Starostlivosť o telo

Test štupľov do uší na spanie

sleep deep štuple do uší Pokojný spánok je nevyhnutný pre správne fungovanie nášho tela. Spomíname práve pokojný spánok, lebo ako iste viete z vlastných skúseností, keď vás ustavične niečo ruší, jednoducho sa plnohodnotne nevyspíte. Niekedy si potrebujeme trošku pomôcť a pre mnohých sú kvalitné štuple na spanie nenahraditeľným pomocníkom.

Najlepšie štuple do uší na spanie vám pomôžu chrániť sa pred hlukom, a teda dopriať si pri zaspávaní vytúžený pokoj. Či už vás ruší tikot hodín z vedľajšej miestnosti, hluk áut pri frekventovanej ceste, alebo potrebujete zaspať v hotelovej izbe pred dôležitou konferenciou – štuple do uší na spanie prinesú do zaspávania väčšiu harmóniu. Ako si však správne vybrať?

Pripravili sme tentoraz test, aby ste si mohli čo možno najlepšie vybrať. Náš článok prináša zaujímavé informácie a rady, čo pri kúpe porovnávať medzi jednotlivými štupľami.

[ssba]

Test nejlepších štupľov do uší – TOP 6 podle nás

ProduktInfoBalenieHodnotenieCena odRecenzie
1.Mack's Ultra Soft
Ultra mäkké štuple1 - 100 párov[usr 5 text="true" tooltip="true"]8 EUR
(10 párov)
Čítať recenzie
2.3M™ E-A-R Soft FX SNR 39dB
Proti chrápaniu1 pár[usr 5 text="true" tooltip="true"]0,33 EUR
(1 pár)
Čítať recenzie
3.Alpine SleepSoft
100 a viac použitie1 pár[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]13,5 EUR
(1 pár)
Čítať recenzie
4.Mack's Pillow Soft® White
Silikónové štuple do uší1 - 200 párov[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]9 EUR
(6 párov)
Čítať recenzie
5.Quies štuple do uší
Voskové štuple do uší8 párov[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4,5 EUR
(8 párov)
Čítať recenzie
6.Testovacia sada vzoriek štupľov do uší
Testovacia sada vzoriek17 párov[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]10 EUR
(17 párov)
Čítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku štupľov do uší


Aké sú najlepšie štuple do uší na spanie na trhu?

 • Mack’s Ultra Soft
 • 3M™ E-A-R Soft FX SNR 39dB
 • Alpine SleepSoft
 • Mack’s Pillow Soft® White – silikónové
 • Quies štuple do uší – voskové

Ako vybrať najlepšie štuple do uší na spanie?

 • Redukcia hluku v decibeloch. Niektoré najlepšie špunty do uší na spanie vedia utlmiť až okolo 40 dB, čo mnohým výrazne pomôže pokojne zaspať. Obvykle sa stretnete s odhlučnením približne do 25 dB alebo 30 dB a je to pre bežné večerné zaspávanie úplne postačujúce.
 • Materiál špuntov do uší. Najčastejšie sa stretnete s penou, presnejšie s polyuretánovou penou, ktorá vynikajúco tlmí hluk a je teda ideálnym materiálom pre tieto účely. Môže sa však pri iných druhoch použiť aj plast či silikón, alebo ďalšie kombinácie materiálov.
 • Druh štupľov do uší. Na trhu sú v ponuke rôzne štuple do uší určené na rozličné účely, nielen na spanie, a preto je dôležité na spánok používať len tie naozaj na spanie. Pre istotu si overte, či dané štuple, ktoré ste si vybrali, sú naozaj na spanie.
 • Dizajn a tvarovanie špuntov do uší na spanie. Dizajn a tvarovanie zabezpečia, že štuple zostanú v ušiach pri akejkoľvek polohe zaspávania. Zároveň nemajú tlačiť a musia byť bezpečné na používanie. Ideálne sú klasické, ktoré vyzerajú ako valček, alebo kužeľovité.
 • Počet kusov v balení a návod. Pri penových špuntoch do uší sa často stretnete napríklad do 40 ks špuntov v jednom balení, čo je cenovo v konečnom dôsledku výhodnejšie. Mnohé už majú pribalené aj šikovné puzdro, aby ste si ich mohli komfortne odložiť, alebo kamkoľvek vziať so sebou.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test štupľov do uší na spanie na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Sú dostupné aj špunty do uší na spanie pre citlivé ušné kanáliky?

Áno. Takéto štuple do uší na spanie sú aj mäkšie, spravidla menšie a hladšie tvarované pre vysoký komfort.

Zakúpiť viete aj dámske špunty do uší na spanie, ktoré sú menšie, jemné a lepšie sa s nimi manipuluje pri nasadzovaní.

Môžem používať štuple do uší na spanie opätovne?

Najviac päťkrát. Či sú konkrétne štuple do uší na spanie opätovne použiteľné, musí výrobca uviesť na obale. Spravidla penové štuple do uší môžete použiť najviac päťkrát, a potom potrebujete nový pár. Je to prevencia pred baktériami a celkovo pre zachovanie hygieny, a to aj v prípade, že ich nosíte len vy.

Ako si štuple do uší správne nasadiť?

Ak neuvádza pribalený návod od výrobcu inak, potom klasické penové štuple do uší na spanie jednoducho zrolujte do valčeka a vložte do ucha. Netlačte ich silou a nedotláčajte ak máte pocit, že nie sú dostatočne hlboko – radšej ich vytiahnite von a skúste vsunúť nanovo.

Kužeľovité štuple do uší na spanie sa pomaly úzkym koncom zatláčajú do uší. Pokiaľ máte problém a neviete si zvyknúť, pomôcť môže krém alebo gél z lekárne.

Čo znamená skratka ANR?

ANR – Active Noise Reduction – ide o chrániče sluchu s aktívnym znižovaním hluku. Majú vstavaný elektronický systém na potláčanie hluku.

Dá sa kúpiť obal na štuple do uší?

Mnohé majú už v balení pribalené aj puzdro na prenos, ale určite viaceré eshopy, alebo aj lekárne vám vedia ponúknuť puzdro – určite ho oceníte nielen na cesty, ale aj na ranné hygienické odkladanie štupľov.

Aké druhy štupľov do uší poznáme?

Najčastejšie sa môžete stretnúť aj so štupľami:

 • plaveckými: zabraňujú vniknutiu vody do uší a teda chránia aj pred zápalmi zvukovodu, sú jednorazové, ale niektoré môžete použiť aj viackrát ak to výrobca dovoľuje;
 • protihlukovými: ideálne pre pracoviská s vysokou hlučnosťou, kedy sa namáhajú uši, sú obvykle jednorazové, aby sa v ušiach nehromadil prach či špina alebo baktérie z prostredia;
 • špecifickými: napríklad štuple do uší na koncerty alebo štuple proti zaľahnutiu v ušiach.

Aj medzi týmito základnými druhmi sú použité rôzne materiály.


Ukázat kompletní nabídku štupľov do uší


Pomohol vám náš test štupľov do uší na spanie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie štuple do uší na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

12 − three =