. Tieto kefky sú cenovo dostupnejšie a v ponuke nájdete viaceré varianty nadstavcov.

Priekopníkom je v tomto prípade značka Oral-B, ktorá ponúka prepracované rotačné hlavice so špeciálnym usporiadaním štetín. Kefky značky Braun Oral-B patria medzi špičku a rozhodne stoja za pozornosť.

Ako tieto kefky čistiť? Ako často meniť nadstavce?

Čistenie elektrických kefiek pri najmodernejších modeloch prebieha pomocou UV samočistenia, ktoré ničí baktérie usadené dokonca aj medzi vláknami jednotlivých štetiniek.

Nadstavce treba meniť spravidla každé tri mesiace; rovnako často treba vymeniť aj bežnú zubnú kefku za novú. V ponuke sú však aj elektrické kefky, ktorých štetinky zmenia farbu v prípade, že sú opotrebované, čím vás upozornia na nutnosť zakúpenia novej hlavice.

TIP: Čítajte tiež informácie o ústnych sprchách.


Lacné ELEKTRICKÉ KEFKY už od 10 EUR

Pomohol vám náš test elektrických zubných kefiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie elektrické kefky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *