Záhrada

Test gola súprav

Gola sada Poriadne náradie nesmie chýbať v žiadnej domácnosti a kvalitné gola sady sú nevyhnutnosťou pre každého majstra. Či už potrebujete poskladať nábytok, zvládnuť v garáži drobné opravy okolo auta, alebo v pivnici zmontovať police, práca bude jednoduchšia, práve vďaka gola súprave.

Najlepšie gola sady vyrobené z kvalitného materiálu vydržia aj pri dennom používaní slúžiť dlhé roky a robiť radosť pri rôznych prácach. Často sú aj vhodným darčekom k narodeninám, alebo pre niekoho, kto práve začal s remeslom a potrebuje začať dobrou súpravou. Viacerí výrobcovia v súčasnosti ponúkajú naozaj kvalitu a je preto vhodné vedieť vybrať to najlepšie či už pre seba, alebo pre blízku osobu a urobiť radosť niečím užitočným.

Hlavnou výhodou gola sady je fakt, že máte všetko pri ruke, na jednom mieste, a v tomto prípade prakticky v jednom kufríku. Gola sady nezaberú veľa miesta, no schovajú všetko nevyhnutné pre manuálnu prácu a dokonca mnohé pozostávajú až z desiatok nadstavcov a ďalšieho príslušenstva.

Azda pre každého bude článok užitočný, lebo ponuka sa priebežne mení a aj keď ste trebárs skúseným majstrom, príde vhod zistiť čo je nové. Možno aj vaša obľúbená značka vydala nové gola sady, takže test určite padne vhod pre zorientovanie sa v aktuálnej ponuke predajní a eshopov.

Okrem toho, náš rebríček pravidelne aktualizujeme a prinášame aj pre začiatočníkov prehľad o tom, ako si správne vybrať a čo všetko treba vedieť ešte pred kúpou. Budeme radi, keď doplníte o ďalšie vaše postrehy a spolu s nami tak odporučíte ďalšie modely aj z vlastných skúseností.

[ssba]

Test – najlepšie gola sady – TOP 6

ProduktPočet (ks)HodnotenieCena odRecenzie
1.Yato 1/2“, 3/8”, 1/4“
128[usr 5 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
2.Makita P-90635
118[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
3.Yato 1/2″, 1/4″
108[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
4.Narex 1/4" a 1/2"
61[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
5.Sthor Gola sada 1/2"
108[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
6.Yato 1/2″
12[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku gola súprav


Aké sú najlepšie gola sady na trhu?

 1. Yato gola sada 1/2“, 3/8”, 1/4“ (128 ks)
 2. Makita P-90635 (118 ks)
 3. Yato gola sada 1/2″, 1/4″ (108 ks)
 4. Narex gola sada 1/4″ a 1/2″ (61 ks)
 5. Sthor gola sada 1/2″ (108 ks)
 6. Yato gola sada 1/2″ (12 ks)

Ako vybrať najlepšiu gola sadu?

 • Veľkosť gola sady. Veľkosť gola sady sa neurčuje podľa počtu kusov náradia v kufríku, ale podľa veľkosti račňového štvorhranu a udáva sa v palcoch. Poznáme teda 1/2″ gola sady, 1/4” gola sady, už aj čoraz viac populárne kvalitné gola sady veľkosťou 3/8” a 3/4”. Stále sa ešte môžete stretnúť aj s málo používanými 1” gola súpravami.
 • Účel používania gola súpravy. Napríklad 3/4” súpravy sú označované laicky, ako veľké gola súpravy a hodia sa pre mechanikov, nákladné autá a celkovo pre profesionálne využitie. Malé gola sady sú veľkosťou 1/4” a hodia sa na domáce použitie pri elektrospotrebičoch, alebo pri kúpe nového nábytku. Univerzálna gola sada je veľkosťou 1/2” pre použitie doma aj v dielničke alebo v garáži. Ide teda o to, či chcete gola súpravu pre automobilového nadšenca, domáceho kutila, pre niekoho kto sa opravám venuje profesionálne či pre potrebu, aby bola doma ak by bolo nutné ju použiť.
 • Obsah gola sady. Gola súprava obsahuje račňu a hlavice, často aj skrutkovacie bity. Račňa je základom každej gola súpravy a ide o špeciálny kľúč, ktorým sa povoľujú alebo doťahujú matice. Každá kvalitná gola sada obsahuje určite račňu a k nej sadu hlavíc (hlavice sa nazývajú niekedy aj ako nadstavce).
 • Kufrík a ukladanie náradia v gola sade. Ukladanie použitého náradia naspäť do kufríka by malo byť pohodlné, rýchle, aby vás zbytočne takáto maličkosť nebrzdila pri práci. V opačnom prípade začne byť v kufríku neporiadok. Gola sady majú často priehradky pre lepšiu organizáciu, ako aj penovú vložku. Čo sa týka samotného kufríka, obvykle je plastový – najlepšie gola súpravy majú tieto kufríky z tvrdého a vysokokvalitného plastu, ktorý naozaj vydrží dlhý čas slúžiť bez poškodenia.
 • Kvalita gola súprav. Ide o súpravu, ktorú máte vedieť používať aj pri náročnejších prácach, a preto dbajte na celkovú kvalitu prevedenia. Kvalitné gola sady sú z CrV ocele, čo je chróm-vanadiová oceľ. Takýto materiál je odolnejší než bežná oceľ, odoláva koróziám aj opotrebeniu. Navyše zaručuje dostatočnú tvrdosť aj pevnosť.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test gola súprav na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa zorientovať vo veľkostiach gola súprav?

Gola sady nájdete v týchto veľkostiach:

 • 1/4” gola sada – označuje sa aj ako malá gola sada. Skvelá na domáce využitie pre bežného kutila, ktorý opravuje elektrospotrebiče, montuje nábytok alebo má bicykel. Veľkosť hlavíc sa pohybuje od 4 mm do 14 mm.
 • 3/4” gola sada – veľká gola sada určená pre autoservisy, veľké nákladné autá, ako aj pre poľnohospodárske autá či dokonca vlaky. Hlavice majú veľkosť 19 až 50 mm. Nemá využitie bežne v domácnosti a vo väčšine prípadov ani v garáži.
 • 1/2” gola sada – momentálne najrozšírenejšia a univerzálna, najmä ak neviete čomu sa dotyčná osoba presne venuje. Táto gola súprava má široké využitie v domácnosti a hodí sa aj na prezutie pneumatík alebo malú opravu domáceho motocykla. Veľkosť hlavíc je tu 8 až 32 mm, niekedy 34 mm alebo 36 mm.
 • 1” gola sada – minimálne používaná a skôr takéto sady nájdete len výnimočne. Avšak stále sú predávané. Veľkosť hlavice je 19 – 50 mm.
 • 3/8” gola sada – bola používaná doteraz predovšetkým v zahraničí, no dostáva sa aj k nám a získava na popularite. Hlavice majú veľkosť 6 až 24 mm. V praxi takáto kvalitná gola sada šikovne nahrádza 1/4” aj 1/2” gola sadu.

Aké hlavice viem nájsť v gola sade?

Gola sady ponúkajú množstvo zaujímavých hlavíc alebo tiež nadstavcov, aby ste si vedeli poradiť pri rôznych činnostiach. Napríklad obsahujú šesťhranné aj menej používané dvanásťhranné hlavice, taktiež tzv. torxy v tvare hviezdice a samozrejmosťou sú ploché aj krížové hlavice, ktoré sú pri menších opravách azda najpoužívanejšie.

Aké značky sú najpredávanejšie?

Kvalitné gola sady nájdete napríklad od značiek ako Yato a Mannesmann, ale skvelé sú aj od výrobcov Geko, Narex a pre bežných majstrov Makita.

Čo znamená AS – Drive?

Mnohé gola sady majú toto označenie. Ide o kľúče, ktoré sú tvarované do oblúčika, čiže silu nevyvíjate na hranu, ale pri skrutkovaní vaša sila ide len na plochu skrutky. Vďaka tomu sa skrutky menej opotrebujú a viete aj ľahšie demontovať.


Lacné gola sady už od 17 EUR

Pomohol vám náš test gola súprav? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné gola sady na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

one × two =