Kuchyne

Test lisov na cesnak

lis na cesnak banquet Nátierky, marinády, mäso, polievky, pesto – mnohé jedlá chutia s cesnakom jednoducho omnoho lepšie. Lisovaný cesnak chutí inak ako cesnak v celku, alebo nakrájaný cesnak, a tak kvalitný nerezový lis na cesnak nesmie v kuchyni chýbať. O pozitívnych účinkoch na imunitu a zdravie azda nemusíme ani písať.

Aj keď ide o jednoduchého pomocníka, v ponuke nájdete rôzne lisy na cesnak, ktoré sa od seba líšia dizajnom, materiálom, ale tiež funkčnosťou. Kým niekto potrebuje len samotný kvalitný lis na cesnak, iní majú radšej multifunkčné kuchynské náradie a ocenia skôr lis na cesnak napríklad aj s odkôstkovačom.

Porovnali sme najlepšie lisy na cesnak a prinášame test s aktuálne najlepšími produkty, aké sú dostupné. A samozrejme aj teraz vám poradíme, čo si všímať pri kúpe, aby ste si vybrali naozaj kvalitný produkt.

Budeme radi, keď článok zazdieľate na sociálnych sieťach medzi priateľmi a zapojíte sa v závere článku do diskusie.

[ssba]

Test nejlepších lisov na cesnak – TOP 6 podle nás

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Tescoma PRESIDENT, s čistidlom
[usr 5 text="true" tooltip="true"]18 EURČítať recenzie
2.Rösle lis na cesnak
[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
3.Tescoma GrandCHEF
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie
4.Leifheit 03146
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie
5.Banquet TINTO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8 EURČítať recenzie
6.Orion hliník + čistítko
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]6 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku lisov na cesnak


Aké sú najlepšie lisy na cesnak na trhu?

 • Tescoma PRESIDENT, s čistidlom – cena / výkon
 • Rösle lis na cesnak – prémiová kvalita
 • Tescoma GrandCHEF
 • Leifheit 03146 – kolieskový
 • Banquet TINTO
 • Orion hliník + čistítko

Ako vybrať najlepší lis na cesnak?

 • Lisy na cesnak podľa spôsobu používania. Azda všetci poznáme lis na cesnak v tvare kliešťov, ktorý je ešte stále najpredávanejším typom. Sú však v ponuke aj lisy na cesnak v tvare kolísky, ktoré cesnak lisujú pohybmi, akoby ste sa lisom na cesnaku hojdali. Je len na vás čomu dáte prednosť a čo sa vám lepšie používa v rukách.
 • Umývanie a čistenie. Čistiť tie dierky na lise môže byť niekedy skutočne fuška. Keď máte umývačku riadu, zistite si ešte pred kúpením, či konkrétny lis na cesnak môžete umývať priamo v nej. K niektorým lisom na cesnak je pribalená aj pomôcka pre čo možno najpohodlnejšie umývanie najmä dierok, kde je to problematickejšie.
 • Materiál lisov na cesnak. Kvalitný nerezový lis na cesnak používajú aj profesionálny kuchári. V ponuke sú ešte lisy na cesnak z vysokokvalitného plastu, hliníkovej zliatiny alebo zo zliatiny zinku. My však odporúčame vždy nehrdzavejúci variant, teda kvalitu. Radšej jeden poriadny lis na cesnak, ako ich vyskúšať viac, no menej kvalitných.
 • Dierky a počet strúčikov cesnaku. Najlepšie lisy na cesnak zvládnu prelisovať aj štyri strúčiky cesnaku naraz a pokiaľ ste väčšia rodina, alebo máte radi viac cesnaku, určite to oceníte. Čo sa týka dierok, čím menšie sú dierky, tým jemnejšie bude cesnak prelisovaný a jeho chuť sa zvýrazní. Niekto však preferuje širšie dierky.
 • Viac než len lis na cesnak. Niektoré kvalitné lisy na cesnak zvládnu aj vykôstkovanie, otváranie fliaš alebo dokonca aj lúskanie orechov. Je len na vás, či máte radi multifunkčnejšie náradie v kuchyni, alebo dávate prednosť jednoduchosti a vyhovuje vám zvlášť lis a trebárs zvlášť otvárač na fľaše. Sú aj lisy na cesnak s možnosťou lisovať zázvor povedzme do čaju.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test lisov na cesnak na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné rozdiely medzi klasickým a kolískovým lisom na cesnak?

Klasický lis na cesnak sa bez pomôcky na čistenie môže náročnejšie čistiť. Používa sa ale mnohým pohodlnejšie a sme naň zvyknutí. Vyzerá ako kliešte.

Lis na cesnak v tvare kolísky pripomína vlastne polkruh. Jednoducho sa čistí a výsledok je takmer rovnaký, navyše práca s ním je rýchlejšia. Stačí ho položiť na strúčiky cesnaku a kolísavými pohybmi so silou prejsť po nich. Možno pre niekoho je takto prelisovaný cesnak menej jemný, menej precízne prelisovaný.

Čo všetko okrem lisovania cesnaku môže ponúknuť navyše multifunkčnejší lis na cesnak?

Niektoré kvalitné lisy na cesnak majú napríklad aj odkôstkovanie (višní, olív, čerešní a pod.). Tiež môžu lúskať orechy, mať otvárač fliaš, či niečo iné.

Čím sú iné drahšie lisy na cesnak?

Drahšie lisy na cesnak majú pogumovanú rukovať a/alebo ergonomicky tvarovanú rukoväť, mohutnejšiu konštrukciu, takže dobre slúžia aj niekoľko rokov. Viete ich umývať v umývačke riadu, taktiež zvyknú mať “očko” na zavesenie, čiže budete mať lis na cesnak vždy po ruke.

Čo sa týka cien, viete kúpiť lis na cesnak za 5 €, ale pri niektorých sa cena pohybuje pri 45 €.

Akí výrobcovia lisov na cesnak sú najpredávanejší?

Veľmi obľúbené sú kvalitné nerezové lisy na cesnak od značiek Tescoma, Lamart alebo aj od značky Orion či Banquet. Nám sa páčia aj lisy na cesnak od Tefal.

Najpredavanějšie lisy na cesnak

Najpredavanějšie lisy na cesnak dla portálu Heureka.sk


Ukázat kompletní nabídku lisov na cesnak


Pomohol vám náš test lisov na cesnak? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie lisy na cesnak na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

9 − 7 =