Starostlivosť o telo

Test popôrodných sťahovacích pásov

Poporodný stahovací pás Kvalitný popôrodný pás nie je len otázkou tvarovania postavy, ale pomáha chrbtici, brušným svalom a dokonca niektoré majú aj bylinkové a iné extrakty, vďaka ktorým sa regeneruje aj namáhaná pokožka.

Počas tehotenstva sú najviditeľnejšie zmeny na brušku a po pôrode je preto vhodné venovať sa a nezabúdať na seba. Popri starostlivosti o dieťatko je kvalitný popôrodný pás výborným spôsobom, ako myslieť na svoje telo. Jednoducho ho treba len pravidelne nosiť a výsledky sa dostavia už po niekoľkých týždňoch.

Veríme, že náš článok pomôže nejednej mamičke zorientovať sa v ponuke a vybrať si pre seba ten najlepší popôrodný pás pre maximálny komfort a skoré výsledky.

Okrem toho, že sme rebríček naplnili ponukou tých najlepších popôrodných pásov na trhu, venujeme sa aj tomu, ako si popôrodný pás kúpiť.

[ssba]

Test nejlepších popôrodných pásov – TOP 4 podle nás

ProduktMateriálHodnotenieCena odRecenzie
1.Baby Ono popôrodný sťahovací pás
100 % polyamidXS až XXL[usr 5 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
2.Chicco Sťahujúci pás po pôrode
76% polyamid,
13% bavlna,
11% elastan
M,L[usr 5 text="true" tooltip="true"]26,50 EURČítať recenzie
3.Medela Tehotenský brušný pás
-S,M,L,XL[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie
4.New Baby popôrodný sťahovací pás
60 % polyamid,
10 % bavlna,
25 % latex
S,M,L,XL[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku popôrodných pásov


Aké sú najlepšie popôrodné pásy na trhu?

  • Baby Ono popôrodný sťahovací pás – vysoko pružný
  • Chicco Sťahujúci pás po pôrode – voľnosť pohybu
  • Medela Tehotenský brušný pás – bezšvový
  • New Baby popôrodný sťahovací pás – po prirodzených aj operačných pôrodoch

Ako si vybrať najlepší popôrodný pás?

  • Správna veľkosť popôrodného pásu. Každý výrobca, každá značka, pravdepodobne bude mať vlastnú tabuľku veľkostí a práve podľa toho vyberajte správnu veľkosť. Mnohé z nich sú nastaviteľné, takže napríklad je veľkosť variabilná od 110 cm do 120 cm. Nespoliehajte sa nikdy na odhad alebo konfekčnú veľkosť.
  • Materiál popôrodných pásov. Kvalitný popôrodný pás bude mať určite v zložení materiálu bavlnu, s prímesou polyamidu alebo inej elastickej zložky. Pozor na alergie – niektoré popôrodné pásy obsahujú aj latex a pokiaľ vám spôsobuje alergie, vyberte si jednoducho iný.
  • Farba popôrodného pásu. Najčastejšie sa nosia popôrodné pásy biele, alebo v telovej farbe, pretože sú pod oblečením neviditeľné a univerzálne. Niektoré mamičky však siahnu radšej po popôrodnom páse v čiernej farbe, v červenej alebo v prípadne v inej, podľa vlastnej preferencie. Záleží len od vášho vkusu.
  • Spôsob navliekania popôrodných pásov. Obvykle sa popôrodné sťahovacie pásy buď navliekajú (cez nohy), alebo sa zapínajú (na suchý zips alebo podobne ako korzety na malé háčiky). Väčšina mamičiek preferuje popôrodný pás na zapínanie, pretože ho vie upraviť a postupne, ako sa telo mení zúžiť podľa potreby. V prípade cisárskeho rezu môže byť niektorým ženám pohodlnejší navliekací popôrodný pás.
  • Pranie popôrodného pásu. Vždy sa o popôrodný pás starajte tak, ako bolo uvedené v príbalovej informácii, aby vám vydržal dobre slúžiť a nestratil svoju elasticitu. Keď si vyberiete popôrodný pás s extraktmi a bylinkami, postupne tieto látky vyprchajú, avšak popôrodný pás bude aj naďalej funkčný z hľadiska opory a elasticity.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test popôrodných pásov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako by mal popôrodný pás správne sedieť na postave?

Najlepší popôrodný pás je ten, ktorý vás príliš nesťahuje, ale ani nie je voľný. Príliš tesný pokožku namáha, voľnejší neplní svoju funkciu.

Odmerajte sa, vyberte veľkosť podľa veľkostnej tabuľky daného výrobcu a v prípade, že vám nesedí, vymeňte ho.

Kedy môžem začať nosiť popôrodný pás?

Popôrodný pás môžete nosiť už v nemocnici deň po pôrode, pokiaľ vám to neprekáža. Platí, že čím skôr tým lepšie.

Môžem nosiť popôrodný pás aj po pôrode cisárskym rezom?

Áno. Brušné svaly boli namáhané počas tehotenstva bez ohľadu na spôsob pôrodu. Keď sa ale nebudete cítiť pohodlne, alebo sa obávate o hojenie jazvy, poraďte sa s lekárov a pár dní pokojne počkajte. Po pocite väčšieho zotavenia však môžete popôrodný pás nosiť bez obmedzení.

Je lepší navliekací alebo popôrodný pás na zapínanie?

Niektoré mamičky majú doma dva popôrodné pásy, ktoré striedajú podľa potreby – jeden navliekací a jeden na zapínanie Navliekací nosia hneď po pôrode, ten na zapínanie si nechali na neskôr, keď potrebovali postavu už aj tvarovať a rátali s tým, že postupne bude kíl ubúdať a šikovne tak popôrodný pás prispôsobia zmenám.

Vo všeobecnosti je to však len na vás – kvalitný popôrodný pás na zapísanie, či už suchý zips alebo korzetové háčiky, je viac variabilnejší a nastaviteľnejší. Navliekací sa jednoduchšie používa.

Aké sú hlavné výhody nosenia popôrodného pásu?

Kvalitný popôrodný pás pomáha predovšetkým predísť diastáze, alebo ju aspoň minimalizovať – rozstup brušných svalov nie je príjemnou záležitosťou a práve popôrodný pás je dobrým pomocníkom. V kombinácii s cvikmi dokáže bruško vrátiť do stavu pred tehotenstvom rýchlejšie.

Ďalej sú popôrodné pásy výborné pre celkové zotavenie brušných svalov a pre regeneráciu maternice. Pri pravidelnom nosení aspoň 10 týždňov sa mamičky cítia výrazne lepšie ako tie, ktoré popôrodný pás neskúsili.

A netreba zabúdať ani na fakt, že najlepšie popôrodné pásy pomáhajú mamičkám aj s bolesťou v dolnej časti chrbta.

Existujú aj iné spôsoby návratu k postave pred pôrodom?

Kedysi naše staré mamy poznali zavinovanie bedier a pásu plachtou – bežne sa takto ženy sťahovali, aby poskytli oporu svalom a vrátili sa rýchlejšie k pôvodnej postave.

Alternatívou k popôrodným pásom je technika bengkung, kedy sa pevná látka dlhá asi 15 m, špeciálne viaže okolo bedier a brucha pre jeho stiahnutie.

Zaujímavou možnosťou sú sťahovacie nohavičky, ktoré však kvalitný popôrodný pás úplne nenahradia.

V prípade, že je diastáza vážnejšia, alebo pokožka nie je tak pružná, existuje trvalé riešenie plastickou operáciou, kedy jeden zákrok pomôže svalom aj prevísajúcej pokožke. Mamičke sa tak vráti sebavedomie takmer okamžite.


Ukázat kompletní nabídku popôrodných pásov


Pomohol vám náš test popôrodných sťahovacích pásov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie popôrodné pásy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × 4 =