Starostlivosť o telo

Test IPL epilátorov

ipl epilator braun pro 5 Kým depilácia odstraňuje chĺpky na povrchu pokožky (klasické holenie alebo depilačné krémy), epilácia chĺpky odstráni na dlhší čas, pretože sa ich zbavíte aj s korienkami (pinzetové epilátory, vosk, laser). Vždy záleží na tom, čo vám vyhovuje najviac, prípadne čo si môžete vzhľadom na svoju pokožku dovoliť.

Kvalitný IPL epilátor je vlastne fotoepilácia – na odstraňovanie chĺpkov je použité pulzné svetlo, z angl. Intense Pulsed Light. Vďaka tomu sú chĺpky odstránené aj s korienkami, a vy tak môžete mať pokoj od ochlpenia aj na niekoľko mesiacov. Výsledok záleží aj od toho, aké ochlpenie máte geneticky dané. V každom prípade, dobry IPL epilátor je stále častejšie súčasťou starostlivosti o telo a predovšetkým o svoj zovňajšok.

Pokiaľ ste sa rozhodli, že je čas nájsť si konečne ten svoj, môže vám test IPL epilátorov priniesť zaujímavé informácie a cenné rady. Predsa len, na trhu je niekoľko rôznych typov, a tak je dobré toho vedieť pred kúpou čo najviac, nech sa môžete správne rozhodnúť.

Veríme, že tento prehľadný článok pomôže pri nakupovaní. Pokojne sa zapojte v závere do diskusie s vlastnými informáciami alebo otázkami, nech spolu s nami tvoríte rebríček aj vy, naši čitatelia.

Ďakujeme aj za zdieľania na sociálnych sieťach.

[ssba]

Test – najlepšie IPL epilátory – TOP 5

ProduktPočet zábleskovNadstavceHodnotenieCena odRecenzie
1.Philips Lumea Prestige BRI956
2500004x[usr 5 text="true" tooltip="true"]500 EURČítať recenzie
2.Braun Silk-expert Pro 5 PL5137 IPL
4000002x[usr 5 text="true" tooltip="true"]560 EURČítať recenzie
3.Philips Lumea Advanced IPL SC1997
2500002x[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]290 EURČítať recenzie
4.Remington IPL8500 I-LIGHT
3000002x[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]450 EURČítať recenzie
5.Braun Silk-expert Pro 3 PL3012 IPL
3000001x[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]335 EURČítať recenzie
6.ETA Fenité 8347
3000002x[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]230 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku IPL epilátorov


Aké sú najlepšie IPL epilátory na trhu?

 1. Philips Lumea Prestige BRI956
 2. Braun Silk-expert Pro 5 PL5137 IPL
 3. Philips Lumea Advanced IPL SC1997
 4. Remington IPL8500 I-LIGHT
 5. Braun Silk-expert Pro 3 PL3012 IPL
 6. ETA Fenité 8347

Ako vybrať najlepší IPL epilátor?

 • Nadstavce pre IPL epilátor. Nadstavce sú mimoriadne dôležité. Počas používania je nutné, aby sa nadstavec dotýkal pokožky, v opačnom prípade nebude proces precízny. Preto by mal mať nadstavec rozmer, ktorým budete vedieť kopírovať svoju pokožku, vrátane najproblematickejších miest, k akým patrí napríklad podpazušie. Najlepší IPL epilátor bude mať 3 nadstavce: telo/nohy, podpazušie a intímne partie tela. Keď sa plánujete zbavovať aj chĺpkov na tvári, potrebujete nadstavec na tvár.
 • Veľkosť svetelnej plochy. Svetelná plocha, alebo tiež aplikačné okienko, je otvor cez ktorý preniká na pokožku pulzné svetlo. Obvykle sa rozmery pohybujú od 3 cm do 7 cm. Väčšie okienko, a teda aj väčší nadstavec, je určený na nohy, menšie pre ťažšie dostupné miesta ako je oblasť bikín.
 • Funkcie navyše pri IPL epilátoroch. Určite oceníte automatické rozpoznanie farby pokožky, kedy sa epilácia prispôsobí práve vám. Taktiež je žiadaná funkcia Sensitive s nižšou intenzitou svetla pre veľmi citlivú pokožku, alebo pre citlivejšie miesta na tele. Pokiaľ ide o príslušenstvo, užitočné môže byť puzdro, do ktorého viete IPL epilátor odložiť. Môžete tiež nájsť IPL epilátory s funkciou automatického vypnutia po pár minútach nepoužívania.
 • Nabíjanie a napájanie. Obvykle sa stretnete s klasickým napájaním do elektrickej siete, ale niektoré modely majú možnosť bezkáblového používania, a teda ich viete nabiť a používať bez obmedzenia. My odporúčame používanie štandardne v elektrickej sieti, tak ako to prezentuje aj väčšina výrobcov.
 • Kvalita a značka. Najlepšie IPL epilátory na trhu nájdete od renomovaných výrobcov, ktorí sa venujú spotrebičom už desiatky rokov. Nehľadajte kvalitu u tzv. “no name” výrobcov, ide predsa o vaše telo a o vašu pokožku. Momentálne na trhu nájdete kvalitné IPL epilátory od značiek Philips, Braun alebo aj Remington. Priplatiť sa skutočne oplatí, intenzívne pulzné svetlo totiž musí prejsť certifikátmi, čo sa pri lacných produktoch nedá overiť. Myslite na to pri nakupovaní.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test IPL epilátorov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké nadstavce by mal mať IPL epilátor?

Najlepšie IPL epilátory majú spravidla 3 nadstavce: na telo a nohy, pre oblasť bikín a pre podpazušie. Niektoré majú aj nadstavec na tvár, ktorý potrebujete v prípade, že sa chcete  zbavovať chĺpkov aj na tvári.

Vždy používajte daný nadstavec len pre konkrétnu časť tela, na ktorú je určený.

Kedy je používanie IPL vhodné a kedy by sa IPL epilácia nemala používať?

Kvalitný IPL epilátor je bezpečný na domáce použitie, teda už nie je nutné chodiť na odstraňovanie chĺpkov niekam do kozmetického štúdia.

IPL epilátory sú určené pre svetlú pokožku s tmavými chĺpkami. Ak máte svetlú pokožku a blond ochlpenie, táto metóda nebude pre vás vhodná, lebo nedosiahnete uspokojivé výsledky.

IPL epilátor nie je vhodný na problematickú pokožku a pri rozličných ochoreniach kože. Nesmie sa používať na opálenú pokožku vrátane samoopaľovacích prípravkov, nakoľko by pulzné svetlo v kombinácii s melanínom mohlo spôsobiť opuch, pľuzgiere alebo iné komplikácie – nechajte pokožku vyblednúť, napríklad po letnej dovolenke aspoň po dobu štyroch týždňov (vy najlepšie poznáte svoju pokožku a viete kedy je už bledá bez opálenia). Nepoužívajte na epiláciu ochlpenia materských znamienok a v prípade tetovania či ďalších nejasností konzultujte používanie IPL epilátora s lekárom.

Je odstraňovanie ochlpenia IPL epilátorom bezbolestné?

Áno. Ale každý vníma bolesť inak. V mnohých prípadoch je takéto odstraňovanie chĺpkov bezbolestné, maximálne je možné pociťovať jemné štipkanie alebo “mrnčanie” na koži, čo po pár hodinách vymizne. Niektorí citlivejší popisujú prvú epiláciu IPL metódou k pinzetovým epilátorom a časom sa ich pokožka úplne prispôsobila.

Rozhodne je epilácia IPL epilátorom príjemnejšia v porovnaní s laserovým odstraňovaním chĺpkov.

Bezprostredne po odstraňovaní chĺpkov môže byť pokožka citlivá, čo je normálne aj po holení alebo epilovaní voskom a samozrejme tieto pocity vymiznú.

Pre citlivých sú na trhu kvalitné IPL epilátory so sensitive funkciou pre jemnú pokožku.

Odstráni IPL epilátor úplne všetko ochlpenie kdekoľvek na tele?

Najlepšie IPL epilátory odstránia asi 85 % ochlpenia na tele a výsledok je možné vidieť už okamžite po prvom použití.

Zasiahnu sa len tie chĺpky, ktoré sú práve v rastovej fáze, a teda je nutné ošetrenie opakovať v cykloch – najprv s odstupom niekoľko týždňov, potom mesiacov a asi po roku používania stačí použiť IPL epilátor dva až trikrát ročne, čo je výhoda v porovnaní s časovo náročným holením.

Pri prvom použití odstránite asi 30 % chĺpkov.

Medzi jednotlivými procedúrami, pochopiteľne, nepoužívajte epiláciu, ale len depilovanie, nech sú “korienky” chĺpkov odstraňované len pomocou IPL epilátora.


Lacné IPL epilátory už od 200 EUR

Pomohol vám náš test IPL epilátorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný IPL epilátor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

6 + 19 =