Kuchyne

Najlepšie strojčeky na domáce cestoviny | Test a recenzie

Najlepšie strojček na domáce cestoviny Balík cestovín v obchode nestojí až tak veľa a zvyčajne aj chutia dobre. Skutoční milovníci „pasta“ ale vedia, aký je to rozdiel, keď ich pripravíte čerstvé. Čerstvá verzia vysoko prevyšuje chuťový zážitok sušených cestovín zo supermarketu.Výroba domácich cestovín je navyše aj zábavný projekt a za predpokladu, že použijete šikovný strojček na cestoviny, naozaj nie taký zložitý, ako by sa mohlo zdať. Umožňuje vám tiež prispôsobiť prísady vašim preferenciám a stravovacím požiadavkám a vychutnať si jemnú textúru a chuť čerstvých cestovín, kedykoľvek budete chcieť. Najlepšie strojčeky na výrobu domácich cestovín zvládnu špagety, tagliatelle, ravioli, lasagne, fettuccine a oveľa viac…

Najlepšie strojčeky na domáce cestoviny na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Tescoma DELÍCIA
+ vynikajúci pre ľahkú prípravu čerstvých domácich cestovín
+ jednoduché ovládání
+ ľahké čistenie
+ vybavený masívnou svorkou pre uchytenie k stolu
+ vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele
[usr 5 text="true" tooltip="true"]53,90 EURČítať recenzie
2.Klarstein Siena Rossa Pasta Maker
+ vyrobený z robustnej nehrdzavejúcej ocele
+ ľahké čistenie
+ súčasťou príslušenstva sú tri rozdielne nadstavce
+ rozmanitosť druhov cestovín
+ príprava špaget, raviol, agnolotti, empanadas alebo tortellini
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]69,90 EURČítať recenzie
3.De Gusto Strojček na cestoviny QZ T1
+ skvelý pomocník pre všetky gazdinky pri príprave domácich rezancov
+ nastaviteľný oceľový valček na rozvaľkanie cesta
+ odnímateľné držadlo s plastovou rukoväťou
+ upevnenie na stôl pomocou zveráka
+ rádielko súčasťou balenia
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]37,90 EURČítať recenzie
4.Imperia Titania strojček na cestoviny
+ možnosť výberu hrubosti cesta
+ telo vyrobené z antikora
+ šírka cesta 14 cm
+ nástavce na ploché špagety a fettuccine
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]78,54 EURČítať recenzie
5.Orion Strojček na cestoviny
+ 6 možných hrúbok plátov
+ šírka cesta 2 až 6,5 mm
+ vyrobené z kvalitného nerezu
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]32,99 EURČítať recenzie
6.Marcato Strojček na cestoviny Atlas 150 Classic
+ nerezové telo
+ kvalitné prevedenie
+ jednoduché umývanie
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]81,6 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku strojčekov na domáce cestoviny


Mali by ste si kúpiť strojček na domáce cestoviny?

V prvom rade by ste mali zvážiť, či je pre vás výrobník cestovín naozaj ten pravý. Pri mnohých druhoch pokrmov ušetríte peniaze tým, že ich pripravíte doma v porovnaní s nákupom v obchode. To však vo všeobecnosti neplatí v prípade domácich cestovín, pretože typ cestovín, ktoré vyrábate doma (a ktorý zahŕňa aj vajcia ), je odlišný a obsahuje ingrediencie, ktoré sú drahšie. Okrem vyšších nákladov si musíte uvedomiť aj množstvo práce, ktorá je spojená s výrobou domácich cestovín. Zvyčajne to je tak trochu projekt, na ktorý budete musieť byť pripravený vyhradiť si čas.

Avšak pre tých, ktorí si zamilovali myšlienku domácich cestovín, by nič z toho nemalo pôsobiť odstrašujúco. Ak vás to teda predsa len zaujíma, výhody domáceho strojčeka na cestoviny sú jasné:

  • Domáce cestoviny sú delikátne.
  • Máte väčšiu moc nad ingredienciami, ktoré sú súčasťou cestovín (čo je potenciálne užitočné pre alergikov).

Ak je teda strojček na výrobu cestovín „vaša šálka kávy“ a nemáte žiadne pochybnosti, je čas rozhodnúť, ktorý si vybrať.

Ako vybrať strojček na výrobu cestovín

Pri hľadaní strojčeka na cestoviny natrafíte na dve hlavné možnosti, ktoré je treba zvážiť – ručný alebo elektrický.

Ručné strojčeky na cestoviny – lacné, funkčné a odolné

Kvalitné strojčeky na cestoviny sú väčšinou vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a vybavené nastaviteľným valcovacím systémom. Valcovací systém sa ovláda ručne pomocou kľuky. Tu majú elektrické modely miernu výhodu, pretože pri vaľkaní a krájaní máte obe ruky voľné na pohodlné prijímanie a držanie cesta oboma rukami.

Ručné strojčeky na cestoviny vyrobené z nehrdzavejúcej ocele sú však oveľa lacnejšie a dosahujú rovnako dobré výsledky ako elektrické verzie. Kľukovanie je však trochu únavné.  Rozdiel v prístrojoch neovplyvňuje chuť cestovín. Musíte teda zvážiť, či vyššia cena elektrického strojčeka stojí za to, že ho nemusíte krútiť rukou.

Tieto stroje sú najlepšie pre dlhšie cestoviny ako fettuccine a špagety a zvyčajne sa dá počítať s tým, že budú spoľahlivo fungovať po dlhú dobu, pretože dizajn a diely sú dosť základné.

Kritériá nákupu pre ručné strojčeky na cestoviny

  • Stabilita – na tvarovanie cesta do požadovaného tvaru pomocou tvarovacích valčekov treba vynaložiť určitú silu. Mali by ste teda dbať na to, aby mal strojček na cestoviny vysokú hmotnosť v stojane, prípadne aby mal stolové svorky, pomocou ktorých ho pripevníte na pracovnú plochu.
  • Materiál – kúpa strojčeka na cestoviny by mala byť jednorazová záležitosť. Preto by mal byť vyrobený z odolného materiálu, ktorý zaručuje dlhú životnosť. Strojčeky na cestoviny z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi stabilné, robustné a ľahko sa čistia.
  • Nástavce – čím viac prídavných zariadení má strojček na cestoviny, tým väčšia je rozmanitosť variácií cestovín, ktoré je možné vyrobiť. Niektoré zariadenia obsahujú  veľký výber už v balení, iné sú obmedzené na niekoľko doplnkov. V mnohých prípadoch sa dajú nástavce aj dokúpiť. Pred kúpou zistite, koľko nástavcov je súčasťou balenia a či môžete zariadenie dodatočne rozšíriť.

Výhody a nevýhody ručného strojčeka na cestoviny

Výhody Nevýhody
Oveľa lacnejšie Najmä pri veľkých množstvách je potrebná síla
Možná precíznejšia práce
Zaberá menej miesta
Odolnejšie, pretože neexistujú žiadne elektronické časti

Elektrické strojčeky na cestoviny

Elektrické strojčeky na cestoviny sa od ručných strojčekov líšia len tým, že pri spracovaní cestovín máte obe ruky voľné. Môžete sa teda obmedziť na vkladanie cestovinovej hmoty a nechať stroj pracovať. Ako ďalší bonus vám elektrické strojčeky umožnia vyrábať širšiu škálu štýlov cestovín. Možnosti ako makaróny a ziti sú s týmito strojmi na dosah ruky.

Stoja viac ako ručné strojčeky a pridanie elektrických komponentov do spotrebiča prináša vyššie riziko, že budete musieť riešiť problémy a opravy. Proces čistenia je často jednoduchší, pretože mnohé modely umožňujú stroj rozobrať a diely vložiť do umývačky riadu. Ak plánujete pripravovať cestoviny dostatočne často na to, aby sa za rýchlejší proces oplatilo zaplatiť viac, potom stojí za zváženie elektrický strojček na výrobu cestovín.

Kritériá nákupu pre elektrické strojčeky na cestoviny

  • Motor – existujú dva typy elektricky ovládaných strojčekov na cestoviny. V prvom prípade môže byť motor namontovaný napevno a v druhom môže ísť o prídavný motor. V prípade strojčekov na cestoviny s prídavným motorom je možné motor nahradiť aj kľukou, čím získate ručný strojček na cestoviny.
  • Výkon – výkon sa môže medzi strojmi značne líšiť, ale nie je dôležitý pre výsledok cestovín. Výkonný stroj je potrebný iba vtedy, ak máte tendenciu vyrábať ťažké cestoviny. Cestoviny z celozrnnej múky a tuhého cesta sa ťažšie spracovávajú, preto je potrebný väčší výkon. Vo všeobecnosti je to však možné pri všetkých modeloch.
  • Nástavce – uistite sa, že je súčasťou balenia zopár nástavcov, prípadne si môžete rôzne nástavce kúpiť aj jednotlivo.

Výhody a nevýhody elektrického strojčeka na cestoviny

Výhody Nevýhody
Nie je potrebná žiadna sila Kratšia životnosť
Veľmi vhodné pre veľké množstvo cesta Zaberá viac miesta

Testy a recenzie odporúčajú

V ďalšom vám predstavíme po jednom modeli z oboch typov aj podrobnejšie. Vybrali sme ich na základe skvelých výsledkov v testoch a dobrých hodnotení zákazníkov.

Mercato Classic Atlas 150 – ručný strojček na cestoviny

Strojček na cestoviny Mercato Classic Atlas 150 je klasický nerezový strojček na cestoviny v talianskom dizajne. Autentickejšie to už nemôže byť. Mercato je tradičná firma z Padovy, ktorá okrem klasického variantu stroja na cestoviny s ručnou kľukou ponúka aj elektromotor pre dodatočnú montáž.

S Atlas 150 máte možnosť vyrábať pláty cesta až v 10 rôznych hrúbkach. To vám ponúka množstvo možností pre rôzne druhy cestovín. Strojček na cestoviny má tri valčeky na výrobu lasagní, fettuccine, tenkých špagiet a tagliolini, čím získate maximálnu šírku 150 mm pre lasagne, 6,5 mm pre fettuccine a 1,5 mm pre tagliolini. Viac druhov rezancov je možné vyrobiť zakúpením ďalších nástavcov. Vďaka svojej robustnej konštrukcii je veľmi odolný a vďaka ručnému spôsobu práce nie je  náchylný na poruchy. Dobrá stabilita na pracovnej doske a stole prispieva k ľahkej manipulácii so strojom. Vďaka malým rozmerom (dĺžka a šírka 20,3 cm) možno strojček na cestoviny bez problémov uložiť aj v malých kuchyniach. Model je dostupný buď ako verzia z chrómovej ocele alebo ako hliníková verzia v 7 rôznych farbách.

Philips Pastamaker HR2382/15 – plnoautomatický strojček na cestoviny

Strojček na cestoviny Philips HR2382/15 je plne automatický. To znamená, že cesto sa nemusí najskôr robiť ručne, ale suroviny sa jednoducho vložia do stroja a v prvom kroku sa miesi cesto. Integrovaná váha ponúka extra komfort a odlišuje tento plne automatický stroj od väčšiny ostatných modelov. Zjednoduší porciovanie surovín tak, že sa vám vydarí každý recept. Stroj presne odváži množstvo múky a na displeji zobrazí, koľko mililitrov tekutiny by ste mali pridať.Keď je cesto hotové, zvolíte nástavec pre požadovaný tvar cestovín a z prednej časti stroja vyjdú hotové čerstvé cestoviny. Až tri porcie cestovín sa dajú pripraviť len za 10 minút.

Pre širokú škálu cestovín je súčasťou balenia 8 nástavcov – špagety, hrubé špagety, penne, lasagne, pappardelle, tagliatelle, capellini a fettuccine. Dva prednastavené programy a 200 wattov sú všetko, čo potrebujete na prípravu čerstvých cestovín bez námahy. Aj čistenie je hračkou, pretože väčšina jednotlivých dielov je vhodná do umývačky riadu. Ak teda nemáte veľa času a nechcete na prípravu cestovín použiť vlastnú fyzickú silu, je najlepšou voľbou takýto plne automatický stroj.

A na záver… perfektný recept na cesto, alebo ako to robia Taliani

O dokonalom recepte na cesto by sme mohli polemizovať – pretože prakticky žiadny neexistuje. V závislosti od druhu cestovín sa recept môže (a dokonca musí!) líšiť. Na tomto mieste by sme vám chceli predstaviť klasický taliansky recept na cestoviny s krupicou z tvrdej pšenice.

Ingrediencie: 350 g krupice z tvrdej pšenice, 150 ml vody (vlažnej), 1 štipka soli, v prípade potreby trochu olivového oleja.

Príprava: Všetky suroviny vymieste hákom na cesto alebo ručne, aby vznikla homogénna hmota. Dôverujte svojmu pocitu: Ak je cesto príliš suché, pridajte ešte trochu vody. Čím jemnejšia krupica, tým menej vody zvyčajne potrebujete. Pozor na olivový olej: cesto sa nesmie lepiť! Cesto zabaľte do potravinovej fólie a nechajte asi hodinu odpočívať. Potom ho môžete spracovať vo vašom novom strojčeku.


Lacné strojčeky na domáce cestoviny už od 50 EUR

Pomohol vám náš test strojčekov na domáce cestoviny? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší strojčeky na domáce cestoviny na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 × two =