Malé spotrebiče

Test napeňovačov mlieka

Elektrický napeňovač a ohrievač mlieka Kvalitnú mliečnu penu si môžete vychutnať aj v pohodlí domova, nielen v kaviarňach. Šľahač mlieka vám doma vytvorí bohatú mliečnu penu za pár minút. Domáca kávička, ranné kakao alebo mliečny kokteil dostanú úplne novú chuť, práve vďaka napenenému mlieku. Možno ani netušíte, ako mliečna pena dokáže zmeniť už zabehnuté nápoje a dezerty, ale výsledok vás príjemne prekvapí.

V zimnom období si môžete pripraviť teplú mliečnu penu, pretože najlepší napeňovač mlieka zvládne mlieko zohriať, a zároveň aj napeniť. Niektoré šľahače na mliečnu penu majú aj funkciu len zohrievania mlieka – nemusíte mlieko napeniť, len si ho rýchlo zohrejete na príjemnú teplotu, rovno vhodnú na pitie.

Šľahač na mliečnu penu rozhodne nebude vo vašej domácnosti patriť medzi zbytočné spotrebiče, lebo už len samotná vôňa mliečnej peny vás jednoducho dostane a rýchlo si zvyknete na takýto príjemný luxus. Ak aj vy chcete pripravovať v pohodlí domova túto dobrotu, prečítajte si test napeňovačov mlieka, s ktorým rýchlo získate prehľad a vyberiete si ten najlepší model práve pre svoje potreby.

Budeme radi, ak doplníte tento rebríček o svoje vlastné postrehy a nápady zapojením sa do diskusie.

[ssba]

Test – najlepšie napeňovače mlieka – TOP 7

ProduktPríkonObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.ECG NM 115
500 W115 ml[usr 5 text="true" tooltip="true"]42 EURČítať recenzie
2.JURA šľahač mliečnej peny
550 - 650 W-[usr 5 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
3.Klarstein Biancolatte Nero
400 W100 ml[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]46 EURČítať recenzie
4.Clatronic MS3326
600 W450 ml
(Ohrievanie)
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]42 EURČítať recenzie
5.SENCOR SMF 4000BK
650 W150 ml[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]39 EURČítať recenzie
6.Sencor SMF 2020
450 W100 ml[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]27 EURČítať recenzie
7.Orava MF-401
500 W150 ml[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]42 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku napeňovačov mlieka


Ako vybrať najlepší napeňovač mlieka?

  • Rýchlosť napenenia mlieka. Zistite, za aký čas dokáže konkrétny model napeniť mlieko. Obvykle je mliečna pena hotová do 90 sekúnd, ale niektorým napeňovačom to trvá dlhšie alebo aj kratšie.
  • Automatické vypnutie. Je dobré, ak má šľahač na mliečnu penu aj automatické vypnutie, teda vypne sa sám hneď, ako dokončí svoju prácu. Vďaka tomu nemusíte riešiť vypnutie, môžete zatiaľ pripravovať kávu alebo raňajky.
  • Poistka proti prehriatiu. Najlepšie šľahače mliečnej peny majú aj poistku proti prehriatiu, teda mlieko má vždy správnu teplotu a nie je príliš horúce.
  • Maximálny objem. Šľahače na mliečnu penu zvyknú pripraviť mliečnu penu najviac pre dve osoby naraz, ale v ponuke sú aj šľahače na mliečnu penu s väčším objemom. Štandardom je ale pena pre dvoch, cca 200 ml mlieka.
  • Funkcie. Základnou funkciou je vytvorenie mliečnej peny. Najlepší model dokáže vytvoriť penu zo studeného mlieka, z teplého mlieka alebo vám mlieko len zohriať bez vytvorenia peny. Tieto tri základné funkcie určite v domácnosti využijete, lebo aj keď nebudete práve potrebovať mliečnu penu, aspoň si rýchlo zohrejete mlieko.
  • Umývanie v umývačke riadu. Ak máte umývačku riadu je dobré, ak môžete nádobku umyť práve v umývačke a nie ručne. Kvalitný šľahač mlieka totiž nebude v domácnosti na príťaž, ale pre vašu radosť a potešenie z jemnej mliečnej peny.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test napeňovačov mlieka na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Viem meniť hustotu mliečnej peny?

Väčšina šľahačov na mliečnu penu vám vytvorí mliečnu penu automaticky, teda nenastavujete ani jej hustotu. Niektoré šľahače na mliečnu penu ale majú možnosť voľby, či chcete jemnejšiu alebo hustejšiu mliečnu penu. Túto funkciu si vždy zistite ešte pred kúpou.

Čo znamená nepriľnavý povrch?

Moderné napeňovače mlieka majú nepriľnavý povrch nádobky, takže po použití stačí nádobku len opláchnuť pod vodou a bude čistá. Keďže sa mlieko nikdy nepripáli, nádobka nemá dôvod na nejaké väčšie znečistenie.

Aké typy napeňovačov poznáme?

Najpredávanejšie sú elektrické šľahače na mliečnu penu, ktoré všetku prácu urobia za vás a ich cena sa pohybuje v priemere na sume 40 €, samozrejme výkonnejšie vedia byť drahšie než 50 €.

V predaji sú aj ručné napeňovače mlieka, ktoré pripomínajú svojim vzhľadom tyčový mixér a aj sa používajú podobne ako tyčový mixér, teda napeňujete mlieko vy. Ich cena sa pohybuje okolo 10 €.

Niektorým vyhovuje úplne ručný napeňovač mlieka, teda nepotrebujete elektrinu. Mlieko dáte do nádobky a „pumpujete“ ho, kým sa nevytvorí pena. Cena je rôzna v závislosti od použitých materiálov (sklo, plast, nerez a pod.) od cca 10 € do 40 €.

Aký je výkon napeňovačov mlieka?

Výkon je priemerne 400 W. tento údaj závisí od konkrétneho napeňovača.

Majú napeňovače aj kontrolku podľa ktorej je vidieť kedy je pena hotová?

Áno, niektoré napeňovače mlieka majú aj kontrolku a aj tlačidlá, ktorými zvolíte, čo presne potrebujete (zohriatie mlieka, zohriatie mlieka a napenenie, napenenie mlieka bez zohriatia).

Aká má byť správna teplota mlieka pre vyšľahanie mliečnej peny?

Správna teplota mlieka pre mliečnu penu je od 55°C do 65°C.

Aké mlieko je najvhodnejšie na mliečnu penu?

Odporúča sa pripravovať mliečnu penu z plnotučného mlieka, ale samozrejme môžete použiť aj nízkotučné mlieko alebo mlieko bez laktózy.

Ako môžem využiť mliečnu penu?

Mliečna pena je skvelá k príprave kávy (pozri test kávovarov), mliečneho frapé a mliečnych kokteilov, taktiež do kakaa alebo iných mliečnych nápojov. Niektoré kávovary nepripravujú mliečnu penu, a tak je kvalitný šľahač mliečnej peny skvelou voľbou. Hodí sa aj na šľahanie mliečnej peny pre deti. Malí aj veľkí, skrátka všetci milovníci mliečnej peny budú napeňovač mlieka zbožňovať a pravidelne využívať.

Akí sú najznámejší výrobcovia napeňovačov mlieka?

Medzi najznámejších výrobcov patria značky Philips, JURA, Guzzanti, Krups a Severin. Jednoduchšie napeňovače mlieka ponúka treba značka Clatronic.

Najpredávanejšie napeňovača mlieka

Najpredávanejšie napeňovača mlieka podľa portálu Heureka.cz


Lacné napeňovaeč mlieka už od 8 EUR

Pomohol vám náš test napeňovačov mlieka? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný šľahač mlieka na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × two =