Starostlivosť o telo

Test kuliem na vlasy

Kulma na vlasy Remington Starostlivosť o vlasy nemusí byť až tak náročná, pokiaľ máte doma správnych pomocníkov. Kvalitný fén vlasy rýchlo usuší, ale nezničí ich štruktúru. Moderná žehlička vlasy nikdy nespáli, ale naopak, dodá im krásny lesk a zdravý vzhľad. Podobne je to aj s kulmou na vlasy – najlepšia kulma na vlasy bude vynikajúcim pomocníkom dokonca aj počas bežných dní, nielen na sviatočnejšie príležitosti. Dôležité však je vedieť vybrať si správne.

Kulma na vlasy je takým malým čarodejníkom. Jemné vlasy pozdvihne a dodá im objem, hrubé a pevné vlasy krásne zvlní čím zvýrazní ich bohatosť. Navyše, kulma s kvalitným povrchom môže byť pokojne používaná na úpravu vlasov každý deň, takže si môžete dopriať skvelé vlasy absolútne kedykoľvek.

Pripravili sme tento test kuliem na vlasy, aby ste mali aktuálne informácie o kulmách a vedeli si čo najlepšie vybrať. Navyše sa môžete zapojiť v závere do diskusie s vlastnými názormi a postrehmi pre všetkých čitateľov. Budeme radi, ak vám test kuliem na vlasy pomôže a obohatí o nové informácie.

[ssba]

Najlepšie kulmy na vlasy podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.BaByliss PRO Curling Iron
MiraCurl SteamTech BAB2665SE
[usr 5 text="true" tooltip="true"]114,20 EURČítať recenzie
2.Rowenta So Curls CF3710F0
[usr 5 text="true" tooltip="true"]73,90 EURČítať recenzie
3.BRAUN Satin Hair 7 EC2
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]42,37 EURČítať recenzie
4.BaByliss PRO BAB2269TTE
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]51,50 EURČítať recenzie
5.Remington PROluxe CI91X1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]46,90 EURČítať recenzie
6.Remington CI95
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]23,50 EURČítať recenzie
7.Remington Ci9532 Pearl Pro
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]26,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kuliem na vlasy


Ako vybrať najlepšiu kulmu na vlasy?

 • Materiál hlavice kulmy. Kulma môže mať hlavicu titánovú, keramickú, turmalínovú alebo aj oceľovú. V súčasnosti sa oceľ nepoužíva, pretože nie je šetrná k vlasom. Najčastejšie sa stretnete s keramikou, tie drahšie verzie majú titán.
 • Nastavenie teploty pre kulmovanie vlasov. Teplota by mala byť pri kulmovaní vlasov vyššia, aby vlnky držali svoj tvar celý deň. Práve preto je dôležité vybrať kvalitný povrch kulmy a mať nastaviteľnú teplotu. Maximálna teplota by mala mať 200 °C, minimálne 130 °C. Vy však najlepšie poznáte kvalitu svojich vlasov a viete, akú teplotu potrebujú na úpravu bez poškodenia.
 • Typ kulmy. Najjednoduchšia je kliešťová kulma, ktorá je ideálna pre začiatočníčky lebo sa ľahko používa. Najprirodzenejšie kučery vytvorí kónická kulma na vlasy. Pre rýchlu úpravu vlniek je ideálna automatická kulma na vlasy, ktorá vytvára kučierky takmer ihneď. Pre zaujímavé účesy je určená trojkulma, ktorá dokáže vytvoriť veľmi rýchlo a jednoducho tzv. finger waves v štýle tridsiatych rokov.
 • Priemer hlavice kulmy. Vlnky budete mať tak veľké, ako to dovolí priemer hlavice kulmy. Menšie kulmy vytvoria pevné vlnky až menšie kučierky, väčší priemer je ideálny pre dlhé vlasy na vytvorenie vlniek. Niektoré modely majú viaceré hlavice na vymenenie, čiže sa viete s účesom lepšie vyhrať.
 • Príslušenstvo a funkcie navyše. Najlepšia kulma na vlasy bude mať vlastné puzdro na odloženie pre prípad cestovania alebo jednoduchého uskladnenia niekde v kúpeľni. Absolútnou samozrejmosťou je dnes už automatické vypnutie, lebo ráno naozaj nemôžete myslieť na všetko, a tak sa kulma sama po čase vypne, ak ju vy zabudnete vypnúť. Skvelou vychytávkou je studený hrot, aby ste sa nepopálili pri kulmovaní vlasov. Bonus navyše je, ak má kulma nekĺzavý povrch, čiže sa dobre drží v rukách a lepšie sa s ňou tak pracuje.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kuliem na vlasy na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať kulmu na vlasy podľa priemeru hlavice?

Najlepšia kulma na vlasy je taká, ktorá upraví vlasy podľa vašich predstáv. Pri výbere správneho priemeru hlavice kulmy sa môžete

orientovať podľa nasledujúcich rád:

 • menší priemer do 19 mm – pre kratšie až polodlhé vlasy, ideálna kulma aj pre jemné vlasy, vytvára pevné vlny
 • priemer viac ako 19 mm – lepšie pre dlhšie vlasy, pre krátke ale silné husté vlasy, vytvára väčšie vlny
 • priemer okolo 25 mm – univerzálny priemer pre všetky typy vlasov či už sú dlhé alebo krátke
 • priemer 38 mm – dokonalá kulma pre „boho vlny“, ideálna na rýchly objem, často sa kupuje aj pre dlhé vlasy pre každodenné vlny

Aké vlastnosti majú jednotlivé materiály hlavice kulmy?

Najčastejšie sa stretnete pri kulmách s nasledujúcimi materiálmi (alebo prípadne ešte s kombináciou dvoch materiálov):

 • titán – rýchlo sa zohrieva, vhodný pre všetky typy vlasov a teda aj pre husté vlasy, kulma je zohriata rovnomerne
 • turmalín – ideálny pre krepovitejšie vlasy a aj pre jemné vlasy, taktiež sa rýchlo nahreje
 • keramika – klasický povrch šetrný k vlasom podobne ako titán, povrch vhodný pre všetky typy aj dĺžky vlasov vrátane kratších vlasov
 • nehrdzavejúca oceľ – v súčasnosti sa už asi ani nepoužíva, ide o materiál ktorý nie je veľmi šetrný k vlasom, ak aj nájdete kulmu s takýmto povrchom radšej si vyberte iný

Akú teplotu nastaviť na kulme?

Kulmovanie je trochu iný proces ako žehlenie vlasov, a tak sa obvykle používa vyššia teplota než pri žehlení vlasov. Ak si žehlíte vlasy napríklad pri 180 °C, kulmovanie bude vhodné pri 190 °C.

Jemné vlásky by sa mali kulmovať pri nízkych teplotách, podobne ako je tomu aj pri žehlení, približne od 100 °C do 130 °C. Silnejšie vlasy zvládnu bežné teploty od 150 °C do 190 °C.

Nikdy by sa nemala používať teplota vyššia ako 200 °C.

Aké sú hlavné rozdiely pri jednotlivých typoch kuliem?

 • kliešťová kulma – jednoduché používanie, cenovo nenáročná, super pre začiatok, ak kulmovanie vlasov ešte nepoznáte a neviete ako často budete kulmu vlastne používať.
 • kónická kulma – kučierky sú prirodzenejšie, táto kulma nemá klip na uchytenie prameňa vlasov ako kliešťová, takže asi budete potrebovať ochranné rukavice, alebo si kúpite kulmu so studeným hrotom, aby ste sa nepopálili, ak získate prax vlasy vyzerajú naozaj prirodzene.
 • automatická kulma – ideálna na rýchle kulmovanie vlasov trebárs aj každý deň, ak sa s ňou naučíte pracovať, vlasy budú šikovne upravené za pár minút, vlny sú pekné a taktiež prirodzené ako pri kónickej kulme, jedinou nevýhodou je vyššia cena, ale na druhej strane ušetríte čas.

Lacné kulmy na vlasy už od 16 EUR

Pomohol vám náš test kuliem na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú kulmu na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

seventeen − 6 =