Smart Things

Test dronov

Dron DJI Phantom 4 Drony ponúkajú zábavu pre nadšencov, modelárom zas možnosť vystavať si vlastný dron a profesionálny fotograf môže fotiť krajinu alebo rodinné oslavy či svadby z vtáčej perspektívy. Unikátna môže byť aj tvorba vlastných videí z prírody alebo miest, ktoré navštívite. Najlepšie drony s kamerou dokážu vytvoriť videá vo Full HD kvalite, takže sa môžete o svoje zážitky smelo podeliť s priateľmi aj na sociálnych sieťach.

Ako však vybrať najlepší dron? Čo si všímať pri kúpe? Najlepšie drony sú kvalitné, s dobrou výdržou batérie a s poriadnou stabilizáciou pre kameru. Iné nároky však majú začiatočníci, ktorí sa v prvom rade potrebujú naučiť dron ovládať tak, aby sa nezničil – vystačia si teda pre začiatok s jednoduchším dronom. Náš test dronov vám poradí s výberom a tiež odpovieme na najčastejšie otázky kupujúcich.

Test kvadrokoptér na našej stránke je vždy aktuálny a plný užitočných informácii, ktoré vám pomôžu pri kúpe. Navyše tento rebríček obohacujeme o odpovede na najčastejšie otázky ľudí, ktorí si potrebovali vybrať dron a v závere sa tešíme v diskusii na vaše podnety a skúsenosti.

[ssba]

Test – najlepšie drony – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Dron DJI Phantom 4
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1 024,80 EURČítať recenzie
2.DJI Mavic Pro
[usr 5 tooltip="true" text="true"]990 EURČítať recenzie
3.YDJI Mavic Air
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]848,99 EURČítať recenzie
4.DJI Phantom 3 Standard
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]549 EURČítať recenzie
5.DJI Spark
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]488,40 EURČítať recenzie
6.Parrot Bebop Drone 2
[usr 4.5 tooltip="true" text="true"]427,20 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dronov


Test – najlepšie drony pre začiatočníkov – TOP 3

HodnotenieCena odRecenzie
1.Syma X5SW
[usr 5 tooltip="true" text="true"]69 EURČítať recenzie
2.SYMA X8SW
[usr 5 tooltip="true" text="true"]138,90 EURČítať recenzie
3.Syma X5C
[usr 5 tooltip="true" text="true"]65 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dronov


Ako vybrať najlepší dron / kvadrokoptéru?

 1. Batéria, výdrž batérie. Výdrž batérie dronov sa pohybuje od 5 minút až do 1 hodiny. Závisí to od ceny dronov a od konkrétneho modelu. Tie lacnejšie majú výdrž batérie do 10 minút, potom ich treba nabiť. K niektorým je však možné dokúpiť ďalšiu batériu.
 2. Odolnosť voči poškodeniam. Ak ste začiatočníkmi, oceníte dobrú odolnosť voči poškodeniam, napríklad spevnený rám okolo rotorov a celkovo pevnejšiu konštrukcie, ktorá prežije aj nárazy a pády. Je dobré kupovať dron od značiek s dobrým menom a nezabúdajte zisťovať ešte pred kúpou dostupnosť náhradných dielov.
 3. Doplnkové funkcie. Vyberajte podľa toho, čo potrebujete, resp. čo viete využiť. Niektoré drony majú napríklad kompas, barometer, GPS a rôzne možnosti ovládania (smartfónom, tabletom, pribaleným ovládačom). S počtom funkcii rastie aj cena, ale určite je dobré priplatiť si navyše všetko, o čom si myslíte, že to budete potrebovať, než by ste potom ľutovali.
 4. Dosah ovládania. Čo sa týka dosahu ovládania, pohybuje sa približne od 50 metrov až do nejakých 300 metrov. Opäť to závisí od ceny, ktorú viete zaplatiť za konkrétny dron.
 5. Tvorba videí a fotografovanie. Na to, aby ste mohli natáčať videá a fotografovať, potrebujete aspoň dvojosú stabilizáciu. Samozrejmosťou je kvalitná kamera, ktorá môže byť súčasťou dronu.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test dronov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Koľko vrtúľ môže mať dron?

Podľa počtu vrtúľ/rotorov delíme drony na:

 • a) Trikoptéry – majú tri rotory takže sú obratnejšie v zmenách smeru, ale pomerne horšie sa ovládajú pod rôznymi vplyvmi počasia. Je s nimi zábava.
 • b) Kvadrokoptérynajpredavanějšie drony so štyrmi rotormi. Sú najviac používané pretože ide o nejaký kompromis medzi dobrou obratnosťou a dobrou stabilitou.
 • c) Hexakoptéry – majú šesť rotorov a dajú sa kúpiť aj u nás.
 • d) Oktokoptéry – majú až osem rotorov takže patria medzi najstabilnejšie.

Čo znamenajú skratky označenia dronov?

 • RFT (Ready To Fly) – drony určené začiatočníkom, sú už postavené a pripravené na používanie v podstate hneď po rozbalení.
 • ARF (Almost Ready to Fly) – ide o drony, ktoré si musíte poskladať z jednotlivých dielov; skladáte riadiace jednotky, motory, celý dron ako nejakú stavebnicu. Obvykle si takéto drony kupujú nadšenci modelov a skúsenejšie osoby z tejto oblasti.
 • BNF (Bind and Fly) – drony pre skúsenejších a pokročilejších majiteľov dronov. Nezvyknú mať ovládač, najčastejšie sa len spárujú so smartfónom alebo tabletom.
 • FPV (First Person on View) – ide o drony schopné ponúknuť „pohľad pilota“ vďaka profesionálnym FPV okuliarom. Použiť sa však dá aj tablet alebo smartfón.

Aký dron potrebuje úplný začiatočník?

Ak ste dron doteraz ešte nemali, vystačíte si s lacnejším modelom, na ktorom sa môžete učiť ovládanie. Neodporúča sa kupovať hneď drahší dron nakoľko ak sa rozbije, bude vám to oveľa viac ľúto. Určte sa ovládanie dronu a manévrovanie s ním na lacnejšom. Pokiaľ zistíte, že vás to baví, až potom môžete investovať do drahších modelov. Na zábavu sú vhodné drony v cene okolo 50 až 70 eur s dosahom približne 40 metrov.

V akých cenách sa pohybujú jednotlivé drony?

Najlacnejšie zakúpite aj za 60 eur a budú slúžiť dobre hlavne úplným začiatočníkom. Drony v cene okolo 120 eur znamenajú trošku väčšie drony s dosahom približne 100 metrov a dobou letu do desiatich minút. Majú spravidla lepšiu stabilitu ako tie lacnejšie drony a niekedy majú aj zabudovanú kameru, ktorá síce nie je práve v najlepšej kvalite pre top videá, ale poslúži na jednoduché natáčanie okolia.

Drony nad hranicou nejakých 250 eur môžu byť už aj s uhlíkových vlákien, takže vedia lietať rýchlosťou do 40 km/h. Drahšie drony majú možnosť uchytenia, takže si viete kúpiť kameru podľa vlastného uváženia. Drony v cenách okolo 1 800 eur a viac vedia točiť videá v 4K kvalite a sú stabilné aj na natáčanie svadieb, osláv či prírody.

Kde začať používať nový dron?

Ideálne sú miesta, kde nemôžete ublížiť zvieratkám ani iným ľuďom. Vhodnými miestami sú okraje lesov, priestory za mestom, polia a lúky, veľké ihriská. Vždy dbajte na to, aby ste skúšaním dronu neublížili iným, najmä ak ho začínate používať a učíte sa.


Lacné DRONY už od 31.20 EUR

Pomohol vám náš test dronov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší dron na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 + eleven =

 • Doporučte mi niečo – aj s foťákom – tak do 250€. Už dosť dlho fotím s C-550 kou plus potrebné objektívy no a usilovne si šetrím na Pentax 645. Špecializujem sa na fotenie starých baní – sú to prekrásne fotky. Potrebujem aj fotky určitých miest aj z výšky – 550 ka na dron nie je vhodná, tak prosím niečo doporučiť – bol by som rád, keby to fotilo aj v RAW. Ďakujem za radu.
  Viktor