Kvalitné pánske a dámske hodinky

Hodinky Festina Chronograph V súčasnosti sú klasické hodinky na rukách záležitosťou prestíže, vlastného vkusu a vyjadrenia svojej osobnosti. Je pravdou, že sa už nekupujú ani tak pre účel, aj keď mnohí ešte stále jednoducho potrebujú mať na ruke hodinky a skutočne byť všade na čas – teraz ide skôr o doplnok. Kvalitné pánske a dámske hodinky sú na rukách doslova šperkom.

Ako si však vybrať tie najlepšie hodinky? Okrem množstva kvalitných hodiniek sú na trhu aj fejky a rôzne tzv. pseudoznačky, ktoré nemajú za sebou žiadnu tradíciu aj keď cenou „konkurujú“ dlhoročným výrobcom. Aby ste si dobre vybrali, prinášame nielen vybrané TOP hodinky, ale aj zaujímavé rady a informácie.

Aj keď hlavnú úlohu nepochybne zohráva dizajn hodiniek, je dobré myslieť aj na kvalitu remienka, odolnosť voči poškriabaniu a tiež na kvalitu samotného strojčeka.

Ak sledujete trendy a viete vopred, že chcete stále iné hodinky a doplnky podľa najnovšej módy, nemusíte investovať tisíce do hodiniek. No pokiaľ chcete jedny poriadne na niekoľko rokov v univerzálnom štýle, potom potrebujete vedieť o hodinkách viac.

Najlepšie pánske hodinky podľa nás – TOP 8 modelov


Ukázať celú ponuku pánskych hodiniek


Najlepšie dámske hodinky podľa nás – TOP 8 modelov


Ukázať celú ponuku dámskych hodiniek


Ako si vybrať kvalitné hodinky?

 1. Materiál hodiniek. Kvalitné značkové hodinky sú vyrábané napríklad z platiny alebo titánu, ktorý je veľmi ľahký, ale zároveň zaručuje vysokú kvalitu, odolnosť a je vhodný aj pre alergikov. Samozrejme, cena je podstatne vyššia. Populárne sú keramické hodinky, ktoré sa takmer nedajú poškriabať, takže sa vyznačujú veľmi dobrou tvrdosťou, ale v prípade pádu na dlažbu sa zvyknú poškodiť naštiepením. Kompromisom je pevná oceľ, ale tá nevyhovuje niektorým alergikom a navyše takéto hodiny sú ťažké. V súčasnosti poznáme aj plastové hodinky, ktorých výhodou je vysoká odolnosť, neoxidujú, sú ľahké a ideálne pre alergikov. Najlacnejšie sú hodinky vyrábané z najrôznejších zliatin – bohužiaľ oxidujú, sú nevhodné pre alergikov, neznesú ani pokvapkanie vodou napríklad pri umývaní rúk.
 2. Poháňanie hodiniek. Strojčeky môžu byť poháňané batériou, solárne, kineticky alebo mechanicky. Batériové sú najpožívanejšie, jedna batéria vydrží približne 2 roky, a potom ju stačí vymeniť. Solárne sú komplikovanejšie na výrobu nakoľko je pod ciferníkom malý solárny panel, ktorého životnosť je cca 10 rokov. Kinetické sa nabíjajú pohybmi ruky pri bežnom nosení a životnosť je rôzna podľa výrobcu. Mechanické treba doťahovať, pričom na jedno dotiahnutie vydržia 36 až 46 hodín.
 3. Sklíčko hodiniek. Najlacnejšie hodinky majú plastové sklíčko, ktoré je málo odolné voči škrabancom, ale zároveň najjednoduchšie na výrobu. Medzi najdrahšie sklíčka patria zafírové, ktoré sú pevné a vysoko odolné pri pádoch aj škrabancoch. Kompromisom sú minerálne sklíčka s dobrou odolnosťou aj pevnosťou, postačujúce na bežné nosenie počas niekoľkých rokov.
 4. Strojček v hodinkách. Môže byť digitálny, quartzový alebo mechanický. Digitálne sú najlacnejšie a je v podstate jedno, kto ich vyrába. Pri quartzových je kvalita štandardná a ide o akýsi kompromis. Mechanické strojčeky sú najlepšie a najkvalitnejšie vtedy, keď ich vyrába priamo daná značka, pretože na celý proces výroby dohliada; v opačnom prípade nemusíte kúpiť kvalitu.
 5. Účel hodiniek. Pokiaľ si potrpíte na módne trendy je predpoklad, že budete meniť často aj hodinky, a tak nie je nevyhnutné investovať vyššie sumy peňazí do hodiniek. Pokiaľ máte radi nadčasovosť a chcete nosiť jedny hodinky viac než len jednu sezónu, potom myslite na kvalitu a univerzálny dizajn. Športové hodinky by mali byť ľahké a ponúkať viaceré užitočné funkcie. Detské hodinky nemajú byť príliš drahé, ale zároveň by sa mali dieťaťu páčiť.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte tipy na kvalitné hodinky na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako rozlíšim quartzové hodinky od mechanických?

Rozdiel je v sekundovej ručičke. Quartzové hodinky majú sekundovú ručičku, ktorá akoby každú sekundu poskočila; pohybuje sa trhavo. Mechanické hodinky majú sekundovku, ktorá sa pohybuje plynulo.

Aký je rozdiel medzi water resistant hodinkami a waterproof hodinkami?

 • Hodinky s označením WATER RESISTANT sú vodeodolné, napríklad nepoškodí ich ani dážď, poliatie vodou alebo sneženie, ak by vám vytŕčali spod vetrovky v zime. Úplne stačia pre každodenné nosenie do práce, alebo niekam do spoločnosti.
 • Hodinky s označením WATERPROOF sú vodotesné, takže s nimi môžete plávať, vziať si ich bez obáv k bazénu alebo sa s nimi dokonca aj potápať.
 • Hodinky s označením 3 ATM alebo 3 BAR nie sú chránené pred vodou pri sprchovaní alebo umývaní rúk. Až od označenia 5 ATM alebo 5 BAR a vyššie; hodinky 5 ATM zvládnu krátke sprchovanie, pri označení 100 ATM sa môžete potápať do hĺbky viac ako 800 metrov.

Ako vybrať hodinky pre dieťa?

Myslite na to, že deti zväčša svoje hodinky jednoducho stratia niekde v škole, počas športovania alebo len tak vonku. Nemá preto zmysel investovať do prehnane drahých modelov. Ideálne sú také hodinky, ktoré sa dieťaťu budú páčiť, a tak bude mať chuť ich nosiť každý deň. Mali by byť z plastu, ktorý je ľahký, vďaka čomu nezaťažuje detskú ruku. Nezabúdajte na vodeodolnosť a dostatočne viditeľné číslice. Odborníci odporúčajú detské hodinky aj so sekundovou ručičkou. Nosiť by sa mali niekedy okolo 5 rokov.

Ako vybrať športové hodinky?

Vyberajte podľa toho na aký druh športu ich potrebujete, resp. pri akých športoch ich budete mať na ruke. Taktiež sa zamyslite nad funkciami, nech viete koľko potrebujete zainvestovať. Kvalitné športové hodinky majú napríklad búrkový alarm, zobrazujú východ a západ slnka, ďalej majú krokomer, barometer, hĺbkomer, kompas, teplomer, stopky, poskytujú sledovanie osobných rekordov a mnohé ďalšie.

Aké hodinky nosia páni najčastejšie?

Kvalitné pánske hodinky sú aktuálne buď ladené do tradičnej čiernej alebo hnedej, alebo v prípade výraznej osobnosti môžu byť aj okázalejšie – zdobené kamienkami. Výraznejšie sa hodia na dôležité biznis stretnutia a do spoločnosti, decentnejšie na každodenné nosenie a všedné dni. K univerzálnemu štýlu patria pánske hodinky vo farbe zlata a striebra.

Aké hodinky nosia dámy najčastejšie?

Trendom sú kvalitné dámske hodinky vo farbách ružového zlata, klasického žltého zlata alebo bieleho zlata. Nič nepokazíte ani decentným remienkom v telovej farbe, v bielej alebo čiernej farbe. V ponuke sú tiež farebné remienky, ktoré môžu hodinky vkusne zladiť s kabelkou, opaskom alebo topánkami.

Čo znamená after glow?

Po stlačení tlačidla sa ciferník rozsvieti a po uplynutí piatich sekúnd sa sám vypne.

Čo znamenajú skratky PVD a MUD?

 • PVD – náter, vrstva chrániaca hodinky pred korodovaním a miernym oderom.
 • MUD – hodinky sú odolné voči zaneseniu prachom.

Aké je akrylické sklo?

Ide o lacné sklo na ktorom sa robia škrabance až ryhy. Nie je odolné ani voči nárazom a pádom.

Aké je antireflexné sklo?

Sklíčko má úpravu, vďaka ktorej sa číslice dobre čítajú aj na ostrom slnku.

Aké sú antimagnetické hodinky?

Strojček je vo vnútri hodiniek chránený puzdrom voči vplyvom magnetického poľa; hodinky by tak mali byť ešte presnejšie.

Ak vás zaujímajú chytré hodinky, pozrite si náš výber v špeciálnom článku.


Lacné hodinky už od 20 EUR

Pomohol vám náš test kvalitných hodiniek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie pánske alebo dámske hodinky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *