Móda

Najlepšie moderné batohy na bežné nosenie | Test a recenzie

Najlepšie moderné batohy na bežné nošenie

Ste digitálny nomád? Pracujete v kancelárii? Študujete? Nech už je to čokoľvek, potrebujete kvalitný mestský batoh.Tašku, ktorá je multifunkčná, umožní vám uložiť váš laptop, gadgety, knihy, aj nevyhnutné drobnosti. Zároveň je elegantný a moderný a možno aj s niektorými špičkovými technickými vlastnosťami. Jednoducho povedané… mestský batoh najvyššej kvality. A tie úplne najlepšie mestské moderné batohy sa navyše musia vedieť prispôsobiť aj  rytmu vášho každodenného života. Avšak pri tisíckach značiek a zdanlivo nekonečným radom modelov, ako nájsť ten správny? Čítajte ďalej.

Najlepšie moderné batohy na bežné nošenie na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Vuch Hermosa
+ ľahko skombinovateľný s akýmkoľvek outfitom
+ vnútorná látka zo 100% polyesteru
+ elegantný dizajn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]52,90 EURČítať recenzie
2.Zwei Olli O25
+ tri farebné varianty
+ čalúnený chrbtový panel
+ čalúnené ramenné popruhy
+ klopa s magnetickými cvočkami
+ druhý predný vstup do hlavnej komory
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]99,90 EURČítať recenzie
3.Travelite Basics Safety Backpack
+ štýlový mestský batoh
+ vybavený priehradkou na 15,4" notebook
+ príjemné čalúnené a dĺžkovo nastaviteľné ramenné popruhy
+ odnímateľná karabína na kľúče
+ čalúnené ucho pre ľahké nosenie v ruke
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39,95 EURČítať recenzie
4.Vuch Mellora
+ hlavný vnútorný priestor s vreckami
+ nastaviteľné ramenné popruhy
+ predné vonkajšie vrecko
+ vnútorný veľký priestor so zapínaním na zips a patent
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]44,90 EURČítať recenzie
5.XD Design Bobby Flex Gym
+ flexibilný a praktický ruksak
+ možnosť dvoch veľkostí – 16/24 litrov
+ dizajn proti krádeži – žiadny predný prístup
+ skryté zipsy
+ disponuje vystuženým vreckom na notebook do veľkosti 15.6 "
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]98,90 EURČítať recenzie
6.Samsonite Guardit 2.0 L 27,5 l
+ multifunkčný batoh na notebook do max. veľkosti 17,3"
+ vhodný pre každodenné nosenie
+ tri hlavné úložné oddiely pre ľahké zabalenie všetkých predmetov
+ organizér pre uschovanie drobností
+ ergonomické ramenné popruhy
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]97,02 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku moderných batohov na bežné nosenie

Ako vybrať moderné batohy na bežné nošenie?

Hoci aktovky boli kedysi zlatým štandardom v kancelárii alebo v práci, batohy sú praktickejšie (a akceptovanejšie ako kedykoľvek predtým). Vyvažujú váhu lepšie ako crossbody a „odvlečú“ viac ako tote bag. Na rozdiel od niektorých jednoduchých nákupov – ako napríklad základné tričko, alebo šiltovka –  batohy prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách s miliónom kombinácií vreciek a s množstvom ďalších doplnkov (alebo bez nich) a preto odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim faktorom.

Objem batohu

V mestskom prostredí nepotrebujeme so sebou nosiť zásoby vody a jedla, ani vybavenie na kempovanie. Preto sú kvalitné mestské batohy obmedzené na objem do 30 litrov, pričom najbežnejší je objem 20–25 litrov. To stačí na vloženie vecí potrebných na jeden deň – telefón, notebook, knihu alebo obal s dokumentami, bundu pre prípad nepriaznivého počasia, poprípade nejaký snack.

Ruksaky do mesta, sa nevyznačujú veľkými rozmermi, ľahko prejdú ako príručná batožina vo všetkých dopravných uzloch a zmestia sa do väčšiny úložných priestorov.

Organizácia batohu

Tí, ktorí z povahy svojej práce alebo koníčkov, nosia notebook aj iné technické gadgety, by si pri výbere mestského batohu mali dať pozor na organizáciu elektroniky. Jedným z najčastejších prvkov v dizajne mestského batohu je priehradka na notebook. Spravidla je určený pre najbežnejšie veľkosti notebookov – od 14″ do 15,6″ oveľa menej často  17.“ Priehradka na notebook je vždy umiestnená v zadnej časti batohu – váha sa tak lepšie rozloží na plecia užívateľa a zvýši sa zabezpečenie vybavenia.

Niektoré modely batohov majú tesnenia a zosilnenia na extra ochranu notebooku pred nárazmi. Niekedy je priehradka na notebook izolovaná od zvyšku batohu – má vlastný zips a je ohradená mäkkou stenou, čo je veľmi výhodné v podmienkach kontroly batožiny na letiskách. V niektorých modeloch môže byť priehradka na notebook použitá ako vrecko na hydratátor, vďaka čomu je batoh univerzálnejší.

Relatívne novou možnosťou v niektorých modeloch mestských batohov sú vrecká na gadgety a elektronické zariadenia. Predtým boli prezentované iba priehradkami pre prehrávače, ktoré boli navyše vybavené „výstupom“ pre slúchadlá. Dnes nájdete v mestských batohoch špeciálne vrecká na tablety a smartfóny.

Dôsledkom hlbokého preniknutia elektroniky do nášho každodenného života bolo objavenie sa batérií na dobíjanie telefónov a iných zariadení v batohoch. Ide o pomerne užitočnú možnosť pre tých, ktorí pred odchodom z domu zabudnú nabiť svoj smartfón. Pridaním solárnej batérie nemusíte byť odkázaný na elektrické siete.

Aby ste sa dlho nehrabali v batohu pri hľadaní potrebnej veci, stojí za to venovať pozornosť organizácii jeho obsahu. Mestské batohy možno považovať za lídrov v počte priehradiek na jednotku objemu. Umožnia rýchly prístup aj k veľmi malým predmetom. Tiež šetria čas a nervy pri kontrole batožiny na letiskách.

Kancelársky organizér vám umožňuje pohodlne distribuovať rôzne malé veci, ako sú perá a ceruzky, poznámkové bloky a kľúče. Môžu byť umiestnené v špeciálnych držiakoch a samostatnom vrecku, ktoré je umiestnené v izolovanej časti batohu. Pre kľúče, aby sa uľahčilo ich vyhľadávanie, sa často používa kľúčová karabína.

Venujte pozornosť aj rôznym praktickým drobnostiam vo vašom budúcom mestskom batohu – dokresľujú dôkladnosť výrobcu a môžu byť užitočné v každodennom živote. Nenachádzajú sa vo všetkých modeloch a niektoré z nich možno považovať za jedinečné vlastnosti batohov konkrétnych značiek. K užitočným drobnostiam patrí priehradka na slnečné okuliare (niekedy vo forme tvrdého puzdra); anti-vor slučka, ktorá blokuje bežec a zabraňuje jeho rozopínaniu; Skryté vrecká alebo priehradky; bleskové posúvače s otvormi na zámky atď.

Prečo by ste si mali kúpiť mestský batohy od outdoorových značiek?

Popularita používania batohov v každodennom živote moderných mestských ľudí spôsobila, že pozornosť výrobcov outdoorového vybavenia sa upriamila na vývoj vlastných sérií mestských batohov, ktoré čerpajúc zo skúseností ponúkajú:

Vysoký komfort nosenia

V bežnom živote často nosíme v batohu celkom slušnú váhu – notebook, obed, dokumenty, knihy a pod. Anatomické popruhy a pevný chrbát z termoformnej peny dobre rozložia záťaž a odľahčia ramená majiteľa mestského batohu outdoorovej.

Spoľahlivé materiály

Ruksak do mesta musí zvládnuť rôzne testy – je prevádzkovaný takmer nonstop počas celého roka, dlhé roky. Často sa hádže, ťahá cez tlačenicu na stanici, môže pozbierať nečistoty a cestné činidlá. Preto je použitie hutných a odolných materiálov v mestských batohoch, ako aj u ich turistických bratov viac než opodstatnené.

Na výrobu sa používajú skutočné „vandalom-odolné“ plastové a nylonové tkaniny z veľmi hrubých nití a hustého tkania, s ktorými majú outdooroví výrobcovia bohaté skúsenosti. Kovanie je tiež často „slabým článkom“, preto sa jeho spoľahlivosti vo svete outdoorových aktivít venuje osobitná pozornosť. Niektorí výrobcovia používajú také pevné materiály, že smelo dávajú na batohy záruku až 25 rokov, napríklad švédska spoločnosť Thule.

Pri extrémnych športoch je rýchly prístup k priehradkám batohu niekedy otázkou zachovania života a zdravia. Preto je medzi poprednými dizajnérmi outdoorového priemyslu otázka ergonómie jednou z kľúčových otázok pri navrhovaní toho najlepšieho mestského batohu. Výsledný zážitok sa potom prenesie do mestských modelov, vďaka čomu je ich používanie podstatne pohodlnejšie.

Konštrukčné možnosti pre moderný mestský batoh

  • Sling batoh: spravidla ide o malé batohy s objemom do 20 litrov, ktoré sa vyznačujú trojuholníkovým tvarom a prítomnosťou iba jedného popruhu na nosenie. Pohodlie takéhoto batohu spočíva v možnosti nemusieť ho vyzliekať, aby ste sa dostali k jeho obsahu. Stačí ho otočiť na popruhu od chrbta dopredu Malý objem a špecifický tvar, žiaľ, neumožňujú nosiť notebook. Takýto batoh je tiež sotva vhodný na cestovanie.
  • Klasický mestský batoh: zvonka to je ten najjednoduchší dizajn – obdĺžnikový batoh s dvoma popruhmi. Modely s klasickým dizajnom zvyknú mať najväčší objem vo svojej triede a umožňujú pohodlne prenášať pomerne veľkú váhu, vďaka čomu sú ideálnou voľbou na cesty a každodenné použitie. Pohodlie pri nosení batohu priamo závisí od jeho závesného systému – prevedenia popruhov, chrbtového a prípadne opasku. Nedávajte prednosť tenkým handrovým popruhom a mäkkým chrbtom, ak je predpokladaná hmotnosť zbaleného batohu väčšia ako 5 kg. Popruhy je možné doplniť opaskom, ktorý umožňuje stabilizovať polohu batohu na chrbte nositeľa a lepšie rozložiť váhu. Ale pri každodennom používaní to nie je vždy potrebné, takže je žiaduce, aby bol opasok rozopnutý alebo skrytý v batohu.
  • Mestský batoh – portfolio: osloví tých, ktorí nosia oblek. Popruhy takéhoto batohu sú ukryté v špeciálnej priehradke na zips a premenia sa na veľkú aktovku, ktorú možno nosiť za rúčku alebo zavesiť na rameno.
  • Skladací batoh: Je vyrobený z ľahkých a tenkých látok, preto je v zloženej forme veľmi skladný. Napríklad 20 litrový batoh nezaberie viac miesta ako jablko. Tieto mestské batohy sa bez problémov zmestia do vreciek oblečenia a používajú sa podľa potreby, napríklad na nosenie nákupu z obchodu. Pri výbere takýchto batohov je dôležitým faktorom výrobca. Nie každý používa rovnako pevné materiály.

Tip na záver

Sme si istí, že rozumiete základnej myšlienke výberu najlepšieho city batohu. Pre mestský cyklus je dobré mať kompaktný batoh a na špeciálne príležitosti a výlety model stredného, alebo veľkého formátu. Dokonale univerzálny model neexistuje. Navrhujeme preto schému s dvoma batohmi, ktorá je veľmi blízko ideálu.


Lacné moderné batohy už od 30 EUR

Pomohol vám náš test moderných batohov na bežné nošenie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší moderné batohy na bežné nošenie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

17 + 8 =