Zvieratá

Test chladiacich podložiek pre psov

chladiacej podložky pre psov Chladiace obojky, šatky, vesty na oblečenie či chladiace podložky pre psov na ležanie nie sú len akýmsi módnym výstrelkom. Faktom je, že pes naozaj môže v horúčavách skolabovať, a to dokonca aj v prípade, že bol na horúčavy celkom zvyknutý. Majiteľ potom zbytočne prežíva strach o zdravie a život svojho zvieratka.

Kvalitná chladiaca podložka pre psa zaručí, že letné dni budú o čosi príjemnejšie. Teploty sú v priemere každým rokom vyššie, a tak je na mieste myslieť aj na komfort svojho psíka. Hlavnou výhodou je, že chladiace podložky môžete prenášať, nosiť v aute a vziať aj na dovolenku. Nepotrebujete elektrinu a pri moderných už ani vodu – samotná podložka psíka postupne príjemne chladí vďaka modernej výplni.

Pokiaľ ešte váhate nad kúpou, možno vás presvedčí náš test chladiacich podložiek pre veľkých psov, v ktorom nájdete zaujímavé rady.
Venujeme sa tu podložkám rôznych veľkostí. Pevne veríme, že tento rebríček obohatíte o svoje skúsenosti aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie chladiacej podložky pre psov – TOP 6

ProduktRozmerNáplňHodnotenieCena odRecenzie
1.Imac chladiaca podložka pre psov
80 x 96 cmgél[usr 5 text="true" tooltip="true"]38 EURČítať recenzie
2.Karlie Podložka chladící
40 x 50 cm-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8 EURČítať recenzie
3.Flamingo Chladiaci pelech pre psov
50 x 40 x 8,5 cmgél[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]47 EURČítať recenzie
4.Flamingo kosť Kvapka sivá
45 x 60 cm-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
5.Papilllon Pet Products
88 x 49 cmgél[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku chladiacich podložiek pre psov


Aké sú najlepšie chladiace podložky pre psov na trhu

 • Imac chladiaca podložka pre psov / 80 x 96 cm
 • Karlie Podložka chladící / 40 x 50 cm
 • Flamingo Chladiaci pelech pre psov / 50 x 40 x 8,5 cm
 • Flamingo kosť Kvapka sivá / 45 x 60 cm
 • Papilllon Pet Products / 88 x 49 cm

Ako vybrať najlepšiu chladiacu podložku pre psov?

 • Spôsob chladenia. Kedysi boli v ponuke hlavne chladiace podložky pre psov využívajúce ľad, čo sa však veľmi neosvedčilo. V súčasnosti sú chladiace podložky pre psov vyrábané z gélu, ktorý chladí keď si naň psík ľahne – chladenie sa teda aktivuje tlakom a je postupné, mierne. Sú však v ponuke aj chladiace podložky pre psov na báze vody, teda do podložky dávate priamo studenú vodu.
 • Správna veľkosť chladiacej podložky pre psov. Psík by na nej mal vedieť komfortne ležať. Ak sa rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, vezmite vždy tú väčšiu. V ponuke sú chladiace podložky obvykle u každého výrobcu vo veľkostiach XS až XL, pričom XL je niekedy 70 x 100 cm a niekedy 70 x 110 cm, čiže treba si stále pozrieť rozmery pri konkrétnej chladiacej podložke.
 • Tvar a motív chladiacej podložky pre psov. Typická chladiaca podložka je modrá, avšak na trhu sú aj moderné chladiace podložky pre psov s motívom bubliniek, ornamentov alebo v iných farbách, aby sa lepšie hodili do interiéru. Čo sa týka tvaru, sú buď klasické štvorcové, alebo aj v tvare kosti, kvietku či dokonca zelené s motívom kiwi. Ponuka je čoraz pestrejšia.
 • Značka a životnosť. Kvalitné chladiace podložky pre psov nájdete predovšetkým u overených výrobcov, ktorí majú skúsenosti na trhu. V opačnom prípade riskujete nekvalitný výrobok, alebo veľmi krátku životnosť. Zlé spracovanie môže spôsobiť až vytečenie gélu. Záruka je štandardne 2 roky.
 • Čistenie a starostlivosť o chladiacu podložku pre psov. Obvykle sú vyrobené z nylonu, lacnejšie z polyesteru. V oboch prípadoch vám stačí navlhčená handrička, prípadne handrička namočená vo vlažnej mydlovej vode. Väčšina nečistôt však zíde oprášením a čistením nasucho. Pozrite si spôsoby čistenia a údržby ešte pred kúpou, výnimočne sa niektoré kvalitné chladiace podložky pre psov môžu prať.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test chladiacich podložiek pre psov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako fungujú gélové chladiace podložky pre psov?

Gélové chladiace podložky pre psov sa aktivujú tlakom, čiže keď si na podložku sadne, alebo ľahne psík, začne pozvoľna chladiť. Psík neutrpí žiaden teplotný šok, ochladzovanie je pomalé a prirodzené.

Najlepšie chladiace podložky pre psov z tejto kategórie majú vnútorný gél netoxický, čo znamená, že aj keď psík náhodou podložku prehryzie, nedôjde k otrave. Samozrejme ale, že tento gél nie je krmivo a podložku treba pravidelne skontrolovať. Takéto podložky sa neperú, čistia sa handričkou.

Ako fungujú chladiace podložky pre psov na báze vody?

Tieto chladiace podložky sa plnia studenou vodou a treba ju pravidelne meniť. Výhodou je, že keď ju psík prehryzie, vytečie len voda. Nevýhodou je neustále dopĺňanie vody, čo nie je praktické najmä keď je psík sám alebo cestujete.

Ako dlho funguje chladivý efekt pri gélovej chladiacej podložke?

Doba chladivého efektu sa líši u jednotlivých modelov. Obvykle takéto chladiace podložky chladia asi hodinu až dve, potom potrebujú približne polhodinovú pauzu a vedia chladiť znovu. Keďže psíky menia miesto odpočinku, podložka sa stihne vychladiť.

Je psíkovi poznateľne chladnejšie?

Áno. Kvalitné chladiace podložky ochladia psíka približne o 10 °C, čo je ideálne. V horúčavách, keď je okolo 31 °C je psíkovi tak dobre, ako keby bolo približne 21 °C.

Sú chladiace podložky pre psov vhodné aj pre mačky?

Áno. Sú vhodné aj pre mačky.

Môžem používať chladiacu podložku aj v exteriéry?

Áno. Môžete s ňou cestovať, mať ju na záhrade, môže na nej psík spať vo svojej búde.


Ukázať celú ponuku chladiacich podložiek pre psov


Pomohol vám náš test chladiacich podložiek pre psov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú podložku pre psov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fourteen − nine =