Starostlivosť o telo

Test pánskych holiacich strojčekov

Holiaci strojcek Braun Series 7 Starostlivosť o telo je samozrejmosťou, a tak sa do našich domácností dostali holiace strojčeky. Keďže pokožka mužov a žien je rozdielna a vyžaduje si individuálny prístup, výrobcovia holiace strojčeky rozdelili jednoducho na pánske a dámske. Dnes už bez problémov vyhľadáte najlepšie holiace strojčeky, ale z tak bohatej ponuky si treba vedieť aj správne vybrať. Aj na to vám poslúži náš prehľadný test pánskych holiacich strojčekov.

Najlepšie pánske holiace strojčeky sú maximálne prispôsobené pánskej pokožke. Na výber máte z viacerých značiek, treba si len vybrať ten svoj. Mnohé sú vhodné aj pre citlivú pokožku a môžete ich používať pravidelne.

Nasledujúci test zahŕňa najlepšie ohodnotené strojčeky, čiže budete mať prehľad. Zároveň vám odpovieme na najčastejšie otázky, ktoré zvyknú mať kupujúci.

[ssba]

Test – najlepšie pánske holiace strojčeky – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Braun Series 9 9290cc Clean&Charge
[usr 5 text="true" tooltip="true"]459 EURČítať recenzie
2.Braun Series 7 7899cc Clean&Charge
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]309 EURČítať recenzie
3.Philips Series 9000
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
4.Philips Série 7000 S7370/12
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
5.Braun Series 3-3050 Clean&Charge
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]119 EURČítať recenzie
6.Braun WaterFlex WaterFlex WF2S
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]124,90 EURČítať recenzie
7.Philips Série 5000 S5110
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku HOLIACE STROJČEKY


Ako mám vyberať pánsky holiaci strojček?

 1. Spôsob holenia. Na holenie sa používajú buď planžetové strojčeky, alebo strojčeky s rotačným systémom. Planžetové sú vhodnejšie pre kratšie fúzy, rotačné oholia i dlhšiu bradu. Vyberajte aj podľa toho, či chcete holiť, alebo len zastrihávať.
 2. Napájanie strojčeka. Väčšinou sú na trhu strojčeky sieťové alebo akumulátorové. Sieťové vyžadujú elektrickú energiu a bez nej ich jednoducho nezapnete, takže si treba zvykať na kábel. Najobľúbenejšie sú akumulátorové, lebo ich po nabití viete používať jednoducho bez kábla (nabité vydržia cca 10 holení tváre). Na trhu nájdete aj strojčeky na batérie, ale tie sa skôr používajú len výnimočne, napríklad počas cestovania.
 3. Nadstavce a príslušenstvo. Plánujete holiť len tváre, alebo potrebujete strojček aj na holenie tela či podpazušie? Nadstavcov je viacero, takže si treba len vybrať podľa toho, čo od strojčeka očakávate.
 4. Vodeodolnosť. Holiť sa s vodeodolným strojčekom môžete aj v sprche (popadané chĺpky neurobia neporiadok v kúpeľni). Je ho potom možné umývať vo vode, okrem čistenia kefkou.

Čo všetko oholí pánsky holiaci strojček?

Všetko. Jednoduchý strojček oholí bradu, tie drahšie si poradia aj s chĺpkami v podpazuší, alebo na hrudi. Vo výbave niektorých modelov nájdete aj nadstavce na holenie intímnych partií. V ponuke renomovaných značiek sú strojčeky prispôsobené len na holenie tela (podpazušie, hruď, ruky, nohy, intímne partie).

Máte tiež na výber či chcete len zastrihávanie a/alebo holenie. Strojček vám oholí bradu a chĺpky na vami nastavenú dĺžku.

Ako sa starať o strojček po zakúpení?

Vodeodolný strojček umyjete v prípade potreby pod vodou, pochopiteľne len časti určené na umývanie a nie doslova celý strojček. Štandardne majú aj tie najlacnejšie modely pribalenú kefku, ktorou chĺpky oprášite.

Luxusné holiace strojčeky disponujú tzv. čistiacou stanicou – samé sa očistia (hlavne pánske strojčeky).


Lacné HOLIACE STROJČEKY už od 11,90 EUR

Pomohol vám náš Test pánskych holiacich strojčekov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho holiaceho strojčeku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Téma

3 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fourteen + thirteen =

 • Dobry vecer.
  Chcela by som sa spytat, aky je rozdiel v panskych a damskych holiacich strojcekoch. Predavac v obchode mi povedal, ze panske holiace strojceky holia lepsie a ze je to lepsia investicia aj pre zeny, ak sa rozhodnu pre holenie elektrickym strojcekom. Dakujem za odpoved.

 • Dobrý deň,

  akú životnosť má samotná planžeta na holiacich strojčekoch. Aká záruka sa vzťahuje na samotnú planžetu?

  Ďakujem
  Matilda

  • Dobrý deň, toto rieši asi samotnej eshopy, teda tam, kde sa rozhodnete prípadný holiaci strojček zakúpiť. Avšak dočítali sme sa, že na planžety sa nevzťahuje záruka. Životnosť potom záleží na početnosti holenie a následnú údržbu, ale nikto vám asi nepovie koľko oholenie vydrží (tvrdosť fúzov a pod.).