Móda

Najlepšie a najteplejšie zimné topánky

Zimné boty na sneh Topánky na zimu by mali byť kvalitné, zateplené a nepremokavé, v ideálnom prípade navyše očakávame, že vydržia dobre slúžiť viac než len jednu sezónu. Na druhej strane nás pri nakupovaní ovplyvňuje aj móda a samozrejme cena. Vybrať si tie najlepšie zimné topánky môže byť celkom náročné. Nakupovanie nám neuľahčuje ani obrovské množstvo obchodov a ešte väčšie množstvo online predajní s nespočetnou ponukou značiek.

Myslite predovšetkým na to, že vhodne zimné topánky sú tie, ktoré vyhovujú práve vám – a preto sa spoliehajte predovšetkým na svoj vlastný vkus a vlastné nároky. Radšej si za kvalitu priplaťte ak to dovoľuje rozpočet, aby vás nový pár zimných topánok nezradil svojou mizivou kvalitou v strede mrazivých dní.

Pozreli sme sa aj na tému topánok a na to, ako vybrať najlepšie topánky na zimu spomedzi aktuálnej ponuky. Zozbierali sme zaujímavé informácie, ktoré sme stručne zhrnuli pre článok.

Budeme radi, keď vám tento prehľadný test topánok na zimu pomôže pri nakupovaní, a vy si aj vďaka nasledujúcim radám vyberiete najlepšie zimné topánky nech vás mrazy a sneh neprekvapia.

Ďakujeme za všetky vaše zdieľania na sociálnych sieťach a tešíme sa na všetky vaše postrehy, ktoré nám píšete v závere do diskusie. Spolu s nami tak tvoríte tento rebríček aj vy.

[ssba]

Najlepšie a najteplejšie zimné topánky podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktUrčenieHodnotenieCena odRecenzie
1.Timberland Premium 6
In Waterproof Boot
pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]210 EURČítať recenzie
2.Merrell ALL OUT
BLAZE FUSION NORTH
pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
3.Nike MANOA LEATHER
pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
4.Outdoorová obuv MUSTANG
pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]93 EURČítať recenzie
5.adidas HOOPS 2.0 MID
pánske[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]52 EURČítať recenzie
1.Timberland 6in Premium
WP Boot L/F- W
dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
2.Helly Hansen SERAPHINA W
dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie
3.Converse Run Star Hike
dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
4.Nike W Air Max Dia Winter
dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
5.Mušketierky TOMMY JEANS
dámske[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]202 EURČítať recenzie
6.adidas Originals KIELLOR W
dámske[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zimných topánok


Ako vybrať najlepšie topánky na zimu?

  • Suchá alebo mokrá zima. V ideálnom prípade by sme mali mať doma 2 páry zimných topánok – jedny na mokrú zimu (sneh, blato) a druhé na suchú zimu (mráz, bez snehu, ľad). Vyberajte podľa toho, či zimné topánky majú byť nepremokavé, či potrebujete podpätok, alebo chcete protišmykovú podrážku.
  • Materiál zimných topánok. Aj tie najlepšie zimné topánky sa časom opotrebujú, no na druhej strane ide aj o to, pre aký materiál ste sa rozhodli. Pravá koža má vynikajúce vlastnosti a hodí sa pre výrobu zimných topánok, ale treba sa o tento materiál pravidelne starať. Syntetická koža je cenovo dostupnejšia, no je treba myslieť na pomerne rýchle opotrebenie. Semiš je ideálny pre suché zimné dni.
  • Podrážka na zimných topánkach. Kvalitné zimné topánky majú vyššiu podrážku, ktorá pôsobí niekedy naozaj robustne – je to pohodlné pre vaše nohy a zároveň sú zimné topánky, vďaka tomu na pocit o čosi teplejšie. Dôležité však je mať na topánkach protišmykovú podrážku a v prípade, že majú zimné topánky aj podpätok, mal by byť pogumovaný pre lepšiu stabilitu napríklad na šmykľavom chodníku.
  • Zateplenie zimných topánok. Najčastejšie sa stretnete s kožušinkou, a tá môže byť pravá (lepšia pre vaše chodidlá) alebo syntetická (nevhodné na celodenné nosenie, nakoľko sa nohy viac potia, čo môže časom viesť k rôznym problémom kože). V ponuke sú však aj iné materiály, ktoré dokážu zatepliť, ale noha sa v nich nebude až tak potiť, a to aj pri dlhom nosení. Existujú aj kvalitné zimné topánky s ovčou vlnou.
  • Ošetrovanie zimných topánok. Bez starostlivosti sa aj kvalitné zimné topánky poškodia o čosi skôr, a tak si dajte poradiť napríklad od obsluhujúceho personálu, alebo si pozrite možnosti ošetrovania odporúčané daným eshopom. Vyberajte prípravky vhodné pre konkrétne materiály, z akých sú vaše nové topánky na zimu vyrobené.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test zimných topánok na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa jednoducho zorientovať v materiáloch pri zimných topánkach?

Počas suchých, zimných dní bez snehu, sú ideálne zimné topánky s protišmykovou úpravou a so zateplením. Pre zimné dni plné snehu potrebujete navyše aj nepremokavé vlastnosti.

Brúsená koža, semiš, je vynikajúca na prechod z jesene do zimných dní kedy ešte nie je mokro, ale už potrebujete teplé topánky. Často sú farebné, ladia s veselými farbami kabátov a kabeliek. Čistite ich s jemnou kefkou, ktorá má gumené štetinky, alebo so suchou handričkou. Používajte impregnáciu.

Syntetická koža, alebo tiež umelá koža, sa skôr opotrebuje, ale takéto zimné topánky sú cenovo dostupné a viete ich jednoducho ošetriť navlhčenou handričkou vo vlažnej vode. Aj syntetickú kožu je treba ošetrovať, minimálne krémovaním.

Pravá koža je mäkká, poddajná a pri správnej starostlivosti vydrží aj niekoľko sezón. Pýtajte si kozmetiku pre obuv z pravej kože.

Sú snehule dobrou voľbou?

Snehule sú určené len do snehu (ako naznačuje ich pomenovanie) a podľa mnohých ortopédov by nemali byť nosené celodenne každý deň. Využijete ich počas dní plných snehu, kedy nohy potrebujete chrániť pred premočením, no pri pravidelnom dennom nosení neposkytujú nohám dostatočnú oporu a veľmi rýchlo sa vychodia – spozorujete vybočenie chodidiel do strán. Kvalitné zimné snehule už majú pevnejšiu podrážku, ale stále sa podrážka omnoho skôr schodí.

Ako vybrať zimné pracovné topánky?

Samostatnú kategóriu zimnej obuvi tvoria pracovné topánky. Tie by okrem zateplenia mali byť aj pevne sedieť na nohách (s čím súvisí aj výber správnej veľkosti pracovnej obuvi, ktorý je kľúčový) a odolné napríklad voči rozrezaniu ostrým predmetom.

Čo sa týka zateplenia, zimná pracovná obuv je v súčasnosti zateplená modernejšími podšívkami, ktoré dobre odvádzajú pot a nohy sa tak aj po celodennom nosení spotia len minimálne. Nepodceňujte kvalitné pracovné ponožky, pretože tie majú tiež svoj význam, rovnako ako vymeniteľné stielky, vďaka ktorým sa predíde zápachu a obuv môže lepšie dýchať.

Označenie WRU na zimnej pracovnej obuvi znamená, že zvršok odolá prieniku vody a aj absorbovaniu vody. Označenie CI napovie, že zimné topánky majú podrážku izolovanú voči chladu. Kategória S3 udáva pracovne topánky s bezpečnostnou špičkou a s odolnosťou voči prieniku vody, navyše sa ostrými hranami neprepichnú.

Ako vysoký by mal byť podpätok pri dámskych topánkach na zimu?

Dámske zimné topánky by mali mať podľa ortopédov podpätok vysoký 3 až najviac 5 cm. Je nutné myslieť na pohodlie a stabilitu počas chôdze. Kvalitné zimné topánky majú podpätok s protišmykovou úpravou.


Lacné zimné topánky už od 60 EUR

Pomohol vám náš test zimných topánok? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné najteplejšie zimné topánky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

14 − 1 =