Starostlivosť o telo

Test žehličiek na vlasy

Žehlička na vlasy Philips Náš test žehličiek na vlasy je prehľadný a jednoduchý, takže nákup tej novej bude jednoduchší. Pri zostavovaní rebríčka sme brali do úvahy nielen názory širokej verejnosti, ale aj výsledky testovaní rôznych zahraničných spoločností. Vďaka tomu je výsledkom objektívny test žehličiek na vlasy, s ktorým bude vyberanie novej žehličky jednoduchšie.

V súčasnosti najlepšia žehlička na vlasy zvládne okrem žehlenia aj vytvorenie vlniek, disponuje ochranou proti nerovnomernému rozloženiu tepla, má automatické vypínanie a jej povrch je šetrný k vlasom. Ak vám tento test neodpovie na niektoré otázky, neváhajte začať diskusiu alebo sa podeliť so svojimi skúsenosťami.

[ssba]

Test – najlepšie žehličky na vlasy – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.GHD Gold Classic Styler
[usr 5 text="true" tooltip="true"]170,60 EURČítať recenzie
2.Braun SatinHair 7 ST780
[usr 5 text="true" tooltip="true"]79,90 EURČítať recenzie
3.Braun SatinHair 7 ES3
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]74 EURČítať recenzie
4.Remington S 9500
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]48,02 EURČítať recenzie
5.Remington S9600
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]55,16 EURČítať recenzie
6.Rowenta SF7510F0
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]76,90 EURČítať recenzie
7.Remington S8500 Shine Therapy
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]37,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ŽEHLIČIEK NA VLASY


Ako mám vybrať najlepšiu žehličku na vlasy?

 1. Ide o typ vlasov. Pokiaľ máte husté vlasy, alebo kučeravé vlasy, prípadne aj husté aj kučeravé, potrebujete výkonnú žehličku s vysokou teplotou a užitočné budú aj širšie žehliace plochy. Jemné vlasy a zničené vlasy potrebujú nízke teploty a vystačia si so štandardnou šírkou žehliacej plochy.
 2. Povrch žehliacich plôch. Dnešná ponuka žehličiek vám dáva na výber; žehliace plochy sú vyrábané z keramiky, teflónu alebo turmalínu. Výnimočne sa môžete stretnúť aj s mramorovou plochou.
 3. Dizajn a praktické používanie. Žehlička na vlasy by mala nielen dobre vyzerať, ale hlavne dobre slúžiť. Vyberajte preto žehličku s pre vás vhodnou dĺžkou kábla a s puzdrom. Samozrejmosťou by malo byť automatické vypnutie lebo každému sa môže stať, že zabudne v zhone žehličku vypnúť. Obzrite si žehličky na predajni a chyťte si ich do ruky, aby používanie bolo pre vás čo najpohodlnejšie.
 4. Funkcie žehličky na vlasy. Tu neplatí, že stačí aj málo; je dobré ak žehlička toho ponúka čo najviac. Šetriť svoje vlasy znamená dopriať im kvalitný povrch žehliacich plôch, technológiu proti elektrizovaniu a možnosť nastaviteľnej teploty. Okrem toho si môžete priplatiť za extra starostlivosť – plávajúce žehliace plochy pre ešte šetrnejšie žehlenie, alebo senzory kontrolujúce vlasy počas žehlenia. Nikdy nekupujte žehličku s kovovými žehliacimi plochami.

Aká teplota je vhodná práve na moje vlasy?

Teplota sa na žehličkách dá nastaviť obvykle od 130°C do 220°C. Teplotu by ste mali nastavovať podľa svojich vlasov.

Aspoň orientačne:

 • 130°C až 140°C: krehké vlasy, poškodené vlasy
 • 150°C až 160°C: farbené vlasy, jemné vlasy
 • okolo 170°C: stredne hrubé vlasy
 • 180°C: hustejšie vlasy, silnejšie vlasy,
 • 190°C: vlnité vlasy,
 • 200°C: kučeravé vlasy, silné vlasy, veľmi husté a pevné vlasy.

Ktoré funkcie sú užitočné?

Ako sme už spomenuli pri žehličkách na vlasy platí, že čím viac funkcií má, tým lepšie bude žehlenie a vlasy sa menej poškodia. Je teda mimoriadne vhodné vyberať žehličku s čo najviac doplnkovými funkciami. Vaše vlasy sa vám poďakujú.

 • Funkcia rýchleho nahriatia zohreje žehliacu plochu napríklad už za 15 alebo 30 sekúnd, čo určite oceníte nielen počas ranného zhonu.
 • Senzory vedia poupraviť teplotu a sledujú vlnitosť vlasov počas žehlenia. Je to moderná starostlivosť o vlasy počas žehlenia a rozhodne sa oplatí mať žehličku s touto vlastnosťou.
 • Automatické vypnutie zabezpečí vypnutie žehličky po istom čase, takže aj keď ju zabudnete po dožehlení ručne vypnúť zvládne to sama za vás.
 • Technológia Iontec zabezpečuje ochranu vlasov, stará sa o vyšší lesk a hebkosť.
 • Plávajúce uloženie žehliacich dosiek rovnomerne rozloží tlak a teplo, takže na celý prameň vlasov pôsobíte rovnakou silou i teplotou (nepália sa vlasy v strede).
 • Zaoblené plochy sú vhodné len vtedy, ak chcete žehličkou na vlasy robiť mierne vlnky.
 • Silikónové pásiky po stranách vlasy viac napínajú. Hodia sa pre veľmi kučeravé a nepoddajné vlasy.
 • Žehlenie mokrých vlasov je funkcia, ktorá sa odporúča pri hustých a veľmi nepoddajných vlasoch; suší a zároveň aj žehlí vlasy. Veľmi jemné vlasy alebo vlasy poškodené túto funkciu ako jedinú veľmi nevyužijú.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test žehličiek na vlasy vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Aká je keramická žehliaca plocha?

Keramická plocha sa používa azda najčastejšie. Je hladká takže sa vlasy dobre kĺžu a vie rovnomerne rozložiť teplo. Hodí sa v podstate na všetky typy vlasov. Tento povrch majú aj lacnejšie žehličky na vlasy (ale overte si to ešte na krabici v popise žehličky).

Aká je turmalínová žehliaca plocha?

Turmalínová plocha rýchlejšie vyžehlí vlasy a má povrch ešte o čosi šetrnejší k vlasom než len keramická plocha.

Aká je teflónová žehliaca plocha?

Teflónová plocha je podobná ako turmalínová alebo keramická, ale navyše nepáli lak na vlasy a iné prípravky. Niektorí odborníci sa dmnievajú, že vie teplo rozložiť o trošku lepšie ako predošlé povrchy.

Aká je mramorová žehliaca plocha?

Mramorová plocha sa nepoužíva až tak často, ale je mimoriadne šetrná k veľmi poškodeným a/alebo tenkým vlasom. Vyznačuje sa dobrou tepelnou ochranou a má mierne chladiaci účinok vďaka čomu vie zjemniť vysoké teploty počas žehlenia.


Lacné ŽEHLIČKY NA VLASY už od 19 EUR

Pomohol vám náš test žehličiek na vlasy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie žehličky na vlasy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 × one =