Nezařazené

Najlepšie pracovné topánky

CXS Universe Comet S3 Najlepšie pracovné topánky sú pohodlné, komfortné pre nohy počas celej doby práce, ale zároveň ochránia pred neželaným úrazom. V súčasnosti sú v ponuke kvalitné pracovné topánky navyše aj v celkom modernom dizajne, takže nehrozia ťažkopádne pôsobiace obrovské topánky pre vás alebo vašich zamestnancov.

Rozhodli sme sa aj my povenovať tejto oblasti a prinášame zaujímavý test pracovnej obuvi, v ktorom riešime, ako vybrať pracovné topánky a čo všetko pri výbere sledovať. Predovšetkým sú to samozrejme normy a typ práce, no záleží aj na ďalších vlastnostiach obuvi. Spolu sa pozrieme na to, čo si pri výbere treba všímať.

Ďakujeme, že aj tento náš rebríček zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na všetky vaše zaujímavé postrehy a rady. Spolu s nami tak test tvoríte aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie pracovné topánky – TOP 6

ProduktVeľkosťHodnotenieCena odRecenzie
1.CXS Universe COMET S3
37 až 48[usr 5 text="true" tooltip="true"]41 EURČítať recenzie
2.Grinder S3
36 až 48[usr 5 text="true" tooltip="true"]52 EURČítať recenzie
3.Derrick Denim S1P
39 až 48[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
4.ADAMANT CLASSIC O1
36 až 50[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie
5.Topánky Prestige
35 až 46[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]48 EURČítať recenzie
6.Nízke čižmy Inverness 100
41 až 46[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]11 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku pracovnej obuvi


Aké sú najlepšie pracovné topánky na trhu?

 1. CXS Universe COMET S3
 2. Grinder S3
 3. Derrick Denim S1P
 4. ADAMANT CLASSIC O1
 5. Topánky Prestige
 6. Nízke čižmy Inverness 100

Ako vybrať najlepšie pracovné topánky?

 • Pracovná obuv alebo bezpečnostná obuv. Tieto pojmy sa v praxi často zamieňajú. Pracovná obuv obvykle nemá ochrannú špičku pri prstoch a je označená veľkým písmenom “O”. Bezpečnostná obuv už má ochranu pred nárazmi v prednej časti a označuje sa veľkým písmenom “S”. Rozhodli sme sa, že náš test bude zahŕňať obe kategórie, lebo často sa potrebujú kupujúci dozvedieť čo najviac všeobecne o obuvi vhodnej na prácu.
 • Správna veľkosť pracovnej obuvi. Znie to ako samozrejmosť, ale ešte stále je správna veľkosť obuvi vo všeobecnosti podceňovaná. Najlepšie pracovné topánky sú tie, ktoré osobe sedia presne na nohách, netlačia, ale ani nie sú väčšie, lebo iba tak môže obuv plniť ochrannú funkciu. Záleží niekedy aj na strihu a tvarovaní topánky (niektoré sú užšie a iné širšie), preto ich treba skúšať. Každý pracovník má vždy svoj pár pracovných topánok.
 • Vyberajte pracovnú obuv podľa typu práce. Iný typ pracovnej obuvi potrebujú elektrikári, inú obuv potrebujú pracovníci v závodoch s nebezpečnými látkami. Vždy vyberajte podľa toho, kde sa pracovník bude pohybovať, aby boli nohy správne chránené.
 • Certifikáty a normy pracovnej obuvi. Kvalitné pracovné topánky sú označené symbolmi alebo skratkami, ktorými sú popísané ich vlastnosti a určenie. U nás obuv “S” spĺňa normu EN ISO 20345, obuv označená “O” spĺňa EN ISO 20347, obuv označená ako “P” má spĺňať normu EN ISO 20346. Ďalšie skratky vám o vlastnostiach topánok prezradia viac a vždy ich výrobca uvádza niekde na krabici alebo v popise topánok ak kupujete online.
 • Ďalšie doplnky k pracovným topánkam. Určite je vhodné myslieť na náhradné šnúrky do pracovných topánok, zabezpečiť pracovné ponožky alebo vložky do topánok trebárs s antibakteriálnymi vlastnosťami.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test pracovných topánok na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Akú pracovnú obuv potrebujú elektrikári?

Elektrikári pracujú často v nebezpečnom prostredí, a preto potrebujú pracovnú obuv s elektrickou izoláciou alebo so zvodom statického náboja.

Kvalitné pracovné topánky pre elektrikárov majú často označenie “A” – antistatická obuv alebo “I” – elektricky izolačná obuv. Často sa hodia aj pracovné topánky schopné odvádzať elektrostatický náboj, ktoré nájdete napríklad pod označením “EDS”.

S akými doplňujúcimi označeniami sa môžeme stretnúť pri kúpe pracovných topánok?

Pracovné topánky môžu mať napríklad takéto doplňujúce označenie:

 • CR – zvršok topánok je odolný voči prerezaniu.
 • M – ochrana priehlavku topánok
 • I – elektricky izolačná obuv
 • A – antistatická obuv
 • EDS – pracovná obuv odvádza elektrostatický náboj
 • C – vodivá obuv
 • E – pracovné topánky absorbujú tlak v oblasti päty
 • P – odolnosť podrážky pred prepichnutím
 • AN – pracovné topánky chránia aj členok
 • SRA – odolnosť topánok proti pošmyknutiu sa na keramickej dlažbe
 • SRB – odolnosť topánok proti pošmyknutiu sa na oceľovej podlahe
 • SRC – pracovné topánky kombinujú SRA a SRB
 • FO – podrážka topánok odolá olejom a uhľovodíkom
 • HRO – podrážka odolá teplu
 • CI – podrážka odolá chladu
 • WRU – zvršok je odolný proti preniknutiu vody
 • Pracovné topánky s nakreslenou vločkou sú zateplené.

Aké pracovné topánky sú vhodné pri mechanických prácach?

Mechanické práce sú náročné a záleží od toho, v akom prostredí sa pracovníci pohybujú. Často hrozí riziko poranenia čiže je nutná spevnená špička a mimoriadne dôležitá je aj ochrana pred pošmyknutím. Kvalitné pracovné topánky pri mechanických prácach by mali mať aj ochranu pri stúpnutí na ostrejší predmet.

Aké sú najčastejšie nároky na pracovné topánky?

Vždy záleží od toho, pri akej práci budú nosené. Dôležitá je najčastejšie ochrana proti prepichnutiu ostrými predmetmi a ochrana pred prerezaním.

Ak sa práca vykonáva v zime, najlepšie pracovné topánky budú určite aj zateplené.

Pri práci so škodlivými alebo inak nebezpečnými kvapalinami sú nevyhnutné kvalitné pracovné topánky s vysokou odolnosťou a nepriepustnosťou.

Majú pracovné topánky aj reflexné prvky?

Niektoré kvalitné pracovné topánky majú aj reflexné prvky. Ak hľadáte topánky na prácu v exteriéry, pracovná obuv by mala mať určite aj reflexné prvky pre zvýšenie bezpečnosti.


Lacné pracovné topánky už od 8 EUR

Pomohol vám náš test pracovnej obuvi? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné pracovné topánky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − 10 =