Zvieratá

Test strihacích strojčekov pre psov

Strojčeky pre psov Niektoré plemená psíkov treba strihať pravidelne, nakoľko si ich srsť vyžaduje nevyhnutne úpravu. Mnohí majitelia psíkov však riešia strihanie srsti aj z praktických dôvodov, napríklad psík lepšie vidí lebo mu dlhá srsť nepadá do očí, alebo sa v zime nezachytáva sneh na labky.

Ak aj váš psík patrí medzi tie plemená, ktoré potrebujú pravidelnejšie strihanie srsti, potom iste bude kvalitný strihací strojček na srsť nenahraditeľným pomocníkom v domácnosti. Najlepší strihací strojček pre psov zvládne upraviť aj hrubšiu srsť a postará sa o krásu väčšieho plemena bez toho, aby sa nejako prehrial počas používania. Predsa len musí niečo vydržať a byť v neposlednom rade aj bezpečný.

Rebríčok prináša nielen užitočné informácie k tejto téme, ale aj prehľadne usporiadané strojčeky pre psov z akých si môžete aktuálne u predajcov vyberať to najkvalitnejšie. Získate tak rozhľad ešte pred kúpou, aby ste si potom domov odniesli naozaj to najlepšie, co bude dlho dobre slúžiť.

Ďakujeme, že náš článok zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na vaše postrehy v závere článku. Aj vy tak spolu s nami tvoríte tento test. A tak pomáhate ďalším čitateľom s výberom i nakupovaním.

[ssba]

Test – najlepšie strihacie strojčeky pre psov – TOP 6

ProduktVýkonHodnotenieCena odRecenzie
1.Moser Rex 1230
15 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
2.Moser Max45 1245
45 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
3.Wahl káblový Starter
10 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
4.Wahl 9281-2016 U-Clip
9 W[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
5.Andis typ TR1250 10W
10 W[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku strojčekov pre psov


Aké sú najlepšie strihacie strojčeky pre psov na trhu?

 1. Moser Rex 1230
 2. Moser Max45 1245
 3. Wahl káblový Starter
 4. Wahl 9281-2016 U-Clip
 5. Andis typ TR1250 10W

Ako vybrať najlepší strihací strojček pre psa na strihanie srsti?

 • Výkon strihacích strojčekov pre psov. Výkon strihacieho strojčeka pre psa na srsť vyberajte predovšetkým podľa charakteru srsti a veľkosti psa. Väčšie plemená alebo plemená s hrubšou srsťou potrebujú vyšší výkon. Menšie psíky si obvykle vystačia s lacnejším a menej výkonným strojčekom na srsť.
 • Napájanie strojčekov pre psov. Strihacie strojčeky pre psov sú buď nabíjateľné, alebo fungujú normálne zapojením do siete ako akýkoľvek iný spotrebič. Len vo výnimočných prípadoch majitelia psíkov volia strihací strojček na baterky, spravidla len vtedy, ak so psíkom cestujú niekam na výstavu a potrebujú urobiť ešte nejaké menšie úpravy pred súťažou.
 • Materiál a kvalita strihacích strojčekov pre psov. Najčastejšie sa stretnete s plastovými strihacími strojčekmi, ktoré patria medzi najpredavanějšie, nakoľko ide o vysokokvalitný plast. V ponuke sú však aj strihacie strojčeky pre psov s kovovým telom, no tie sú ťažšie a pri dlhom strihaní psíka to pocítite ako záťaž na ruky a zápästie.
 • Možnosti navyše. Niektoré moderné modely majú LCD displej, rozličné nadstavce a samozrejme ergonomickú rukoväť, čo vaše ruky pri dlhšej úprave psíka iste ocenia. Kvalitné modely majú keramické alebo titánové nože, resp. čepele, pre maximálny komfort a precíznu úpravu. Často je súčasťou balenia kefa na očistenie.
 • Čítajte popis strihacích strojčekov. Najlepší strihací strojček na srsť pre psa je ten, ktorý vyhovuje práve vášmu psíkovi a spĺňa vaše požiadavky. Vždy pred kúpou čítajte popis konkrétneho strihacieho strojčeka, najmä sa pozrite na to, pre aký typ srsti je určený a s akou dĺžkou si poradí. Rešpektujte tieto údaje, aby úprava bola bezpečná a pohodlná pre vás a aj pre psíka.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test strojčekov pre psov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako správne vybrať výkon strihacieho strojčeka na srsť pre psa?

Malé psíky alebo psíky s jemnejšou srsťou potrebujú strihací strojček s výkonom okolo 25 W. Ide o kvalitné strihacie strojčeky pre psov s jemnou srsťou a pre menších psíkov, kde nepotrebujete dlhú prevádzku a srsť upravíte občasne a za krátky čas.

Profesionálne strihacie strojčeky pre psov majú obvykle výkon do 45 W a sú skvelé pre väčších psíkov, alebo pre psíkov s náročnou srsťou.

Ak teda máte menšieho psíka ale s hrubou srsťou, potrebujete výkon už nad 25 W, aby si strihací strojček so srsťou poradil bez problémov.

Pokiaľ máte malého psíka s jemnou srsťou, výkon okolo 20 W až 25 W bude postačujúci. Pre väčšie plemená alebo náročnú srsť potrebujete výkon viac ako 35 W.

Ako dlho sa strihací strojček pre psa nabíja?

Kvalitné modely, ktoré sa nabíjajú, sú obvykle nabité za 4 hodiny. Stav batérie by ste mali vidieť svetelnou indikáciou alebo na displeji.

Ako sa starať o strihací strojček pre psa?

Základom je očistiť ho po každom použití, ideálne aj dezinfekciou.

Myslite pri kúpe na náhradné hlavice a informujte sa o ich dostupnosti, pretože sa časom pochopiteľne opotrebujú a otupia.

Pre správne fungovanie strihacieho strojčeka bez zasekávania je vhodné používanie oleja na ošetrenie holiacej hlavice – niekedy je súčasťou balenia, inokedy sa dá dokúpiť. Je šetrný k strihaciemu strojčeku, používa sa sporadicky, no pomôže k dlhšej životnosti.

Ako často používať strihací strojček pre psa?

Srsť sa psíkom strihá nielen z estetických dôvodov, alebo kvôli výstavám a rozličným súťažiam, ale aj z praktických dôvodov. Ako sme spomenuli v úvode, ide o zachytávanie snehu na labkách psíka.

Mnohí majitelia psíkov používajú strihací strojček na srsť aj kvôli lepšej hygiene – srsť okolo konečníka je kratšia, a teda sa lepšie udržiava čistá.

Interval strihania srsti závisí od plemena, najčastejšie sa psíky strihajú každé dva mesiace.

Prečo nemôžem použiť ľudský holiaci strojček na srsť psa?

Pretože pes má srsť, človek chlpy. Ľudské holiace strojčeky sa nielen prehrejú, ale výrazne podráždia kožu psa, nakoľko čepele nie sú prispôsobené na úpravu srsti. Kvalitné strihacie strojčeky pre psa si poradia aj s hrubou srsťou a aj so srsťou rôznej dĺžky. Článok vám ponúkne prehľad toho, čo je momentálne na trhu a vy si tak môžete vybrať aj cenovo dostupné modely, dokonca aj strihacie strojčeky v rôznom dizajne.


Lacné strojčeky pre psov už od 42 EUR

Pomohol vám náš test strihacích strojčekov pre psov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný strojček pre psov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − 16 =

 • Dobrý deň,mám strojček max 45 a k tomu 4 čerstvo nabrúsené hlavice.Oplatí sa dať opravitkeď nestrihajú dobre.Je mi ľúto to vyhodiť,lebo sú drahé tie hlavice.ďakujem za názor Novakova