Najlepšie granule pre psov

Granule pre psov Taste of the wild Každý majiteľ psíka chce používať len to najlepšie krmivo pre psov, aby zabezpečil výživnú stravu bohatú na mäso, vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky. Často sa však naskytá otázka: ktoré krmivo je to najlepšie? Ako ho vyberať?

Najlepšie granule obsahujú predovšetkým mäso: netreba zabúdať na fakt, že pes je mäsožravec. Ak sa mäso nenachádza na prvom mieste v zložení granúl, vyberajte radšej z iných značiek, pretože poradie zložiek závisí od použitého množstva (ak je na prvom mieste trebárs mäsová múčka a až pak mäso, granule obsahujú viac múčky a menej mäsa). Dôležitý je i podiel bielkovín, tukov a ich pôvod – lepšie sú živočíšneho pôvodu.

Naším cieľom je priniesť prehľadný test granúl pre psov (zdrojom pre nás bol najmä test na Whole Dog Journal), aby ste mali prehľad o tom najlepšom, čo je teraz na trhu. Ľahšie tak vyberiete top granule pre svojho psa. Zároveň vám poradíme podľa čoho treba vyberať.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšia granule pre psov podľa nás – TOP 6

   HodnotenieCena odRecenzie
1.Acana
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
5 out of 5 stars (5 / 5)62,90 EURČítať recenzie
2.Artemis
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
5 out of 5 stars (5 / 5)88,30 EURČítať recenzie
3.Farmina N & D
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
5 out of 5 stars (5 / 5)46,02 EURČítať recenzie
4.Orijen
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
5 out of 5 stars (5 / 5)68 EURČítať recenzie
5.Taste of the Wild
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
5 out of 5 stars (5 / 5)50 EURČítať recenzie
6.Brit Premium
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
Ukážka: pre dospelého psa
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)27 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku granúl pre psov


Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?

 • Podľa rasy, resp. podľa veľkosti psa. Zloženie granúl je prispôsobené konkrétnej rase psa: iný pomer vitamínov a minerálov potrebuje jazvečík, iné rotvajler a iné ratlík. Ak máte kríženca, vyberajte granule podľa veľkosti psa: mini plemená, malé psy, stredne veľkí a veľkí psy. V tomto prípade je zloženie granúl zostavené na základe vzrastu, aby boli správne vyživené kĺby, svaly, kosti, atď.
 • Podľa veku psa. Na trhu sú granule pre šteňatá, juniorov, dospelých psov a seniorov. Každé obdobie života psíka si vyžaduje úpravu stravy, podobne ako dieťa nekŕmite celý život len mliekom. Rešpektovanie veku psíka je samozrejmosťou.
 • Aktivita psa. Je váš psík aktívnejší, máva častejšie prechádzky počas ktorých sa vie poriadne vybehať, alebo je to typický „gaučák“? Granule pre dospelých psov sa často delia ešte pre aktívnejších psov a na tie pre menej aktívnych. Správnym krmivom predídete problémom s redukčnými diétami, pretože nadváha psovi mimoriadne škodí.
 • Zloženie granúl. Nie je jedno aké zloženie granule majú a netreba sa spoliehať ani na to, že drahé granule musia byť zákonite lepšie ako lacnejšie varianty. Obvykle tie lacné nemajú dostatok živín a namiesto mäsa obsahujú jeho náhrady, no na druhej strane nie všetky drahé granule sú rovnako dobré, nájdete medzi nimi rozdiely.
 • Odporúčané dávkovanie. Na záver je nutné spomenúť dôležitosť dodržiavania odporúčaného dávkovania. Každé granule od akéhokoľvek výrobcu majú na obale informáciu o dávkovaní, ktorú treba dodržiavať. Nadmerné dávkovanie spôsobuje obezitu a s ňou spojené zdravotné komplikácie, nedostatočné dávkovanie zas vedie k nízkym hladinám dôležitých látok.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test granúl pre psov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo musia dobré granule obsahovať?

 • Mäso. môže byť sušené, čerstvé, mrazené, ale nikdy nie mäsová múčka. Každý dobrý výrobca uvádza o aké mäso ide (hovädzie, kuracie, jahňacie, losos,…).
 • Bielkoviny. Iný podiel bielkovín majú granule pre šteňatá, iný pre starších psov. Keď spozorujete u psíka zapáchajúci moč, potrebujete vymeniť granule za iné s nižším obsahom bielkovín, pretože má priveľmi zaťažené obličky zbytočne vyšším príjmom bielkovín.
 • Tuky. Nadbytok tukov v strave spôsobuje riedku stolicu, nedostatok spozorujete napríklad stratou lesku srsti.
 • Vláknina. Podporuje správne trávenie, je vo zvýšenom množstve v granulách pre obéznych psov.
 • Podiel zeleniny, vitamíny, čo najmenej konzervantov.

Ktorých „éčkam“ sa vyhýbať najviac?

 • E 320 alebo BHA: rakovinotvorné,
 • E 321 alebo BHT: toxické účinky spôsobujúce poškodenia pľúc a pečene,
 • E 310 alebo propylgallát: podráždenie žalúdka často spojené napríklad s následným vracaním.

Aké sú granule pre šteňatá?

Granule pre šteňatá označované ako „puppy“ obvykle obsahujú viac bielkovín a sú energeticky výživnejšie, aby psíci mohli rásť v zdraví neochudobnení o potrebné stavebné látky. Šteniatka veľkých plemien (nemecký ovčiak, rotvajler,..) ich konzumujú často až do 15 mesiacov.
Granule pre šteňatá by mali obsahovať okolo 25 % bielkovín a 17 % tuku.

Aké granule potrebuje pes s nadváhou?

Pre psov trpiacich obezitou sú na trhu light granule so zníženou energetickou hodnotou. Psík vďaka nim normálne papá, necíti obmedzenie v stravovaní.

Počas redukčnej diéty by mal psík prijímať granule so zložením:

 • vláknina nad 5 %,
 • bielkoviny maximálne 22 %,
 • tuk do 9 %.

Ak je na obale uvedené, že diétne granule obsahujú vlákninu 3 %, nekupujte ich a vyberte radšej inú značku.

Aké granule potrebuje dospelý pes?

Optimálne by granule mali obsahovať tuk maximálne 15 % a bielkoviny cca 18 % (aktívny dospelý pes potrebuje približne 20 % tuku a 25 % bielkovín), avšak ide o orientačné hodnoty nakoľko dospelý psík potrebuje granule podľa svojej rasy alebo aspoň podľa veľkosti ak ide o kríženca. Značky granúl striedajte, aby mal psík občas zmenu v jedálnom lístku (napríklad budete striedať tri značky dookola).

Aké granule potrebuje senior?

Starší pes by mal mať granule pre seniorov, ktoré sa pri malých a stredných plemenách začínajú kupovať asi tak od 9 rokov života, veľké plemená si žiadajú zmenu stravovacích návykov najneskôr od 8 rokov.

Aké granule potrebuje dojčiaca fenka?

Sučka, ktorá dojčí, má mať granule s obsahom tuku do 17 %, bielkoviny do 30 %.


Lacné krmivo pre psov už od 3.20 EUR

Pomohol vám náš test granúl pre psov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné krmivo pre psov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

5 komentářů

 1. Juraj K.

  Všetkými desiatimi hlasujem za Brit premium pre dospelé psy…mne ho poradil veterinár ako cenovo dostupné veľmi kvalitné krmivo a na moje prekvapenie nášmu psovi hneď zachutili. Bojovali sme pri strave vždy s tým, že mu nechutila ale pri brite sa to nestalo a tak sme mu už asi rok a pol verní

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *