Záhrada

Najlepšie hrablo na sneh

hrablo na sneh fiskars A je to opäť tu. Zima je krásna, mrazivá, pokojná, ale spolu s ňou prichádza nie veľmi obľúbená činnosť – odpratávanie snehu. Pokiaľ nechcete investovať peniažky do frézy, zostávajú vám klasické nástroje na manuálnu prácu.

Nemusíte sa pri odpratávaní snehu trápiť s lopatou, radšej použite šikovného pomocníka – kvalitné hrablo na sneh. Klasická lopata je síce fajn a určite vám v prípade núdze pomôže, ale hrablá na sneh majú širší záber, sú konštrukčne pevnejšie a prispôsobené na snehovú prikrývku. Odpratávanie tak pôjde rýchlejšie a aj komfortnejšie pre vašu chrbticu, lebo sa menej namáhate.

Kde však hľadať najlepšie hrablá na sneh? Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa viac. Okrem šikovného prehľadu náš test prináša aj zaujímavé rady, aby ste sa lepšie zorientovali v ponuke a kúpili pre seba naozaj kvalitné hrablo na sneh podľa svojich predstáv. Samozrejme, medzi špičku zaraďujeme napríklad aj hrablá na sneh Fiskars, ale okrem tejto značky je ich na trhu omnoho viac.

Ďakujeme, že čítate naše články a tešíme sa každému príspevku či postrehu od vás.

[ssba]

Test – najlepšie hrablá na sneh – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Fiskars 143001
[usr 5 text="true" tooltip="true"]35,72 EURČítať recenzie
2.Fiskars 141000
[usr 5 text="true" tooltip="true"]22,61 EURČítať recenzie
3.Fiskars 143021
[usr 5 text="true" tooltip="true"]46 EURČítať recenzie
4.Fiskars 1001636
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]41 EURČítať recenzie
5.Hecht 460GT
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9,99 EURČítať recenzie
6.HECHT 5400 GT
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]15,99 EURČítať recenzie
7.Jestic lopata na sneh
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]4,15 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hrabiel na sneh


Ako vybrať najlepšie hrablo na sneh / zhrňovač snehu?

  • Hmotnosť. Hrablo na sneh by malo byť čo najľahšie, pretože ho budete zaťažovať snehom. So súčasnými materiálmi môže byť hrablo pokojne ľahučké, ale zároveň i konštrukčne pevné. Ťažké hrablo bez snehu potom so snehom príliš zaťaží vašu chrbticu a platničky.
  • Materiál. Snehové hrablá sú vyrábané najčastejšie z hliníka alebo z plastu, pričom najlepšie hrablá na sneh sú zo špeciálne upraveného plastu, ktorý zvládne aj mráz a nízke teploty bez poškodenia. Kvalitné hrablo na sneh vám tak vydrží dobre slúžiť niekoľko sezón.
  • Ergonomicky tvarované hrablá na sneh. Niektoré modely majú napríklad ergonomicky tvarované madlo na pohodlné uchopenie aj keď máte hrubé rukavice. Dôležitá je však dĺžka násadky tak, aby ste sa nemuseli príliš zohýnať, a taktiež jej hrúbka pre pohodlnú prácu počas odhrabávania.
  • Šírka záberu. Hrablá odpracú rýchlejšie viac snehu než napríklad lopata, pretože majú širší záber, teda naraz odhrnú viac snehu. Štandardom je záber od 60 do 80 cm (kým lopaty majú záber len do 60 cm).
  • Cena a celková kvalita hrabla na sneh. Všímajte si pri kúpe spoje, pevnosť konštrukcie a celkovú kvalitu, ktorá je obvykle zrejmá už na prvý pohľad. Určite od hrabla očakávate nejakú životnosť. Čo sa týka ceny, tá často súvisí s použitými materiálmi a životnosťou. Je možné, že vám veľmi lacné hrablo na sneh vydrží slúžiť len jednu sezónu, preto sa oplatí vyberať z tých drahších.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test hrabiel na sneh na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aká je ideálna váha hrabla na sneh?

Priemerná váha hrabla na sneh so štandardnou šírkou záberu je okolo 1,6 kg. Platí, že čím je hrablo na sneh väčšie, resp. má širší záber, bude aj ťažšie – hrablo na sneh môže v niektorých prípadoch vážiť bez snehu až 4 kg.

Sú lepšie hrablá na sneh s kovovou lištou?

Áno. Vo všeobecnosti platí, že ak má hrablo na sneh kovovú lištu (tzv. čepeľ), odhrňovanie je ešte o čosi ľahšie. Aj preto najlepšie hrablá na sneh od popredných výrobcov majú túto čepeľ pre zjednodušenie práce so snehom.

Podľa čoho vyberať šírku záberu?

Šírku záberu vyberajte podľa toho, koľko snehu chcete naraz, na jedno „nabratie“ odpratať.

Prečo je dôležitá ergonómia?

Najlepšie hrable na sneh, aké sú momentálne na trhu, šetria vašu chrbticu. Chrbtica je totiž už aj bez odpratávania snehu dosť zaťažovaná každý deň, a tak je dobré nepridávať si záťaž navyše. Keď nie je hrablo na sneh prispôsobené čo najlepšie, okrem bolestí chrbta riskujete napríklad aj zlomené zápästie alebo vyskočenie medzistavcovej platničky.

Hrable na sneh značky Fiskars

Fínska značka Fiskars je na trhu od roku 1649, a preto sa často spája okrem iného aj s ponukou hrabiel na sneh. V ponuke majú tiež vysokokvalitné záhradné nožnice, hrable a rozličné náradie na odpratávanie snehu. Používané materiály sa vyznačujú odolnosťou a dlhou životnosťou.

Momentálne je populárna edícia SnowXpert určená na zimu a sneh vyznačujúca sa navyše aj prepracovanou ergonómiou držadiel a nízkou váhou náradia. Do rady SnowXpert patrí tiež šikovná škrabka na ľad do auta 2 v 1 aj s metličkou pre bezpečné odhrnutie snehu a ľadu – práve takýmito maličkosťami a vysokou kvalitou si táto značka získala mnohých zákazníkov.

V bohatej ponuke značky Fiskars nájdete aj kuchynské nože či príbory v matnom aj lesklom vyhotovení, teda nielen náradie do záhrady. Povrchová úprava nazvaná Hard Face zaručuje bezpečné umývanie aj v umývačke riadu, čo určite ocenia všetci majitelia umývačiek, pretože niekedy príbor stráca svoje vlastnosti každodenným používaním a umývaním.


Lacné hrablá na sneh už od xxx EUR

Pomohol vám náš test hrabiel na sneh? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný zhrňovač snehu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

one + 2 =