Test nožníc na trávu

Nožnice na trávu Záhradkári určite dôverne poznajú starosti spojené s úpravami trávnika a celej záhradky. Aj o ťažko dostupné miesta okolo kríkov a kvetov a v okolí plota sa tiež treba starať. Práve takéto miesta sú však pre kosačku náročné, a tak mnohí používajú ručné nožnice na trávu. Problémom je, ak máte na záhrade viac takýchto miest, pretože ručné strihanie zaberá veľa času a potrápi aj vaše ruky a ramená. Kvalitné nožnice na trávu sú dnes elektrické, aby vám urýchlili prácu na záhrade. Dokonalý trávnik tak dosiahnete bez námahy a v kratšom čase, čo určite ocení každý záhradkár.

Aj napriek tomu, že na trhu nie je veľa takýchto nožníc, predsa len sa jednotlivé modely od seba líšia funkciami, kvalitou a aj príslušenstvom. Pripravili sme teda test AKU nožníc na trávu, aby ste si vedeli lepšie vybrať. Okrem toho vám poradíme a dozviete sa všetko potrebné, čo potrebujete pred kúpou o nožniciach na trávu vedieť.

Budeme radi, ak sa zapojíte v závere do diskusie a poradíte tak ďalším čitateľom vlastnými postrehmi a nápadmi.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie nožnice na trávu podľa nás – TOP 6 modelov

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Bosch AGS 7,2 LI
5 out of 5 stars (5 / 5)70,90 EURČítať recenzie
2.Makita DUM604ZX
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)69,70 EURČítať recenzie
3.Bosch ISIO3 0.600.833.102
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)73,03 EURČítať recenzie
4.Fieldmann FZN 4102-AT
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)33,49 EURČítať recenzie
5.Güde GPP 7.2V
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)29 EURČítať recenzie
6.Gardena Classic 8730
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)8,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nožníc na trávu


Ako vybrať najlepšie nožnice na trávu?

  • Mechanické alebo akumulátorové nožnice. Väčšina nožníc na trávu je mechanická, teda ide o klasické nožnice, s ktorými pracujete ručne, vlastnou silou. V ponuke sú však už aj kvalitné AKU nožnice na trávu, teda akumulátorové, s ktorými striháte rýchlejšie a bez námahy aj väčšie plochy trávy na všetkých ťažko dostupných miestach.
  • Doba prevádzky na jedno nabitie. Pri výbere akumulátorových nožníc na trávu myslite na dobu prevádzky, teda ako dlho môžete na jedno nabitie strihať trávnik. Každý model má iné parametre, preto môžete viaceré nožnice porovnať a vybrať si čo najlepšie pre vás. Najlepšie nožnice na trávu majú indikátor nabitia, takže vidíte stav batérie.
  • Doba nabíjania. Zistite ešte pred kúpou, ako dlho sa AKU nožnice na trávu nabíjajú, aby ste vedeli aj tento dôležitý údaj. Niektoré AKU nožnice je potrebné nabíjať štyri hodiny, iné napríklad aj šesť hodín. Je preto nutné poznať aj túto informáciu.
  • Výmena akumulátora. Niektoré nožnice na trávu majú vymeniteľný akumulátor, a teda môžete vybitý ľahko vymeniť za nabitý, a pokračovať tak ďalej v strihaní. Ak máte viacero miest, kde potrebujete trávu strihať, určite bude takáto možnosť užitočnejšia než zakaždým čakať na nabitie.
  • Ďalšie parametre. Nezabudnite pri výbere myslieť aj na šírku čepele, dĺžku čepele a napríklad aj na taký detail, ako je pogumovaná rukoväť pre bezpečné uchytenie v rukách. Niektoré AKU nožnice na trávu majú pribalenú aj teleskopickú rukoväť, aby ste sa pri strihaní trávnika nemuseli zohýnať, ale striháte pohodlne v stoji. Pre detailnejšie strihanie viete samozrejme nožnice uchopiť do rúk a strihať absolútne precízne. Najlepšie nožnice na trávu majú aj nepriľnavú vrstvu na nožoch, aby sa nezachytávali zvyšky trávy vďaka čomu je strihanie presné a dôkladné.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nožníc na trávu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Prečo je výhodné používať nožnice na trávu?

Okrem toho, že precízne upravíte trávnik aj na ťažko dostupných miestach, kam nezájdete s kosačkou (napríklad okolo stromov, kríkov, kvetov), tráva strihaním nebude žltnúť lebo sa konce neštiepia.

Ako dlho vydržia pracovať AKU nožnice na trávu?

Výdrž na jedno nabitie je rôzna, preto tento údaj treba odsledovať a porovnať pri jednotlivých modeloch. Niektoré AKU nožnice na trávu vydržia na jedno nabitie strihať tridsať minút, tie najlepšie aj viac ako hodinu. Najlepšie nožnice na trávu majú výdrž približne sto minút.

Ako dlho treba AKU nožnice na trávu nabíjať?

Doba nabíjania je rôzna od modelu, preto je dôležité aj tento údaj porovnať. Niektoré AKU nožnice na trávu sa nabíjajú tri hodiny, iné aj šesť hodín.

Sú AKU nožnice na trávu hlučné?

Obvykle AKU nožnice na trávu vydávajú zvuk okolo 70 dB. Aj tento údaj je však pri nožniciach rôzny v závislosti od konkrétneho modelu.

V akých cenách sa pohybujú AKU nožnice na trávu?

Najlacnejšie kúpite už od 50 €, tie drahšie sú aj nad 100 €. Ide o to, akú značku chcete, akú kvalitu očakávate a aké príslušenstvo by malo byť v cene. Niektoré AKU nožnice sú 2 v 1 – majú čepeľ aj na zastrihávanie kríkov a živých plotov.

Majú všetky AKU nožnice na trávu vymeniteľnú batériu?

Nie. Vymeniteľná batéria vám však uľahčí prácu, najmä ak potrebujete dlho s nožnicami pracovať – jednoducho vymeníte vybitú batériu za nabitú. Niektorí však potrebujú strihať len menšie plochy, a tak nepotrebujú vymeniteľnú batériu. Je na vás čomu dáte prednosť.

Sú AKU nožnice na trávu bezpečné?

Najlepšie AKU nožnice na trávu majú bezpečnostné prvky, ako napríklad zabezpečenie proti samovoľnému spusteniu alebo automatické vypnutie strihania ak čepeľ narazí na niečo tvrdé.

Ktoré značky sú najpopulárnejšie?

Medzi najpredávanejších výrobcov patria značky Bosch a Fieldmann. Ale aj menej známe značky niekedy dokážu príjemne prekvapiť, a preto je na mieste poradiť sa zo záhradkármi alebo vyhľadávať recenzie. Pomôcť pri výbere môže aj test v ktorom sa dozviete viac a získate prehľad o top nožniciach.

Tip: Pozrite tiež najlepšie nožnice na živý plot


Lacné nožnice na trávu už od 26,49 EUR

Pomohol vám náš test AKU nožníc na trávu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné nožnice na trávu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *