Záhrada

Test párty stanov

Párty stany Dopyt po párty stanoch každoročne narastá, a tak sme sa rozhodli priniesť túto tému aj sem. Môžete sa tak v nasledujúcich riadkoch tešiť na test párty stanov, v ktorom prinášame množstvo užitočných informácii.

Párty stany sú vynikajúcou voľbou ak plánujete rodinnú oslavu, chcete často s priateľmi grilovať, alebo budete organizovať svadbu či iné podujatie v romantickom prostredí záhrady. Najlepší párty stan neruší atmosféru otvoreného priestranstva a vy si tak môžete vychutnať čerstvý vzduch, no na druhej strane spoľahlivo ochráni vás aj hostí v prípade nečakaného dažďa. Aj preto sú párty stany tak vyhľadávané a čoraz viac obľúbené už aj u nás.

Najlepší párty stan je ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, spĺňa vaše nároky na kvalitu a najmä bude vyhovovať aj priestorovým možnostiam. Pri výbere je dôležité sledovať materiál konštrukcie, popremýšľať nad stabilitou a možnosťami kotvenia a samozrejme zohľadniť svoje finančné možnosti. Najlepšie párty stany sú cenovo náročné, no na druhej strane vydržia dobre slúžiť aj niekoľko sezón, ba čo viac – naozaj ochránia aj v situáciách, kedy vašu oslavu prekvapí severák.

Pripravili sme rebríček pre tých z vás, ktorí si chcete vychutnať spoločnosť blízkych v exteriéry a obzeráte si párty stany. Ponuka je naozaj široká, a tak budeme radi, keď aj náš článok pomôže s nakupovaním.

Ďakujeme, že nás zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na vaše postrehy, ktoré nám môžete písať do diskusie v závere článku. Spolu s nami tak tvoríte aj vy, naši čitatelia. Možno aj vaša rada či postreh pomôžu niekomu vybrať.

[ssba]

Test – najlepšie kvalitné párty stany / zahradné altány – TOP 6

ProduktPôdorysHodnotenieCena odRecenzie
1.Hecht GAZEBO 34
4 x 3 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]240 EURČítať recenzie
2.blumfeldt Mondo
2,95 x 2,62 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]280 EURČítať recenzie
3.Palram Palermo 3600
3,6 x 2,95 m[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1230 EURČítať recenzie
4.Mobilní party stan GARDEN
3 x 4,2 m[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]176 EURČítať recenzie
5.COLEMAN Event Shelter Pro L
3,65 x 2,18 m[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]158 EURČítať recenzie
6.Solid party stan
3 x 3 m[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
7.TEKNO TYP 2 + 6
3 x 6 m[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku párty stanov


Aké sú najlepšie párty stany na trhu?

 1. Hecht GAZEBO 34
 2. blumfeldt Mondo
 3. Palram Palermo 3600
 4. Mobilní party stan GARDEN
 5. COLEMAN Event Shelter Pro L
 6. Solid party stan
 7. TempoKondela: TEKNO TYP 2 + 6

Ako vybrať najlepší párty stan?

 • Účel a využívanie párty stanu. Začnime azda tým najdôležitejším, a to je dôvod, kvôli ktorému si párty stan idete kúpiť. Za akým účelom ho budete používať? Niekto, kto chce párty stan využiť tak dvakrát za sezónu, asi nebude potrebovať luxusný. Na druhej strane, ak ho chcete využívať aktívne celé leto a poskladať až niekedy na jeseň, potom potrebujete hľadať kvalitný párty stan s pevnou konštrukciou a s viacerými vlastnosťami navyše, čo sa pochopiteľne odrazí aj na cene.
 • Rozmery a kapacita párty stanu. Veľkosť párty stanu vyberajte podľa voľnej plochy na záhrade, resp. pozemku, a podľa počtu osôb. Vždy zohľadnite i dôležitú maličkosť – stoly, stoličky, možno aj miesto na zábavu a tanec. Určite nechcete, aby niekto stál mimo párty stan počas dažďa. Pre päťčlennú rodinu stačí párty stan v štandardnom rozmere 3 x 3 m, oslava pre 10 až najviac 12 ľudí vyžaduje orientačne párty stan s rozmerom 6 x 3 m.
 • Konštrukcia párty stanu. Môžete sa stretnúť s hliníkovou alebo s oceľovou konštrukciou. V skratke – oceľ je odolná, ťažšia, lacnejšia, ale pokiaľ nemá kvalitné povrchové úpravy začne dosť skoro hrdzavieť. Hliníková konštrukcia párty stanov je drahšia, párty stan bude hmotnosťou ľahší, no treba dávať pozor na kvalitu a tiež hrúbku jednotlivých častí. Niektoré časti môžu byť z plastu, ktorý by mal byť vysokokvalitný.
 • Skladanie párty stanu. Ide vlastne o typ konštrukcie a môžete si zakúpiť tzv. nožnicový párty stan alebo párty stan s tradičnou trubkovou konštrukciou. V prvom prípade je párty stan postavený rýchlo “á la dáždnik”, v druhom prípade skladáte celú konštrukciu. Je len na vás, čomu dáte prednosť. Ak chcete párty stan postaviť na začiatku sezóny a poskladať ho až niekedy počas jesene, možno by bola vhodná trubková konštrukcia. Keď chcete párty stan používať príležitostne, jednoduchšia môže byť nožnicová konštrukcia.
 • Bočné steny párty stanu. Tu ide o vaše preferencie a finančné možnosti. Najlepší párty stan bude mať UV ochranu, farebnú stálosť čiže ho môžete nechať aj na priamom slnku a zachová si svoje farby a v neposlednom rade bude vodeodolný aj v prípade letných lejakov. Kvalitný párty stan do záhrady má v niektorých prípadoch dokonca i protipožiarny certifikát.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test párty stanov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa lepšie zorientovať v materiáloch konštrukcie párty stanov?

Kvalitný párty stan môžete nájsť aj s oceľovou konštrukciou, aj s hliníkovou. V oboch prípadoch sa kvalita zrejme odrazí aj na cene, pretože oceľ musí byť kvalitne povrchovo ošetrená (lakovanie, pozinkovanie a i.) a hliník zase dostatočne pevný.

Pevnosť pri hliníkových konštrukciách najjednoduchšie určí počet hrán – osemhranný profil bude pevnejší než šesťhranný. Najlepšie párty stany vedia mať aj viachranné profily.

Ako vybrať kvalitný párty stan podľa gramáže materiálu opláštenia?

Gramáž materiálu určuje laicky hrúbku tkania – čím väčšia je gramáž, tým pevnejší je materiál. Jednoduché párty stany pre nenáročných majú gramáž 180 g/m2 alebo 220 g/m2. Najlepšie párty stany zvyknú mať gramáž napríklad 430 g/m2, prípadne 450 g/m2, dokonca v niektorých prípadoch sa stretnete s gramážou 500 g/m2, vďaka čomu je odolnosť vysoká a môžete sa spoľahnúť na kvalitu materiálu.

Ako správne určiť veľkosť párty stanu?

Najlepší párty stan schová všetkých hostí. Pri rozmeroch je preto nutné myslieť na stoly, soličky, v prípade oslavy s hudbou potrebujete miesto na tanec. Pri podujatiach ako sú svadby, väčšie oslavy alebo aj prezentácie výrobkov by mal byť priestor na pódium, prípadne miesto pre kapelu. Odrazu zistíte, že potrebujete naozaj dostatočne veľký párty stan, možno väčší, než ste pôvodne plánovali.

Orientačne – párty stan s rozmermi 12 x 6 m bude skvelý pre 25 ľudí komfortne bez toho, aby sa museli nejako tlačiť, najviac však 30 ľudí. Párty stan 6 x 3 m bude ideálny pre rodinné posedenie s najviac 15 osobami.

V prípade väčšej spoločenskej akcie môžete pokojne spojiť 2 stany a vytvoriť tak priestor pre tanec, hudbu (kapelu) a občerstvenie pre viac ako 50 ľudí.

Potrebujem nejaké doplnky alebo príslušenstvo?

Rozhodne by ste mali vyriešiť osvetlenie v párty stane, a to napríklad LED osvetlením. Mimoriadne efektné sú LED svetelné reťaze, ktoré vytvárajú dokonalú atmosféru pre vonkajšie oslavy a stretnutia s blízkymi.

Určite by ste mali popremýšľať nad ochranným obalom do ktorého párty stan odložíte po použití. Skvelá môže byť taškoa na prenos pokiaľ budete párty stan premiestňovať trebárs na chatu.

Aké detaily si ešte treba všimnúť pri nakupovaní párty stanu?

Kvalitné párty stany majú poriadne prešitý suchý zips, miesta kde je konštrukcia namáhaná sú spevnené a nesmieme zabúdať na poriadne ukotvenie párty stanu, ktoré zvládne aj vietor a menšiu nepriazeň počasia, takže myslite na jeho ukotvenie – dokúpiť môžete praktické vodné záťaže.


Lacné párty stany už od 130 EUR

Pomohol vám náš test párty stanov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný párty stan na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

2 × 2 =