Kuchyne

Test kuchynských váh

kuchynské váhy ETA Kvalitná kuchynská váha je nenahraditeľným pomocníkom v každej kuchyni, a to nielen na váženie surovín pri príprave rôznych jedál, ale pomôže aj v stravovaní, nakoľko si viete odvážiť porcie jedál. Najmä v súčasnosti sa dostáva do popredia váženie konkrétnych porcii jedál v rámci lepšieho spôsobu stravovania a dôslednejšej prípravy jedálnička. Najlepšia digitálna kuchynská váha je preto stále nevyhnutnosťou, len časom zmenila dizajn a rozšírila sa tak ponuka. Samozrejme, pridali sa aj nejaké funkcie navyše, s ktorými je váženie rýchle a jednoduché.

Keďže je na trhu naozaj veľké množstvo kuchynských váh, nie je ľahké vybrať si tú najlepšiu. Práve preto sme pre vás pripravili tento test v ktorom sme nezabudli ani na mechanické kuchynské váhy určené pre klasikov a milovníkov tradičných dizajnov.

Veríme, že nech už hľadáte kuchynskú váhu digitálnu alebo mechanickú, rebríček bude pre vás nápomocný a odpovie na vaše otázky. Budeme radi, keď sa v závere zapojíte do diskusie a obohatíte tak našu prácu.

[ssba]

Najlepšie kuchynské váhy podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Beurer KS 19
[usr 5 text="true" tooltip="true"]21,30 EURČítať recenzie
2.ETA 6778
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19,90 EURČítať recenzie
3.Sencor SKS 4001
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie
4.ETA 2777
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15,09 EURČítať recenzie
5.Sencor SKS 5020
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie
6.Soehnle 67080
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kuchynských váh


Ako vybrať najlepšiu kuchynskú váhu?

 • Presnosť váženia kuchynskej váhy. Odhadom vie odvážiť každý, ale kuchynskú váhu potrebujete na presné odváženie surovín a jedál. Práve preto je presnosť váženia absolútne najdôležitejší parameter, na ktorý treba pri kúpe prihliadať. V súčasnosti má drvivá väčšina bežných kuchynských váh presnosť s odchýlkou 1 gram.
 • Zaťaženie kuchynskej váhy. Najpredávanejšie kuchynské váhy zvládnu zaťaženie do 3 kíl alebo do 5 kíl, čo postačuje bežnej domácnosti. Existujú však aj väčšie kuchynské váhy so zaťažením až do 15 kíl, čo sa skôr využíva napríklad niekde v jedálňach.
 • Mechanické a digitálne kuchynské váhy. Vyberať môžete z týchto dvoch možností. Mechanické kuchynské váhy sú v súčasnosti už presné, na svoje fungovanie nepotrebujú batérie a obvykle sú aj o kúsok lacnejšie. Na druhej strane, nie sú veľmi praktické, a to najmä keď potrebujete v rýchlosti čosi odvážiť. Digitálne kuchynské váhy sú presnejšie, majú viaceré šikovné funkcie a vážia rýchlo. Na svoj chod potrebujú batérie, vo väčšine prípadov však tie „obyčajné“, ktoré viete kdekoľvek zakúpiť.
 • Materiály. Často sú tie cenovo najdostupnejšie kuchynské váhy vyrobené z plastu, ale najpraktickejšie sú kombinácie nerezu a kvalitného pevného plastu (kuchynská váha je tak ľahká a trvácnejšia, čo sa týka životnosti). Používajú sa však aj prvky zo skla či chrómu.
 • Nožičky a stabilita kuchynskej váhy. Kuchynská váha musí stáť na rovnom povrchu, a to všetkými nožičkami (najčastejšie štyri). Asi všetky kuchynské váhy majú nožičky vyrobené z gumy, ktorá sa nešmýka a zabezpečí tak stabilitu kuchynskej váhy počas váženia.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kuchynských váh na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké funkcie môže mať kuchynská váha?

Medzi najzaujímavejšie funkcie v súčasnosti patria napríklad tieto:

 • voľba meracích jednotiek (liter, kilogram, libra,…);
 • podsvietenie displeja;
 • dováženie (ak pripravujete cesto z viacerých surovín, všetky odvážite postupne v jednej miske, pretože si zakaždým váhu vynulujete a vážite tak nanovo ďalšiu a ďalšiu surovinu);
 • automatické vypnutie (váha sa sama po čase vypne aby šetrila batérie);
 • veľké čísla (ideálne pre seniorov ale aj pre bežné gazdinky);
 • indikácia stavu baterky (viete, kedy sa batérie vybili a vďaka tomu vážite vždy správne a máte prehľad o výmene batérii).

Majú kuchynské váhy indikáciu preťaženia?

Kedysi sa gazdinky báli, či váhu nepoškodia príliš ťažkými surovinami. Najlepšie digitálne kuchynské váhy v súčasnosti už majú aj indikáciu preťaženia, teda dajú vám vedieť keď to s hmotnosťou preženiete. Vďaka tomu váhu nepoškodíte.

Čo znamená Slim alebo Ultra Slim?

Slim váhy alebo Ultra Slim váhy sú tenké a ľahké váhy, ktoré v kuchyni zaberú minimum miesta.

Z akých materiálov sú najčastejšie vyrábané kuchynské váhy?

Kuchynské váhy sa v súčasnosti vyrábajú z plastu, skla, nerezu a chrómu. Je len na vás, ktoré prevedie si vyberiete. V ponuke sú tiež kuchynské váhy kombinujúce napríklad chróm a sklo.

Aké výhody majú kuchynské váhy s nutričnou kalkulačkou?

Moderné kuchynské váhy s nutričnou kalkulačkou zobrazujú nutričné hodnoty pre danú surovinu, ako sú napríklad tuky či bielkoviny. Tieto údaje sú čerpané z databázy potravín, ktorou disponuje daná kuchynská váha. Presne tak viete, čo obsahuje práve vaša porcia jedla.

Výhodou je aj možnosť pripojenia takejto nutričnej váhy k vášmu smartfónu a sledovať svoj denný príjem a získavať tak detailnejšie informácie o svojom stravovaní.

Nevýhodou môže byť malá databáza potravín.

Sú v ponuke aj nejaké nové typy kuchynských váh?

Nutričné kuchynské váhy spôsobili menší boom a stále sú populárne.

V ponuke sú ešte napríklad kuchynské váhy vstavané do pracovnej dosky, teda nezaberajú žiadne miesto, ale máte možnosť odvážiť suroviny, kedykoľvek doslova na dosah ruky.

Obľúbené sú aj závesné kuchynské váhy, ktoré majú navyše hodiny alebo niekedy aj praktické stopky. Takéto kuchynské váhy šetria priestor a ponúkajú aj z estetického hľadiska oživenie kuchyne. Navyše mnohé z nich ukážu vždy aj presný čas, teda zastávajú aj funkciu hodín.

Mnohé závesné kuchynské váhy sa navyše dajú sklopiť.

Aké batérie potrebujem do digitálnej kuchynskej váhy?

Tento údaj sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho modelu kuchynskej váhy, ale najčastejšie sú to bežne dostupné „tužkové“ batérie. Niektoré kuchynské váhy ale vyžadujú špecifický typ batérii, preto si tento údaj vždy overte ešte pred kúpou.


Lacné kuchynské váhy už od 7,50 EUR

Pomohol vám náš test kuchynských váh? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné mechanické lebo digitálné kuchynské váhy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

11 − 6 =