Test odšťavovačov 2016

odstavovac catler je4011 Odšťavovače by sme mali vyberať predovšetkým podľa toho čo chceme odšťavovať a ako často chceme odšťavovať. Mnohí si totiž kúpia nový odšťavovač s veľkým nadšením, ktoré po viac ako mesiaci opadne. Elektropredajne ponúkajú množstvo rôznych odšťavovačov, a tak si ten svoj určite vyberiete aj vy.

Nápomocný vám môže byť náš prehľadný test odšťavovačov zameraný presne na ich nakupovanie. Okrem užitočných rád a najčastejších otázok týkajúcich sa nakupovania odšťavovačov ponúkame aj rebríček odšťavovačov. Najlepšie odšťavovače na trhu boli starostlivo vybrané na základe výsledkov testovacích spoločností. Do úvahy však vždy berieme aj názory odborníkov z tejto oblasti, a tiež názory širokej verejnosti.

Vo všeobecnosti je najlepší odšťavovač ten, ktorý presne vyhovuje vašim potrebám. Mal by byť pre vás praktickým pomocníkom vďaka ktorému si doprajete kedykoľvek chutnú a zdravú šťavu.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test najlepších odšťavovačov – TOP 6

 Názov modeluHodnotenieCena od 
1.Catler JE 4010
218 EURDetail produktu
2.Catler JE 4011
247 EURDetail produktu
3.Philips HR1871/70
(+ modely HR1869, HR1855)
182 EURDetail produktu
4.Catler JE 8011
475 EURDetail produktu
5.Bosch MES 3500
83 EURDetail produktu
6.Bosch MES25A0
72,9 EURDetail produktu
7.Zelmer Julita 377
27,9 EURDetail produktu

Ukázať celú ponuku ODŠŤAVOVAČOV


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Ako vybrať najlepší odšťavovač?

 1. Dopredu si premyslite účel. Chcete odšťavovať hlavne zeleninu, alebo plánujete piť len ovocné šťavy? Odšťavovače sa totiž líšia v prvom rade podľa toho, čo sú schopné odšťaviť. Ak si zakúpite odšťavovač určený na ovocie nemôžete čakať dobrý výkon pri zelenine, a opačne. Samostatnou kategóriou sú odšťavovače určené len na citrusy, tzv. citrusovače.
 2. Zamerajte sa na praktickosť. Všimnite si ako veľký je otvor určený na vkladanie surovín (či ich môžete odšťavovať v celku alebo budete musieť krájať), obzrite si príslušenstvo (napríklad či má nadstavec na citrusy, kefku na čistenie a pod.) a je dobré vyberať odšťavovač aj podľa nádobky na odšťavenú šťavu (či šťava pôjde rovno do vstavanej nádobky alebo musíte mať nejaký pohár).
 3. Rozhodnite sa podľa spôsobu odšťavovania. Odstredivé odšťavujú rýchlo a dokážu pracovať dlhšie, avšak nie sú veľmi vhodné na zeleninu. Jednohriadeľové „šnekové“ sú univerzálne a dokážu si poradiť aj so zeleninou. Dvojhriadeľové sú nevhodné na ovocie ale skvelo dokážu odšťaviť aj tvrdú zeleninu.
 4. Zistite náročnosť čistenia. Ak máte umývačku riadu oceníte odšťavovač, ktorý bude možné v nej umývať. Platí, že čím viac odnímateľných častí odšťavovač má, tým viac dielov budete musieť umývať. Náročnosť čistenia teda vie podstatne ovplyvniť zakúpenie nového odšťavovača.
 5. Zamyslite sa nad výslednou šťavou. Potrebujete odšťavovať rýchlo a určite nebudete šťavu skladovať v chladničke? Na rýchly konzum sú určené odstredivé odšťavovače. Lis sa postará o šťavu, ktorá neoxiduje, takže ju budete môcť mať aj v chladničke. Hriadeľové sú kompromisom medzi lisom a odstredivým odšťavovačom; šťava je kvalitná a má zachované všetky zdraviu prospešné látky.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test odšťavovačov vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Sú aj menej hlučné odšťavovače?

Najmenej hlučný je lis, nepresiahne hranicu 60 dB. Odšťavovače sú hlučnejšie ako lisy, tie drahšie odšťavovače vedia byť tichšie, ale nikdy nedosiahnu úroveň 60 dB.

Postačia mi na citrusy len citrusovače?

Áno. Ak chcete odšťavovať len citrusy (pomaranče, mandarínky, citróny, limetky a pod.), zakúpte si kvalitný citrusovač. Je špeciálne skonštruovaný na odšťavovanie citrusov, takže šťavu získate rýchlo. Majú jednoduchú obsluhu, dobre sa čistia a sú praktickým pomocníkom. Mnohé z nich sa dajú umývať v umývačke riadu.

Aký výkon odšťavovača je dostatočný?

Najlepšie odšťavovače na trhu majú výkon aspoň 1 000 W. Menší výkon majú lacnejšie, jednoduchšie odšťavovače. Väčší výkon je užitočný pre rýchlejšie odšťavovanie alebo keď potrebujete odšťaviť veľa ovocia/zeleniny.

Koľko stupňov rýchlosti stačí na jednoduchú prevádzku?

Jednoduchý odšťavovač by mal mať 2 stupne rýchlosti, aby ste s ním vedeli lepšie pracovať. Vyššia rýchlosť sa hodí na mrkvu, ananás alebo jablká. Nižšia sa hodí pre jahody, kivi alebo mandarínky. Odšťavovač s jedným stupňom rýchlosti nie je vhodný.

Ako pracuje lis a akú šťavu z neho získam?

Moderný lis pracuje na klasickom princípe lisovania, ktorý sa kedysi používal. Keďže pracuje na pomalých otáčkach, odšťavovanie trvá o čosi dlhšie v porovnaní s odstredivými odšťavovačmi, ale zachovávajú všetky látky z ovocia. Šťava má vitamíny, dôležité enzýmy a aj minerálne látky. S lisom sa viete dopracovať k asi trom litrom šťavy, potom sa zvyknú prehriať a chvíľu nebudú pracovať. Tri litre šťavy však postačia bežnej rodine. Navyše, šťava nezoxiduje tak skoro, čiže ju môžete napríklad na 24 hodín odložiť do chladničky. Šťava má výraznú chuť.

Ako pracuje odstredivý odšťavovač a akú šťavu z neho získam?

Na odšťavovanie používa odstredivú silu a vie pracovať dlhý čas. Šťavu budete mať hotovú rýchlo, nebude v nej dužina a na vrchu sa môže urobiť chutná pena. V podstate žiadne iné druhy odšťavovačov nie sú rýchlejšie. Vzhľadom na to, že pri procese odšťavovania vzniká teplo, môžu sa znehodnotiť niektoré enzýmy a minerály. Šťava podlieha rýchlo oxidácii, takže sa konzumuje hneď po odšťavení. Odstredivý odšťavovač je vynikajúcim pomocníkom napríklad pri ranných prípravách štiav kedy sa vypijú ihneď. Len máloktoré odstredivé odšťavovače si poradia so zeleninou.

Aké sú hriadeľové odšťavovače a akú šťavu z nich získam?

Jednohriadeľové odšťavovače ponúkajú chutnú šťavu, ale odšťavujú pomalšie. Hodia sa aj na mäkké ovocie aj na zeleninu. Tieto odšťavovače vedia zachovať všetky látky, takže šťava nie je ochudobnená o živiny. Považujú sa za univerzálnejšie, takže sa oplatí do nich investovať.
Dvojhriadeľové sú nevhodné na mäkké ovocie, ale sú jedinečné na zeleninu ako je zeler alebo surová cvikla. Poradia si aj s bylinkami v celku pokiaľ ich vhodíte spolu so zeleninou. Jednoducho povedané, sú ideálne na prípravu zeleninových štiav. Negatívom niektorých modelov je, že sa môžu ťažšie čistiť.


Lacné ODŠŤAVOVAČE už od 27 EUR

Pomohol vám náš test odšťavovačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho odšťavovače na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentářů

  1. lukas

   Záleží na vašich preferenciách, ako nízkootáčkové tak vysokootáčkové dokážu odsťaviť zeleninu aj ovocie veľmi dobre. Avšak – nízkootáčkové do cca 200 otáčok za minútu produkujú šťavu výraznejšej chuti, bez značnej peny a so zachovaním viac živín. V šťave môžu byť drobné kúsky vlákniny. Naopak vysokootáčkové odšťavovače sú rýchle, vhodné na okamžitú spotrebu a majú na hladine viac peny. Šťava je tiež vodovější chuti. Trend ukazuje, že ľudia častejšie volia nízkootáčkovej odšťavovača.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *