Počítače a príslušenstvo Zábava

Najlepšie hry na PS4

Najlepšie hry pre PS4 Keď sa pozriete na ponuku PS4 hier, zistíte, že ich je naozaj nepreberné množstvo. Rôzne žánre vyhovujú rôznym hráčom, podobne ako knihy či filmy. Kým jeden má rád športové hry, iný preferuje skôr strategické hry. Najlepšie hry na PS4 pre dvoch dokážu ponúknuť celé hodiny spoločne stráveného času a skvelú zábavu.

Aj keď sú hry na PS4 otázkou vkusu, môžete si pozrieť aspoň základné tipy a rady, ako vybrať hru na PS4. V prípade, že ide o darček, je dobré vedieť, čo je momentálne obľúbené, čo sa dobre predáva – nájdete tak výbornú inšpiráciu a objavíte kvalitné hry na PS4. aké sú medzi hráčmi aktuálne hitom.

Prinášame rebríčok hier na PS4 pre všetkých hráčov. Zaženiete nudu, zabavíte sa a pri strategických hrách potrápite svoju myseľ. Navyše, najlepšie hry na PS4 zahŕňajú aj kategóriu pohybových hier, takže nemusíte vždy pri hraní len sedieť. Veríme teda, že tento článok bude pre vás užitočný a strávite s novými hrami niekoľko hodín zábavy.

Mnohých rodičov poteší, že okrem bežného označenia vekovej kategórie hráčov pre akých je konkrétna hra určená, ponúka PlayStation 4 možnosť nastaviť maximálny čas hrania alebo zablokovať prístup k niektorým funkciám pre zvýšenie dohľadu.

Budeme radi, keď aj tentoraz zaplníte diskusiu s vlastnými postrehmi a radami pre ostatných čitateľov. Spolu s nami tak pomáhate tvoriť test hier na PlayStation 4 aj vy, naši milí čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie hry na PS4 – TOP 10 (2021)

ProduktŽánerVekHodnotenieCena odRecenzie
1.FIFA 21
športovéod 3 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
2.NHL 21
športovéod 12 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
3.EA UFC 4
športovéod 16 rokov [usr 4.8 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
4.Resident Evil 8: Village
akčné od 18 rokov [usr 5 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
5.GTA 5 (Premium Edition)
akčnéod 18 rokov [usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Mafia Trilogy
akčnéod 18 rokov [usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
7.Biomutant
RPGod 12 rokov [usr 5 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
8.Gran Turismo Sport
simulátorod 3 rokov [usr 5 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie
9.Crash Bandicoot 4:
Its About Time
adventuryod 7 rokov [usr 4.8 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
10.Red Dead Redemption 2
akčnéod 18 rokov [usr 5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hier na PS4


Aké sú najlepšie hry na PS4 na trhu?

 1. FIFA 21
 2. NHL 21
 3. EA UFC 4
 4. Resident Evil 8: Village
 5. GTA 5 (Premium Edition)
 6. Mafia Trilogy
 7. Biomutant
 8. Gran Turismo Sport
 9. Crash Bandicoot 4: Its About Time
 10. Red Dead Redemption 2

Ako si vybrať najlepšiu hru na PS4?

 • Žánre hier na PS4. Nie je to také jednoduché, pretože je niekoľko rôznych žánrov a každý hráč má svoj vlastný profil, svoje vlastné obľúbené žánre hier. Medzi obľúbenými hrami na PS4 nájdete hry akčné, strategické, športové, hororové a simulátory. Keď viete, že kupujete hru niekomu, kto nie je športovo založený a o športe veľmi nehovorí, asi športové hry na PS4 nebudú to pravé a pozrite si iné kategórie.
 • Singleplayer hry na PS4 alebo multiplayer hry na PS4. Single-player hry na PS4 (single-player games) sú určené pre jedného hráča, takže si ich môže plnohodnotne zahrať jednotlivec. Multi-player hry na PS4 (multi-player games) sú určené pre viac ako jedného hráča a v tejto kategórii nájdete viaceré najlepšie hry na PS4 pre dvoch, ako výborný spôsob spoločne stráveného času vo dvojici, či už ide o dvoch kamarátov alebo o pár.
 • Hry na PS4 podľa veku. Najmä rodičov zvykne zaujímať odporúčaný vek na obale hry. Hry na PS4 s označením PEGI 3 alebo PEGI 7 sú určené pre malé deti, nemajú žiadne vulgarizmy ani násilie, často majú zábavný či poučný charakter. Hry na PS4 označené ako PEGI 18 sú pre dospelých.
 • Limitované edície hier a špeciálne edície hier. Pokiaľ vyberáte hru na PS4 pre milovníka hier, určite si pozrite limitované edície hier, špeciálne edície a hry na PS4 s možnosťou pred-objednávky, teda ich viete kúpiť medzi prvými. Najlepšie hry na PS4 takto majú často k nákupu bonusy a darčekové predmety, ktoré hráča potešia.
 • Herné príslušenstvo. Chcete hráča naozaj potešiť? Potom môžete trebárs k simulačnej hre s autami vybrať volant, alebo ešte lepšie, volant s pedálmi a riadiacou pákou pre maximálny zážitok z hry. VR hry sú samostatnou kategóriou a majú zmysel len s VR okuliarmi, avšak zážitok stojí naozaj za tú cenu.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte hodnotenie a rebríčky na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa zorientovať v označení PEGI pre vek hráčov?

PEGI, skratka odvodená od Pan European Game Information, určuje odporúčaný minimálny vek hráča na základe obsahu a charakteru hry.

 • PEGI 3 je pre PS4 hry bez vulgarizmov a akéhokoľvek násilia. Ide o detské, zábavné a niekedy aj náučné hry.
 • PEGI 7 majú hry na PS4 obsahujúce humorné scény v štýle Tom & Jerry a iných rozprávok na tento štýl. Stále sú takto označené hry bez vulgarizmov a hrubého násilia a hrajú ich deti.
 • PEGI 12 označenie patrí hrám pre staršie deti, kde sa vyskytuje násilie, ale toto násilie nikdy nie je proti ľuďom alebo zvieratám. Nahota je decentná, ale bez sexuálneho podtónu.
 • PEGI 16 majú hry, v ktorých sa môže vyskytovať kriminálna aktivita, nahota, násilie také ako v reálnom živote a môže sa objaviť aj vulgárny prejav aj cigarety či drogy.
 • PEGI 18 je označenie na hrách, ktoré sú určené pre dospelé osoby. Môžu obsahovať násilie, drogy, vulgarizmy.

Čo je to GOTY ocenenie?

Najlepšie hry na PS4 majú niekedy aj ocenenie GOTYGame Of The Year, udeľované Golden Joystick Award. Ide o hry na PS4, ktoré sú prelomové, zaujímavé pre hráčov, patria jednoducho medzi najlepšie hry aktuálne na trhu. Toto hodnotenie vám môže poslúžiť ako inšpirácia pre výber hry na PS4 keď kupujete darček hráčovi.

Aké žánre hier na PS4 sú najpredávanejšie?

Kvalitné hry na PS4 nájdete v mnohých žánroch. Určite medzi najlepšie hry na PS4 patria závodné, kde môžete byť pretekárom či jazdiť v teréne. Rovnako obľúbené sú strategické hry na PS, akčné hry vrátane klasických strieľačiek a musíme spomenúť aj simulátory – jazdíte s vlakom, akoby ste boli rušňovodičom po reálnych trasách, prípadne môžete byť kamionista a jazdiť s nákladom po skutočných cestách. Milovníci športu vyhľadávajú kvalitné hry na PS4 v ktorých môžu byť futbalistom a hrať s kamarátmi online, prípadne si dopriať adrenalín pri inom obľúbenom športe. Možností je naozaj nepreberné množstvo.

Určite si pozrite kategóriu hororových hier, v ktorých je akčnosť, zombies a všetko, čo vás donúti zbystriť pozornosť a plne sa sústrediť – niektorí hráči vyhľadávajú práve tento žáner, kedy sa najlepšie odreagujú od bežného života.

Ako fungujú hry na PS4 pre dvoch?

Najlepšie hry na PS4 pre dvoch hráčov môžete hrať online, ale aj offline pomocou funkcie split – screen, kedy obaja hráči majú jednu zdieľanú obrazovku. Môžete tak spoločne s kamarátom alebo s partnerom či partnerkou zažiť skvelé chvíle zábavy hraním spoločnej hry naraz. Najlepšie hry na PS4 však nájdete z kategórie online, číže hráte nech ste od seba akokoľvek ďaleko.

PS: Pozri tiež najlepšie herné konzole a test herných notebookov.


Lacné hry na PS4 už od 6 EUR

Pomohol vám náš rebričok hier na PS4? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné hry pre PS4 na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eleven + 1 =