Dielňa

Najlepšie opasky na náradie

Opasok na náradie „Do“ je v  DIY projektoch najzábavnešia časť. Čas, ktorý musíte stráviť hľadaním správneho ručného náradia, pásky a spojovacích prvkov, najmä uprostred projektu? Vôbec nie zábavné. Našťastie dobre organizovaný, kvalitný kožený opasok na náradie udrží všetky nevyhnutnosti priamo na vašom páse. A nemožno poprieť, že vďaka nemu sa aj začínajúci kutil cíti ako ostrieľaný profesionál. A keďže opasky na náradie sú dostupné v rôznych materiáloch a štýloch, je dobré si pred kúpou urobiť malý prieskum. V našom článku nájdete najdôležitejšie informácie, ako nájsť tie najlepšie opasky na náradie a vybrať si z nich ten úplne „naj“ konkrétne pre vás.

Najlepšie opasky na náradie na trhu – TOP 5

ProduktMateriálHodnotenieCena odRecenzie
1.Dewalt DWST1-75552
polyesterová tkanina
koža na miestach trenia
[usr 5 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
2.Makita E-05175 HEAVY DUTY
vystužený kožený opasok[usr 5 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
3.Milwauke opasok na náradie 48228120
vyrobené z balistického nylonu[usr 5 text="true" tooltip="true"]115 EURČítať recenzie
4.Extol Vrecko na náradie 421
dvojdielne kožené vrecko[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie
5.Yato YT-7410
-[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku opaskov na náradie


Ako vybrať opasok na náradie – tipy, ktoré sa osvedčili

Opasky na náradie sa vyrábajú z rôznych materiálov, z ktorých niektoré sú robustnejšie ako iné a kvalitný opasok na náradie by mal byť dostatočne pevný. Kožené opasky na náradie sú vynikajúcou voľbou a silná nylonová tkanina je tiež veľmi silnou možnosťou. Testy aj recenzie dosvedčia, že oba tieto materiály, keď sú šité a nitované dobrými, pevnými spojovacími prvkami, znesú hmotnosť mnohých nástrojov a odolajú každodennému opotrebovaniu. A sú aj pohodlné na nosenie. Dostatočne pružné a mäkké, takže sa vám pri pohybe a vykonávaní práce nezarývajú do pása. Najmä nylonové opasky sú o niečo ľahšie, takže ak máte problém s hmotnosťou alebo chrbticou, môžete dať prednosť nylonu pred kožou.

  • olejovaná koža a semiš – sú najpevnejšie, no najťažšie. Napriek tomu je to dobrá voľba, keď sa chcete vyhnúť zraneniu ostrými nástrojmi, ako sú skrutkovače a dláta, alebo len chcete niečo pevné, čo pri správnej starostlivosti vydrží desaťročia.
  • ľahký polyester, nylon alebo iné syntetické materiály – neudržia ťažké alebo ostré nástroje tak efektívne ako koža, ale pre príležitostných alebo domácich majstrov to môže byť najlepší opasok na nosenie niekoľkých základných nástrojov.
  • ťažké plátno, vrstvený polyester, nylon, alebo umelá koža –  často premyslená voľba medzi hmotnosťou naolejovanej kože a zníženou odolnosťou ľahkých syntetických materiálov. Pevný opasok na náradie z umelej kože alebo polyesteru je dobrou voľbou pre typického majiteľa domu alebo domáceho majstra.

Úvahy o vašich potrebách

Niektoré opasky na náradie majú len päť vreciek, iné majú viac ako 30, ako aj rôzne spôsoby uchytenia základných vecí. Jednoduchý opasok s piatimi alebo šiestimi otvorenými vreckami môže byť v poriadku, ak všetko, čo nosíte, je kladivo, skrutkovač a krabica s klincami. Keď však váš opasok nahrádza spoľahlivú truhlicu na náradie, potrebujete niečo všestrannejšie, s otvorenými vreckami rôznych veľkostí, vreckami na zips, závesnými pútkami a sponami, ktoré vám umožnia usporiadať si náradie presne tam, kde ho chcete mať.

Jednotlivé opasky na náradie sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili k nástrojom špecifických remesiel, takže napríklad tesári, elektrikári, inštalatéri a sadrokartonári nosia každý iný štýl opasku.

Akú prácu vykonávate najčastejšie? Vyberte si opasok, ktorý bude vyhovovať nástrojom, ktoré na tieto práce používate. Ak sa venujete bežným domácim prácam, použite opasok na tesárske náradie, ktorý má zvyčajne dve veľké vrecká, puzdro na kladivo a až 15 menších vreciek rôznych veľkostí, do ktorých sa zmestí všetko od klincov cez úžitkové nože, kladivká až po meracie pásky.

Umiestnenie vreciek

Opasky na náradie sú dostupné v rôznych verziách, prispôsobené rôznym úlohám. Recenzie a teda skúsenosti reálnych používateľov hovoria:

  • opasok so závesnými vreckami na náradie nad každým bokom, s menším stredovým vreckom na ukladanie pásky, uľahčuje lezenie po rebríkoch alebo predkláňanie sa bez zaseknutia alebo prekážania naloženého opasku – skvelé napríklad na maľovanie.
  • opasok so závesnými vreckami na náradie nad každým bokom, s menším stredovým vreckom na ukladanie pásky, uľahčuje lezenie po rebríkoch alebo predkláňanie sa bez zaseknutia alebo prekážania naloženého opasku – skvelé napríklad na maľovanie.
  • opasky na náradie len s jedným bočným vreckom sú dobrou voľbou, ak nechcete so sebou nosiť oveľa viac ako obyčajné kladivo, skrutkovač a kliešte a chcete sa voľne pohybovať pri lezení po rebríkoch, alebo pri iných aktívnych domácich prácach.

Dizajn

Existujú dva základné typy opaskov na náradie: tie, ktoré sa len pripínajú okolo pása, a tie, ktoré majú traky, alebo pripevnenie na opasok, ktoré umožňuje, aby ramená absorbovali časť hmotnosti opasku na náradie, čím sa uvoľní tlak na chrbát. Ak nenosíte opasok pravidelne niekoľko hodín denne, alebo ak nemáte problémy s chrbticou, opasok v štýle postroja môže byť prehnaný.

Rozmer opaska

Jedným z najdôležitejších aspektov by malo byť, ako vám opasok na náradie sadne. Neriaďte sa nevyhnutne mierami pásu, pokiaľ nemáte v úmysle nosiť opasok presne na úrovni pása. Väčšina majstrov nosí opasky na náradie o niečo nižšie. Ak plánujete nosiť opasok na bokoch, alebo medzi pásom a bokmi, zmerajte si túto oblasť alebo si opasok vyskúšajte.

Ako vybrať najlepší opasok na náradie konkrétne pre vás?

Jednoduchá definícia najlepšieho opasku na náradie pre vás je tá, že udrží každý nástroj. ktorý potrebujete.

Keď vyberáte opasok na náradie, môže byť lákavé siahnuť po tom, ktorý má najviac vreciek. Odporúčame však najprv zvážiť, čo skutočne potrebujete mať pri sebe, a vybrať opasok na náradie podľa vašich potrieb. Napríklad, ak ste kutil, ktorý rieši projekty okolo vášho domu, ideálny môže byť opasok, ktorý zvládne niekoľko klieští a skrutkovačov. Na druhej strane, ak ste profík, možno budete chcieť niečo ako opasok od Draper Tools z kože upravenej olejom.

Vzhľadom na to, že požiadavky na prácu sa môžu meniť v priebehu času alebo dokonca zo dňa na deň, stojí za to zvážiť modulárny pás. Takýto opasok na náradie sa nedodáva so žiadnymi vreckami, ale môžete jednoducho pridať všetko príslušenstvo, ktoré potrebujete.

Nasadenie opasku je tiež dôležité, najmä ak nosíte veľa náradia. Nechcete niečo, čo vám skĺzne alebo vás spomalí. Ak máte veľa ťažkých nástrojov, mali by ste zvážiť opasok s trakmi. Niektoré opasky majú kovové pútka, ktoré vám pomôžu neskôr podľa potreby pridať traky. Opasok s trakmi môže byť módnym faux pas, pokiaľ ide o každodenný outfit, ale dáva veľký zmysel, keď robíte manuálnu prácu.

Pozorne si prezrite aj mechanizmus pracky, ak vyzerá ako možný bod zlyhania v budúcnosti, pustite daný model.. Potrebujete jednoduchú pracku, ktorá sa ľahko používa, ale poskytuje pevnú sponu.

Usporiadanie vášho opasku na náradie

Zdá sa, že o usporiadaní ani netreba veľmi hovoriť, však? Všetky nástroje jednoducho umiestnite na opasok tak, aby boli ľahko dosiahnuteľné a aby sa váha pekne rozložila, aby ste si nenamáhali chrbát. Ale nie je to také jednoduché!

Na jednej strane musíte myslieť na bezpečnosť. Jedným z dôvodov, prečo sú niektorí majstri frustrovaní z opaskov na náradie, je to, že kladivá alebo iné väčšie predmety majú tendenciu zachytávať sa o rebríky, dvere a tak ďalej. Takže pri zostavovaní pásu na náradie premýšľajte o tom, ako sa pri práci pohybujete, aby ste si mohli pás zorganizovať tak, aby ste eliminovali možné zaseknutia a bezpečnostné riziká.

Zamyslite sa aj nad umiestnením vreciek na klince a iných spojovacích prvkov. Nie je nič frustrujúcejšie, ako pohybovať sa po streche na kolenách tak, že musíte striehnuť, aby sa vrecko strešných klincov na vašom boku nerozsypalo všade. Pri organizovaní umiestnite vrecká so spojovacími prvkami tak, aby sa bez ohľadu na to v akej ste pozícii, nevysypali.

Extra tip na záver

Opasok opravte hneď, ako uvidíte nejaké trhliny a uchovávajte ho na chladnom, suchom a vyvýšenom mieste. Najlepšou možnosťou je odstrániť z neho všetky nástroje predtým, ako ho odložíte. Ak to nejde, vyberte aspoň tie najťažšie nástroje. Bez ohľadu na to, aký opasok si vyberiete, starajte sa oň a on sa postará o vás.


Lacné opasky na náradie už od 5 EUR

Pomohol vám náš test opaskov na náradie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší opasok na náradie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

sixteen − twelve =