Záhrada

Najlepšie plašiče a odpudzovače krtkov

Najlepšie odpuzovače krtkov Krtko síce je naozaj krásne a milé zvieratko, no na druhej strane dokáže potrápiť nejedného záhradkára. Jeho vytrvalé prerýpavanie pozemku nie je zlé do chvíle, než budete chcieť niečo pestovať, alebo než zatúžite po krásnom trávniku.

Kvalitné plašiče a odpudzovače krtkov vám pomôžu celkom jednoducho vyhrať boj s krtkom. Predovšetkým sú humánne, krtka neusmrtia – len ho pekne vysťahujú z vašej záhrady inam, kde môže nerušene žiť ďalej. Fungujú pomocou ultrazvuku a nerušia ostatné zvieratá ani ľudí, vrátane detí.

Keď sa aktuálne zaujímate o najlepšie odpudzovače krtkov, čítajte ďalej. Náš test vám môže byť nápomocný pri výbere a následne správnej kúpe odpudzovača krtkov do záhrady. Okrem toho, že zahŕňa momentálne najlepšie modely dostupné na trhu, dozviete sa aj zaujímavé rady.

Budeme radi, keď vám článok pomôže a tešíme sa na vaše postrehy – píšte ich v závere do diskusie. Spolu s nami tak môžete pomôcť aj vy ostatným záhradkárom. Ďakujeme!

[ssba]

Test – najlepšie plašiče a odpudzovače krtkov – TOP 6

ProduktNapájenieÚčinnostHodnotenieCena odRecenzie
1.DERAMAX DUAL
4ks batériíaž 1200 m2[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
2.Bros solárny odpudzovač krtov
solárný-[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
3.Plasic Pecon, na krtkov, solárny
solárnýaž 650 m2[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]6 EURČítať recenzie
4.Happy Green Sada odpudzovačova
solárný-[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie
5.FORMAT ODK-H2
6ks batériíaž 400m2[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku plašičov krtkov


Aké sú najlepšie plašiče a odpudzovače krtkov na trhu

 1. DERAMAX DUAL
 2. Bros solárny odpudzovač krtov
 3. Plasic Pecon, na krtkov, solárny
 4. Happy Green Sada odpudzovačova
 5. FORMAT ODK-H2

Ako vybrať najlepšie plašiče a odpudzovače krtkov?

 • Typ odpudzovača krtkov. Poznáme akustické a mechanické plašiče krtkov. V prípade akustických ide o klasické odpudzovače krtkov, ktoré využívajú ultrazvuk a týmto sa bude náš test plašičov krtkov venovať najviac. Mechanické odpudzovače krtkov zahŕňajú napríklad pletivá pod trávnikom, cez ktoré sa krtko neprehrabe, alebo tiež pasce s pomocou ktorých viete krtka dostať ďaleko mimo svoju záhradu.
 • Dosah signálu odpudzovača krtkov. Určite je dôležité zistiť dosah. Najlepšie odpudzovače krtkov majú dosah okolo 1000 m2, čo musíte zohľadniť vzhľadom na rozlohu svojej záhrady. Keď máte dlhý pozemok alebo členitejší terén, možno budete potrebovať napríklad dva odpudzovače.
 • Spôsob napájania odpudzovača krtkov. Odpudzovače krtkov nájdete najčastejšie solárne, ale obľúbené sú aj tie na batériu. Solárna energia je na záhrade pre mnohých záhradkárov asi najlepším variantom, na druhej strane batérie sú spoľahlivé aj v dňoch kedy je nedostatok slnečného svetla. Len zriedka objavíte odpudzovače krtkov do elektrickej siete, pretože by vás limitoval kábel a išlo by celkovo o nepraktické riešenie.
 • Frekvencia plašičov krtkov. Plašiče krtkov do pôdy by mali mať frekvenčný rozsah 300 – 500 Hz, viac je v podstate zbytočné. Neplatí totiž, že čím viac, tým efektívnejšie. To, ako bude odpudzovač fungovať, závisí aj od terénu a typu pôdy.
 • Cena odpudzovačov. Spravidla platí stále pravidlo, že vyššia cena môže znamenať väčšiu spoľahlivosť, no a pri ultrazvukových odpudzovačoch krtkov ide práve o spoľahlivosť. Test a recenzie môžu byť dobrým začiatkom nákupu a správnej voľby.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Test plašičov krtkov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako vlastne funguje elektronický plašič krtkov využívajúci ultrazvuk?

Najlepšie plašiče a odpudzovače krtkov využívajú jemné vibrácie, ultrazvuk alebo tichý zvuk na plašenie krtka zo záhrady. Tieto vibrácie a/alebo ultrazvukový signál neprekážajú domácim zvieratám, deťom, ľuďom a ani hospodárskym zvieratám. Frekvencia by mala byť ideálne 300 – 500 Hz, nie viac ako 1000 Hz.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody solárneho plašiča a batériového plašiča krtkov?

Kvalitné solárne plašiče krtkov sú vlastne úplne bezúdržbové – stačí ich len zapichnúť do zeme (asi 20 cm v závislosti od konkrétneho plašiča) a slnečná energia im dodá energiu aj na noc. Jedinou nevýhodou je závislosť od slnka.

Najlepšie plašiče krtkov na batérie vedia vydržať aj jednu celú sezónu za predpokladu, že použijete kvalitné batérie. Potom ich stačí vymeniť. Sú za dostupnú cenu a nepotrebujú slnko, no pri niektorých výkon môže byť slabší. Nevýhodou je práve výmena batérie, neviete kedy už signál slabne.

Existujú aj iné spôsoby vyplašenia krtka zo záhrady?

Medzi rady záhradkárov patria napríklad nasledujúce:

 • silný výluh zo žihľavy naliať do krtinca, samozrejme vlažný nie horúci,
 • veterné vrtuľky, detské, bežne dostupné z hračkárstva zapichnuté pri krtincoch,
 • podobne ako vrtuľky vedia vo vetre rachotiť aj plastové fľaše na konári zapichnuté v zemi,
 • pomarančová kôra do krtincov, alebo surové rybacie mäso,
 • vysádzanie bazy, čiernej ríbezle, narcisov, cesnaku a cibule, pomáha aj Loboda červená pre svoje korene,
 • aromaoleje sú pre krtkov citlivý čuch naozaj nepríjemné a vedia byť efektívne,
 • niektorí používajú obyčajné wc tablety (wc blok) do krtinca, lebo vôňa je nepríjemná a príliš silná pre krtka.

Má pasca pre krtka aj nevýhody?

Pasca pre krtka má hlavnú nevýhodu – treba ho niekam fyzicky odniesť preč, mimo svoju záhradu. Síce budete mať rukavice, aj tak to niektorým nie je príjemné. Navyše, ak sú niekde mláďatká, nepôjde o ktovieako príjemné riešenie.

Prečo nie je lacná dymovnica efektívna?

Jedy, gély či dymovnice sú dávno prekonaným spôsobom plašenia krtkov zo záhrad. Dymovnica nepôsobí do všetkých chodbičiek, ktoré krtko pod zemou má. Jedy a gély usmrcujúce krtkov taktiež nemusia fungovať a navyše vám v záhrade zostane mŕtvy krtko, ktorého budete musieť nejako odpratať. Skúsení záhradkári preto využívajú sofistikovanejšie a humánnejšie spôsoby, ako sú ultrazvukové elektronické plašiče – krtko odíde a viac nemá potrebu vrátiť sa tam, kde mu nie je dobre. Nielen teda, že krtko odíde, ale nevracia sa.

Najpredávanejšie plašiče a odpudzovače krtkov


Ukázať celú ponuku plašičov krtkov


Pomohol vám náš test plašičov krtkov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný plašič alebo odpudzovač krtkov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

8 − 7 =