Starostlivosť o telo

Test brúsok na päty

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry bruska na paty Starostlivosť o naše telo nám už nemusí zaberať tak veľa času. Výrobcovia našťastie prinášajú inovatívne produkty s ktorými sa o seba vieme starať ešte lepšie než predtým, ale zároveň nás to príliš neoberá o čas. Dobrým príkladom je kvalitná elektrická brúska na päty, s ktorou je ošetrovanie tvrdej pokožky na pätách omnoho jednoduchšie a efektívnejšie než predtým, keď sme sa ručne museli trápiť s pilníkmi a škrabkami.

Najlepšia brúska na päty veľmi jemne a zároveň precízne odstraňuje tvrdú kožu nielen na pätách, ale kdekoľvek na chodidlách. Používanie krémov síce pomôže a koža je vďaka nim ošetrená a hydratovaná, no na úplné odstránenie je nutná brúska na tvrdú kožu – len s jej pomocou je efekt naozaj uspokojivý.

Veríme, že vám tento test brúsok na päty pomôže vybrať si tú svoju. Budeme radi, ak sa zapojíte do diskusie a pomôžete tak ostatným s kúpou.

[ssba]

Najlepšie brúsky na päty podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Lanaform Dolce
[usr 5 text="true" tooltip="true"]49,90 EURČítať recenzie
2.Scholl Velvet Smooth Diamond
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16,60 EURČítať recenzie
3.Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]35,24 EURČítať recenzie
4.ETA 1348
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]11,90 EURČítať recenzie
5.Rowenta EP2702F0
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24,90 EURČítať recenzie
6.Credo Solingen Silky Touch Sapphire Crystals
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]25,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku brúsok na päty


Ako vybrať najlepšiu brúsku na päty?

  • Nabíjateľné brúsky na päty verzus baterky. Obidva spôsoby majú výhody aj nevýhody. Kvalitná elektrická brúska na päty má dobrú výdrž na jedno nabitie a nemusíte riešiť dokupovanie bateriek. Niektorí však uprednostňujú brúsku na baterky, pretože im prekáža nabíjanie. Ak chcete v kúpeľni nabíjať brúsku, zároveň zohrievate žehličku na vlasy a chcete zapnúť ešte aj fén na vlasy, môžete mať odrazu priveľa káblov, alebo už ani nebude miesto na nabitie brúsky. Preto si zvoľte taký variant, aký vám najlepšie vyhovuje.
  • Viacero rôznych valčekov. Nie vždy potrebujete drsné brúsenie päty, preto najlepšia brúska na päty bude mať aspoň dva rôzne drsné valčeky na striedanie. Niektoré značky ponúkajú aj tri a viac valčekov podľa toho, ako tvrdú kožu na chodidlách práve máte.
  • Bezpečnosť počas používania. Kvalitné brúsky na päty sa zastavia v prípade, že počas používania na pokožku začnete príliš tlačiť. Je to ochrana, vďaka ktorej budete vždy šetrne odstraňovať stvrdnutú kožu. Používanie je tak bezpečné aj pre tých, ktorí s brúskou nemajú žiadne skúsenosti. Staršie modely takúto ochranu nemali čo spôsobovalo nešetrné brúsenie chodidiel.
  • LED svetlo priamo na brúske. Nie všetky brúsky na päty majú aj prídavné svetlo, ale s ním je ošetrovanie chodidiel komfortnejšie lebo presne vidíte na miesto, kde práve s brúskou ste. Je to príjemná funkcia navyše.
  • Náhradné valčeky. Treba myslieť na to, že valčeky sa časom opotrebujú, a potom budete musieť riešiť kúpu náhradných. Je ťažké dopredu určiť koľko vydrží jeden valček, pretože to závisí od frekvencie používania a od tvrdosti kože na chodidlách. Mali by ste ešte pred kúpou zistiť dostupnosť náhradných valčekov a či vôbec ich viete na danom modely brúsky vymeniť.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte brúsok na päty na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Je používanie brúsky na päty bezbolestné?

Áno. Navyše kvalitné brúsky na päty už majú rôzne valčeky, aby ste chodidlá ošetrili čo najšetrnejšie, a tiež bezpečnostnú ochranu vďaka ktorej sa brúska vypne akonáhle začnete na kožu príliš tlačiť.

Môžem brúsku používať aj počas nabíjania?

Niektoré kvalitné elektrické brúsky na päty viete používať už aj počas nabíjania, aby ste nemuseli čakať. Túto funkciu si vopred zistite ešte pred kúpou.

Môžem používať brúsku aj na mozole alebo lakte?

Áno, ak má brúska viacero valčekov. Valček na jemné brúsenie viete použiť napríklad aj na mozole, tvrdšiu kožu na kolenách alebo aj na lakťoch.

Ponúkajú brúsky aj mokré brúsenie?

Áno. Viaceré brúsky na päty umožňujú suché aj mokré brúsenie chodidiel. Túto funkciu si vždy overte ešte pred kúpou daného modelu brúsky.

Ktorá značka je momentálne najpopulárnejšia?

Aktuálne je najpopulárnejšia značka Scholl, ktorá má bohaté skúsenosti s výrobou rozličných produktov určených práve na ošetrovanie nôh. Navyše brúsky na chodidlá od tohto výrobcu majú dostupné aj náhradné valčeky. Značka ponúka aj rozličné krémy na chodidlá, gélové vložky do topánok a ďalší sortiment pre pohodlie nôh, a to už od roku 1899.

Je na trhu len značka Scholl?

Nie. Viacerí výrobcovia ponúkajú brúsky na päty – napríklad aj značka Eta, Orava, Sencor, Aeg.


Lacné brúsky na päty už od 8 EUR

Pomohol vám náš test brúsok na päty? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú elektrickú brúsku na päty na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × 2 =