Záhrada

Test snehových fréz

Snehová fréza hecht Kvalitné snehové frézy už dávno nie sú používané len profesionálne vo veľkých podnikových komplexoch, alebo len na čistenie chodníkov. Keďže sneh potrebujeme odpratávať počas zimy aj vo vlastnej záhrade, frézy sa stali šikovnými pomocníkmi. Dokonca sa snehové frézy používajú aj na odpratávanie snehu okolo panelákov, kde je povinnosť starať sa o prístupové chodníky.

Najlepšie snehové frézy nahradili dlhé a náročné „lopatovanie“ napadaného snehu. Svoje uplatnenie našli v mestách aj na dedinách, pretože si poradia dokonca aj s udupaným snehom. Ak uvažujete nad kúpou tohto nenahraditeľného pomocníka, možno vám budú nápomocné nasledujúce riadky plné odpovedí a rád. Test snehových fréz pravidelne aktualizujeme, aby ste tu našli čerstvé informácie.

Budeme radi, ak vám tento rebríček pomôže s kúpou vlastnej novej snehovej frézy. Ak máte vlastné skúsenosti a postrehy, zapojte sa do diskusie. Teší nás, ak naši čitatelia tvoria obsah spolu s nami. Ďakujeme!

[ssba]

Test – najlepšie snehové frézy – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Cub Cadet 524 SWE
[usr 5 text="true" tooltip="true"]899 EURČítať recenzie
2.Stiga Snow Patrol
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]449 EURČítať recenzie
3.WOLF Garten SF 61E
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]729 EURČítať recenzie
4.Hecht 9555
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]379,90 EURČítať recenzie
5.STIGA Snow Hunter
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]279 EURČítať recenzie
6.Hecht 9036
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]199,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku snehových fréz


Ako vybrať najlepšiu snehovú frézu?

 • Jednostupňové a dvojstupňové snehové frézy.
  – Jednostupňové snehové frézy odpratávajú sneh len v jednom kroku, len v jednej fáze (odfúknu ho preč). Odporúčajú sa len na čerstvo napadaný sneh.
  Dvojstupňové snehové frézy majú vyšší výkon, a preto sa môžu používať aj na ťažký mokrý sneh alebo na udupaný sneh. Zvládnu odpratať väčšie množstvo snehu.
 • Snehové frézy s kolesami alebo snehové frézy s pásmi. Pásy sa hodia na hrbolce a nerovný povrch, kolesá sú ideálne napríklad na asfalt a iné rovné plochy.
 • Benzínové, s elektromotorom, hybridné snehové frézy.
  Elektrické snehové frézy majú menší výkon, ale sú skvelé na čerstvo napadnutý sneh a všade tam, kde nepotrebujete odpratávať veľké plochy hrubého snehu. Vďaka elektromotoru nemajú problém so štartom ani v tuhej zime. Nevýhodou môže byť kábel.
  Benzínové snehové frézy majú vyšší výkon, ale potrebujete dokupovať benzín. Sú ideálne do náročnejších podmienok a do oblastí, kde potrebujete odpratať ťažký sneh alebo sneh s námrazou. Štandardom je tu štvortaktový motor.
  Hybridné snehové frézy sú úsporným variantom najmä čo sa týka emisií, ale nepoteší vás predovšetkým vyššia cena.
 • Vzdialenosť odhadzovania snehu. Je dobré vedieť do akej vzdialenosti vie konkrétny model snehovej frézy odhadzovať sneh. Tento údaj je pri každej fréze odlišný, preto ho treba zistiť ešte pred kúpou.
 • Šírka záberu snehovej frézy. Ak chcete odpratávať len úzky chodník, tento údaj pre vás nemusí byť až tak dôležitý. No ak chcete odpratávať prístupovú cestu, mali by ste pred kúpou zistiť aj šírku záberu danej snehovej frézy.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test snehových fréz na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Mala by mať snehová fréza aj štartér?

Je dobré, ak má snehová fréza aj štartér, vďaka ktorému ju jednoducho zapnete aj v tuhých mrazoch. Elektromotor totiž v mrazoch nemá problém, a tak užitočne pomôže snehovú frézu rozbehnúť.

Aká je charakteristika batériových snehových fréz?

Batériové snehové frézy síce sú cenovo náročnejšie, ale počas prevádzky vám nebude zavadzať žiaden kábel a nemusíte riešiť ani dokupovanie benzínu. Čas prevádzky je pri každom modely individuálny ale v priemere na jedno nabitie vydrží pracovať jednu hodinu, a potom ju treba dať nabiť. Myslite na to, že batériové snehové frézy nie sú určené do náročných podmienok (horské oblasti, ťažký mokrý sneh a pod.).

Majú snehové frézy aj nejaké osvetlenie?

Áno. Niektoré snehové frézy majú aj veľmi užitočné osvetlenie, vďaka ktorému aj v tme vidíte odpratať sneh. Keďže je v zime skoro tma, navyše je niekedy aj hustá hmla a vy nemusíte všade vonkajším osvietením dosvietiť, je lepšie ak má fréza aj vlastné svetlo. Určite to oceníte.

Oplatí sa kúpiť snehovú frézu aj na malé plochy?

Áno. Napríklad batériová snehová fréza alebo elektrická snehová fréza je ideálnym pomocníkom aj pri malých plochách, ako sú chodníky okolo paneláku alebo chodník pred domom. Okrem toho, že máte povinnosť odpratať sneh na spoločných komunikáciách, je aj pre vás ľahšie radšej používať snehovú frézu než lopatu.

Je snehová fréza vhodná aj pre starších ľudí?

Áno. Ak ste mobilný, viete sa hýbať, aj v dôchodkovom veku môžete bezpečne používať snehovú frézu. Výrazne vám uľahčí prácu.

Oplatí sa kúpa snehovej frézy s vyhrievanou rukoväťou?

Áno. Vyhrievanú rukoväť oceníte pri väčších mrazoch; práca vonku s frézou bude príjemnejšia pre vaše ruky.

Aká zvykne byť veľkosť nádrže na benzín pri benzínovej snehovej fréze?

Objem nádrže sa pri každej benzínovej snehovej fréze líšia, preto si túto informáciu treba dopredu ešte pred kúpou zistiť. Štandardom je objem 3 litre.

Ktorá snehová fréza má najtichší chod?

Najtichšia je elektrická snehová fréza, zároveň vyžaduje aj menšiu údržbu. Ak teda bývate v centre mesta alebo len jednoducho nechcete rušiť susedov, vyberte si elektrickú snehovú frézu. Samozrejme, ak vám to dovoľuje terén a typ snehu – elektrická snehová fréza totiž nie je určená na tuhý sneh a ani na nespevnené plochy – vyhovuje jej asfalt.


Lacné snehové frézy už od 102 EUR

Pomohol vám náš test snehových fréz? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné snehové frézy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

six − 3 =