Domácnosť

Test krbových vysávačov

Vysávač na popol Kärcher AD 4 Premium Najlepšie krbové vysávače na popol sa postarajú o pohodlné odpratanie popola z krbu, ohnísk či z krbových kachlí. Vysávač na popol využijú aj milovníci grilovania a opekačiek. Navyše sú mnohé doslova multifunkčné a svoje využitie nájdu aj pri vysávaní nečistôt v garáži alebo okolo domu, prípadne nimi povysávate nečistoty po práci v dielničke. Hodia sa tak na širšie využitie a nejde iba o ďalší spotrebič, ktorý použijete len sporadicky.

Pri kúpe si treba všímať viaceré parametre, a preto prinášame prehľadne zoradené modely, aby ste sa zorientovali v ponuke a vybrali si to najlepšie. Zohľadnite vlastné preferencie a dbajte na kvalitu prevedenia, najmä pokiaľ ide o motor. Najlepšie krbové vysávače na popol si poradia aj s horúcim popolom, a to až do 60°C, čiže s uprataním nemusíte pridlho čakať. Samozrejme, ich cena je potom spravidla vyššia, lebo majú odolnejšiu konštrukciu a sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov.

Prinášame vám test krbových vysávačov, v ktorom nájdete zaujímavé informácie a užitočné rady. Veríme, že tento článok bude pre vás užitočný a aj vďaka nasledujúcim riadkom si potom kúpite pre seba to najlepšie.

Tešíme sa z vašich postrehov, ktoré nám píšete v závere do diskusie. Spolu s nami tak tvoríte rebríček aj vy, naši čitatelia.

Ďakujeme, že nás zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach.

[ssba]

Test – najlepšie krbové vysávače na popol – TOP 6

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Kärcher AD 4 Premium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
2.Kärcher AD 2
[usr 5 text="true" tooltip="true"]113 EURČítať recenzie
3.POWERPLUS POWX308
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]52 EURČítať recenzie
4.DOMO DO232AZ
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]58 EURČítať recenzie
5.Fieldmann FDU 201001-E
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]34 EURČítať recenzie
6.Nabbi VM1 800 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]28 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku krbových vysávačov


Aké sú najlepšie krbové vysávače na popol na trhu?

 1. Kärcher AD 4 Premium
 2. Kärcher AD 2 Fireplace
 3. POWERPLUS POWX308
 4. DOMO DO232AZ
 5. Fieldmann FDU 201001-E
 6. Nabbi VM1 800 W

Ako vybrať najlepší krbový vysávač?

 • Teplý alebo studený popol. Najlepšie krbové vysávače povysávajú popol o teplote 60°C, meněj kvalitné zvládnu popol do 40°C. Pokiaľ neplánujete vysávať horúci popol a nevadí vám počkať do jeho úplného vychladnutia, môžete sa poobzerať po cenovo dostupnejších modeloch, ktoré vysávajú len studený popol.
 • Objem nádoby na popol. Objem nádoby na popol závisí najmä od toho, ako veľký krb potrebujete vysávať. Čím väčšia je nádoba na popol, tým pohodlnejšie povysávate aj veľký krb a navyše väčšiu nádobu nebude treba tak často vysypávať. Na druhej strane, krbové vysávače s menším objemom nádoby sú ľahšie a lepšie skladné, pretože nezaberajú veľa miesta a lepšie sa s nimi manipuluje.
 • Výkon krbových vysávačov. Na skutočne rýchle a dôkladné povysávanie budete potrebovať výkon aspoň 1000 W. Kvalitné krbové vysávače majú výkon okolo 1700 W, aj viac. Pokiaľ chcete vysávať malý priestor od popola, výkon aspoň 1000 W bude postačujúci.
 • Dĺžka hadice a dĺžka kábla. Štandardná dĺžka kábla je 2 m alebo 3 m, no pokiaľ chcete vysávať niekde v garáži alebo okolo domu, oceníte 4 m dĺžku kábla. Čo sa týka hadice, štandardom je jeden meter. Ak potrebujete dlhšiu, vyberajte krbový vysávač so sacou hadicou dlhou 1,5 m alebo pokojne aj 2 m. Dôležitá je tiež kvalita materiálu sacej hadice, aby sa používaním nepoškodila.
 • Ďalšie dôležité maličkosti. Kupujete spotrebič, ktorý by mal dobre slúžiť niekoľko rokov. Všímajte si preto kolieska a celkovú stabilitu, obzrite si materiál hadice a nádoby na popol. Nezabúdajte sa pýtať na spôsob čistenia krbového vysávača, lebo aj o ten najlepší krbový vysávač sa treba občas postarať údržbou. Pri manipulácii oceníte aj automatické navíjanie kábla.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test krbových vysávačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi krbovým vysávačom s motorom a bez motora?

S motorom znamená, že ide o samostatný spotrebič pripomínajúci klasický vysávač, len je uspôsobený na vysávanie popola.

Krbové vysávače bez motora sú vlastne len nadstavce na klasický vysávač, ktoré pripevníte k bežnému vysávaču. Výhodou je, že ide o skladné riešenie lebo nekupujete ďalší spotrebič, no nevýhodou je často sací výkon a opotrebenie vysávača aj napriek dodatočným filtrom.

Čo znamená indikátor naplnenia?

Kvalitné krbové vysávače na popol majú šikovný indikátor naplnenia nádoby na popol, takže presne viete, kedy už treba nádobu vyčistiť. Ide o užitočnú funkciu, ktorú zaiste oceníte.

Je užitočný pri krbovom vysávači HEPA filter?

Ak máte doma alergika alebo chcete, aby krbový vysávač bol naozaj spoľahlivý a kvalitný, potom rozhodne áno. HEPA filtre (High Efficiency Particulate Air) sú najkvalitnejšie filtre a zachytávajú aj tie najmenšie častice nečistôt. Najlepšie krbové vysávače na popol majú tieto filtre.

Na aké účely okrem popola môžem ešte využívať krbový vysávač?

Mnohé kvalitné krbové vysávače na popol zvládajú aj vysávanie nečistôt okolo domu, povysávajú piliny, záhradný gril či kachľovú pec, alebo aj piesok.

Vždy čítajte informácie v popise od výrobcu a používajte krbový vysávač len na účely uvedené v návode.

Aká je hlučnosť krbových vysávačov?

Krbové vysávače na popol majú hlučnosť spravidla 80 dB, no niektoré v technických parametroch uvádzajú menej, napríklad 78 dB. S vyšším výkonom sa, pochopiteľne, spája aj vyššia hlučnosť. Na druhej strane, s výkonom rastie aj kvalita sacieho ťahu.

S akým objemom nádob na popol na môžem pri krbových vysávačoch stretnúť?

Najčastejšie sa objem nádob pohybuje od 15 litrov do 30 litrov. Niektoré krbové vysávače majú nádobu o veľkosti 10 litrov, čo sa hodí do malých priestorov a na vysávanie menšej plochy krbu.

Prečo nemôžem povysávať popol obyčajným vysávačom?

Klasické vysávače nie sú stavané na vysávanie popola; došlo by k poškodeniu motora a k celkovému predčasnému opotrebeniu vysávača. Krbové vysávače majú konštrukciu aj filtre stavané na čiastočky popola. Nehovoriac o horúcom popole, ktorý by v lepšom prípade mohol “iba” poškodiť plastové časti bežného vysávača, v tom horšom sa vysávač stane jednoducho nefunkčným.


Lacné krbové vysávače už od 26 EUR

Pomohol vám náš test krbových vysávačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné krbové vysávače na popol na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four + 19 =