Zvieratá

Najlepšie vyhrievacie podložky pre psov | Test a recenzie

Najlepšia vyhrievacia podložka pre psovV chladné zimné dni by sa každý z nás najradšej zachuchlil niekde útulne v teple – a ako „rodičia“ našich domácich miláčikov samozrejme chceme, aby sa naši psi cítili rovnako komfortne ako my. Aj keď určite nie je nič zlé na tom, ak sa so svojím šteniatkom podelíte o prikrývku, alebo ho vybavíte hrubým svetrom, čoraz populárnejšou možnosťou je vyhrievacia podložka pre psa, aby sa váš chlpatý kamarát cítil príjemne v teple bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Hoci myšlienka kúpy vyhrievacej podložky pre psa môže znieť zvláštne, má množstvo benefitov. Najlepšie vyhrievacie podložky pre psov poskytujú šteniatkam, starším, alebo chorým psom, ktorí nedokážu regulovať svoju vlastnú teplotu okamžité, regulované teplo a potrebný komfort. Čo však samozrejme neznamená, že zdravé a mladé psy si tiež nemôžu užívať podložky na boj proti chladnému počasiu. A apropo…mačky tiež milujú vyhrievacie podložky.

Najlepšie vyhrievací podložky pre psov na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Vyhrievaný pelech pre domácich miláčikov Glovii GPETB Medium
+ stredne veľký vyhrievaný pelech
+ vyberateľné výhrevné teliesko
+ odolné materiály
+ možno prať v práčke
+ infračervené žiarenie na stimuláciu krvného obehu
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]116,30 EURČítať recenzie
2.Mat4Pet 464365
+ vhodná pre šteňatá aj stredne veľké psy
+ teplota 38 °C
+ napájací kábel 2 m
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]86,79 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku vyhrievacích podložek pre psov


Sú vyhrievacie podložky pre psov bezpečné?

Ak sa používajú správne, vyhrievacie podložky sú absolútne bezpečné, ale musíte byť mimoriadne opatrní. Keď dávate svojmu psovi vyhrievaciu podložku, prikryte ju uterákom alebo iným materiálom, aby ste zabránili priamemu kontaktu vyhrievacej podložky s pokožkou alebo srsťou, čo by mohlo vášho parťáka popáliť. Tiež často kontrolujte teplotu podložky, pričom majte na pamäti, že ak je pre vás horúca, pravdepodobne je príliš horúca pre vášho psa.

Psovi dajte možnosť odísť, kedykoľvek bude chcieť. Pes najlepšie vie, čo je pre neho pohodlné a kedy je príliš horúco, alebo príliš chladno. Mali by ste mu dať možnosť voľne sa presúvať na vyhrievaciu podložku, alebo z nej. Psy, ktoré majú problémy s pohybom v dôsledku stavov, ako je artritída, môžu potrebovať dodatočnú pomoc pri vstúpení alebo vystúpení z vyhrievacej podložky. Je dôležité, aby ste týchto psov častejšie kontrolovali, keď sa vyhrievacia podložka používa.

Nikdy nenechajte psa používať vyhrievaciu podložku bez dozoru, alebo v obmedzenom priestore a pomôžte mu, ak slinenie sa zdá, že už má dosť. Medzi príznaky prehriatia patrí dýchavičnosť, zvýšené a rýchly pulz.

Benefity vyhrievacej podložky pre psov

Logika, prečo môžu byť vyhrievacie podložky prospešné pre psov, je rovnaká ako tá, prečo sú prospešné pre ľudí. Totiž, teplo aplikované strategicky na telo zlepšuje obeh a prietok krvi. Ponúka tiež chvíľkové zvýšenie pružnosti svalov.

Zdravotné výhody, ktoré ponúka kvalitná výhrevná podložka pre psa (a mačku) zahŕňajú:

 • upokojenie a uvoľnenie svalov
 • uvoľnenie svalových kŕčov
 • úľava od stuhnutých a/alebo boľavých kĺbov
 • úľava od bolesti pri artritíde
 • všeobecná úľava od bolesti

Zatiaľ čo všetky výhody vyhrievacej podložky pre psov sú dočasné, môžu byť nápomocné, keď sa váš psí spoločník zotavuje zo zranenia, alebo choroby. A ako už bolo spomenuté, sú tiež bežným príslušenstvom v domácnostiach so starnúcimi, alebo staršími psami a psami, ktorí trpia artritídou. A navyše psy a mačky jednoducho milujú leňošenie na vyhrievacej podložke, najmä počas chladných zimných dní.

Ako vybrať elektricky vyhrievanů podložku pre psa?

Ak si myslíte, že by vášmu psovi mohla vyhrievacia podložka prospieť, určite sa ju oplatí kúpiť.

Elektrické vyhrievacie podložky sú najúčinnejším typom vyhrievacích podložiek pre psov. Využívajú elektrický zdroj na generovanie extra tepla, ktoré váš pes tak veľa potrebuje počas najchladnejších zimných nocí. Zapájajú sa priamo do elektrickej zásuvky a sú často ovládané termostatom, aby sa udržala konzistentná teplota. Z rovnakých dôvodov ako sú skvelé, môžu byť však aj nebezpečné. Pes môže prehrýzť podložku, zahryznúť sa do elektrických drôtov a zabiť sa elektrickým prúdom. Môžu sa aj celkom pekne zahriať, takže je dôležité, aby ste sledovali svojho psa aj samotnú vyhrievaciu podložku. 

Najlepší spôsob, ako úplne minimalizovať riziká, je kúpiť elektrickú vykurovaciu podložku najvyššej kvality. Vyhnite sa lacným produktom s primeranými recenziami a vyberte tie absolútne najlepšie, ktoré obstáli aj v testoch, aby ste si boli istí, že produkt je odolný voči žuvaniu a vode.

Checklist pre výber pre vyhrievacej podložky

 • Veľkosť – pri niektorých produktoch na veľkosti až tak nezáleží, to však nie je prípad vykurovacej podložky pre vášho štvornohého priateľa. Mali by ste sa uistiť, že pes/mačka má na danej podložke dostatok miesta. Ak chcete robiť svojim chlpáčom dobre, robte to aj správne. Správna veľkosť je nevyhnutná, aby váš pes mohol využívať všetky výhody. Podložky sú dostupné v rôznych veľkostiach pre malé, stredné, veľké a obrie plemená. Pred nákupom online sa uistite, že poznáte miery.
 • Úrovne tepla – každá podložka má svoje vlastné úrovne tepla. To znamená, že teplo môžete jednoducho regulovať pomocou diaľkového ovládača alebo tlačidiel na podložke.
 • Materiál výber materiálu bude úplne závisieť od použitia. Pre vonkajšie použitie by bolo najlepšie nájsť vyhrievaciu podložku, ktorá má vodeodolný vonkajší povrch. Vyhrievacie podložky pre psov sa dodávajú v mnohých rôznych materiálových variantoch. Ortopedická pena je ideálna pre seniorov a psov trpiacich kĺbovým alebo svalovým diskomfortom. Je vyrobená tak, aby sa prispôsobila kontúram vášho domáceho maznáčika s extra dávkou pohodlia. 
 • Bezpečnostné funkcie – bezdrôtové podložky sú vhodnejšie pre veľmi hravých psov, ktorí by sa mohli zamotať do šnúr alebo pre tých, ktorí majú tendenciu žuť. Existuje veľa možností šnúr potiahnutých oceľou, ktoré sú vhodné na žuvanie, aby bol váš chlpatý priateľ v bezpečí. Pre maškrtných psov a šteniatka je najlepšia podložka odolná voči žuvaniu.
 • Cena – keďže trh ponúka obrovský výber, ste v pozícii, že viete nájsť dobrú cenu. Keď hľadáte najlepšiu cenu, jediná rada, ktorú vám dáme, je byť trpezlivý.
 • Jednoduchosť údržby  po čase sa aj vykurovacia podložka zašpiní a treba ju vyčistiť. Keďže je v nej zabudovaná elektronika, nemôžete ju prať v práčke. Hľadajte model, ktorý vám údržbu zjednoduší.
 • Poťah – skúste nájsť podložku dodávanú aj s poťahom, pretože tú bez problémov vyperiete v práčke. Flísové alebo plyšové poťahy sú skvelou voľbou pre zvýšenie tepla a pohodlia.

Ďalšie typy vyhrievacích podložiek pre psov

Na výber sú aj iné typy vyhrievacích podložiek – napríklad pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť nebezpečenstvám elektrického prúdu, alebo otravným káblom, existujú vykurovacie podložky pre psov, ktoré je možné ohrievať v mikrovlnnej rúre, alebo v rúre.

 • Termo vyhrievacie podložky: tieto vyhrievacie podložky obsahujú reflexnú vrstvu, ktorá odráža telesné teplo vášho domáceho maznáčika späť k nemu. Nedokážu sa zahriať tak ako elektrická podložka, ale nemusíte sa obávať žiadnych káblov, ani  prehriatia, pretože nemôžu prekročiť telesnú teplotu vášho chlpáča. Odporúčame zaobstarať samozahrievaciu termo podložku, ktorá bola navrhnutá a vyrobená s ohľadom na psov. Myslíme tým produkt, ktorý vydrží škrabanie a obligátne „hľadanie si miesta“. Okrem toho sa kvalitná termo podložka musí dať prať v práčke.
 • Vyhrievacie podložky do mikrovlnnej rúry: podobne ako teplý obklad, vyhrievacie podložky do mikrovlnnej rúry sú naplnené špeciálnym materiálom (často gélom), ktorý zachytáva teplo, keď ho ohrievate v mikrovlnnej rúre. Počas používania sa ochladzujú, takže nehrozí veľké riziko prehriatia psa, môžu však vyjsť z mikrovlnnej rúry dosť horúce, preto skontrolujte teplotu skôr, ako na ňu necháte psa ľahnúť. Mnoho veterinárov, chovateľov a bežných majiteľov psov odporúča pre interiérové psy tieto podložky: jednoducho sa používajú a poskytujú dodatočné teplo na celé hodiny. Je zrejmé, že nie sú použiteľné vonku.
 • Ortopedické vyhrievacie podložky: podobne ako bežné ortopedické podložky a lôžka, ortopedické vyhrievacie podložky pre psov ponúkajú dodatočné pohodlie pre starnúcich, alebo ubolených psov. Sú ťažšie ako tradičné vyhrievacie podložky, ale majú ďalšie vrstvy na ochranu a podporu kĺbov, čo môže byť kľúčové.
 • Vonkajšie vyhrievacie podložky: ak váš pes bude používať vyhrievaciu podložku vonku, kúpte takú, ktorá je špeciálne určená na vonkajšie použitie. Sú vyrobené z vodeodolných vonkajších materiálov, aby odolali vlhkosti. Sú dodávané v elektrických aj termo variantoch.

Najlepšia vyhrievacia podložka pre psa, ktorú kúpite, bude závisieť do značnej miery aj od požiadaviek na veľkosť a priestor. Vyhrievacie podložky pre dospelých psov majú v porovnaní so šteniatkami iné vlastnosti. Bez ohľadu na to, o ktorej podložke rozhodnete, že je pre vášho chlpatého kamaráta najlepšia, buďte si istí, že bude v útulnom teple a pohodlí.


Lacné vyhrievané podložky pre psov už od 86,79 EUR

Pomohol vám náš test vyhrievacích podložiek pre psov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší vyhrievace podložky pre psov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four × two =