Záhrada

Test kompresorov

Najlepšie kompresory Kompresor zjednodušene, stláča vzduch, aby potom vyrobil vysoký tlak. Najlepšie kompresory v domácnostiach alebo v malých dielničkách slúžia napríklad aj na natlakovanie piva v sude, alebo na striekanie farby, pre rýchle a jednoduché maľovanie. Navyše, malý kompresor oceníte aj keď bude treba dofúkať pneumatiky.

Možno práve aj vy uvažujete nad kúpou kompresora, len si neviete vybrať – a my vám ani nečudujeme, lebo na trhu je množstvo rôznych výrobcov a ešte navyše sa jednotlivé kompresory od seba líšia aj vlastnosťami. Ako teda vybrať kompresor?

Pripravili sme tento test kompresorov čo najprehľadnejšie, aby ste sa rýchlo dostali k informáciám, ktoré sú podľa nás pri výbere nového kompresora užitočné. Navyše sme test doplnili o odpovede na časté otázky kupujúcich. Veríme, že aj vďaka našim radám kúpite ten najlepší kompresor.

[ssba]

Najlepšie kompresory podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Scheppach HC 25
[usr 5 text="true" tooltip="true"]103 EURČítať recenzie
2.Scheppach HC 53 dc
[usr 5 text="true" tooltip="true"]281 EURČítať recenzie
3.GÜDE Airpower 190/08/6
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]93,70 EURČítať recenzie
4.Scheppach Air Force 3
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]64 EURČítať recenzie
5.Wolpertech WT 190/08/6
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]88 EURČítať recenzie
6.Scheppach HC 54
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]139 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kompresorov


Ako vybrať najlepší kompresor?

 • Piestové kompresory a skrutkové kompresory. Piestové kompresory sú ideálne do malých dielničiek, sú lacnejšie, menšie a s nižším výkonom postačujúcim pre domácnosti na prevádzku okolo domu a auta. Skrutkové kompresory sú veľké, výkonné, majú spravidla o čosi dlhšiu životnosť a hodia sa na profesionálnejšie používanie.
 • Olejové kompresory a bezolejové kompresory. Bezolejové kompresory sa vyznačujú omnoho menšími nárokmi na údržbu, lebo nepotrebujete nič premazávať a ani meniť olej. Olejové kompresory sú klasikou, majú vyšší výkon a sú skôr pre náročnejšie majstrovanie.
 • Elektrické kompresory a benzínové kompresory. Podobne ako napríklad pri záhradných kosačkách, aj tu sú rozdiely podobné. Elektrické kompresory sú ideálne na používanie v exteriéry dielne a pre práce, kedy nevadia káble a máte pripojenie k elektrine. Benzínové sa hodia ak nechcete riešiť káble a/alebo plánujete kompresor prenášať.
 • Výkon kompresorov. Pri kompresoroch riešime sací výkon a výkon výstupný. Sací výkon udáva množstvo vzduchu, ktoré „pritečie“ do kompresora a výstupný výkon je množstvo vytlačeného vzduchu z kompresora. Tieto hodnoty sú udávané v jednotkách liter za minútu (l/min). Ak sa rozhodujete medzi viacerými kompresormi a neviete si vybrať, zvoľte radšej vyšší výkon. Mysite na to, že ak kompresor nasaje napríklad 300 l vzduchu, dodá asi len 150 l.
 • Využitie kompresora vo vašej domácnosti. Zohľadnite predovšetkým účel, na aký plánujete kompresor používať. Na dofúkanie bazéna alebo natlakovanie pneumatík asi nepotrebujete výkonný drahší kompresor a naopak, pre každodennú alebo častú prevádzku budete potrebovať vyšší výkon.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kompresorov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Sú kompresory hlučné?

Priemerná hlučnosť kompresorov je tak okolo 78 dB.

Spravidla sú bezolejové kompresory o čosi hlučnejšie ako olejové. Čím výkonnejší kompresor budete mať, tým bude hlučnejší, avšak pokiaľ potrebujete vysoký výkon bez problémov si zvyknete.

Aké sú hlavné rozdiely medzi skrutkovými a piestovými kompresormi?

Skutkové kompresory (stručne):

 • sú rozmerovo väčšie,
 • majú vyšší výkon takže sú aj cenovo náročnejšie,
 • sú ideálne pre profesionálne používanie niekde vo veľkej dielni,
 • pre používateľov s vysokými nárokmi na parametre kompresora,
 • sú konštruované na dlhodobé používanie čiže nie sú vhodné na časté vypínanie,
 • vyznačujú sa dlhšou životnosťou,
 • majú presnú reguláciu.

Piestové kompresory (stručne):

 • sú cenovo dostupnejšie,
 • majú menšie rozmery takže sú skladnejšie,
 • ideálne pre domáce použitie lebo na práce okolo domu stačí menší výkon,
 • nie sú pre profesionálne používanie.

Ako si vybrať kompresor podľa používania?

Ak chcete kompresor používať asi tak raz týždenne alebo aj menej, postačí vám hobby kompresor s nižším výkonom, lacnejší, pretože nemusíte investovať veľa. Na trhu sú aj kvalitné kompresory z tejto kategórie jednoduchších kompresorov. Napríklad domácnosti – potrebujete nafúkať bazén alebo natlakovať pneumatiky na svojom aute, takže stačí tak dvadsať minút práce s kompresorom. Tu nie je vhodný kompresor s vysokým výkonom, pretože časté vypínanie by ho mohlo po technickej stránke poškodiť.

Na denné, prerušované používanie (potrebujete kompresor vypínať počas dňa) budete potrebovať poloprofesionálny kompresor zo strednej cenovej kategórie. Ide o kompresory, ktoré zvládnu približne tri hodiny prevádzky denne, s prerušovaním. Napríklad autoservis – dofúkate pneumatiky a potom kompresor odpočíva až kým nepríde opäť niekto riešiť pneumatiky, čiže je vypnutý bokom. Slabší kompresor by sa pri takejto práci prehrial a poškodil.

Pre denné a neprerušované používanie potrebujete kvalitný kompresor z vyššej rady, síce cenovo náročnejší, ale výkonný. Napríklad pneuservis – denne riešite pneumatiky a aj dofukovanie takže kompresor musí bežať denne a prakticky nepretržite.

Aké príslušenstvo viem ku kompresoru dokúpiť?

Aj kvalitný kompresor môže ešte potrebovať nejaké to príslušenstvo.

Najčastejšie sa dokupujú tlakové hadice dlhé aj niekoľko metrov, aby ste mohli kompresor používať pohodlnejšie. Je celkom fajn mať aj manometer – prístroj na meranie tlaku. Pre rýchle a pohodlné maľovanie miestností oceníte striekacie pištole, ktoré sú ideálne pre veľké plochy. Pieskovacie pištole sú zas ideálne na čistenie korózie a iných nečistôt pod tlakom. Určite sa zídu rozličné nadstavce napríklad aj pre tlakovanie pneumatík.

Čo je to tlaková nádoba kompresora?

V tlakovej nádobe sa pumpuje vzduch, až kým sa nedosiahne požadovaný tlak. Platí, že čím je táto tlaková nádoba väčšia, tým je väčší aj odber. Najlepšie kompresory s vyšším výkonom majú tlakové nádoby minimálne s objemom 100 l.


Lacné kompresory už od 8 EUR

Pomohol vám náš test kompresorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný kompresor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

seventeen − 10 =