Test cestovných kufrov

cestovný kufor Travelite City 4w M Jednoduchá otázka, ale nie až tak jednoduchá odpoveď. Na začiatku sme si povedali, že ideme po kufor, no keď sme uvideli to množstvo rôznych cestovných kufrov, už to až taká sranda nebola. Preto sme sa rozhodli napísať aj test kufrov a batožiny, lebo vlastne kufor je to jediné, čo chráni počas cesty všetky naše dôležité veci. Výber preto nikdy netreba podceniť.

Kvalitný cestovný kufor zabezpečí, že všetky veci dorazia spolu s nami do cieľa. To je jediné, čo si pri balení vecí na cestu želáme asi najviac. Práve preto je dôležité myslieť na kvalitu kufra, na jeho materiál, veľkosť a ďalšie dôležité detaily, ako sú kolieska a všetky priečinky. Niekto potrebuje len jedno veľké miesto v kufri, iní zbožňujú všetky tie malé priečinky na zips pre väčší poriadok. Vybrali sme preto rôzne najlepšie kufre na cestovanie, aby ste si spomedzi nich mohli vybrať ten svoj.

Budeme radi, keď sa zapojíte v závere do diskusie s vlastnými postrehmi, lebo spoločne si navzájom poradíme lepšie. Ďakujeme aj za všetky vaše zdieľania.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie kufre na cestovanie – TOP 6

ProduktObjemHodnotenieCena odRecenzie
Travelite City 4w S Berry
40 l5 out of 5 stars (5 / 5)69,95 EURČítať recenzie
Travelite Cabin 2w S
44 l5 out of 5 stars (5 / 5)49,95 EURČítať recenzie
SUITSUIT TR-1251/3-S Caretta
31 l5 out of 5 stars (5 / 5)71,50 EURČítať recenzie
Travelite City 4w M
78/86 l5 out of 5 stars (5 / 5)89,95 EURČítať recenzie
Titan Paradoxx 4w M
80/88 l5 out of 5 stars (5 / 5)119,95 EURČítať recenzie
Travelite Derby 4w M
69/79 l4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)69,95 EURČítať recenzie
Travelite City 4w L
113/124 l5 out of 5 stars (5 / 5)99,95 EURČítať recenzie
Titan Spotlight Flash 4w L
102 l 5 out of 5 stars (5 / 5)129,95 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kufrov


Ako vybrať najlepší cestovný kufor?

 1. Pevné alebo textilné kufre. Pevné cestovné kufre sa často označujú aj ako škrupinové kufre. Majú pevnú konštrukciu, sú ľahké, odolné a ideálne do lietadla. Textilné kufre sú lacnejšie, vhodné na cestovanie vlakom alebo autom a obvykle majú viac vreciek.
 2. Spinner kolieska alebo upright kolieska. Spinner kolieska sú otočné kolieska o 360°, takže sa s celým kufrom ľahšie manipuluje. Upright sú klasické, neotočné kolieska, s ktorými je kufor stabilnejší a lepšie zvládne takto napríklad aj schody.
 3. Veľkosť cestovných kufrov. Rozlišujeme vo všeobecnosti malé kufre, stredne veľké a veľké, prípadne extra veľké pre rodinné cestovanie alebo sťahovanie z mesta do mesta. Ideálne je mať doma jednu celú sadu a vybrať si vždy práve taký, ktorý vám vyhovuje na danú cestu najviac. Na služobnej ceste nebudete potrebovať kufor veľkosti L, ale na dovolenke vám S stačiť nebude.
 4. Rôzne materiály cestovných kufrov. Iné vlastnosti má cestovný kufor z textilu, iné škrupinový a celkom iné kožený kufor. Aj textil je z rôznych látok, používa sa najčastejšie nylon a polyester, ale i balistický nylon. Škrupinové kufre sú taktiež z rôznych materiálov, ako napríklad PP alebo ABS. Tie najlepšie škrupinové kufre na cestovanie sú z hliníka.
 5. Spôsob uzamknutia kufra. Dnes už všetci cestujúci, ktorí používajú leteckú dopravu, poznajú nutnosť uzamykania kufra. Buď má kufor vstavané zamykanie TSA, alebo viete dokúpiť kladku na uzamknutie kufra. Pri cestovaní autom alebo vlakom môžete taktiež zvážiť uzamknutie kufra.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte kufrov a batožiny na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody textilných kufrov?

Medzi hlavné výhody patrí predovšetkým ich cena. Hodia sa na cestovanie autom alebo vlakom, niektorí ich používajú aj pri cestovaní lietadlom s prídavným zámkom. Najlepšie textilné kufre majú rozšíriteľný objem, niektoré dokonca až o 15 litrov. Materiál sa pekne poddá a ľahšie ho zazipsujete aj keď je o čosi preplnenejší. Veci v ňom vám však po ceste v daždi pravdepodobne zmoknú, nehodí sa na cestu lietadlom a pri zašpinení čistenie nie je až tak jednoduché.

Z akých materiálov sa vyrábajú textilné kufre?

 • Najčastejšie je to nylon a polyester.
 • Nylonové kufre sú pevné, odolné, pestrofarebné a nie sú ťažké.
 • Polyesterové kufre sú menej odolné, ale lacnejšie.
 • Používa sa ešte balistický nylon, ktorý sa ľahko čistí, je pevný a odolá aj rôznym pádom. Cena je však vyššia.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody škrupinových kufrov?

Najlepšie škrupinové kufre na cestovanie sú odolné, ochránia napríklad aj krehkejšie suveníry, sú nepremokavé a majú pekný dizajn. Hodia sa na cestovanie vlakom, autom aj lietadlom. Ich nevýhodou môže byť vyššia cena a väčšina z nich nemá možnosť zväčšenia priestoru. Menej kvalitné škrupinové kufre môžu mať časom drobné preliačiny alebo prasknú.

Z akých materiálov sa vyrábajú škrupinové kufre?

 • Škrupinové kufre sú pevné vďaka materiálom ako ABS, PP, PC a modernejšie materiály ako je hliník alebo CURV.
 • ABS je akrylonitril butadien styren, ktorý je pevný a odolný, ale pri pádoch a zlom zaobchádzaní môže prasknúť. Sú však cenovo dostupné a mnohým cestujúcim postačujú.
 • PC je polykarbonát, ktorý je ľahší ako ABS takže kufor váži ešte menej. Pevnosť je lepšia ako pri ABS.
 • PP je polypropylen, ktorý je pružný, ľahký a vysoko odolný.
 • ALU sú hliníkové kufre vyznačujúce sa vysokou odolnosťou, ale ich nevýhodou je vyššia cena.
 • CURV je kvalitný cestovný kufor s vlastnosťami ako pri materiály PP, ale sú tenšie, a teda aj ľahšie.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody kožených kufrov?

Kožené kufre sú cenovo náročné, ale odmenou vám bude elegancia a štýlovosť, kamkoľvek sa s ním vyberiete. Pri správnej starostlivosti majú dlhú životnosť, ale neodporúčajú sa na cestu lietadlom, keďže s batožinou nie je vždy najlepšie zaobchádzané a koža je náchylnejšia na škrabance. Obvykle ich nájdete len v malých veľkostiach, takže sú skvelé ako príručná batožina.

Čo znamená, že kufor má expandér?

Expandér je priestor navyše, teda viete odzipsovať voľný priestor a kufor sa tak o kúsok zväčší. Najlepšie kufre na cestovanie z textilu majú expandér, ktorý vám pridá až 15 litrov, čo je celkom slušné.


Lacné kufre na cestovanie už od 50 EUR

Pomohol vám náš test cestovných kufrov a batožiny? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný cestovný kufor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *