Starostlivosť o telo

Test osobných váh

Osobná váha Garmin Index Súčasné najlepšie osobné váhy toho dokážu naozaj dosť, najmä ak ich porovnáte s klasickými osobnými váhami, ktoré mali niekedy odchýlku až 3 kg, čiže ste sa mohli odvážiť v podstate orientačne. Kvalitná osobná digitálna váha je podstatne presnejšia, navyše pomáha monitorovať aj množstvo tuku a vody v tele. Čím ďalej, tým viac osobných váh ide ešte ďalej a poskytujú dokonca aj meranie kostí. Môžete tak mať o svojom tele a zdraví ešte lepší prehľad.

Najlepšia digitálna osobná váha vám dokonca odporučí na základe vašej váhy, pohlavia, výšky a hodnôt ako je tuk a voda, denný príjem kalórii a určí automaticky BMI (Body Mass Index) – viete tak, či máte nadváhu, obezitu alebo naopak, skôr inklinujete k príliš nízkej váhe.

Na to, aby ste sa lepšie zorientovali v bohatej ponuke, máme pripravený test osobných váh s ktorým získate rozhľad. Je dobré ešte pred kúpou vedieť, čo vlastne od osobnej váhy očakávate, a tak nie je na škodu prečítať si nielen recenzie, ale aj náš rebríček obohatený navyše o odpovede na najčastejšie otázky kupujúcich.

[ssba]

Najlepšie osobné váhy podľa nás – TOP 8 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Omron BF511
[usr 5 text="true" tooltip="true"]78,99 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Mi Smart Scale 2
[usr 5 text="true" tooltip="true"]42,99 EURČítať recenzie
3.Tanita RD 953
[usr 5 text="true" tooltip="true"]188 EURČítať recenzie
4.Huawei AH100
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]32 EURČítať recenzie
5.Garmin Index
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]154,30 EURČítať recenzie
6.Beurer BF 750
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]53,20 EURČítať recenzie
7.Emos PT718
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]15,26 EURČítať recenzie
8.ETA Kate 4780
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]27,70 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku osobných váh


Ako vybrať najlepšiu osobnú váhu?

 • Nosnosť a presnosť. Drvivá väčšina osobných váh už má presnosť okolo 100 g, čiže váženie je naozaj spoľahlivé. Čo sa týka nosnosti, mnohé osobné váhy majú nosnosť 150 kg, niektoré však 150 kg alebo aj 200 kg. Ak plánuje novú osobnú váhu používať osoba s výraznejšou nadváhou, odsledujte tento údaj ešte pred kúpou.
 • Dostatočný komfort. Osobná váha s malými rozmermi je síce peknou ozdobou a nezaberie veľa miesta, ale ľudia s väčšími nohami si ju neužijú. Dbajte na to, aby ste mali na váhe celé svoje chodidlá tak, aby netrčal ani kúsok päty alebo špičky palcov von z okraja – len tak môže byť meranie presné. Veľkou výhodou je aj dobre čitateľný LDC displej.
 • Návod v slovenskom jazyku. Je to možno detail, ale určite je lepšie mať návod v slovenskom jazyku, ako len v anglickom alebo inom. Najmä, ak potrebujete spárovať svoju smart osobnú váhu prostredníctvom wifi so smartfónom a nemáte s tým dostatok skúseností.
 • Funkcie osobnej váhy. Popremýšľajte ešte pred kúpou nad tým, čo očakávate od svojej novej osobnej váhy. Mnohé najlepšie osobné váhy súčasnosti si pamätajú štyri, niektoré aj viac osôb a akonáhle sa postavíte na váhu, deteguje práve váš profil a nezmýli si ho s niekým iným, kto tiež túto osobnú váhu používa. Existujú tiež profily aby ste nastavili, či sa váži dieťa, dospelá osoba alebo aktívny športovec pričom v návode každej osobnej váhy je definované, čo sa myslí pod pojmom „aktívny športovec“ (napríklad cvičí aspoň 10 hodín týždenne a pod.). Funkcie naozaj pokročili a je len na vás, ako si predstavujete svoju novú osobnú váhu.
 • Značky osobných váh. Keďže niektoré osobné váhy prevyšujú hodnotu niekoľkých stoviek eur je na mieste premýšľať o značke a kvalite, aby ste potom nemuseli riešiť problémy. Radšej zainvestujte, nech je osobná váha skutočne presná a spoľahlivá.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test osobných váh na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké funkcie môžu mať súčasné najkvalitnejšie osobné váhy?

Osobné váhy môžu napríklad:

 1. disponovať profilmi používateľov čo znamená, že váha vie úplne automaticky, kto sa práve váži a dokáže si takto pamätať priemerne štyroch až šiestich ľudí (vy a ešte ďalšie osoby žijúce s vami v domácnosti, ktoré používajú túto osobnú váhu);
 2. graficky zobrazovať niektoré hodnoty, napríklad hladinu tuku;
 3. byť zhotovené z kvalitného tvrdeného skla alebo iného materiálu, ktorý sa používaním nepoškodí;
 4. mať funkciu „auto-on“ čo znamená, že vás váži ihneď ako si na ňu stúpnete;
 5. mať funkciu automatického vypnutia, čiže sa vypne po istom čase nečinnosti;
 6. indikovať slabú batériu včas;
 7. rozlišovať kedy máte úbytok vody v tele, alebo úbytok tuku v tele za istými hranicami;
 8. porovnávať aktuálny výsledok s tým predošlým;
 9. v prípade, že ide o smart osobnú váhu komunikovať s vaším smartfónom vďaka appke, čím sa rozširujú funkcie takejto osobnej váhy;
 10. vyhodnotiť váš BMI;
 11. určiť koľko približne kalórii máte denne prijať;
 12. umožniť nastavenie veku, výšky a pohlavia užívateľa/užívateľov;
 13. odhadnúť váš metabolický vek, čo je priemerný vek, akému prichlúcha váš aktuálny metabolizmus;
 14. ďalšie funkcie v závislosti od konkrétnej osobnej váhy.

Môže osobná váha zobrazovať aj medziorgánový tuk?

Áno. Niektoré osobné váhy dokážu zobraziť medziorgánový (viscerálny) tuk.

S akým operačným systémom vie smart osobná váha komunikovať?

To záleží od konkrétnej smart osobnej váhy. Väčšina spoľahlivo komunikuje s operačným systémom Android a s operačným systémom Windows. Kompatibilitu si zistite vždy ešte pred kúpou.

Čo znamená funkcia AMR?

Funkcia AMR znamená „aktívny metabolický výdaj“, čiže vaša osobná váha určí, koľko kalórii denne optimálne potrebujete.

Čo znamená funkcia BMI?

Funkcia BMI znamená, že vaša osobná váha určuje či máte nadváhu, trpíte obezitou alebo máte podváhu.


Lacné osobné váhy už od 11 EUR

Pomohol vám náš test osobných váh? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné váhy nielen s meraním tuku a vody na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

15 − 4 =