Najlepšie pánske a dámske zimné bundy

Pánska zimna bunda Pri výbere zimnej bundy sa každý z nás riadi vlastnými prioritami. Pre niekoho je najdôležitejší dizajn a aktuálny trend, iní sledujú čo najvýhodnejšiu cenu a pre niekoho sú podstatné vlastnosti zimnej bundy, ako odolnosť voči vetru alebo nepremokavosť.

Pri nákupe sa orientujte najmä podľa účelu – ak idete lyžovať, potrebujete ochranu pred snehom a vetrom, ak sa venujete aktívnym zimným športom, dbajte na kvalitné odvetrávanie zimnej bundy. Do mesta na bežné nosenie zohľadnite koľko chodíte pešo, aby ste sa zbytočne nepotili v aute pod hrubou bundou alebo naopak, nemrzli v tenšej vetrovke kdesi na ceste k autobusovej zastávke.

My sme pre vás hľadali aktuálne najlepšie pánske a dámske zimné bundy, nech máte výber o čosi jednoduchší. Okrem toho sa pokúsime odpovedať na časté otázky týkajúce sa výberu novej bundy. Budeme radi, keď naše kvalitné zimné bundy doplníte vlastnými tipmi či postrehmi zapojením sa do diskusie v závere článku.

Ďakujeme, že spolu s nami tvoríte test zimných búnd a tešíme sa na vaše postrehy.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie zimné bundy – TOP 6

ProduktUrčenieHodnotenieCena odRecenzie
O'Neill PM APLITE JACKET
Pánska5 out of 5 stars (5 / 5)99,95 EURČítať recenzie
Columbia WHITE HORIZON HYBRID JACKET
Pánska5 out of 5 stars (5 / 5)159,95 EURČítať recenzie
adidas VARILITE SOFT H
Pánska5 out of 5 stars (5 / 5)99,95 EURČítať recenzie
Salomon STORMSEASON JKT M
Pánska5 out of 5 stars (5 / 5)159,95 EURČítať recenzie
Willard ADIN
Pánska5 out of 5 stars (5 / 5)49,99 EURČítať recenzie
ALPINE PRO LIA
Dámska5 out of 5 stars (5 / 5)71,95 EURČítať recenzie
Scott ULTIMATE DRYO 10 W JACKET
Dámska5 out of 5 stars (5 / 5)143,95 EURČítať recenzie
Rossignol W SKI HEATHER JKT
Dámska5 out of 5 stars (5 / 5)369,95 EURČítať recenzie
Hannah MONIQUE
Dámska5 out of 5 stars (5 / 5)103,95 EURČítať recenzie
Head GIRONA
Dámska5 out of 5 stars (5 / 5)44,95 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zimných búnd


Ako vybrať najlepšiu zimnú bundu?

  1. Účel využitia zimnej bundy. Na zimnú turistiku a aktívny šport potrebujete dobrú nepremokavosť a priedušnosť, lebo sa pravdepodobne spotíte. Na lyžovanie sú ideálne lyžiarske zimné bundy s upínacím pásom a s viacerými vreckami napríklad aj na odloženie skipassu. Samozrejme aj tu je dôležitá nepremokavosť. Na behanie v zime sú určené bežecké zimné bundy, ktoré sú ľahké ale veľmi dobre odolné voči vetru.
  2. Materiál zimnej bundy. Na výber máte v podstate len z dvoch možností – páperie alebo syntetické vlákna. Perie je vynikajúce najmä čo sa týka tepla, je to stále najlepší izolant. Na šport alebo aj bežné nosenie sa však stále viac uchyľujeme k iným výplniam, pretože sú jednoduchšie na údržbu a pri športovaní oceňujeme tiež ľahkosť oblečenia (fleece, softshell a i.).
  3. Vlastnosti zimnej bundy. Určite medzi najčastejšie vyhľadávané vlastnosti patrí nepremokavosť zimnej bundy, ďalej je vhodné pýtať sa aj na odolnosť voči vetru a v prípade zimnej bundy na športovanie je dôležité zistiť aj priedušnosť. Tieto tri vlastnosti sú v podstate pri výbere najdôležitejšie. Kvalitné zimné bundy ponúkajú skutočnú ochranu pred zimou a poskytujú zároveň aj komfort počas nosenia.
  4. Celkové prevedenie zimnej bundy. Dôležité sú vrecká, ktoré by mali byť dostatočne veľké aby ste vedeli mať pri sebe napríklad mobil (prípadne aj so selfie tyčou) a tiež kľúče a ďalšie maličkosti. Ďalej je vhodné, ak má zimná bunda kvalitne ukončené rukávy, prípadne aj s otvormi na palec. Samozrejmosťou sú reflexné prvky.
  5. Strih a štýl zimnej bundy. Najlepšie pánske a dámske zimné bundy nájdete u viacerých značiek, ale vybrať si musíte vy. Dámy aj páni by mali vyberať podľa typu svojej postavy, aby im zimná bunda sedela čo najlepšie a aj sa v nej cítili príjemne. Skúšajte zimné bundy v podobnom oblečení, aké budete nosiť celú zimu a nezabudnite sa predkloniť, nech sedí aj v ramenách a pri dámach v oblasti pŕs.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test zimných búnd na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa zorientovať pri výbere správnej odolnosti voči vode?

Odolnosť zimných búnd je udávaná v milimetroch a stručne ide o tzv. vodný stĺpec, pri ktorom materiál ešte dokáže odolať vode a kedy už začína presakovať.

Kvapkám dažďa odolá hodnota 2 000 mm, do väčšieho nečasu ako je napríklad husté sneženie alebo poriadny lejak už radšej hľadajte zimnú bundu s hodnotou okolo 3 000 mm. Zimné bundy na lyžovanie a ostatné športy môžu mať označenie aj 5 000 mm, lebo je predpoklad nielen zlého počasia, ale aj pádu do snehu.

Na celkovú vodeodolnosť má vplyv aj kvalita prešívania a zipsov. Najlepšie pánske a dámske zimné bundy majú zips aspoň čo najlepšie prekrytý látkou.

Aké označenie by mala mať páperová zimná bunda?

Stredná trieda plnenia týchto búnd je cca 500 CUIN (anglosaské jednotky). Medzi top kvalitu patria zimné bundy z páperia s označením 850 CUIN. Do mesta na bežný deň si vystačíte aj zo zimnou bundou vyplnenou menej ako 500 CUIN a aj tak bude stále príjemne teplá.

Ako sa zorientovať pri výbere zimnej bundy v označení priedušnosti?

Priedušnosť je dôležitá najmä ak pozeráte zimné bundy na lyžovanie a ostatné športy, kedy sa pri aktivite spotíte. Stretnúť sa môžete s tradičným označením pod skratkou MVTR (ideálne je ak má zimná bunda 20 000 g/m2/24 hod.), ktorá udáva koľko gramov pary prejde metrom štvorcovým tkaniny za 24 hodín. Ďalšie je označenie skratkou RET a udáva odpor materiálu voči vlhkosti (čím je číslo nižšie tým je materiál viac priedušný). Kvalitné zimné bundy majú hodnotu 6 a menej, priemerom je 6 až 13 RET.

Ako vybrať zimnú bundu na lyžovanie?

Zimné bundy na lyžovanie vás majú udržať v teple, majú mať dostatok vreciek a musia sedieť práve vašej postave. Ak zodvihnete ruky nahor, bunda príliš „neposkočí“ hore a keď sa skúsite objať nemá byť v oblasti ramien úzka. Nezabúdajte na upínací pás, dobrú priedušnosť, dostatočnú odolnosť voči vode a na pevné rukávy okolo zápästia.

Dostatočná dĺžka bundy je samozrejmosťou, aby počas lyžovania boli chránené vaše obličky. Reflexné prvky sú príjemným oživením každej lyžiarskej bundy.


Lacné pánske a dámske zimné bundy už od 15 EUR

Pomohol vám náš test zimných búnd? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú zimnú bundu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *