Domácnosť

Najlepšie deky s rukávmi | Test a recenzie

Najlepšia deka s rukávmiDeku s rukávmi navrhla a vyvinula koncom roka 2008 skupina Allstar Marketing Group. Začiatkom roku 2009 sa „Snuggie“ stala fenoménom popkultúry, ako priama odozva na reklamu, v ktorej Allstar Products propagovala produkt po prvýkrát. Flísová deka je stará novinka a mikina je už demódna, no spojením týchto dvoch vznikol signifikantný celosvetovo oceňovaný produkt. Tá najlepšia deka s rukávmi bola vyrobená z priedušného mikrovlákna, alebo polyesteru. Vďaka tomu bola prikrývka teplo regulujúca a priedušná a predovšetkým uchovávala telu vlastné teplo.

Dnes už mnoho výrobcov vybavuje tieto deky aj ďalšími vreckami. Patrí sem napríklad vrecko na nohy, náprsné vrecko alebo samostatné vrecko na mobil. Vrecká sú ako stvorené napríklad na diaľkové ovládače, aby ste ich nemuseli dlho hľadať.

Najlepšie deky s rukávmi na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Farebná deka s rukávmi
+pánska aj dámska varianta
+ detskej veľkosti
+ množstvo farebných variant
[usr 5 text="true" tooltip="true"]38 EURČítať recenzie
2.Deka s rukávmi DecoKing Lazy
+ výber z dvoch veľkostí
+ huňatá, hrejivá a mäkká
+ 100% mikrovlákno
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39,39 EURČítať recenzie
3.Detská deka s rukávmi DecoKing Lazy
+ veľkosť na mieru deťom
+ príjemný hladký vzor
+ certifikát OEKO-TEX
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]17,51 EURČítať recenzie
4.InnovaGoods Deka s rukávmi
+ deka pre jednu osobu
+ hygge béžová farba
+ tkaný materiál
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]19,95 EURČítať recenzie
5.Tyrkysová hrejivá deka s geometrickým motívom
+ dekoratívny geometrický vzor
+ vyrobené z vlny
+ vhodná aj ako prehoz kresla alebo pohovky
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]28,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dek s rukavmi


Ako vybrať deku s rukávmi?

Čo je to vlastne deka s rukávmi?

V konečnom dôsledku už názov podrobne informuje o čom táto deka je. V podstate je to klasická deka, ale s praktickými rukávmi.

Útulná deka vám umožní ležať na gauči počas dlhých zimných večerov a užívať si teplo prikrývky. Vo väčšine prípadov však nastáva problém – nemôžete používať ruky. Tie sú pod dekou a už len vychutnávať si hrejivý čaj alebo čítať knihu sa stáva skutočnou výzvou.

Deka s rukávmi je ideálna na to, aby ste strávili večer v uvoľnenej atmosfére a mohli ďalej používať ruky. Má otvory na ruky, takže môžete ležať na pohovke a zároveň čítať knihu.

Dá sa obliecť podobne ako bunda, no zakrýva celé telo. Mäkký a nadýchaný povrch je šetrný k pokožke a vy sa jednoducho cítite komfortne.

Aké sú varianty deky s rukávmi?

Pôvodná značka Snuggie navrhla dve základné varianty; prvá bola deka s rukávmi a kapucňou a druhá, jednoduchá klasická deka s integrovanými rukávmi. Kvalitná deka s rukávmi a kapucňou je deková „mikina“ po kolená v univerzálnej veľkosti, ktorá sa vyrába v hrejivých materiáloch, v atraktívnych vzoroch a štýloch. Na druhej strane, deka s rukávmi je nadrozmerná flísová televízna deka, ktorá sa nosí ako „domáce oblečenie“.

Trh je plný prikrývok s rukávmi v rôznych farbách, veľkostiach a prevedeniach a veľké rozdiely sú aj v dizajne jednotlivých modelov. V tabuľke nižšie sme pre vás zostavili najdôležitejšie kategórie prikrývok s rukávmi:

Klasická deka s rukávmi

  • najjednoduchšia verzia
  • nosená ako bunda
  • vybavená jedným alebo viacerými vreckami
  • potrebuje dostatočnú dĺžku, aby pokrývala aj chodidlá

Deka s rukávmi a vreckom na nohy

  • klasická deka s rukávmi a extra „nánožníkom“ v spodnej časti
  • chôdza je možná len s ťažkosťami

Deka s rukávmi XXL (pre páry)

  • deka s oversized rukávmi pre dvoch má v strede tretí (väčší) rukáv

Deka s rukávmi a vyhrievacími prvkami

  • vďaka zabudovanému výhrevnému telesu sa dá použiť aj ako výhrevná prikrývka s rôznymi stupňami ohrevu. Zvyčajne ide o vykurovacie drôty v prídavnom plášti zo syntetického materiálu. Pomocou posuvného,alebo otočného ovládača si užívatelia môžu určiť teplotu a pohodlne sa zababušiť až pri 45 stupňoch Celzia.
  • rukávy nie sú vyhrievané
  • napriek zabudovanému výhrevnému telesu je možné ju prať v práčke

Rozmanitosť prikrývok s rukávmi pre mužov, ženy a deti však zďaleka nekončí s vyššie uvedenými typmi. Niektoré modely majú napríklad integrované vrecko na smartfón, vďaka ktorému máte mobil vždy po ruke aj počas útulného večera pred televízorom na gauči. Deky s rukávmi s kapucňou udržia v prípade potreby aj hlavu pekne v teple, prikrývky s rukávmi a zipsom uľahčia vstup do deky.

Ale aj keď sa už v niektorej z nich vidíte schúlení na gauči pred televízorom, existuje niekoľko bodov, ktoré by ste mali pred kúpou určite zvážiť, aby ste našli tú najlepšiu deku pre chvíle, kedy sa budete cítiť dobre.

Ako vybrať tú najlepšiu deku s rukávmi k TV?

Ideálny rozmer deky s rukávmi je 170 x 200 cm, pretože tieto ponúkajú v prípade potreby dostatok miesta na „zabalenie“ dvoch osôb. Deky s rukávmi pre deti sú užšie, so šírkou 140 cm na rovnakú dĺžku. Podľa bežných testov prikrývok s rukávmi by dĺžka prikrývky mala zodpovedať aspoň vašej výške. Hoci v ponuke sú aj XXL varianty s rozmermi 200 × 200 centimetrov, tieto sú oproti štandardným rozmerom dosť neskladné.

Rovnako ako bežné deky, aj deky s rukávmi sa vyrábajú z rôznych materiálov. Vo väčšine prípadov ide o polyester, fleece alebo mikrovlákno. Kým mikrovlákno je veľmi mäkké a rozmerovo stále, fleecové prikrývky sú obzvlášť tepelne izolačné. Sú tiež veľmi ľahké, odolné a robustné. Polyester je na druhej strane zvyčajne o niečo ťažší, ale vyznačuje sa jednoduchou údržbou. Ako ukazujú bežné online testy a recenzie deky s rukávmi, najčastejšie používaným materiálom je polyesterové rúno. Niektorí výrobcovia však ponúkajú aj deky s rukávmi z bavlny a deky z čistej vlny.

Deky sa neustále používajú a preto by sa mali čo najjednoduchšie čistiť a prať v práčke. Všímajte si  pokyny na starostlivosť na štítku.

Z hebkých prikrývok s rukávmi si môžete vyberať medzi rôznymi vzormi a dizajnmi. Rovnako ako jednofarebné modely nájdete v obchodoch aj deky s motívmi potlače, batikovanými vzormi či extravagantnými kreáciami. V niektorých prípadoch môže výber predajcu rozhodnúť o tom, ktoré body dizajnu sa dostanú do popredia.

Ak si deku s rukávmi kúpite z Ikea, ponúknu vám predovšetkým jemné farby ladiace so škandinávskym hygge. Na druhej strane, ak si kúpite deku v obchode pre deti, väčšinou sa stretnete s detskými, hravými motívmi. Zatiaľ čo na internete ani v obchodoch nenájdete žiadne špecifické „pánske deky s rukávmi“, existujú aj modely s maskulínnym dizajnom. Vyznačujú sa predovšetkým tmavými, decentnými farbami ako je čierna, modrá alebo sivá. Rovnako ako klasické deky sú vyrobené z prírodných, alebo syntetických materiálov. Ak chcete partnera obdarovať vhodným modelom, môžete sa poobzerať po kvalitných ponukách známych značiek. Niektorí dodávatelia vám dokonca umožňujú vyšiť na látku meno vášho blízkeho.

Deka s rukávmi sa zvyčajne kupuje preto, aby sa v nej alebo s ňou dalo ľahko pohybovať. Dbajte preto na rozumný dizajn a čo najlepšie prispôsobenie sa.

Aká je cena kvalitnej deky s rukávmi?

Deky s rukávmi pre mužov, ženy a deti sú v rôznych reláciách, pričom cena zvyčajne závisí od veľkosti a použitého materiálu. Lacné modely sú dostupné na internete, alebo v kamenných predajniach už pod 30 eur, no za prikrývku z merino vlny to môže byť niekedy aj 100 a viac eur. Pri personalizovaných prikrývkach s menami si ešte musíte pripočítať príplatok za nápis alebo iniciály.


Lacné deky s rukávmi už od 17,51 EUR.

Pomohol vám náš test dek s rukávmi? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší deky s rukávmi na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fifteen + 19 =