Test ústnych spŕch

najlepšie ústne sprchy Zubná kefka je alfou a omegou čistenia zubov, ale bohužiaľ, nedostaneme sa ňou úplne všade – stále potrebujeme nejako vyčistiť medzizubný priestor a postarať sa aj o zdravie svojich ďasien. Aj keď sú na trhu medzizubné kefky, dentálne nite a ďalšie manuálne pomôcky, predsa len najpríjemnejšie je dočisťovanie pomocou príjemných mikrobubliniek z ústnej sprchy. Najlepšia ústna sprcha vyčistí medzizubný priestor, pomasíruje ďasná a osvieži ústa.

Kým kedysi bolo na trhu len zopár takýchto ústnych spŕch, teraz ich je podstatne viac. Líšia sa tvarom hlavíc, technológiou čistenia a ďalšími parametrami, ktoré by šikovný kupujúci mal poznať. Kvalitná ústna sprcha príjemným spôsobom dopĺňa klasické čistenie zubov, a zároveň zanechá pocit naozaj čistých zubov.

Pozrite si pred kúpou prehľadný test ústnych spŕch, ktorý okrem základných informácii odpovedá na niektoré najčastejšie otázky.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie ústne sprchy – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Panasonic EW1411H
5 out of 5 stars (5 / 5)89,99 EURČítať recenzie
2.Philips AirFloss HX8331
5 out of 5 stars (5 / 5)89,99 EURČítať recenzie
3.WaterPik Ultra WP100
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)109 EURČítať recenzie
4.Panasonic EW1211W845
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)50,45 EURČítať recenzie
5.Oral-B MD20 Oxyjet
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)59,30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ústnych spŕch


Ako vybrať najlepšiu ústnu sprchu?

 • Typ ústnej sprchy. Na trhu sa stretnete s cestovnými ústnymi sprchami, stolnými a s ústnymi centrami. Cestovné ústne sprchy sú praktické vďaka tomu, že ich viete jednoducho prenášať so sebou na dovolenky alebo pracovné cesty. Stolné sú na elektrinu a hodia sa do každej kúpeľne. Ústne centrum je komplet elektrickej zubnej kefky spolu s ústnou sprchou.
 • Režimy čistenia. Ústna sprcha by mala mať aspoň 2 režimy čistenia, a to jemnejší a intenzívnejší. Najlepšia ústna sprcha by však mohla mať aj impulzné čistenie prerušovaným striekaním vody. Mimoriadne efektívne je čistenie pomocou mikrobubliniek, ktoré dokáže ústna sprcha vytvoriť – sú príjemnejšie než silné striekanie vody a šetrnejšie k ďasnám, najmä ak ich máte citlivejšie. Ideálne je, aj ústna sprcha disponuje okrem iných režimov čistenia aj mikrobublinkami navyše.
 • Použitie ústnej vody. Niektoré ústne sprchy umožňujú mať v nádobke namiesto obyčajnej vody ústnu antimikrobiálnu vodu, čím sa čistenie stáva nielen hygienickejším, ale aj sviežejším. Klasické ústne vody potom v prípade potreby môžete nahradiť hojivými/liečivými ústnymi vodami (napríklad pri problémoch s ďasnami) pre ešte efektívnejšie čistenie.
 • Možnosť dokúpenia náhradných hlavíc. Hlavice sa časom, podobne ako kefky, opotrebujú. Pre dosahovanie maximálnych výsledkov by ste mali hlavicu meniť raz za polrok, preto si overte dostupnosť náhradných častí a príslušenstva ešte pred kúpou ústnej sprchy.
 • Ďalšie vychytávky. Kvalitné ústne sprchy majú časovač, aby ste si zuby čistili vždy rovnako dlho (aspoň jednu minútu). Samozrejmosťou má byť ergonomické tvarovanie pre jednoduché držanie ústnej sprchy v rukách a otáčanie tryskou podľa potrieb.
 • Spôsob napájania. Cestovné ústne sprchy sú na baterky a/alebo ich viete nabiť. Stolné ústne sprchy a ústne centrá majú klasické zapojenie do siete, takže neriešite kupovanie bateriek.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test ústnych spŕch na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Môžu aj deti používať ústnu sprchu?

Áno. Ústna sprcha je vhodná aj pre deti. Ideálne je, ak začnú slabšími tryskami vody a až neskôr zintenzívnia čistenie, nech si môžu pohodlne zvyknúť.

Od akého veku môžu deti používať ústnu sprchu?

Ústna sprcha je vhodná od 6 rokov.

V akých cenách sa pohybujú ústne sprchy?

Ide o to, koľko ste ochotný investovať, resp. čo všetko od ústnej sprchy očakávate. Ak máte v kúpeľni dostatok miesta, môže byť vhodné investovať rovno do ústneho centra – budete mať od jednej značky aj ústnu sprchu, aj elektrickú zubnú kefku, prakticky v jednom stojane.

Môžu mi ďasná pri čistení krvácať?

Ak idete zuby (resp. medzizubné priestory) čistiť ústnou sprchou prvýkrát a nastavíte si intenzívne čistenie, môže to byť pre vaše ďasná nezvyk, v dôsledku čoho sa výnimočne objaví citlivosť alebo slabé krvácanie. Takýto problém ale do pár sekúnd, najviac minút ustane sám.

Podobný problém majú niektorí ľudia napríklad pri tvrdých štetinkách zubnej kefky.

Nastavte si na začiatok jemné čistenie pod slabším tlakom vody, potom neskôr pridávajte intenzitu.

Aké výhody plynú z pravidelného používania ústnej sprchy?

Výhod je niekoľko.

 1. Ústna sprcha masíruje ďasná, čím ich posilňuje a preventívne chráni pred paradontitídou.
 2. Zároveň pomáha zmierniť problémy s paradontitídou, pokiaľ sa už rozvinula.
 3. Ďalej pôsobí antibakteriálne, zbavuje zuby nepríjemného povlaku a efektívne čistí medzizubný priestor – určite je príjemnejší aj šetrnejší prúd mikrobubliniek v porovnaní s dentálnou niťou, ktorú nie každý dokáže správne používať.
 4. Keď si zakúpite ústnu sprchu, ktorá umožňuje okrem vody používať aj ústnu vodu, pocit z čistých zubov sa znásobí.

Komu sa odporúča používanie ústnej sprchy?

Ústnu sprchu môže používať každý. Odporúča sa aj osobám so zubnými implantátmi, mostíkmi, zubnými strojčekmi a korunkami.

Aké značky ústnych spŕch sú najpopulárnejšie?

Medzi najpopulárnejšie značky ústnych spŕch patrí Panasonic, Braun, Philips, Oral B. Do popredia sa postupne dostáva aj značka Water Pik.

Aké sú výhody cestovnej ústnej sprchy?

Výhodou je, že majú nádržku priamo na rukoväti. Niektorí si kupujú cestovnú ústnu sprchu na rutinné používanie aj preto, že im vyhovuje prevádzka na batérie/nabíjanie, a navyše je menšia, vďaka čomu nezaberá veľa miesta v kúpeľni.


Lacné ústne sprchy už od 21.96 EUR

Pomohol vám náš test ústnych spŕch? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú ústnu sprchu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *