Malé spotrebiče

Test stolných mini rúr na pečenie

Mini trouba G3 Ferrari Možno si aj vás získala stolná mini rúra na pečenie, a to predovšetkým praktickosťou a skladnými rozmermi. Rozhodne nejde o rúru určenú len niekde na chatu – svoje miesto má v mnohých domácnostiach. Najlepšie si nevedia vynachváliť majitelia menších kuchýň, milovníci minimalizmu a tiež gazdinky, ktoré často pripravujú pečené dobroty.

Ak chcete zohriať len narýchlo polotovar, alebo pripraviť slané pečivo na večer k vínku, nemusíte rozohrievať veľkú rúru. Najlepšie mini rúry dokážu dobre slúžiť nielen menším domácnostiam, ale aj rodinám s deťmi. Taktiež sú vynikajúce pre seniorov, ktorí sa nemôžu často zohýnať ku klasickej rúre, alebo už tak často nepečú väčšie množstvá jedál.

Čoraz viac sú mini rúry na pečenie vyhľadávané, a tak sme sa rozhodli pripraviť tentoraz test, aby ste si mohli prečítať užitočné informácie ešte pred kúpou. Okrem toho, že tu nájdete prehľadne uvedené najlepšie modely, dozviete sa tiež odpovede na časté otázky a zistíte, čo je pri kúpe dôležité odsledovať.

Ďakujeme, že tento test mini rúr na pečenie zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a budeme radi, ak sa s vlastnými postrehmi zapojíte v závere článku do diskusie – pomôžete tak ďalším ľuďom s výberom.

[ssba]

Najlepšie stolné mini rúry podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktPríkonObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.Rommelsbacher BG 1600
1600 W40 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]154 EURČítať recenzie
2.Tefal OF444834 Optimo
1380 W19 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]84 EURČítať recenzie
3.First Austria FA5046-2
2000 W45 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]157 EURČítať recenzie
4.Orava EC-321
1600 W28 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]84 EURČítať recenzie
5.Vigan Mammoth EO45L
1800 W45 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]91 EURČítať recenzie
6.Camry CR 6017
2200 W63 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]115 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mini rúr


Aké sú najlepšie stolné mini rúry na trhu?

 1. Rommelsbacher BG 1600
 2. Tefal OF444834 Optimo
 3. First Austria FA5046-2
 4. Orava EC-321
 5. Vigan Mammoth EO45L
 6. Camry CR 6017

Ako vybrať najlepšiu mini rúru na pečenie?

 • Účel používania mini rúry. Najprv je dobré zamyslieť sa nad účelom používania mini rúry vo vašej domácnosti. Väčší objem oceníte pri príprave koláčikov či grilovaní kurčaťa, menší vám vystačí na menšie pečivo, keksíky a muffiny. Ak má byť mini rúra na pečenie náhradou za klasickú rúru, potom potrebujete rôzne funkcie a dostatočný objem.
 • Objem rúry na pečenie. Kvalitná malá rúra môže mať objem 32 litrov, ale aj 18 litrov alebo až 48 litrov. Záleží na tom, čo chcete pripravovať a pre koľko osôb. Spravidla platí, že rodinka s jedným dieťaťom potrebuje viac ako 30 litrový objem, menšie postačia jednej osobe alebo dvom osobám.
 • Nastavenie teploty pri mini rúrach. Pozrite si ešte pred kúpou nielen maximálnu teplotu, ale aj minimálnu. Niektoré mini rúry na pečenie majú rozsah od 40 °C, iné mini rúry od 100 °C. Maximálna teplota je daná aj tým, či mini rúra má, alebo nemá funkciu grilu. Štandardne sa pohybuje maximálna teplota do 200 °C, pri mini rúrach s grilom do 250 °C alebo do 260 °C.
 • Výkon mini rúry. Výkon sa pri mini rúrach pohybuje od 800 W do 1500 W, ale nájdete v ponuke aj naozaj výkonné mini rúry na pečenie do 2000 W.
 • Programy a funkcie stolné mini rúry. Základom je samozrejme rovnomerné pečenie. Najlepšie mini rúry však skutočne nahradia klasické rúry, lebo ponúkajú aj gril, rozmrazenie potravín a tiež prípravu jedál horúcim vzduchom. Niektoré majú otočný gril trebárs pre celé kurča. Samozrejmosťou je aj časovač, alebo udržiavanie teploty.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test mini rúr na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Sú v ponuke aj parné mini rúry na pečenie?

Áno. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj kvalitné parné malé rúry s výkonom okolo 2000 W a s dostatočne veľkorysým objemom.

Je v cele mini rúry aj nejaké príslušenstvo?

Áno. Najlepšie mini rúry majú minimálne rošt ako samozrejmosť. Súčasťou balenia k mini rúre s grilom zvykne byť otočný ražeň a niektoré značky príjemne prekvapia plechom na pečenie. Podľa neho potom ihneď viete, aký rozmer vašej novej mini rúre stačí a viete dokúpiť ďalšie.

Dokáže aj mini rúra na pečenie udržiava teplotu podobne ako klasická rúra na pečenie?

Áno. Kvalitná malá rúra vie tiež udržiavať teplotu.

Majú stolné mini rúry na pečenie časovač?

Áno. Väčšina mini rúr na pečenie má aj časovať, spravidla na 60 minút, niektoré na 90 minút alebo aj na 120 minút.

Má mini rúra na pečenie nepriľnavý povrch podobne ako kvalitná mikrovlnka?

Áno. Na trhu sú v ponuke aj kvalitné mini rúry na pečenie, ktoré podobne ako mikrovlnky majú jednoduché čistenie vďaka nepriľnavému povrchu – čokoľvek vám kvapne mimo pekáč ľahko utriete. Čistenie mini rúr je celkovo omnoho menej náročné aj vďaka ich veľkosti.

Čo znamená Cool Touch?

Najlepšie modely na trhu majú aj tepelne odizolovanú rukoväť, čo sa niekedy označuje pojmom Cool Touch. Výrobca však niekedy len jednoducho uvádza, že rukoväť nie je horúca počas pečenia a nepopálite sa.

Aké sú výhody mini rúry na pečenie s platničkami?

Niektoré mini rúry majú hore ešte platničky na varenie jedál, čím sú akýmsi malým sporákom s rúrou. Výhodou je kompaktnosť, na druhej strane nemôžu byť umiestnené niekde pod poličkou, keďže potrebujú vetranie. Je len na vás, či takéto platničky využijete, alebo potrebujete naozaj len mini rúru.

Aké rozmery zvyknú mať stolné mini rúry na pečenie?

Najčastejšie sa stretnete s výškou od 25 do 35 cm (ale aj viac alebo menej), so šírkou 40 až 50 cm (sú niektoré aj širšie alebo užšie) a s hĺbkou 25 až 35 cm (záleží od konkrétneho modelu mini rúry).

Každá mini rúra potrebuje pre svoje správne fungovanie voľných 10 cm po stranách, najmä kvôli vetraniu.


Lacné male rúry už od 35 EUR

Pomohol vám náš test mini rúr na pečenie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné male rúry na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eleven − 2 =