Móda

Kvalitné pánske a dámske hodinky

Hodinky Festina Chronograph V súčasnosti sú klasické hodinky na rukách záležitosťou prestíže, vlastného vkusu a vyjadrenia svojej osobnosti. Je pravdou, že sa už nekupujú ani tak pre účel, aj keď mnohí ešte stále jednoducho potrebujú mať na ruke hodinky a skutočne byť všade na čas – teraz ide skôr o doplnok. Kvalitné pánske a dámske hodinky sú na rukách doslova šperkom.

Ako si však vybrať tie najlepšie hodinky? Okrem množstva kvalitných hodiniek sú na trhu aj fejky a rôzne tzv. pseudoznačky, ktoré nemajú za sebou žiadnu tradíciu aj keď cenou „konkurujú“ dlhoročným výrobcom. Aby ste si dobre vybrali, prinášame nielen vybrané TOP hodinky, ale aj zaujímavé rady a informácie.

Aj keď hlavnú úlohu nepochybne zohráva dizajn hodiniek, je dobré myslieť aj na kvalitu remienka, odolnosť voči poškriabaniu a tiež na kvalitu samotného strojčeka.

Ak sledujete trendy a viete vopred, že chcete stále iné hodinky a doplnky podľa najnovšej módy, nemusíte investovať tisíce do hodiniek. No pokiaľ chcete jedny poriadne na niekoľko rokov v univerzálnom štýle, potom potrebujete vedieť o hodinkách viac.

[ssba]

Najlepšie pánske hodinky podľa nás – TOP 8 modelov

Hugo Boss Intensity
od 205 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Casio Edifice
od 115 €
[usr 4.9 text=”true” tooltip=”true”]
Hugo Boss Companion
od 181 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Festina Chronograph
od 123 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Fossil JR1401
od 134 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Citizen Promaster Chrono
od 1431 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Festina 20536/4
od 224 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Citizen Eco-Drive
od 381 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Ukázať celú ponuku pánskych hodiniek


Najlepšie dámske hodinky podľa nás – TOP 8 modelov

Michael Kors 3178
od 64 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Tommy Hilfiger Mia
od 116 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Festina Boyfriend
od 67 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Fossil Jacqueline
od 83 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Citizen Elegant
od 364 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Festina Mademoiselle
od 79 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Gant Vernal Lady
od 57 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Fossil ES3203
od 112 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Ukázať celú ponuku dámskych hodiniek


Ako si vybrať kvalitné hodinky?

 1. Materiál hodiniek. Kvalitné značkové hodinky sú vyrábané napríklad z platiny alebo titánu, ktorý je veľmi ľahký, ale zároveň zaručuje vysokú kvalitu, odolnosť a je vhodný aj pre alergikov. Samozrejme, cena je podstatne vyššia. Populárne sú keramické hodinky, ktoré sa takmer nedajú poškriabať, takže sa vyznačujú veľmi dobrou tvrdosťou, ale v prípade pádu na dlažbu sa zvyknú poškodiť naštiepením. Kompromisom je pevná oceľ, ale tá nevyhovuje niektorým alergikom a navyše takéto hodiny sú ťažké. V súčasnosti poznáme aj plastové hodinky, ktorých výhodou je vysoká odolnosť, neoxidujú, sú ľahké a ideálne pre alergikov. Najlacnejšie sú hodinky vyrábané z najrôznejších zliatin – bohužiaľ oxidujú, sú nevhodné pre alergikov, neznesú ani pokvapkanie vodou napríklad pri umývaní rúk.
 2. Poháňanie hodiniek. Strojčeky môžu byť poháňané batériou, solárne, kineticky alebo mechanicky. Batériové sú najpožívanejšie, jedna batéria vydrží približne 2 roky, a potom ju stačí vymeniť. Solárne sú komplikovanejšie na výrobu nakoľko je pod ciferníkom malý solárny panel, ktorého životnosť je cca 10 rokov. Kinetické sa nabíjajú pohybmi ruky pri bežnom nosení a životnosť je rôzna podľa výrobcu. Mechanické treba doťahovať, pričom na jedno dotiahnutie vydržia 36 až 46 hodín.
 3. Sklíčko hodiniek. Najlacnejšie hodinky majú plastové sklíčko, ktoré je málo odolné voči škrabancom, ale zároveň najjednoduchšie na výrobu. Medzi najdrahšie sklíčka patria zafírové, ktoré sú pevné a vysoko odolné pri pádoch aj škrabancoch. Kompromisom sú minerálne sklíčka s dobrou odolnosťou aj pevnosťou, postačujúce na bežné nosenie počas niekoľkých rokov.
 4. Strojček v hodinkách. Môže byť digitálny, quartzový alebo mechanický. Digitálne sú najlacnejšie a je v podstate jedno, kto ich vyrába. Pri quartzových je kvalita štandardná a ide o akýsi kompromis. Mechanické strojčeky sú najlepšie a najkvalitnejšie vtedy, keď ich vyrába priamo daná značka, pretože na celý proces výroby dohliada; v opačnom prípade nemusíte kúpiť kvalitu.
 5. Účel hodiniek. Pokiaľ si potrpíte na módne trendy je predpoklad, že budete meniť často aj hodinky, a tak nie je nevyhnutné investovať vyššie sumy peňazí do hodiniek. Pokiaľ máte radi nadčasovosť a chcete nosiť jedny hodinky viac než len jednu sezónu, potom myslite na kvalitu a univerzálny dizajn. Športové hodinky by mali byť ľahké a ponúkať viaceré užitočné funkcie. Detské hodinky nemajú byť príliš drahé, ale zároveň by sa mali dieťaťu páčiť.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte tipy na kvalitné hodinky na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako rozlíšim quartzové hodinky od mechanických?

Rozdiel je v sekundovej ručičke. Quartzové hodinky majú sekundovú ručičku, ktorá akoby každú sekundu poskočila; pohybuje sa trhavo. Mechanické hodinky majú sekundovku, ktorá sa pohybuje plynulo.

Aký je rozdiel medzi water resistant hodinkami a waterproof hodinkami?

 • Hodinky s označením WATER RESISTANT sú vodeodolné, napríklad nepoškodí ich ani dážď, poliatie vodou alebo sneženie, ak by vám vytŕčali spod vetrovky v zime. Úplne stačia pre každodenné nosenie do práce, alebo niekam do spoločnosti.
 • Hodinky s označením WATERPROOF sú vodotesné, takže s nimi môžete plávať, vziať si ich bez obáv k bazénu alebo sa s nimi dokonca aj potápať.
 • Hodinky s označením 3 ATM alebo 3 BAR nie sú chránené pred vodou pri sprchovaní alebo umývaní rúk. Až od označenia 5 ATM alebo 5 BAR a vyššie; hodinky 5 ATM zvládnu krátke sprchovanie, pri označení 100 ATM sa môžete potápať do hĺbky viac ako 800 metrov.

Ako vybrať hodinky pre dieťa?

Myslite na to, že deti zväčša svoje hodinky jednoducho stratia niekde v škole, počas športovania alebo len tak vonku. Nemá preto zmysel investovať do prehnane drahých modelov. Ideálne sú také hodinky, ktoré sa dieťaťu budú páčiť, a tak bude mať chuť ich nosiť každý deň. Mali by byť z plastu, ktorý je ľahký, vďaka čomu nezaťažuje detskú ruku. Nezabúdajte na vodeodolnosť a dostatočne viditeľné číslice. Odborníci odporúčajú detské hodinky aj so sekundovou ručičkou. Nosiť by sa mali niekedy okolo 5 rokov.

Ako vybrať športové hodinky?

Vyberajte podľa toho na aký druh športu ich potrebujete, resp. pri akých športoch ich budete mať na ruke. Taktiež sa zamyslite nad funkciami, nech viete koľko potrebujete zainvestovať. Kvalitné športové hodinky majú napríklad búrkový alarm, zobrazujú východ a západ slnka, ďalej majú krokomer, barometer, hĺbkomer, kompas, teplomer, stopky, poskytujú sledovanie osobných rekordov a mnohé ďalšie.

Aké hodinky nosia páni najčastejšie?

Kvalitné pánske hodinky sú aktuálne buď ladené do tradičnej čiernej alebo hnedej, alebo v prípade výraznej osobnosti môžu byť aj okázalejšie – zdobené kamienkami. Výraznejšie sa hodia na dôležité biznis stretnutia a do spoločnosti, decentnejšie na každodenné nosenie a všedné dni. K univerzálnemu štýlu patria pánske hodinky vo farbe zlata a striebra.

Aké hodinky nosia dámy najčastejšie?

Trendom sú kvalitné dámske hodinky vo farbách ružového zlata, klasického žltého zlata alebo bieleho zlata. Nič nepokazíte ani decentným remienkom v telovej farbe, v bielej alebo čiernej farbe. V ponuke sú tiež farebné remienky, ktoré môžu hodinky vkusne zladiť s kabelkou, opaskom alebo topánkami.

Čo znamená after glow?

Po stlačení tlačidla sa ciferník rozsvieti a po uplynutí piatich sekúnd sa sám vypne.

Čo znamenajú skratky PVD a MUD?

 • PVD – náter, vrstva chrániaca hodinky pred korodovaním a miernym oderom.
 • MUD – hodinky sú odolné voči zaneseniu prachom.

Aké je akrylické sklo?

Ide o lacné sklo na ktorom sa robia škrabance až ryhy. Nie je odolné ani voči nárazom a pádom.

Aké je antireflexné sklo?

Sklíčko má úpravu, vďaka ktorej sa číslice dobre čítajú aj na ostrom slnku.

Aké sú antimagnetické hodinky?

Strojček je vo vnútri hodiniek chránený puzdrom voči vplyvom magnetického poľa; hodinky by tak mali byť ešte presnejšie.

Ak vás zaujímajú chytré hodinky, pozrite si náš výber v špeciálnom článku.


Najlepšie značky hodiniek

Festina

Švajčiarsko, rok 1902 – značka hodiniek Festina vždy napredovala a inak tomu nie je ani dnes, o čom svedčí aj jej popularita. Ročne predajú približne päť miliónov hodiniek.

Festina Group zahŕňa napríklad aj značky ako Lotus alebo Calypso. V ich ponuke nájdete aj najmodernejšie Festina Smartime, ktoré spájajú eleganciu s aktuálnymi trendami. Majú krokomer, počasie, budík a samozrejme aj športové režimy či monitoring spánku a tepu. Môžete tak nosiť na zápästí nádherné hodinky s modernými funkciami v elegantnom prevedení. Nechýba ani plne nastaviteľný ciferník.

Značka Festina je celosvetovo obľúbená, nájdete ju takmer v 90 krajinách sveta na piatich kontinentoch. Výnimkou nie je ani Slovensko, u nás sa hodinky Festina tešia popularite naprieč roznymi vekovými kategóriami.

Casio

Japonsko, rok 1946 – celosvetovo jedna z najznámejších značiek hodiniek. U nás patrí medzi najpredávanejšie hodinky.

Casio pozná celý svet, a to doslova. Vo svete hodiniek priniesli kvalitné, prepracované hodiny za rozumnú cenu, čím si získali zákazníkov takmer v každej krajine sveta. Kolekcia hodiniek Casio G – Shock ponúka naozaj masívne modely odolné voči vode i nárazom, čo sa stalo hitom medzi milovníkmi potápania či horolezectva.

Značka Casio je aj na Slovensku vyhľadávaná, a to nielen v súvislosti s hodinkami, ale napríklad sa dobre predávajú vedecké kalkulačky.

Citizen

Japonsko, rok 1918 – značka začínala ako Shokosha Watch Research Institute, čo bolo pre trh príliš komplikované, a tak poznáme The Citizen Watch Co. Ltd. Momentálne okrem hodiniek nájdete v ich portfóliu tiež šperky či dokonca kvalitné okuliarové rámy.

Vízia značky Citizen je už od samotného vzniku jednoduchá: prinášať kvalitné hodinky, ktoré budú všade bežne dostupné po celom svete naozaj každému. Značka chcela rozšíriť nosenie hodiniek medzi ľudí, čo vyjadruje vlastne samotný názov.

A naozaj sa to podarilo. Hodinky Citizen sú skutočne obľúbené pre svoju kvalitu a dostupnosť – ide o najväčšieho výrobcu hodiniek na svete.

Fossil

USA, Dallas, rok 1984 – Fossil je jednou z prvých značiek hodiniek v USA. Ich športová elegancia a nadčasovosť oslovila najmä mladších nositeľov hodiniek.

Hodinky Fossil sú kvalitné, prepracované do posledného detailu. Vyznačujú sa športovou eleganciou s nádychom klasiky a luxusu. Obľúbené sú verzie pre dámy s menším ciferníkom, pretože nie každá dáma holduje trendu veľkých hodiniek. Pri výrobe je používaná nadčasová oceľ a samozrejmosťou je odolnosť voči vode.

Fossil majú hodinky s antialergickým povrchom s extrémnou odolnosťou, takže sa táto povrchová úprava prakticky vôbec nezničí, nakoľko je doslova spojená s materiálom hodiniek. Medzi obľúbené modely patrí Fossil Zodiac Watches. Značku navyše spopularizovali osobnosti ako Johny Depp alebo aj Jennifer Aniston.

Rolex

Švajčiarsko, rok 1905 – ak hľadáte naozaj luxusné hodinky alebo dokonalé mechanické hodinky opradené históriou a krásou, odpoveďou môže byť práve značka Rolex. Rolex je dodnes najznámejšou značkou sveta, o ktorej je známe, že ponúka luxusné hodinky. Ak niekto povie Rolex, viete, že ide o nadštandardný luxus a dokonalosť. Samotný názov značky vznikal viac ako rok tak, aby mal 5 písmen a bol dobre čitateľný v akomkoľvek jazyku.

Hodinky Rolex okrem viacerých prvenstiev vo svete hodiniek pútajú pozornosť najmä absolútne dokonalým opracovaním a materiálmi. Aktuálna kolekcia Rolex ponúka hodinky Rolex Pearlmaster vykladané diamantmi s kombináciou 18 k ružového zlata.

V roku 2008 značka Rolex demonštrovala svoju kvalitu a precíznosť hodinkami Rolex Deepsea, ktoré sú určené do extrémnych podmienok a zvládnu tak potápanie do hĺbky asi desaťkrát väčšej než je človek vôbec schopný prežiť.

Tommy Hilfiger

USA, rok 1984 – pokiaľ hľadáte jednoduchosť, krásu a nadčasovosť, určite si pozrite hodinky Tommy Hilfiger.

Hodinky Tommy Hilfiger sa preslávili okrem kvality aj nadčasovosťou a takou dokonalou, každodennou eleganciou. Vždy, keď potrebujete svoj outfit dostať na vyššiu úroveň, hodinky Tommy Hilfiger budú úžasnou bodkou. Okrem hodiniek si od tejto značky môžete dopriať aj ďalšie doplnky v podobe kabelky, peňaženky, alebo aj šperkov či dokonca parfumy.

Značka Tommy Hilfiger spolupracovala s viacerými známymi menami, ako napríklad Snoop Dogg, Michael Jackson alebo tiež Mariah Carey. Za veľmi priaznivú cenu môžete nosiť na zápästí skvost aj vy – značka Tommy Hilfiger je na Slovensku už dlhší čas známa a teší sa dobrému dopytu.

Daniel Wellington

Švédsko, rok 2011 – moderná značka, ktorá prerazila aj k nám, oslovuje najmä mladých. Hodinky Daniel Wellington sa vyznačujú jednoduchosťou a minimalizmom.

Značka Daniel Wellington vrátila na trh jednoduché pánske a dámske hodiny, a to najmä medzi mladých. Začiatky boli skromné, sám zakladateľ F. Tysander navrhol logo aj prvé modely hodiniek. S pomocou sociálnych sietí prerazil na trh medzi mladých a prerazil tak na trhu hodiniek. Dobrá cena, nádych luxusu a jednoduchosť nadchli mnohých a dnes poznáme hodinky Daniel Wellington aj u nás. Textilný náramok sa stal synonymom pre prvú kolekciu.

Hodinky Daniel Wellington sú luxusom za rozumnú cenu. Nosia sa výborne na každý deň a v súčasnosti sú zaujímavé aj kožené náramky.

Patek Philippe

Švajčiarsko, rok 1851 – poľský hodinár Patek začal vyrábať luxusné vreckové hodinky spolu s francúzskym hodinárom A. Philippe.

Náramkové hodinky Patek Philippe sú prestížne. Nesú nádych luxusu, šarmu, na ruke sú skutočne neprehliadnuteľné. Značku spopularizovali osobnosti ako Charlie Sheen alebo aj Vladimir Putin. Často ich uvidíte na rukách prezidentov, premiérov alebo kdekoľvek na večierkoch. Najdrahšie hodinky tejto značky boli vyčíslené na 7,26 miliónov dolárov (Patek Philippe 5016A) – čo viac dodať.

Značka Patek Philippe je zárukou prestíže a spoločenského statusu. Všetky časti hodiniek a aj ich montáž je kompletne svojpomocná, bez dodávateľov, takže sa od svojich počiatkov spoliehajú na vlastný vývoj a garantujú tak kvalitu v plnom rozsahu.

Audemars Piguet

V roku 1874 bola založená značka Audemars Piguet mladíkmi J. L. Audemarsom a E. A. Piguetom. Medzinárodné uznanie sa tejto značke vo svete hodiniek dostalo až po smrti ich zakladateľov.

Obidvaja zakladatelia mali povesť šikovných hodinárov, fascinovali ich technológie už od detstva. Toto ich nadšenie ich priviedlo k mnohým úspechom i prvenstvám, spomenieme napríklad rok 1925 kedy priniesli na trh najtenšie vreckové hodinky s hrúbkou len 1,32 mm a neskôr v roku 1946 začali predávať najtenšie náramkové hodinky hrubé len 1,64 mm.

Aktuálne sú na trhu viaceré luxusné kolekcie hodiniek, za pozornosť určite stoja hodinky Audemars Piguet Royal Oak Black Panther so superhrdinom. Hodinky Audemars Piguet spopularizovali aj osobnosti ako Jay-Z alebo Usher.

Značka Audemars Piguet predá ročne okolo 26 000 hodiniek.

Omega

Švajčiarsko, rok 1848 – L. Brandt zakladá spoločnosť na výrobu hodiniek, ktorá sa postupom času stala obľúbenou po celom svete.

Značka Omega sa môže taktiež popýšiť viacerými míľnikmi, napríklad v roku 1965 vyrábala hodinky pre NASA, v roku 1989 sa hodinky Omega Professional stali oficiálnymi hodinkami pre astronautov. Taktiež od roku 1932 značka Omega spolupracuje s olympiádou.

Hodinky Omega sú “swiss made” – ich výroba aj montáž prebieha vo Švajčiarsku. Značka patrí medzi najobľúbenejšie na trhu.

TAG Heuer

Švajčiarsko, rok 1860 – áno, Švajčiarsko naozaj patrí medzi tzv. kolísku hodiniek. Aj značka TAG Heuer, založená E. Heuerom, vznikla práve tu.

Hodinky TAG Heuer sa vyznačujú športovou eleganciou, nadčasovosťou s miernym nádychom klasiky. Sú vynikajúcej kvality a často sa práve tieto hodinky spájajú so svetom automobilov a pretekov, pretože ich spopularizovali mnohí športovci počas závodov. Navyše, ich cena nie je vôbec tak závratná, ako pri iných hodinkách tejto kategórie.

Ak chcete vynikajúce hodinky od značky s dlhou tradíciou, na ktorých presnosť sa budete môcť spoľahnúť, potom si určite pozrite hodinky TAG Heuer. Sú prepracované, jednoduché a konkurujú drahším značkám.

Seiko

Japonsko, rok 1881 – K. Hattori otvára vo svojich 22 rokoch predajňu a servis hodiniek. Neskôr, v roku 1892 stavia prvú fabriku pre vlastnú výrobu nástenných hodín. Názov Seiko bol zaregistrovaný v roku 1923 a poznáme ju dodnes.

Táto značka má množstvo prvenstiev. V roku 1913 priniesla na domáci trh úplne prvé japonské náramkové hodinky a v roku 1965 prvé potápačské hodinky vyrobené i navrhnuté v Japonsku. Tieto hodinky boli určené pre japonskú expedíciu v Antarktíde, čo vlastne definitívne overilo kvalitu tejto značky. Z nedávnej histórie spomenieme dôležitý míľnik z roku 2012 – Seiko uviedlo do predaja prvé hodinky so synchronizáciou času podľa časového pásma na základe GPS, čiže hodinky podľa polohy nastavili správny miestny čas. Zaujímavé sú aj Seiko Solar náramkové hodinky.

Hodinky Seiko sú overené desiatkami rokov. Patria medzi najlepšie značky hodiniek a v súčasnosti ich začíname dôverovať aj na našom trhu.

Michael Kors

Azda každý pozná značku Michael Kors, ktorá u nás patrí medzi najpredávanejšie značky hodiniek. Hodinky Michael Kors nosí najmä mladšia a stredná generácia, ktorá potrebuje kvalitné hodinky v dostupnej cene od zvučnej značky.

Značka Michael Kors bola zalložená v roku 1981 návrhárom M. Korsom. Cieľom bolo vytvárať módne oblečenie a doplnky s nádychom luxusu a elegancie. Aktuálne má značka Michael Kors viac ako 600 vlastných predajní, z toho väčšina je v USA, aj keď sa začína tešiť stále väčšej popularite v Číne, kde sa ich predajne rozrastajú.

Hodinky Michael Kors sú decentné, kvalitné, vkusné a nadčasové. Hodia sa k akémukoľvek outfitu a všade tam, kde potrebujete mať na ruke viac než len obyčajné hodinky.


Lacné hodinky už od 20 EUR

Pomohol vám náš test kvalitných hodiniek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie pánske alebo dámske hodinky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × 4 =