Test mobilných telefónov 2016

iphone 6s 64gb Mobilný telefón je už neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Kým kedysi sme ho využívali len na telefonovanie, dnes nám slúži na komunikáciu s priateľmi, fotografovanie a ukladanie osobných dokumentov. Smartfóny patria dnes medzi najlepšie mobilné telefóny, pretože zvládajú viacero funkcií naraz a môžete si ich upraviť podľa seba inštalovaním rôznych aplikácií. Bez problémov skontrolujete emaily, zostávate po celých 24 hodín online, viete si zakúpiť lístok na MHD a máte nonstop dostupný internet banking.

Ponuky smartfónov sú stále bohatšie, a tak sme sa rozhodli priniesť praktický test telefónov, s ktorým sa v ponukách jednotlivých predajcov nestratíte. Náš test je pravidelne aktualizovaný, takže vždy nájdete aktuálny rebríček obsahujúci TOP smartfóny súčasnosti.

Hodnotenie telefónov je obohatené o najčastejšie otázky, ktoré si kupujúci kladú pri vyberaní nového mobilu. Poradíme vám, čo si máte všímať.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie mobilné telefóny / smartphony – TOP 7

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung Galaxy S7 32 GB
668 EURČítať recenzie
2.Apple iPhone 6s 64GB (6s plus / Iphone 6)
748,70 EURČítať recenzie
3.Samsung Galaxy S7 edge
772 EURČítať recenzie
4.Huawei Nexus 6P 32GB
597,40 EURČítať recenzie
5.Huawei P9 32 GB Dual SIM
549 EURČítať recenzie
6.Apple iPhone SE 16 GB
457,30 EURČítať recenzie
7.Sony Xperia Z5
579 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TELEFÓNOV


Test – najlepšie telefóny od 100 do 250 eur (+/-) – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung Galaxy J5 2016
209 EURČítať recenzie
2.Huawei P9 Lite
279 EURČítať recenzie
3.Honor 5X Dual SIM 2GB/16GB
229 EURČítať recenzie
4.Xiaomi Redmi Note 3 PRO 3GB/32GB
239 EURČítať recenzie
5.Samsung Galaxy A5 2016
170 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TELEFÓNOV


Test – najlepšie najlacnejšie telefóny do 150 eur (+/-) – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung Galaxy J3 2016
149 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Redmi 3
149,99 EURČítať recenzie
3.Microsoft Lumia 640 LTE
155,80 EURČítať recenzie
4.Lenovo A6000
109 EURČítať recenzie
5.Lenovo A536 Dual Sim
99,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TELEFÓNOV


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Ako mám vybrať najlepši mobilný telefón/smartfón?

 1. Veľkosť mobilu. Dotykový mobil by mal mať veľkosť aspoň 4“ (uhlopriečka aspoň 4 palce), aby sa dal pohodne ovládať. Štandardne sa predávajú smartfóny s uhlopriečkou minimálne 5“, čo umožňuje pohodlné používanie internetu aj písanie na dotykovej klávesnici. Populárnymi sa stávajú smartfóny s uhlopriečkou 6“, čo je len o jeden palec menej, ako majú najmenšie tablety.
 2. Operačný systém. Android od spoločnosti Google je najrozšírenejší. Ponúka možnosť inštalácie množstva aplikácií (značky ako Samsung, Lenovo, Prestigio, LG, HTC, Huawei, Asus, a ďalší). Windows je operačný systém od Microsoftu, podobá sa prostredím ovládania na tablety (značky Microsoft a Nokia). Apple má vlastný operačný systém iOS, ktorý je v každom smartfóne iPhone.
 3. Procesor. Výkon je určovaný taktovou frekvenciou a počtom jadier a ide o naozaj dôležitý údaj. Taktová frekvencia je udávaná v GHz a čím vyššia je frekvencia tým výkonnejší je mobil. V súčasnosti by mobil mal mať aspoň 2 jadrá, jedno je nepostačujúce vzhľadom na nároky internetových prehliadačov a aplikácií.
 4. Operačná pamäť (RAM). Je to interné úložisko, kde sú uložené predovšetkým dáta, s ktorými pracuje operačný systém. Kedysi by vám stačilo 512 MB RAM, teraz potrebujete aspoň 1 GB.
 5. Fotoaparát. Mobil nikdy úplne nenahradí fotoaparáty, no je vždy po ruke, a tak ním fotíme častejšie než fotoaparátom. Podľa toho, ako často fotíte, vyberajte kvalitu fotoaparátu (ak vám na fotení záleží hľadajte informácie o kvalite použitej šošovky a koľko Mpx fotoaparát má). Na trhu sú už mobily, ktoré dokážu robiť videá vo FULL HD kvalite, alebo dokonca 4K.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test mobilných telefónov / smartfónov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo je to phablet?

Phablet je mobilný telefón/smartphon s uhlopriečkou 6 palcov (a viac ako 6“), čím spája výhody smartfónu s tabletom. Klasické smartfóny majú len niečo cez 5“, tablety začínajú od 7“ – phablet je niečo medzi tým. Nemusíte mať pri sebe aj smartfón aj tablet, postačí vám jedno zariadenie. Telefonovanie je pohodlné, písanie brilantné a surfovanie na internete komfortné.

Vybrať plne dotykový, s klávesnicou, alebo klasický model?

 • Záleží na tom, komu chcete mobil zakúpiť.
 • Klasický mobil len s číslicami dnes slúži najmä staršej generácii, ktorá si ešte nezvykla na dotykové ovládanie. Takýto mobil zakúpite v elektropredajni aj za 20 €, takže si ho môžu dovoliť aj dôchodcovia. Aj klasické mobily však disponujú základnými funkciami ako fotografovanie, posielanie emailov a majú Bluetooth.
 • Kombinované (dotykový displej a klávesnica) sú akýmsi kompromisom medzi plne dotykovým mobilom a klasickými modelmi. V súčasnosti sa prestávajú kupovať, pretože majú menší displej a neprichádzajú s extra vychytávkami.
 • Dotykové mobilné telefónynajpredávanejšie – ľahko sa ovládajú, sú cenovo dostupné a disponujú operačným systémom s ktorým môžete mať nainštalované desiatky užitočných aplikácií a hier.

Lacné SMARTPHONY už od 50 EUR

Pomohol vám náš test telefónov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho smartfónu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentářů

  1. lukas

   Veľmi ťažký súboj a nech už vyberiete akokoľvek, chybu neurobíte. U nás ale vyhráva Samsung S7 s lepším rozlíšením displeja a vyššie pamäťou RAM. Naopak Huawei P9 má o 2 desatiny vyššiu frekvenciu procesora a o 0,7 milióna farieb viac čo nie je zase o toľko. Huawei má potom výhodu v tom, že je DUAL SIM. Kvalitou zatiaľ v zahraničných testoch ale Samsung telefóny Huawei poráža.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *